Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Rimmer » pon 06. úno, 2006 22:18

san píše:
krovak píše:san: nechat niekoho aby za mna vyberal mojho zivotneho partnera iba na zaklade toho ze sa tak rozhodne (a teda v podstate ako pises s politickym cielom) sa mi zda ako dobra blbost (pardon za vyraz). Co sa tyka mna naznacuje to ze sa mam zbavit vlastnej idividuality a stat sa clenom stada ktore jeho majitel volne slachti.

Ahoj krovak.
Si fakt dobry,vidim ze ti logika funguje :lol:
Oplati sa do Teba investovat.Pre zmenu Ti polozim zopar otazok na rozjimanie...
1.Ak sa pozorne sustredis na svoje telo,zistis ze hranice fyzickej slobody su velmi male.Napr.ak sa rozhodnes nedychat,tak po 3 minutach umieras,ak sa rozhodnes nepit,tak po 7 dnoch umieras,ak sa rozhodnes nejest,tak po 50 dnoch umieras,ak vystavis nahe telo do mrazu,po 1hod umieras,atd.Pytam sa odkial sa objavila fyzicka nesloboda Tvojej telesnej individuality.
2.Ak sa pozorne zamyslis nad svojim vlastnym menom ,priezviskom,pohlavim,telesnou konstrukciou,rodicmi,prostredim,krajnou,svetom do ktoreho si sa narodil,zistis ze nic z toho si si slobodne nevybral,ale vsetko si dostal,bez toho aby si to pytal. Kto ti to pripravil?!
3.Ak sa pokusis zastavit svoj cas,ktory ti ubera zo zivota den za dnom zistis ze smrti sa nevihnes.Aka sila ovlada Tvoj zivot?!
4.Ak sa pozries do svojho vnutra,vnimas ze mas na vztahy citliveho ducha,ktoreho denno denne krmis skusenostou a poznanim.Kto ti predurcil tuto individualnu vnutornu identitu a potrebu?
5.Ak sa pozorne pozries na svet v ktorom si umiestneny,nevyhnes sa kolobehu penazi,ktore potrebujes na to aby si sa mohol zaradit do socialnej urovne.Preco si otrokom penazi.
6.pokracovanie nabuduce
S pozdravom san :lol:

Ale pak je tu ještě úžasná svoboda poslat de***y jako seš ty do pr** a to je za všechny tyhle nedostatky skvělá kompenzace:)

Vzkutku krásný přílad demagogie:) víš vždycky se musim smát když kterákoli církev či sekta tvrdí, že už je reformovaná nebo moderní a, že inkvizice nebo něco podobného nepřichází v úvahu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...jen kdyby tročku mohli už by nás vedli napranýř! a jen proto, že jim to nedovolíme to neudělaj! a ty na mě působíš přesně dojmem takovýho pokrytce...připomínáš mi pár postav z knihy "kladivo na čarodějnice" :twisted: :evil:
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

 

Příspěvekod san » pon 06. úno, 2006 22:42

Heeeej Rimmer vsak sa upokoj,s tym rozjiiiiiiimanim som to nedoporucoval Tebe.Ja si Vazim Cechov aj majstra Jana Husa...Nic Ti nehroziiiiiiiiiiii. :lol:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod Fireball » pon 06. úno, 2006 22:47

A zase neodpovedal. Klasika :cry: :cry: :cry:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Hark » pon 06. úno, 2006 23:08

Hele to je zabavne :-)

san píše:1.Ak sa pozorne sustredis na svoje telo,zistis ze hranice fyzickej slobody su velmi male.Napr.ak sa rozhodnes nedychat,tak po 3 minutach umieras,ak sa rozhodnes nepit,tak po 7 dnoch umieras,ak sa rozhodnes nejest,tak po 50 dnoch umieras,ak vystavis nahe telo do mrazu,po 1hod umieras,atd.Pytam sa odkial sa objavila fyzicka nesloboda Tvojej telesnej individuality.


Nejde se rozhodnout nedychat (leda se utopit). Jsem zvire z masa a kosti. Mam dobre rozvinutou nervovou soustavu, ktera mi _na zaklade_ meho masa a meho vnimani sveta umoznuje vybudovavat si svuj obraz sveta. Mam ohromnou svobodu v tom, jak si svuj svet svym telem a svymi smysly vybuduji. Je to jen me konani a nikoho jineho.

Svyma rukama mohu uzdravovat lidi - nebo je nicit, mohu veci vyrabet jemnosti prstu i jemnosti citu, ktery proudi z tela i z tech dvou kil sede mozkove sracky co mam v hlave.

Jsem clovek. Stojim obema nohama na zemi a spojuji hlinu s nebem. Slozitost meho tela je presne v polovine mezi atomem a hvezdou. Jsem dite hvezd - vybudovany na prachu a hrobech tisicu a milionu mrtvych slunci a toho co vzeslo z jejich nukleranich reakci.

Mam nastroj tela - a pouzivam ho. Mam nastroj mysli - a pouzivam ji. Ke svemu prospechu, ke svemu sebezdokonaleni. K tomu, abych byl lepsi clovek, abych si mohl vazit sebe sama - jaky jsem. A z prebytku me prace na mne samem maji zisk vsichni okolo mne. Spolecnost.

san píše:2.Ak sa pozorne zamyslis nad svojim vlastnym menom ,priezviskom,pohlavim,telesnou konstrukciou,rodicmi,prostredim,krajnou,svetom do ktoreho si sa narodil,zistis ze nic z toho si si slobodne nevybral,ale vsetko si dostal,bez toho aby si to pytal. Kto ti to pripravil?!


Cas. Historie. Lidi a jejich spolecnost. Dostal jsem jen a jen zivot k ziti. Zivot k naplneni. Je moje volba cim si svuj zivot naplnim. Naplnuji si ho tedy umenim. Jiny at si svuj zivot naplni jak chce. Nejsem ovce abych si svuj zivot nechal naplnovat a zbavil se tim moznosti vytvorit si svuj vlastni svet. Nejsem ovce, ktera se necha krmit, strihat a hnat na porazku. Jsem vlk. HOMO HOMINI LUPUS. [Vlk _neni_ zly. Naopak byl temer u vsech kultur velmi obdivovan. Az krestane jej zacali spojovat s dablem, a to jen nekteri.]

san píše:3.Ak sa pokusis zastavit svoj cas,ktory ti ubera zo zivota den za dnom zistis ze smrti sa nevihnes.Aka sila ovlada Tvoj zivot?!


Zastavit cas? Abych zastavil cas ve svem vesmiru, musel bych svuj vesmir ukoncit, zabit se. Ne, nezastavuji svuj cas. Plynu v nem. Ja jsem ten cas. Kazda vterina meho byti mne utvari. Utvarim kazdou vterinu sveho byti sam sebou - tim jaky jsem, jak se chovam, jak myslim a chci myslet, jak KONAM rukama i mozkem. COGITO ERGO SUM.

san píše:4.Ak sa pozries do svojho vnutra,vnimas ze mas na vztahy citliveho ducha,ktoreho denno denne krmis skusenostou a poznanim.Kto ti predurcil tuto individualnu vnutornu identitu a potrebu?


Hmota. Geny. Evoluce. Potreba? Potreba prezit a delat deti. Touha po umeni? Cit? Neoddeluji dusi od tela. Spojuji je. Ja JSEM. Kazdou dalsi minutou v mabu vic a vic citim ze JSEM. Kaslu na predurceni a sudicky. Vytvarim sam sebe a menim se. Prave ted.

san píše:5.Ak sa pozorne pozries na svet v ktorom si umiestneny,nevyhnes sa kolobehu penazi,ktore potrebujes na to aby si sa mohol zaradit do socialnej urovne.Preco si otrokom penazi.


Heh, to je nejvtipnejsi :-) Penize mimo jine urcuji beh informaci a komodit ve spolecnosti. Je to prvek spolecnosti. Clovek je spolecensky tvor (podobne jako vlk). Soucasna spolecnost pouziva nastroj - penize. Otrok penez je ten, kteremu penize vladnou. Ktery je nepouziva jako nastroj. Ja pouzivam penize pro dosazeni svych cilu. Abych mohl budovat umeni v sobe.
Uživatelský avatar
Hark
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 612
Registrován: úte 16. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha, Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvekod Fireball » pon 06. úno, 2006 23:22

Hééééééézky Harku.
©koda len, že na 99% Ti z nich nikto slušne neodpovie pretože len po niekom opakujú.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod wonny » pon 06. úno, 2006 23:27

A zase neodpovedal. Klasika :cry: :cry: :cry:

To bude tím že odpovede nechceš počuť. Myslím že tu k zhode nedojde. Vždy bude niečo čo vám nevyhovuje. Mne stači že tí ktorý cvičia tak vedia prečo. S každím kto kedy cvičil či svičí mám dobrý vzťah a aj z ich rodičmi. Tí ktorím WHD nevihovuje jednoducho ho nechajú a venujú sa iným veciam. Tak to chodí. A tí čo ho cvičia rešpektujú moje názory a aj kvoli tomu že im ich nevnucujem. A je mi luto že tomu nechcete či neviete uveriť ale to je už vaša starosť. A ako som to už raz napísal ked sa táto diskusia len začala len čas a výsledky našej práce ukážu či robíme správne alebo nie. A ak nie slubujem že sa vám tu ospravedlnim.
a PS Nezabudnite to okomentovať či zosmiešniť.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Rimmer » pon 06. úno, 2006 23:31

wonny píše:Nezabudnite to okomentovať či zosmiešniť.
neni potřeba vy to děláte za nás....ty naše komentáře sou už jenom slabej odvar toho jaký šašky ze sebe děláte:D
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod san » pon 06. úno, 2006 23:41

Gratulujem Hark,
patri Ti pravom uznanie za odpovede...Mas krasneho DUCHA v SEBE.
Uzivaj si zivot a druhym rob radost. :lol:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod Fireball » úte 07. úno, 2006 0:30

wonny píše:A zase neodpovedal. Klasika :cry: :cry: :cry:

To bude tím že odpovede nechceš počuť. Myslím že tu k zhode nedojde. Vždy bude niečo čo vám nevyhovuje. Mne stači že tí ktorý cvičia tak vedia prečo. S každím kto kedy cvičil či svičí mám dobrý vzťah a aj z ich rodičmi. Tí ktorím WHD nevihovuje jednoducho ho nechajú a venujú sa iným veciam. Tak to chodí. A tí čo ho cvičia rešpektujú moje názory a aj kvoli tomu že im ich nevnucujem. A je mi luto že tomu nechcete či neviete uveriť ale to je už vaša starosť. A ako som to už raz napísal ked sa táto diskusia len začala len čas a výsledky našej práce ukážu či robíme správne alebo nie. A ak nie slubujem že sa vám tu ospravedlnim.
a PS Nezabudnite to okomentovať či zosmiešniť.


Máš pravdu, že k zhode nedôjdeme, pretože ani na jednu otázku Tebe položenú si priamo neodpovedal, len samé omáčky okolo. ®iaľ takto sa konverzácia nevedie.
A sorry, ale výsledky? Hmmm ak niekto niečo spravý ptori Tvojej vôli a Ty ho vyrazíš z klubu, no keďže človek je omylný tvor, tak to za chvíľu nebudeš mať v klube nikoho a teda Tvoje výsledky budú nulové.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Fireball » úte 07. úno, 2006 0:32

san píše:Gratulujem Hark,
patri Ti pravom uznanie za odpovede...Mas krasneho DUCHA v SEBE.
Uzivaj si zivot a druhym rob radost. :lol:


Snáď lepšie si z toho ani vycúvať nemohol. Fakt krásna odpoveď.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod krovak » úte 07. úno, 2006 8:21

san:
checht... a myslis ze okrem beznych prirodnych zakonov mam do svojho zivota zaradit aj posobenie mesiaca ? :roll:
ked si niekto dobrovolne voli neslobodu, tak dotycneho mozem akurat polutovat
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod raduz » úte 07. úno, 2006 9:05

Hm, hm teda p. Moon Vam pekne tlaci do hlavy..... a zacal pekne od piky ... Adam a Eva..... :lol: ... stvorenie sveta... a do toho "kruhove principy" v bu - proste parada..... a samozrejme milujte sa a mnozte sa...(my Vam uz niekoho vhodneho vyberieme.... 8O )

Dufam ze tento vsetok "balast" nie je povinne sa na treningu ucit naspamet, pretoze potom si asi "fyzicky" nezatrenujete......
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Skateordie » úte 07. úno, 2006 9:37

Pan Moon vie ako jediny na svete co mame robit a ako to mame robit. On je proste boh :D
to Hark: to bol paradny prispevok, ty si majster filozof. Ich sny a nadeje si im zrusil jednym prispevkom :!:
to Ukropcany: ak najdes to video t ich seansy, tak to sem prosim ta daj, diki.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod san » úte 07. úno, 2006 11:35

krovak píše:san:
checht... a myslis ze okrem beznych prirodnych zakonov mam do svojho zivota zaradit aj posobenie mesiaca ? :roll:
ked si niekto dobrovolne voli neslobodu, tak dotycneho mozem akurat polutovat


Vynikajuco krovak.Mas dar intuicie.
Ked je noc a temnota vsade navokol,svetlo mesiaca je najjasnejsie odrazene svetlo od slnka,co oceni nejeden putnik,ba dokonca aj Vlk.Mam pravdu Hark?
Je vela hviezd na nocnej oblohe,kazdy si moze nejaku vybrat ako svetlo na svojej ceste...Nikoho nenutim nasledovat mesiac a nikoho nesudim ak si vyberie ine svetlo,ktore mu svieti v noci na cestu...No zaroven Ta prosim nehnevaj sa na mesiac, za to ze sposobuje priliv a odliv.Niekde z vody odberie a niekde vodu prileje.Bolo mu to dane...
Som putnik na ceste,mojim sprievodcom je priatel mesiac,pochopil som ze ma vedie k slnku.Doverujem jeho odrazenemu svetlu,preto lebo je to svetlo zo slnka...
Putnik ma oci otvorene,opiera sa o palicu,vnima prekazky a jamy na svojej ceste prave vdaka mesiacu.Prosim,nemil si putnika s namesacnym spacom...
Ked mesiac zapada slnko vychadza,putnik ktory uzrie luce slnka moze oslepnut od radosti a stava stastnym blaznom.Studene svetlo mesiaca sa zmeni na hrejive svetlo slnka.
:lol:
Prepac prosim za zamerne symboly,no myslim ze to moze uchranit mnoho
pokojamilovnych bojovnikov od vzajomnej inzultacie.

Vdaka krovak aj za lutost,ktoru si vyjadril nad mojim rozhodnutim.
...som blazon ,ktory miluje kruhy...
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod patrik » úte 07. úno, 2006 11:41

Proto se tomu říká vymývání mozků

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod krovak » úte 07. úno, 2006 11:53

san:
no teraz som si celkom nie isty ci si pochopil moju narazku, ale ak mam pokracovat v tvojich metaforach, tak ako radsej ako odrazene a skreslene svetlo z Moona budem radsej cakat nez vyjde naozajstne slnko
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod raduz » úte 07. úno, 2006 11:56

...som blazon, ktory miluje kruhy....

jasne v mene Moon su hned 2 :?
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod san » úte 07. úno, 2006 12:05

:wink: :) :D :lol:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod diviak » úte 07. úno, 2006 12:29

san píše:
krovak píše:san: nechat niekoho aby za mna vyberal mojho zivotneho partnera iba na zaklade toho ze sa tak rozhodne (a teda v podstate ako pises s politickym cielom) sa mi zda ako dobra blbost (pardon za vyraz). Co sa tyka mna naznacuje to ze sa mam zbavit vlastnej idividuality a stat sa clenom stada ktore jeho majitel volne slachti.

Ahoj krovak.
Si fakt dobry,vidim ze ti logika funguje :lol:
Oplati sa do Teba investovat.Pre zmenu Ti polozim zopar otazok na rozjimanie...
1.Ak sa pozorne sustredis na svoje telo,zistis ze hranice fyzickej slobody su velmi male.Napr.ak sa rozhodnes nedychat,tak po 3 minutach umieras,ak sa rozhodnes nepit,tak po 7 dnoch umieras,ak sa rozhodnes nejest,tak po 50 dnoch umieras,ak vystavis nahe telo do mrazu,po 1hod umieras,atd.Pytam sa odkial sa objavila fyzicka nesloboda Tvojej telesnej individuality.
2.Ak sa pozorne zamyslis nad svojim vlastnym menom ,priezviskom,pohlavim,telesnou konstrukciou,rodicmi,prostredim,krajnou,svetom do ktoreho si sa narodil,zistis ze nic z toho si si slobodne nevybral,ale vsetko si dostal,bez toho aby si to pytal. Kto ti to pripravil?!
3.Ak sa pokusis zastavit svoj cas,ktory ti ubera zo zivota den za dnom zistis ze smrti sa nevihnes.Aka sila ovlada Tvoj zivot?!
4.Ak sa pozries do svojho vnutra,vnimas ze mas na vztahy citliveho ducha,ktoreho denno denne krmis skusenostou a poznanim.Kto ti predurcil tuto individualnu vnutornu identitu a potrebu?
5.Ak sa pozorne pozries na svet v ktorom si umiestneny,nevyhnes sa kolobehu penazi,ktore potrebujes na to aby si sa mohol zaradit do socialnej urovne.Preco si otrokom penazi.
6.pokracovanie nabuduce
S pozdravom san :lol:



Vstúpiš do sekty a umieraš pomaly, pomaly, pomaly ...

Tychto sektarov nepresvedcite. Oni maju svoju pravdu (teda si aspon myslia, ze je ich). Bolo by nacase to tu stopnut, mam z toho neprijemny pocit... Podla mna by malo byt BU aspon do istej miery apoliticke...
diviak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 20. říj, 2005 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 07. úno, 2006 14:39

diviak píše:Tychto sektarov nepresvedcite. Oni maju svoju pravdu (teda si aspon myslia, ze je ich). Bolo by nacase to tu stopnut, mam z toho neprijemny pocit... Podla mna by malo byt BU aspon do istej miery apoliticke...

Mas pravdu, BU musi byt apoliticke, jinak se stava nastrojem k ovlivneni mas. Jinymi slovy - jinak se degraduje na nastroj k ovlivneni nazoru ostatnich. Proto jsem prispel svymi zjistenimi do teto casti fora. WHD muze byt krasne BU, ale ve spojeni s Moonovci (a ze tu toto spojeni bylo potvrzeno minimalne studenty teto skoly) je to svinarna, proti ktere budu brojit a udelam vse, aby se tento styl nedostal do Cech, i kdyby to znamenalo oslovit TV NOVA.
Neuveritelne me sere, ze jsou nactileti kluci a holky lakani pres BU do sekty, at uz jsou to Moonovci nebo hasisaci...to je mi jedno. Pro me je BU cesta, ktera ma mit minimum spolecneho s nabozenstvim (zvlast tak nebezpecnym) nebo politickymi nazory. Kua, to jsem se zase nasral...sorry za ten slovnik, obycejne se vyjadruji slusneji....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron