wadoryu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod tekara » sob 10. úno, 2007 15:50

4monkey
co to je hmmm, škoda reagovat?
Ty jsi někde v oddílech shotokan viděl aktivně cvičit sanchin dachi? Podtrhuji aktivně? V kihonu?
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

 

Příspěvekod jeikob » sob 10. úno, 2007 16:44

Cvičil jsem shotokan v dobách ,kdy byl jen ten. A učili jsme se oba typy mae geri tak oba typy joko geri. více se cvičilo mae geri keage tedy švihové,ale nepřijde mi že bychom ho cvičili hybridně. a hodne jsme také cvičili ushiro geri
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod monkey » ned 11. úno, 2007 2:25

tekara: asi jsme si dobře nerozumněli, já nesdílím názor, že: tyto styly patří pod jednou "sportovní střechou" .
Shotokan je myslím hodně o sportovním pojetí a ve wado je sportovní stránka spíš podružná. Tím nechci říct, že to či ono je lepší, každý si může vybrat, co mu vyhovuje. Tedy: nereagoval jsem na diskusi o sanchin dachi, ale na dotaz ohledně rozdílů mezi shotkanem a wado.
Jen pro upřesnění, nejsem z těch co uznávají jen "svůj" styl. Nechci tvrdit, že wado je to jediné pravé ořechové. Mě vyhovuje a rád se podělím o své skromné znalosti.
monkey
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. črc, 2005 23:00

Příspěvekod graver » ned 11. úno, 2007 9:09

monkey píše:Shotokan je myslím hodně o sportovním pojetí

Proč myslíš :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jeikob » ned 11. úno, 2007 15:55

monkey píše:tekara: asi jsme si dobře nerozumněli, já nesdílím názor, že: tyto styly patří pod jednou "sportovní střechou" .
Shotokan je myslím hodně o sportovním pojetí a ve wado je sportovní stránka spíš podružná. Tím nechci říct, že to či ono je lepší, každý si může vybrat, co mu vyhovuje. Tedy: nereagoval jsem na diskusi o sanchin dachi, ale na dotaz ohledně rozdílů mezi shotkanem a wado.
Jen pro upřesnění, nejsem z těch co uznávají jen "svůj" styl. Nechci tvrdit, že wado je to jediné pravé ořechové. Mě vyhovuje a rád se podělím o své skromné znalosti.


No myslím ,že jakýkoliv klasický styl karate shotokan,gojuryu,wadoryu,kjokusinkai se dá pestovat jako sebeobrané tradiční bojové umnění tak sportovní forma.
Treba v shotokanu je přeci tolik technik,který se při sportovním kumite vubec nepoužívají a jsou tam. Jsou tam udery loktem,seky, nukite a místo pesti mužete zamenit v cuki uderovou plochu treba za dlan. A v katách jsou vysloveně sebeobraný aplikace uchopy,podrazy.Zaleží spíš jak,který odíl ci klub funguje.Myslím idealní je skloubit obe formy dohromady
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Angus » pon 12. úno, 2007 10:25

jeikob píše:Myslím idealní je skloubit obe formy dohromady

Já si myslím totéž a celý život se o to snažím. Jenže s tímto názorem budeme poněkud ojedinělí.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod jeikob » pon 12. úno, 2007 16:12

hodně zaleží na klubu či oddílu. v klubu kterej preferuje sport honí výsledky a medaile tak je jasný že ta klasická ci sebeobraná čast degeneruje,a i technika. Zavodníci se soustredí jen na určitý techniky daný možnostma toho ,kterého BS. Treba kop mawashigeri správně je uderová plocha bříško ,jenže při sportovním kumite se používá nárt.
A dejme tomu na ulici když máte boty a kopnete správné mawashi do oblasti břicha špičkou boty ,tak je to dost zničující kop,kdežto nárt se dá ustát.
Stejně mi to přijde u tae kwon da.Mám doma takovou starou madarskou knížku tlustou kde jsou vyfocený všechny aspekty taek kwon da. A taky pbsahuje spousta technik vyslovene bojových a to jak rukou ,tak nohou.A zase při sportovním utkání co vím se nejvíc bodujou zasahy nohou na hlavu a čím effektivnejí tím líp. Tak že pro taekwon do je synonymem kop z otočky
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod monkey » úte 13. úno, 2007 1:04

Jeikob:
S tím se nedá nesouhlasit...
monkey
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 20. črc, 2005 23:00

Příspěvekod SAMO » stř 14. úno, 2007 13:26

gerginski píše:Ahoj,
pucmaz napsal:
...ad sanchin: puvodni sanchin, tedy s otevrenyma rukama, vyucoval napr. Higashionna Kanryo. Dodnes jej tak cvici treba v uechi-ryu.
to komorous:
vyse uvedene souvislosti neznam, ale v Praze zije a vyucuje Mario Topolsek- tusim ze 7. dan Uechi Ryu, (krome toho chikung a taichi a zaroven taky leci). Takze mozna ten sanchin, ktery vyucuje bude prave takovy, o jaky mas zajem?
Ja jsem u nej necvicil, ale vzhledem k tomu ze zil 10 nebo snad vice let na Okinawe kde byl dle svych slov „prijat do rodiny “ (Uechi) a ucil ho Kanei Uechi... by to mohla byt dobra stopa.
Gerginski


No když už ste sem vrátily to téma staré skoro 2 roky kde vystupuji pod přezdívkou Komorous atd.. :lol:

Tak bych rád poděkoval Gerginskymu-i když už asi forum nenavštěvuje,za tip.Na trénink pana Topolšeka sem se byl podívat a zanechal na mě i se svými žáky výborný dojem.Probíhali zde dohady o původu sestav mezi mnou a jinými(Pucmaz a spol)Musím říci že ve chvíli kdy sem viděl cvičit žáky pana Topolšeka tušim Seisan mi bylo zcela jedno zda je sestava celá původní nebo ne.Rád bych tuto školu zařadil ke špičce BU v ČR. :wink:
Naposledy upravil SAMO dne stř 14. úno, 2007 14:03, celkově upraveno 2
SAMO
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 21. led, 2007 0:00

Příspěvekod tekara » stř 14. úno, 2007 13:47

A kde jsi zmíněného pana Topolšeka navštívil? Na netu jsem našel jediný odkaz na TJ Chodov, kde je poznámka, že Taiji vyučuje Mario Topolšek. Člověk, který má 7. Dan v Uechi ryu (karate), nemá vlastní oddíl?
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod SAMO » stř 14. úno, 2007 14:00

tekara píše:A kde jsi zmíněného pana Topolšeka navštívil? Na netu jsem našel jediný odkaz na TJ Chodov, kde je poznámka, že Taiji vyučuje Mario Topolšek. Člověk, který má 7. Dan v Uechi ryu (karate), nemá vlastní oddíl?


Ale má.Ale jak mi psal nedávno jeden z jeho žáků-nemá potřebu se zviditelňovat.

Uechi učí tušim v TJ Chodov pondělí,středa od 18.00 a Taichi učí úterý,čtvrtek od osmi.Na stránkách které on nezakládal máš tel.Tak jim cinkni :wink:

Fik

ps-musis najit malou telocvicnu,obejdi halu a dostanes se tam zadnim vchodem.V te velke to neni.
SAMO
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned 21. led, 2007 0:00

Wado-Ryu Karate

Příspěvekod Neolker » sob 17. bře, 2007 1:12

Já osobně cvičím už několik roků Wado-Ryu Karate a jsem velmi spokojen. Tento styl je skloubením Karate a Ju-Jutsu a odstraňuje některé "zbytečné pohyby", které jsou moc energeticky a časově náročné. Obsahuje samozřejmě i klasické katy z jiných stylů Karate a některé charatkeristické stylu Wado-Ryu. Nechybí další techniky, jako jsou hody, porazy, páky, vitální body, reálná sebeobrana a spostu dalších... Také se učí od začátku používat pas, ze kterého bereme z 95% technik sílu.

Nehci soudit který styl je lepší nebo horší. Neexistuje totiž nejlepší styl.
Vždy totiž záleží na vás jako bojovníkovi...

Jak řekl Steve Rowe: Cesta bojových umění je jako cesta na horu. Je mnoho těžkých cest na vrchol hory a pokuď jste již na vrcholu, tak zjistíte že nezáleží na cestě, kterou jste se vydali a že rozhled z vrcholu bude vždy stejný...

Já si vybral cestu Wado-Ryu Karate a chtěl bych také říci, aby jste si našli dobrého trenéra (radši 3roky hledat dobrého trenéra než 3roky cvičit u špatného) a vydali se "svou" cestou na vrchol...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

WADO - RYU

Příspěvekod Davidator » čtv 26. dub, 2007 16:04

To má být diskuze o Wado Ryu? Tak tedy nevím zda jsem psát nebo ne, zkusím to doufám že mě nevypíšete.

Wado Ryu jako takové využívá několik podobných okolností a pohybů jako každé karate, viz práce boků. Bez toho by to nebylo karate. Je pravda že v tomto stylu je mnoho charakteristického pro Jiu Jitsu Yoshin Ryu. Nic méně je důležité říci že wado užívá tří pravidel a tří principů, které se odráží v každé technice ať Kihon, Renraku Waza či Kata a Kumite a v neposlední řadě při cvičení s Tanto a Mečem(pro některé katanou). Tyto pravidla a principy je nesmírně těžké zkombinovat do cvičení, na pohled je to VELMI jednoduché, ale skutečnost je jiná. Vyžaduje to několik let tréninků a odříkání(což k bojovým uměním patří), ale pak se výsledek dostaví.

Měl jsem možnost cvičit u Stewa (myslím že má org. SHIKON)karate, je dobrý má propracované techniky, které mu fungují. To mě bavilo, byl jsem celý unešený že jsem našel učitele, ale postupem času mi něco chybělo, právě Wado! Vím každému vyhovuje něco jiného ale pro mě to není.

Mám teď nového učitele z Japonska sensei Fumio Sugasawu 7.Dan renhsi, který je přímím žákem od Shihana Hironori Ohtsuky 10.Dan Meijin. Při cvičení tohoto Wado jsem zjistil že je tento styl mnohem zajímavějším a účinějším než jsem doposud cvičil.

No nezbývá než jen poděkovat všem kde jsem mohl cvičit.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » čtv 26. dub, 2007 17:29

4Davidator: tady http://shikukai.wadoryu.cz/index.php?ID=3 jsem se dočetl: "Nejcharakterističtějším prvkem Ohtsukova stylu je bleskové vyblokování úderu a okamžitý protiúder stejnou rukou". Tohle jsem v shotokanu na své úrovni nepostřehl (resp. zkoušíme něco jako uči-uke+kizami, ale to asi není ono). Můžeš o tom něco říct? Nějaké video?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » pát 27. dub, 2007 8:47

Máš pravdu že uke+kizami to není. Toto jsou dvě techniky, které vyžadují dostatečnou pozornost. Ve stylu Wado jde o jeden pohyb najednou, bez jakéhokoliv zaváhání. Nejsou to dva pohyby. Vypadá to jednoduše, ale zvládnout do toho rotaci těla, uvolněnost, kime a sílu dá neskutečně zabrat. Videí je na světě několik, ale těch kvalitních je jen hrstka a jsou poměrně dražší. V ČR není žádné video o Wado, které by to přesně popisovalo, nebo kde bys mohl vidět dokonalou práci mistra Hironori Ohtsuky 10.Dan Meijin. Pokud je zájem vidět Wado tak buď na trénincích ve škole Wado, nebo pořádáme semináře jak národní tak i mezinárodní.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pucmaz » pát 27. dub, 2007 11:12

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:36, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Ji31 » pát 27. dub, 2007 11:17

Sennin píše:Jo a to že umí japonsky mu závidím, ona japonština je prý druhý nejtěžší jazyk po češtině...


Tady bych si dovolil oporovat. Jak jsi přišel na to, že zrovna čeština je nejtěžší jazyk (když píšeš, že japonština je druhá hned po češtině)?. Co já vím, tak japonština jako taková není vůbec těžký jazyk, ale těžké je na ní její písmo (kanji) a hlavně různá čtení znaků (sinojaponská, atd.), ale to by mohli vyprávět jiní.
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

Re: Wado Ryu

Příspěvekod Neolker » pát 27. dub, 2007 12:52

Davidator píše:Máš pravdu že uke+kizami to není. Toto jsou dvě techniky, které vyžadují dostatečnou pozornost. Ve stylu Wado jde o jeden pohyb najednou, bez jakéhokoliv zaváhání. Nejsou to dva pohyby. Vypadá to jednoduše, ale zvládnout do toho rotaci těla, uvolněnost, kime a sílu dá neskutečně zabrat. Videí je na světě několik, ale těch kvalitních je jen hrstka a jsou poměrně dražší. V ČR není žádné video o Wado, které by to přesně popisovalo, nebo kde bys mohl vidět dokonalou práci mistra Hironori Ohtsuky 10.Dan Meijin. Pokud je zájem vidět Wado tak buď na trénincích ve škole Wado, nebo pořádáme semináře jak národní tak i mezinárodní.


No rozhodně souhlasím, že v ČR není moc Wado-Ryu známe, což je podle mě škoda... Nemá cenu říkat, který styl je lepší nebo horší (koneckonců záleží na každém z nás jakého má bojového ducha a už nezáleží které BU ovládá...), ale Wado-Ryu je podle mě jeden z unikátních stylů... Ale zase každý by mohl mít připomínky, že každému vyhovuje jiné BU, jen chci říct, že Wado-Ryu je velmi zajímavé a krásné BU. Mě osobně vyhovuje a jsem spokojen i s kvalitní výukou mého trenéra...
.:http://WWW.SHIKON.CZ:.
Wado-Ryu Karate, Tai-Chi styl Yang, ...
Neolker
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: pát 02. čer, 2006 23:00
Bydliště: Kutná Hora

Příspěvekod graver » pát 27. dub, 2007 13:45

4pucmaz: na tom druhým videu jsou v tom rozpětí techniky šuto-uči, teišo a tetsui, ale jestli jsem to správně pochopil, tak provedené jako úder/sek současně s krytem druhou rukou. Awase (uke, cuki) podle mého chápání (sorry, jsem začátečník) je už rovnou kryt/úder oběma rukama. To je v shotokanu taky, ale já jsem to na své úrovni zatím nijak moc necvičil.
Jestli Davidator nemyslel kryt, následně protažený *stejnou* rukou do úderu - třeba šuto-uke a dál do šuto-uči (byla na to nějaká pěkná aplikace na heian shodan).
Snad moc neblábolím...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Wado Ryu

Příspěvekod Davidator » pát 27. dub, 2007 20:31

Začíná se mi tady líbit, jste super.

První video bylo cvičení Tanto Dori, které samo patří k Wado. Po podrobném zkoumání je tam co hledáte (samo že podle videa to nejde naučit), ale je to odpověď na Vaši otázku. Dobře je to vidět skoro ke konci filmu, kde se provádí gedan harai uke (gedan barai) následně s urauchi (uraken). Na druhém videu je to vidět také v technice urauchi. jen to nechce provádět tak "hrubě" , více návaznosti a plynulosti a je to téměř ono. Vše co chceš provádět stejnou rukou v návaznosti je potřeba se chovat jako voda, nezastavovat se, nezdržovat se, ale použít celé tělo k dosažení rychlosti a síly v závěrečných technikách. Jediné je pilovat, pilovat a pilovat techniky, ale to už znáte.

Hele Neolkere, tady nikdo neporovnává styly, jen píši co jsem při mém studium Wado viděl, cvičil v zahraničí. To cvičení Wado se dost markatně liší od Českého Wado!! sorry SHIKON. Je mi jedno jak to cvičíte a napravovat to ani nebudu je to tvůj učitel a jsem rád že jsi s ním spokojen, mě osobně prostě nevyhovuje a není to co jsem hledal. Sám jsi přece psal že je lepší tři roky hledat učitele, než tři roky cvičit u špatného učitele. (Není to urážka)!!!! Já jsem hledal opravdové Wado dost dlouho a jsem rád že jsem tam kde jsem. A připomínky, klidně můžeš mít jestli znáš mé Wado?!Nebo mého senseie. Jen jedno studuj kde můžeš, různé Wado svého učitele máš tak se neboj.
Davidator
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 21. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků