Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod umelec » stř 04. kvě, 2005 16:00

no s whd mam skusenosti aj ja. aj ked je prepojene s ucenim rev.Muna, nikdy ma moj ucitel nenutil nasledovat toto ucenie. v kluboch cvicia i ludia, ktory toto ucenie neuznavaju. mimochodom Osensei Ueshiba bol velmi religiozny clovek, a viedol svojich ziakov duchovnou ako aj bojovou cestou. tiez cvicenci kung fu a buddhizmus....atd
umelec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. kvě, 2005 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » čtv 05. kvě, 2005 7:56

Chodim na Won Hwa Do uz par mesiacov, a keby som sa nedostal na tento web, tak ani neviem ze ma nejaku spojitost s "moonistami".Bol som sa pozriet na treninky aikida a su podobne nasim. Tak nexapem o com tocite lidi. Ziadni usmievavy ludia s heslom "usmev+stastie a ganza forewer".Aspon tolko. Ako to berem ja.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kurt78 » čtv 05. kvě, 2005 8:25

all howadisti co pisete tak sa skuste spytat narovinu na to svojich trenerov alebo ludi na seminaroch/uvidite ako sa budu vykrucat/ , akurat , ze ak sa sami neuvedomite co je dost tazke pre osoby co navstevuju bojove umenie mieru rodiny a stastia bezkonfliktne a bez reality tak za par mesiacov mozno rok,, sami!!!!,, dospejete k tomu co je pre vas spravne ale to je mi uz teraz jasdne lebo sekty maju prepracovany nenasilny psychlogicky postup ako si vas ziskat aj pod zastierkov bojoveho umenia ktore by vam myslim si bolo aj tak v reale na nic.

neo, wake up :!: :!: :!: :!: :!: :!:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

reakcia

Příspěvekod wonny » čtv 05. kvě, 2005 17:37

Nie kto napísal: Jinak ty lidičky sou fakt moc milý. Už tě pozvali k sobě na večeři?

odpoved:

Niečo "horšie" žil som s nimi 3 roky! Prijal som aj požehnanie do manželstva! Z cudzinkou! A aj napriek tomu že nie som s nimi v kontakte ich rešpektujem a váš sarkazmus neni na mieste. Už len na základe mojich skúseností.
PS: won hwa do v Blave nie je a Zilina je najvedšia. Pisal som jeden z največších klubou. A aj ked sa vám to nechce veriť je to pravda!
PS2: Vy musíte mať inú krivdu na nich čo vám urobili! Ukazali aký ste .... či čo? :?
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Re: reakcia

Příspěvekod jox » čtv 05. kvě, 2005 19:10

wonny: Hmm. ®il si s nima 3 roky ( 8O ) a nejsi moonista - ty ses s nima rozešel? :?

wonny píše:PS2: Vy musíte mať inú krivdu na nich čo vám urobili! Ukazali aký ste .... či čo? :?
Co se mě tejče, tak ani jedno ani druhý :wink: Jak to vlastně dělaj?
___
Jox
Naposledy upravil jox dne čtv 05. kvě, 2005 20:29, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » čtv 05. kvě, 2005 20:26

2wonny: Votázky co se točej moc blízko kolem víry sou vobtížný. A často vedou na flame. Nemusíš vodpovídat 8)
___
Jox
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Re: reakcia

Příspěvekod wonny » čtv 05. kvě, 2005 20:46

Jak to vlastně dělaj?


Jak delaj co? nechápem!
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Re: reakcia

Příspěvekod jox » čtv 05. kvě, 2005 21:00

Myslel sem:
"Ukazali aký ste" - Jak to vlastně dělaj?
Dostal sem dojem, že ti ňák před voči postavěj tebe - aby ti ukázali jakej si.
___
Jox[/quote]
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Reakcia

Příspěvekod wonny » pát 06. kvě, 2005 1:43

Vieš čo práve naopak.
Jedno som pochopil určite odhodlanie s akým pracuju je neuveritelné.
Neni čas na kritizovanie iných. Jedna z myslienok čo sa mi strašne páči bola. Sústred sa na vlastný pokrok tak velmi že nebudeš mať čas kritizovať iných! A myslim si že je to univerzálne aj pre bu. A jedina forma ako urážaju nas je že nám ukazuju ako neochotný sme niečo robiť pre iných.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod tekki » pát 06. kvě, 2005 6:15

Mam taky dojem, ze Svetozar Prochodsky alebo jeho ziaci konfrontovali svoje wing chun s won hwa do a ... porazili ich na hlavu. Takze neviem 8)
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod kurt78 » pát 06. kvě, 2005 6:36

for all up:
jasne ze ich porazili po tom co oni zaprovokovali , ze maju univerzalne bojove umenie proti blablabla, ving chun, a este proti blabla bla,..
to bolo uz davno, ale ved u nich ani nejde o to bojove umenie bojovat bez sparingov to nejde..
ked si pozriete co pise wony tak uz je jasne ich, uz sa ide zenit s nejakou pridelenou od moona, pracuje na svojom zdokonalovani tak , ze sa neohliada na druhych a tym, sa stava izolovanym ostava v kruhu sekty, nenasilne behom troch rokov uz vie co je pre neho najlepsie, ako spojit seba so sektov, a chudak si to ani neuvedomuje.

-ja sa zapajam tu aj do vseliakych nevyzralych aj stupidnych tem z dovodu len aby som trocha zrelaxoval niekedy sa zabavil, ale do tejto diskusie pisem preto, ze ma strasne s-e-r-e to, ze mlady ludia /vacsinou neskuseny a este dusevne neuvedomely/ ktory maju zaujem aj o bojove umenia a mohli by s nich byt dobry fighteri v nejakom normalnom klube budo/ sa dostavaju do chapadiel sekty ktora ich postupne nenasilne zozerie a oni sa budu citit spokojny, stastny a zosuladeny s teoriov howado!!! /vid wony/. ostanu poslusne ovecky mr moona, zabednene a dusevne neuvedomele , jedine co si uvedomuju je sloboda dosiahnuta skrze sektu, je mi z toho na z-vracanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!: :!:
thats all
Naposledy upravil kurt78 dne pon 11. črc, 2005 8:02, celkově upraveno 1
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Reakcia

Příspěvekod wonny » pát 06. kvě, 2005 17:11

Očividne s vami nepohnem a budete si trvať na svojom. Nech sa páči.
PS: neni toto tiež forma sektárstva a dogmy. Hmm.
Ja osobne som si istý tím čo robím a len čas ukáže kto z nás ma pravdu.
PS: konfrontácia s win tshung viem o tom a viem aj ako to dopadlo a bol by som zvedavý ako by ste dopadli vy? Hmm! Ubranili by ste sa sám som chodil na win tsung a viem aký je to prepracovaný sistém boja.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 09. kvě, 2005 6:48

Co podla teba znamena sekta?

No a dufam ze ta serie aj to, ze zlocinecka organizacia prahnuca po moci - katolicka Cirkev Svata - sa snazi vymyvat mozgy nasim detom uz od 1. triedy zakladnej skoly zhovadilym katechizmom. V pripade ze clovek pre dieta zvoli vyuku etiky, stava sa dieta vylucene z kolektivu, je ich v skupine len zopar, a zavidi deckam na nabozenstve nove pastelky, farbicky, omalovavanky, pekne ucebnice a vselijake vylety. A proti takemuto vymyvaniu mozgov uz od malicka by sme mali vsetci bojovnici svorne bojovat pod heslom: "Nakopni svojho biskupa".

Ostatnym sorry za off topic, ale vzdy ma vytoci, ked niekto drista len na sekty, a nedrista aj oficialne nabozenstva, co su podla definicie sekty tiez sekty, ale velke a uznavane vacsinou.

Nebudem sa k teme dalej rozpisovat, len este dodam, ze krestanske ucenie si hlboko vazim, ale podla mna ma s nim Cirkev Svata malo co spolocne.

Xiao Yiu
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod kurt78 » pon 09. kvě, 2005 7:46

to anonym, v podstate suhlasim s tebou, ale to je uz siroka diskuse myslim aj dost uz mimo tento portal, a kedze toto je o boj. umeniam. hovorim iba o sekte ktora vyhlasuje ze ma cosi spolocne s boj. umenim,
ak sa kuknes kedy zacala tato diskusia tak uvidis, ze som sem uz pisal minuly rok a bolo ticho a zrazu ako ludia sa o tom viac dozvedaju /boli nimi oslovení?/ tak zacinaju reagovat.. nemam rad sektarstvo v akejkolvek podobe bo cloveka obmedzuje a dava mu klapky na oci -vidi uz iba jednym smerom...
a myslim, ze uz som vsetko k tejto teme povedal v mojom prispevku up, howk!


thats all realy..
neo, wake up :!:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Re: Reakcia

Příspěvekod raduz » pon 09. kvě, 2005 20:09

wonny píše:Očividne s vami nepohnem a budete si trvať na svojom. Nech sa páči.
PS: neni toto tiež forma sektárstva a dogmy. Hmm.
Ja osobne som si istý tím čo robím a len čas ukáže kto z nás ma pravdu.
PS: konfrontácia s win tshung viem o tom a viem aj ako to dopadlo a bol by som zvedavý ako by ste dopadli vy? Hmm! Ubranili by ste sa sám som chodil na win tsung a viem aký je to prepracovaný sistém boja.

To si teda moc neveris. Ze Vas porazili na hlavu... Treba viac cvicit a menej meditovat pod nejakym guru.... :wink:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

sekta

Příspěvekod umelec » pon 09. kvě, 2005 21:33

co tak pozriet sa na to z druhej strany? clovek je osloveny myslienkami rev.dr.Muna a potom sa zapali pre bojove umenie. Nie je to prinos? A ak sa snazi praktizovat dobre duchovne rady, moze byt aj dobrym bojovnikom. Lebo stale sa tu hovori len ze mladi ludia, ktori chcu cvicit a skoncia pri nabozenstve. Ale je to aj naopak - zacali s flozofiou a potom s bojovymi umeniami. Poznam ich niekolko a nie su to zli chalani. Odsudzovat je lahke a pohodlne.
umelec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 03. kvě, 2005 23:00

Re: Reakcia

Příspěvekod wonny » úte 10. kvě, 2005 4:08

To si teda moc neveris. Ze Vas porazili na hlavu... Treba viac cvicit a menej meditovat pod nejakym guru....


To raduz. Počuj snažim sa biť neutrálny a neprovokovať. Neviem ako často cvičiš ty ale dovolim si tvrdiť že je to menej často ako ja! A aj o intenzite pomlčim! Len tolko a PS: Jednoducho na niečo tak agresívne ako je WT si ja nikdy trufať nebudem. Nech oni su v Blave a ja si budem cvičiť tu v LM.
PS2: Vieš čo ma zarazilo na WT? Len čo som povedal svojmu trenerovi WT že som v meste videl niekoho v tričku WT, hned sa obával že je to nejaký "?" kto si to sním ide rozdať. toť fsjo.
wonny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 24. bře, 2005 0:00

Příspěvekod tekki » úte 10. kvě, 2005 8:01

To ci je WT agresivne alebo nie je otazkou majstra alebo trenera, ktory to uci. Kazde BU by malo byt trochu "agresivne" lebo na ulici si nepomozes s mierumilovnostou alebo sucitom s nepriatelom - ten ho nema, ved naco aj...
tekki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 108
Registrován: úte 21. zář, 2004 23:00
Bydliště: Nitra

Příspěvekod Anonymní » úte 10. kvě, 2005 14:45

tu sa to nejako "premoonilo" :roll: (kde je ten grcajuci smajlik...bleee)
tato sekta vyslovene zavadza, svoje naozajstne cinnosti, zamery a "myslienky" sa snazi skryt napr. pod ruskom treningu bojoveho umenia. je to ovela efektivnejsi sposob ziskavania sympatizantov ako povedat na rovinu: my sme moonova sekta, chceme ziskat aj tvojim zneuzivanim politicku a hospodarsku moc, vytrhneme ta z tvojej povodnej "hriesnej" rodiny, vsetko ti zoberieme, casom budes na nas taky zavisly (ekonomicky a psychicky), ze sa ti ani nepostavi, kym ti my nepridelime nejaku partnerku do manzelstva. urobis len to co ti my dovolime a nic nad ramec, lebo ta strycek moon zavrhne...
Mimochodom moonovci vlastnia a ako zasterku pouzivaju priemyselne podniky, casopisy a rozne kulturne aktivity.
plaso

ps: inac porovnavat sekty, ktore sa tvaria, ze su nieco ine ako su v skutocnosti s tradicnym nabozenstvom (krestanskym), ktore sa za nic neskryva a mozes ho slobodne kritizovat atd., povazujem za amatersku snahu tupych nevzdelancov vyjadrit svoje xenofobne zmyslanie.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 10. kvě, 2005 14:59

haha, a este jedna pikoska - sekta odporuca novomanzelom (ktori s v mnohych pripadoch stretnu az na svatbe) vyhybat sa sexu po dobu troch rokov, aby ich deti mali cistu krv... nepripomina vam to nieco?
plaso
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků