Won Hwa Do

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Makoto » úte 21. úno, 2006 14:52

Tak to je drsny...to jsem netusil. Kde o tom sezenu vice informaci?
Talhe problematika me zacina zajimat cim dal vice...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod sulthan » úte 21. úno, 2006 15:18

ja bych to mozna zas tak vazne nebral. V americe je spousta zajmovych klubu, z kterych se oficialne staly nabozenske spolecnosti jen proto, aby nemusely platit dane ze svych zisku. Nabozenske spolecnosti je totiz v americe platit nemusi.
sulthan
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon 31. říj, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 21. úno, 2006 15:25

Chytre :D
Ale presto je tu fakt, ze nektere kluby jsou vyuzivane pro rekrutovani do sekt. A to je dle meho nazoru nebezpecne pro nactilete, kteri videli Bruce Leeho nebo Van Damma, a chteji to taky umet. A kdyz jim to nabidne asijskej mistr, kterej sice divne mluvi o zivote a dusi cloveka....asi moc nevahaji. A pak skonci v sari a vyrvavajic Hare krsna :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Targa » úte 21. úno, 2006 15:49

Makoto: Jezisku na krizku, ja vedel, ze to nemam psat, ze se hned chytnes. Uz si jmeno toho chlapa fuckt nepamatuju. Zalozil nejakou asociaci a zmizel z "oficialni ninja sceny". Mel hodne spolecneho s Busseyem. Snad si vzpomenu. A co takhle pojem Silat Mubai ? :P
Targa
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 18. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 21. úno, 2006 15:54

Targa píše:Makoto: Jezisku na krizku, ja vedel, ze to nemam psat, ze se hned chytnes. Uz si jmeno toho chlapa fuckt nepamatuju. Zalozil nejakou asociaci a zmizel z "oficialni ninja sceny". Mel hodne spolecneho s Busseyem. Snad si vzpomenu. A co takhle pojem Silat Mubai ? :P

To jsou ti muslimsti magori...ehmm..vyznavaci koranu? :wink:
Jo jo, to je vlastne fakt....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

all

Příspěvekod Ondro » sob 13. kvě, 2006 13:12

pozrite si stranku http://www.tongilmoodo.com/
Ondro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Ondro » sob 13. kvě, 2006 14:08

:roll:
Naposledy upravil Ondro dne sob 13. kvě, 2006 14:11, celkově upraveno 1
Ondro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Ondro » sob 13. kvě, 2006 14:08

Ahoj Makoto! Ako sa mas? Dlho som sa neozval.

Chcel si vysvetlenie k tomu ze preco vlastne Mun je zakladatelom WHD. Ja si myslim ze koli tomu ze v bojovych umeniach sa formuje nie len telo ale aj ludsky duch. Cez fyzicku namahu ktoru das do teningu sa odkryvaju dalsie moznosti, ktore suvisia s ludskym duchom. Prostrednictvom treningov sa posiluje a uci tvoje telo ale aj duch.
WHD a Tongilmoodo mali byt povodne spolu, malo byt iba jedno bojove umenie. No rozdelilo sa to na dva casti, pretoze veduci tychto umeni mali rozlicne ciele a nazory. Neviem ako presne to je vsetko v pozadi. Myslim si ze je dobre ked Mun a nasledovnici Muna zasahuju aj do tejto oblasti, pretoze vsetko so vsetkym suvisi. Mozno ty neveris na Boha a mas odpor k nabozenstvam, lenze ja verim na Boha a myslim si ze Boh vedie ludi cez vsetky odvetvia ludskej cinnosti.

Neviem co vlastne myslis tym stresom pri boji. Z coho vznika stres u Teba?
Ondro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 07. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Ralph » sob 13. kvě, 2006 18:48

JOX

Když sem četl Tvůj příspěvek tak sem se dost pobavil :lol: .
O této vysoce organizované skupině sem neslyšel a proto je to pro mě velice zajímavé. Je to až děsivé.

Mimochodem ten styl se jmenuje HONG HWA DO.
V Praze je pobočka s tímto názvem ale možná je to někdo jiný.
Naposledy upravil Ralph dne ned 14. kvě, 2006 7:53, celkově upraveno 1
Ralph
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned 28. bře, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod DukeNukem » ned 14. kvě, 2006 1:56

Byvam v ZA, rozmyslal som ze vyskusam WHD ale ako to tu citam tak sa mi z toho rozum zastavuje, zda sa mi ze niektori su pomaly zreli na navstevu psychiatrickeho odbornika, co sa tyka samotneho WHD by ma zaujimalo to si tych 100000 treningov ci kolko ako pocitate, pisete si ciarky do kalendara ? :) ved to je blbost, dolezity je dajme tomu cas, kvalita treningov, pristup, talent, trener ale isto nie pocet,
ak by som mal skoncit s takymi deformovanymi nazormi na zivot ako mate vy niektori tak dakujem nechcem take BU,da sa to vobec nazvat BU? skor to vyzera ako trojsky kon na zhananie novych Moonovych financnych zdrojov
DukeNukem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Skateordie » ned 14. kvě, 2006 8:51

DukeNukem píše:Byvam v ZA, rozmyslal som ze vyskusam WHD ale ako to tu citam tak sa mi z toho rozum zastavuje, zda sa mi ze niektori su pomaly zreli na navstevu psychiatrickeho odbornika, co sa tyka samotneho WHD by ma zaujimalo to si tych 100000 treningov ci kolko ako pocitate, pisete si ciarky do kalendara ? :) ved to je blbost, dolezity je dajme tomu cas, kvalita treningov, pristup, talent, trener ale isto nie pocet,
ak by som mal skoncit s takymi deformovanymi nazormi na zivot ako mate vy niektori tak dakujem nechcem take BU,da sa to vobec nazvat BU? skor to vyzera ako trojsky kon na zhananie novych Moonovych financnych zdrojov


Ja som tiez zo Ziliny. Mas aj ine BU a BS na vyber. WT, hung ga, karate, aikido, tai chi, box, kick box, muay thai, sportove karate.
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Příspěvekod kurt78 » ned 14. kvě, 2006 21:55

DukeNukem píše:Byvam v ZA, rozmyslal som ze vyskusam WHD ale ako to tu citam tak sa mi z toho rozum zastavuje, zda sa mi ze niektori su pomaly zreli na navstevu psychiatrickeho odbornika, co sa tyka samotneho WHD by ma zaujimalo to si tych 100000 treningov ci kolko ako pocitate, pisete si ciarky do kalendara ? :) ved to je blbost, dolezity je dajme tomu cas, kvalita treningov, pristup, talent, trener ale isto nie pocet,
ak by som mal skoncit s takymi deformovanymi nazormi na zivot ako mate vy niektori tak dakujem nechcem take BU,da sa to vobec nazvat BU? skor to vyzera ako trojsky kon na zhananie novych Moonovych financnych zdrojov


som rad, ze tato debata mala zmysel :wink:
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod Makoto » pon 15. kvě, 2006 8:20

Ondro píše:Ahoj Makoto! Ako sa mas? Dlho som sa neozval.

Chcel si vysvetlenie k tomu ze preco vlastne Mun je zakladatelom WHD. Ja si myslim ze koli tomu ze v bojovych umeniach sa formuje nie len telo ale aj ludsky duch. Cez fyzicku namahu ktoru das do teningu sa odkryvaju dalsie moznosti, ktore suvisia s ludskym duchom. Prostrednictvom treningov sa posiluje a uci tvoje telo ale aj duch.
WHD a Tongilmoodo mali byt povodne spolu, malo byt iba jedno bojove umenie. No rozdelilo sa to na dva casti, pretoze veduci tychto umeni mali rozlicne ciele a nazory. Neviem ako presne to je vsetko v pozadi. Myslim si ze je dobre ked Mun a nasledovnici Muna zasahuju aj do tejto oblasti, pretoze vsetko so vsetkym suvisi. Mozno ty neveris na Boha a mas odpor k nabozenstvam, lenze ja verim na Boha a myslim si ze Boh vedie ludi cez vsetky odvetvia ludskej cinnosti.

Neviem co vlastne myslis tym stresom pri boji. Z coho vznika stres u Teba?

Nazdar Ondro, telo a mysl se formuje i pri jinych BU a nevsiml jsem si, ze by zakladatel byl vudce sekty, ktera je navic stihana v nekolika zemich sveta....Jak to tu nekdo jiz napsal, povazuji WHD za trojskeho kone (velice trefne recene, diky :-) pro tuto sektu, jak prilakat nove lidi do svyh rad. Na jednu stranu ocenuji ten napad, na druhou stranu me to znepokojuje, protoze vim, kolik nactiletych prijde, pokud zjisti, ze to uci Korejec nebo ze mohou mit sanci se s Korejcem - velkym mistrem - vubec potkat.
Verim v Boha (tak nejak ;-), neodsuzuji nabozenstvi, pokud vsak cloveku neberou moznost volby. V pripade Moonovy sekty tomu vsak jednoznacne je a proto odsuzuji Moona a celou jeho sektu.
Neodsuzuji WHD, ale jeho spojeni s Moonem. Mily Ondro, rozlisuj prosim tyto dve veci.
Ukaz mi jine BU, kde se jeho studenti budou schovavat za podobne nabozenske proslovy, pokud se nekdo zacne zajimat o jejich duchovni zaklad.
Ukaz mi jine BU, kde nabozenska sekta, ktera je zakomponovana do vyuky BU, ktera by byla stihana a zakazovana jinymi zememi, protoze se zjistilo, ze jeji hlavni predstavitel obchoduje se zbranemi....jeste porad mi chces vypravet o lasce, Bohu, porozumeni, a osviceni? S kalasnikovem v ruce? Sorry, pro me je Moon hajzlik, ktery zneuzil BU a ziskal tak nactilete uchazece pro svou sektu.
Znovu vsak rikam, nemam nic proti WHD, ale proti spojeni WHD a Moona.

BTW, co je to Tongilmoodo? Napis o tom pls vice.

Stres v boji? Clovece, to si delas legraci, ze? Utocilo na tebe vice lidi v rychlejsim sledu, treba jen pri nacviku technik? Musel jsi se branit tak, aby jsi kontrolovane vyridil jednoho a hned se "venoval" jinemu? Rval na tebe nekdo z 5 cm do xichtu a pak se ti snazil udelat plastickou operaci tveho obliceje? Jestli i pritom jsi dokonale klidny pak smekam. Opravdu a uprimne.
Stress a adrenalin je potreba cvicit a seznamit se s tim. Vedet, kdy a jak vznika, jak se s tim tve telo dokaze vyporadat, jak reagujes pod casovym presem. Neni mozne se perfektne naucit techniku v pohodovym duchu a pak automaticky pocitat, ze ji budes umet vykont i pri napadeni. Z vlastni zkusenosti vim, ze se zacne clovek trast, prestava kontrolovane dychat (a casto se tak prekyslici), zvysi se tepova frekvence, prestavas kontrolovat sve techniky (bud jsi prilis tvrdy nebo nedokazes techniku provest). Takto jsem reagoval na zacatku...prosel jsem si tim a mohu rici, ze to trva dost dlouho, nez se dokazes uvolnit a setrit sily i pri samotnem boji. Nez se soustredis na dychani a prestanes myslet jakou obranu udelas na utocnikovu techniku. Casto staci utocnika jen vychylit ci odrstrcit, aby spadnul, nemusis hned provest hod ci nejakou kombinaci. Je to na delsi povidani, neni to topic teto diskuse. Presto doufam, ze jsem aspon malicko nastinil vo co go :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 30. kvě, 2006 8:08

Nahodou jsem nasel stranky, kde znalci nabozenskych sekt a smeru odpovidaji na dotazy ctenaru. Docela zajimave. Pro fanousky WHD, doporucuji otazku c.2
http://www2.webpark.cz/cpons/dotazy1.htm
...a udelejte si nazor sami
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod raduz » úte 30. kvě, 2006 13:44

Makoto: celkom zaujimave citanie, cakam ako zareuguje niekto s WHD. :idea:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Pindik_LM » pát 21. zář, 2007 21:35

akoze keby napr v minulosti vzikli moonisti ako oficiaalne nabozenstvo a pak krastanstvo tak by to bola sekta?? Neviem neni no tom zas nic az take zle krestania v minulosti robili tiez strasne veci a to sa spojovalo s vojnami atd>>> zatal neviem o moonitoch vela ale sorry neni to nic strasne a treneri to nikomu netlacia do hlavy, podla mna ma kazde bojove umenie ducovnu cestu ale won hwa do neni urcite aby sa nam moonisti dostali do hlavy tak sa kaslite do toho co poznate ja chodim na whd rok a spaznal som tam najlepsich ludi prste akolie ludi ktory su tak isto stary fajcia piju ale ludia z whd nie su misli slusny zazili sme zatalk spolu vela dobreho takze moj nazor :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Pindik_LM
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Pindik_LM » pát 21. zář, 2007 21:37

iked kd som pocul ze whd maju neco spolocne s moonistami tak som sa zlakol a ne ze bolo mi luto ze nam to trener nepovedal ale mohol ..
Pindik_LM
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Pindik_LM » pát 21. zář, 2007 22:04

KUUUUUUURT akoze si riadny ...... sa mi rozum zastavuje nad tebou dpc mam nervy ke pocuvam co kydas na whd akoze skus dojst na trening a uvidis ze nesme zdne moonove kopirky na peniaze ak neces nic s nim nemusis ma do hlavy ti to nik netlaci ale byt tebou tak porozmyslam co z huby vypustis .A vis preco si robia ciarky ci co si trepal lebo kazdy trrening je kvalitny a ide sa naplno ale ty by si to nezvlaol bo clovek s takymto nazorom nema co hladat v ziadnom bojovom umeni lebo kazde ma aj duchovnu starnku a u wh to neni len ten moon .Takze sa cod rasej skryt mame pod perinku :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: sry ale toto ma nastvalo nekidaj na naco co nepoznas nech tu hovoria ludia kt, mali zle skusenosti s whd ale ne taky co neboli ani na treningu . Ach jaj aj taky musia byt :roll: :roll: :roll: :roll: az sa mi rozum nad tebu zastavil neobhajujem to moonistov ale won hwa do co je uzasna cesta k fyckej a psyhickej sile :)
Pindik_LM
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Pindik_LM » pát 21. zář, 2007 22:13

kurt citam si co ty pises za kraviny... akoze ty sio fakt... ze ta hlaska prid na trening a zakric ze moon je... akoze 3 stvrtiny ludi by nepokopilo kto to je bo nik nam tam salaty do hlav netlaci akoze teba asik zmlatil daky won hwadista bo inak ak je to len tak tak mas rozum asik v ..... tebe tam radsej treba natlacit aspon kapustu a pudes mat lepsie nazory bo tie tvoje su ignoranske krawiny a to som povedal s mierov
Pindik_LM
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 01. říj, 2007 10:08

to Pindik_LM: Precti si kompletni vlakno teto diskuse. Spojeni WHD s Moonem byla prokazana a ja jsme na vlastni oci videl na strankach WHD, ze se odkazuji na Moona. Pak to stahli. Ale co jsem videl, to neodvolam. Asi se hodne koukas na akcni filmy, pokud si myslis, ze na treninku ti budou do hlavy tlacit zcela zrejme filozofii Moona. Vse je pozvolne, aby clovek mel pocit, ze to patri k BU, ktere cvici a navic si musi davat pozor, protoze lidi jsou ted extremne opatrni na cokoliv co se oznaci slovem sekta. Ne nadarmo zamestnavaji spickove psychology. Moon JE sekta, obchoduje (nejen) se zbranemi, velice hrube zasahuje do psychiky lidi, to vse bylo overeno z vice nezavislych zdroju. Pokud neveris me, obrat se na znalce v oboru religonistiky, sekt a novych nabozenskych smeru, vsadim se, ze odpovi stejne. To, ze (zatim) vetsina lidi u vas v oddile nevi, kdo to Moon je, jeste neznamena, ze tam spojeni neni.
Zkratim to, bo uz jsem o tom napsal dost a stojim si za kazdym slovem, ktere jsem zde uvedl. Zjisti si maximum informaci z otevrenych zdroju o Moonovcich a WHD. Zajdi za lidmi, kteri se zajimaji o sekty a udelej si nazor sam. Ja nikoho nenutim, aby mi veril. A prestan tu uz placat kraviny bez znalosti veci.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků