Taekwondo

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Taekwondo

Příspěvekod Marfeus » ned 17. říj, 2004 16:29

v kolika si myslíte, že by měl člověk začít dělat nějaký bojový sport, protože podle mého názoru až po pubertě, protože mě příjde, že ty děti jsou moc divoký a nemaj v tom moc jasno, jelikož často přeskakujou od jednoho sportu ke druhýmu. možná to zní zmateně, ale myslíte si, že začít s taekwondem v 18-ti je pozdě? thanks for answer
Marfeus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. říj, 2004 23:00

 

Příspěvekod Marfeus » ned 17. říj, 2004 16:58

tak koukám, že to shlédlo už osm lidí, ale nikdo mi neche napsat svůj názor:-(
Marfeus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. říj, 2004 23:00

Příspěvekod severin » ned 17. říj, 2004 17:02

Znam par lidi co zacinali po ctyricitce,takze pozde neni.Trenink je zameren na pozvolne ziskavani rozsahu pohyblivosti a koordinace.Techniky nejsou tezke a je dost casu na jejich nauceni.Na rozdil od deti se muze vice venovat utuzovani uderovych ploch a silovejsimu treninku.Pri pravidelnem treninku vyjdou zkouzky na 1.dan nekdy kolem 25.roku a to je vrchol lidskych sil.Tento vek je idealni na start hlubsiho studia bojoveho umeni.
Pokud te zajima vek kvuli sportovni kariere,tak to vzdy zalezi jen a jen na samotnem cvicicim.

PS:deti od 5let do 12let se uci hrou aniz by si sami museli uvedomovat co cvici.V Koreji ho maji deti misto telocviku. :D
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marfeus » ned 17. říj, 2004 17:10

o kolika letech jste začínali vy? jinak díky, tak to půjdu vyzkoušet:-)
Marfeus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. říj, 2004 23:00

Příspěvekod severin » ned 17. říj, 2004 17:25

Zacinal jsem v 17 a cerny pas jsem udelal v 24 letech.Dnes kolem 30 uz se venuju tkd malo a cvicim jine styly,ale tkd mi dalo skvely zaklad.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Marfeus » ned 17. říj, 2004 17:31

ještě jsem se chtěl zeptat, jestli WTF nebo ITF, protože, co jsem koukal, tak ty ITF, jako co to cvičí, tak i při nižších stupních toho,podle mě umí víc než ty WFT např. s černým pásem
Marfeus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 16. říj, 2004 23:00

Příspěvekod severin » ned 17. říj, 2004 17:47

Cvicil jsem ITF,ktere je predevsim zamereno na kvalitne a ucinne provedenou techniku a zaplatpanbu se dnes ubira hlavne cestou sebeobrany nez olympijskeho sportu.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ondra » ned 17. říj, 2004 19:09

Ahoj, já osobně si myslim, že s BU by se mělo začít až člověk dostane rozum a to je u každýho jiné. Ale záleží jestli je to sportovní styl a chtějí rodiče aby dítě dosáhlo nějakého úspěchu třeba na mistr. republiky, nebo mezinárodní úrovni, tak dříve, ale pokud jde o plnokontaktní styly, tak až dostane rozum. Já jsem začínal na základce s Karatem ale až když mi bylo 17 jsem šel na ThaiBox, teď je mi 26 a začal jsem chodit na Krav Maga ale souhlasim s tim že nikdy neni pozdě. I lidi ve 40ti můžou se naučit lépe BU než 16letý... každý je tak starý jak se cýtí a ne kolik mu je let. :idea: hodně štěstí do tréninku.
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

cvicení

Příspěvekod Anonymní » pon 22. srp, 2005 10:54

kde v okolí Kladna se dá cvi
it TKD
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Taekwondo

Příspěvekod BENNY » úte 23. srp, 2005 22:14

Marfeus píše:v kolika si myslíte, že by měl člověk začít dělat nějaký bojový sport, protože podle mého názoru až po pubertě, protože mě příjde, že ty děti jsou moc divoký a nemaj v tom moc jasno, jelikož často přeskakujou od jednoho sportu ke druhýmu. možná to zní zmateně, ale myslíte si, že začít s taekwondem v 18-ti je pozdě? thanks for answer


Mě bude za nedlouho sedmnáct a hodlám také začít s TKD a podle mého názoru není nikdy pozdě začít trénovat nějaké BU. Jestli je ti osmnáct nebo třicet neni podstatný. Když máš chuť trénovat TKD, tak trénuj!
BENNY
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pát 13. kvě, 2005 23:00

 


Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron