Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Skateordie » čtv 02. úno, 2006 14:39

san píše:Korea je historicky prepojena so starou mongolskou rasou-zlty ludia,ktorych povod suvisi s prapredkom Kainom.Podla knihy Genezis,Kaina posadol hnev,zavrazdil svojho brata,bol prekliaty Bohom,...Posadnutie hnevom je ked clovek ma najcastejsie nejaku krivdu voci druhemu cloveku.Krivda je emocialna energia schopna hlboko zasiahnut intelekt cloveka,moze sa sirit nefyzickym sposobom,...Mudrost samanov je v shopnosti eliminovat tuto energiu inou energiou,co sa navonok prejavuje urcitym ritualnym spravanim.V tradicnej korejskej spolocnosti su samani uznavany liecitelia a duchovny radcovia napr.tak ako v krestanskej spolocnosti boli exorcisti,resp.tak ako v modernej spolocnosti su psychiatri,...resp.tak ako v bojovych umeniach hlboko kultivovani jedinci...
10000treningov je kopec na ktory treba vyliest,kvoli jedinecnemu vyhladu a odmene v podobe pocitu a skusenosti prave z toho vyhladu.Na kopce vedu rozne cesty,klukate no aj strme.Ak budes trenovat napr.2 krat denne mozes tu cestu urazit za 13,7rokov...
:lol:
Osobne ma potesi ,ked sa najde priatel,ktory bude dost silny na sdielanie mojej cesty.
:wink:

8O 8O 8O
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

 

Příspěvekod Fireball » sob 04. úno, 2006 20:34

PANI a DAMY.

Kurva fix.
Som z LM a je tu klud Won.....
Hold jedna holka začala chodiť na TKD pretože ju vyhodili z WHD, dôvodom bolo, že si našla priateľa!!!!!!!!
Skúste mi to teda vážny páni z WHD vysvetliť.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod wonny » ned 05. úno, 2006 18:40

Hold jedna holka začala chodiť na TKD pretože ju vyhodili z WHD, dôvodom bolo, že si našla priateľa!!!!!!!!
Skúste mi to teda vážny páni z WHD vysvetliť.

Ahoj Fire lopta som Stefan Kubalos tréner Won ..... tu v LM. Viem že myslíš Dorku a osobne si myslím že to nebolo štastné riešenie. Na tkd som chodil spolu s nou ešte pred tim ako skončila s WHD. Dnes sme sa akurát stretli u nej doma a nemyslím si že ma na mna hnev alebo čo. Jasne chápala prečo som ju poprosil aby radšej prestala chodiť a treningy. Vtedy mala iba 15 rokov a poradil som jej že ak sa chce venovať priatelovi nech to robí na 100% a to s timi treningami dohodli sme sa že to bude lepšie aby neukazovala blbí príklad ostatným dievčatám v klube. Ked toto pochopili jej rodičia s ktorými sa tiež dobré poznám neviem prečo to tu miešaťe. Treba najprv spoznať okolnosti a osoby a až potom reagovať. Dufam že som ti objasnil situaciu aká vtedy nastala. Ja ako dospelý človek sa snažím, mladež viesť k tomu že v istom veku je lepšie venovať sa veciam aktualnejším jej veku (škola, rodina, kamaráti). A nie hrad sa na predčastne dospelú. Na vážne vstahy by mal byť človek zrejší aby sa predišlo citovím zraneniam. A je mi lúto že Dorkininu sukromnu vec som musel rozoberať takto na verejnosti. Druhý krát to nemienim robiť majte sa.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » ned 05. úno, 2006 20:48

Zdar.
Ide o princíp. Ak chceš teda robiť veci na 100 % tak sa venuj výchove mládeže a choď robiť vychovávateľa, alebo farára alebo.... a neuč bojové umenie. Alebo Ty sám robíš WHD od rána so večera?
Ak si holka nájde frajera tak to je zlý príklad????? Mala si nájsť dievča alebo čo si tým myslel????? Alebo snáď vadilo to, že jej ho nevybral pán Moon?

Sprry za drsnosť, ale je to proste sila, keď sa jej miešaš do vzťahov. Nie si rodič ani nič podobné.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

od wonny

Příspěvekod wonny » ned 05. úno, 2006 21:39

Ale som priatel a neni mi jedno čo s nej bude!!!! A ps proti chodeniu nič nemám je to normalna a prirodzená vec. Ale ani strom nerodí plody kím neni zrelý. Tak to isté pripominam aj mladím. Niekedy je lepšie počkať. A ver mi je zlý príklad ked sa ti ešte deti párikuju pod oknami :cry: To o tom vychovavatelovi či fararovi nekomentujem.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » ned 05. úno, 2006 21:55

Áno máš oravdu s tým stromom. 100%
Ani človek ktorí nie učiteľom by nemal učiť a človek ktorí nevie vychovávať by to nemal robiť.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Re: od wonny

Příspěvekod sulthan » ned 05. úno, 2006 22:07

wonny píše: Niekedy je lepšie počkať.

A nekdy zase ne... Kazdy clovek si o tom vzdy musi rozhodnout sam, protoze on na tom bud vydela (prenesene receno) nebo ponese nasledky.
wonny píše: A ver mi je zlý príklad ked sa ti ešte deti párikuju pod oknami

Neverim, vysvetli mi co je na tom spatneho. Nejlepe jako malemu diteti.

ps: 15leti se uz tezko daji oznacit jako deti.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Low » ned 05. úno, 2006 22:18

no to teda koukám, u nás jsou lidi co se třeba neukážou dva měsíce a když se ukážou nic se neděje, je to jejich věc. co byste udělali s těmahle, vyhodili je nebo je rovnou povrazdili ?
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Re: od wonny

Příspěvekod sasena » ned 05. úno, 2006 23:02

wonny píše:Ale som priatel a neni mi jedno čo s nej bude!!!! A ps proti chodeniu nič nemám je to normalna a prirodzená vec. Ale ani strom nerodí plody kím neni zrelý. Tak to isté pripominam aj mladím. Niekedy je lepšie počkať. A ver mi je zlý príklad ked sa ti ešte deti párikuju pod oknami :cry: To o tom vychovavatelovi či fararovi nekomentujem.


a mozes mi prosim ozrejmit na zaklade coho povazujes (alebo nepovazujes) cloveka za zreleho na takyto vztah? (lebo argument ze v 15 rokoch sa ma venovat skole atd. a nie vztahom sa uz v dnesnej spolocnosti neakceptuje)
sasena
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » ned 05. úno, 2006 23:40

to Woony: To je teda moc. Ty si ich mamicka alebo si niekto kto vie, co maju druhy robit a co nie? Fuj, je mi z toho zle. Chudak dievca. Takehoto trenera by som asi fakt poslal do riti a vsade by som to o nom rozniesol. Teraz by to mal okomentovat Ghost7. Som zvedavy, co povie na svojho partaka (myslene obrazne).
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod Rimmer » ned 05. úno, 2006 23:53

tak to si fak děláš...upřímě co je ti dotoho co ta holka dělá?? jakym právem rozhoduješ co je v jejím věku správné a kde sou priority?? to je fakt moc! to mi přijde jak z 15 století! fuj
Rimmer
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 303
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod wonny » pon 06. úno, 2006 1:22

V 15 storočí ludia a špecialne ženy už mali deti. A je mi luto že to takto beriete. Ja nemam právo ludí nutiť či prikazovať im. Ludia sa rozhoduju sami Dorka sa rozhodla. A čo je zlé na tom ked 15 majú vzťahy? Poobzeraj sa dookola a zistíš!!! A ako vidim udrel som na citlivú tému, aspoň raz. :)
A ps stále je tu to čo som napísal možno že sa mílim takže klídek ludia.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod wonny » pon 06. úno, 2006 2:21

ešte dalšia vec ja o ničom nerozhodujem. Možem len poradiť. Čo sa tíka toho trénera že aký som. Zatial ma len chvália a aj to dievča, stále sa stretávame a na WHD nedá dopustiť. A to že čo dokazuje o tom že 15 ročný nie su zrelý na vážnejšie vzťahy štatistiky su brutalne na mojej strane. Čo neznamená že sa nemylim ale v jej pripade som sa naozaj nezmilil a teraz je už po všetkom. Trvalo to mesiac. Ostala sama a smutná. Ako ste napísali nesie nasledky. A čo sa tika toho ako reagoval GHost vtedy somnou nesuhlasil. A asi stale nesuhlasí. to nech sa vijadrí on.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Tanshimga » pon 06. úno, 2006 2:37

V skole BUDO je popri technickom vedení nevyhnutné vedenie morálky, čo je súčasťou disciplinárnych pravidiel v bojových umeniach známych ako etiketa. V západnej spoločnosti - čiže u nás, bola donesená etiketa bojových umení upravená tak, ako vyhovovala učencom a nasledovníkom a zodpovedala ich tradícii a hlbke pochopenia učenia cesty ich majstra.

Každý bojovník, v momente prijatia učňa do výučby zaujíma pozíciu Učiteľa voči žiakovi. Ak žiak chce dostávať vedenie od majstra musí sa on zjednotiť s majstrom, nie majster zjednotiť so žiakom, lebo on hľadá cestu, nie majster.

Aby mohol žiak prijať od majstra poznanie, ktoré hľadá, musí svoju myseľ a telo zjednotiť v upriamení na majstrovo učenie. Takýto žiak a Učiteľ pripomínjú vzájomným vzťahom syna a Otca alebo dieťa a Rodiča.

Vo vzťahu na tejto úrovni pokračujú v celom období ktoré je potrebné k rastu žiaka až kým sa svojím poznaním a praktizovaním poznania vyrovná prípadne prekoná svojho Majstra.(Prekonať majstra nie formou súboja a lámania síl, ale v maximálnej úcte a pokore napríklad predstaviť svoj základ učenníkov)

Vzťah Majstra a žiaka je vertikálny a vyznačuje sa cnosťami ktoré nie sú v dnešnej spoločnosti tak populárne, či praktizované a sú to vernosť, oddanosť a poslušnosť.
Kto tieto cnosti nikdy nezakúsil alebo dokonca nikdy o nich ani nepočul, je odkázaný na písanie posledných pár reakcii na adresu wonnyho.

Prajem Vám omnoho viac zdaru na ceste DO ako doposiaľ. :?:[/b]
Tanshimga
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 08. črc, 2005 23:00

Příspěvekod san » pon 06. úno, 2006 4:01

Rimmer píše:tak to si fak děláš...upřímě co je ti dotoho co ta holka dělá?? jakym právem rozhoduješ co je v jejím věku správné a kde sou priority?? to je fakt moc! to mi přijde jak z 15 století! fuj


Ahoj Rimmer.
Mas 2 dobre mierene otazky.Pokusim sa odpovedat na tu druhu.Pytas sa na pravo, podla ktoreho wonny rozhoduje?Spominas 15 storocie...lepsie sa da vystopovat povod prava ,ak sa pozrieme na usvit ludskych dejin.Existuje duchovna archeologia,ktora nie je moc prijemna pre slabsie zaludky...Zidovsko-krestanskou tradiciou sa zachoval az do dnesnych casov pribeh o dvoch mladych Bohom stvorenych bytostiah: Adamovi a Eve.Zili v zahrade Eden, kde mali vsetkeho dostatok...az na jeden strom Poznania dobra a zla, z ktoreho im Boh zakazal pod vystrahou smrti jest ovocie...Bohuzial Eva sa stretla s Hadom,ktory ju naviedol ochutnat resp.jest Bohom zakazane ovocie.Potom co Eva ochutnala nebola moc stastna,no ani nezomrela , ba naopak vyhladala Adama a naviedla ho jest tiez...
Potom co jedli obaja ,zakryli si pohlavne organy ,lebo boli nahy a hanbili sa a skryvali sa pred Bohom...Ked sa Boh od nich dozvedel,ze jedli ,preklial Hada a Adama a Evu vyhostil zo zahrady Eden a dokonca ju dal strazit cherubinmi s planennymi mecmi aby sa nemohli vratit a ochutnat aj so stromu Zivota...
REVEREND MOON zvestuje svetu,ze v pozadi tohto pribehu su zakryte udalosti, ktore silne ovplyvnili ludstvo v tej najcitlivejsej oblasti akou je laska a sexualita cloveka.Odkryva obrazne symboly zauzivane zidovsko-krestanskou tradiciou a uci ludi tejto doby hlbsiemu poznaniu.Had podla neho je symbol pre duchovnu bytost,ktora bola stvorena Bohom za ucelom sluzby pri vychove cloveka...
povodne s menom archaniel Lucifer.
Strom poznania Dobra a Zla je podla neho Eva, ktora je v obdoby duchovneho rastu k dokonalosti,resp.este v case kedy nie je dokonala...
Lucifer zacal ziarlit na Adama a Evu kvoli trom Bozim pozehnaniam,ktore predznamenali dedicnu vladu cloveka nad Bozim stvorenim.Ziarlivost Lucifera na cloveka vyustila do rebelie voci Bohu, cim sa postupne zmenil na zlu duchovnu bytost znamu pod menom Satan.
Kvalifikacia cloveka na vladu nad stvorenim bola mozna cez uskutocnenie troch Bozich Pozehnani,pricom bolo: 1BP Stan sa plodny,2BP Mnozte sa a naplnte Zem,3BP Vladnite nad vsetkym zivim,...
Satan napadol cloveka velmi rafinovane,tak ze Evu oboznamil so sexualnou laskou v case ked este nebola duchovne zrela.Jedenie zakazaneho ovocia je symbolom pre zdielanie sexualnej lasky.Tento akt medzi Evou a Satanom je archetypom pre model cudzolozstva praktizovaneho dodnes...Vztah medzi nezrelou Evou a Adamom je archetypom pre model smilstva respkt.teens lasky praktizovanej medzi duchovne nezrelymi detmi...Satan napadol Bozi IDEAL LASKY,ktoreho uskutocnenie bolo spojene s ucelom stvorenia cloveka a zaroven zmyslom jeho existencie.Boh dal cloveku spolupodiel na Jeho vlastnom stvoreni.Mame slobodnu volu ale aj zodpovednost v tom co robime a ako vyzerame. Najhorsi nepriatel cloveka sedi v jeho srdci v podobe falosnej satanskej lasky a padom prapredkou ludstva zdedenej nevedomosti...
:evil:
Nie je nahoda,ze Rev.Moon bol 6 krat vezeni a jeho osoba je neustale ociernovana a prenasledovana novodobymi inkvizitormi...
:evil:
san
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 01. úno, 2006 0:00
Bydliště: Slovenska republika

Příspěvekod raduz » pon 06. úno, 2006 6:53

hm, 6 x vo vazeni, a samozrejme asi 6 x vzdy nepravom :roll:
No neviem, ale to nie je moc prikladna statistika pre majstra, ktory ma svojho ziaka viest celym zivotom...... (tieto veci o bezbrehej oddanosti a vztahu ucitel ziak doslova otec-syn uz do dnesnej doby asi moc napatria, doba sa meni..... ... a kopec veci z toho su len legendy.....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod patrik » pon 06. úno, 2006 7:18

Mno je dobře, že FireBall napsal tenhle konkrétní příklad, protože díky němu nám IMHO Wonny a San napsali (asi) víc, než chtěli.

Jinak nezažil jsem, že by někdo v nějaké sektě argumentoval jinak

- nikdo nám mozky nevymývá
- přebíráme odpovědnost, za své ovečky
- každý má možnost volby
- je to přeci zadarmo

hustý, fakt HUSTÝ

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod kurt78 » pon 06. úno, 2006 8:31

Obrázek
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod krovak » pon 06. úno, 2006 8:38

no, ak ludia ako san chodia na whd, ktore vobec nema nic spolocne s moonom, ako to potom musi vyzerat v kluboch kde sa k moonovi otvorene priznavaju ?!? :?
krovak
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. led, 2006 0:00

Příspěvekod Skateordie » pon 06. úno, 2006 9:41

Boze, boze, uz ja tu nam vymyvaju mozgy. To si tym Moonom ja fakt dobre. Chudak chlapec stale pomahal ludom, vsetci boli spokojny, dakovali mu, len ta zasrana spolocnost to klasifikuje ako trestny cin. To bol skvely argument ako podporit Moonove praktiky. To sa ti podarilo :evil: :evil:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron