Taekwondo WTF

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod Trian » úte 20. led, 2009 13:00

4 genesis:
no ja chcem prave zlepsit nohy, tak som sa dal na taekwondo. Ked mi odidu kolena, presedlam na box, alebo grappling :wink:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

 

Příspěvekod Genesis » úte 20. led, 2009 13:25

Trian píše:4 genesis:
no ja chcem prave zlepsit nohy, tak som sa dal na taekwondo. Ked mi odidu kolena, presedlam na box, alebo grappling :wink:


Tak i na nohy mi přijde lepší kick nebo thai, protože v TKD máš sice hodně kopů, ale ruku na srdce, ty stejně nevyužiješ, když tě někdo třeba bude chtít zmlátit. A nepočítej, že na TKD se třeba naučíš kopat pořádnej lowkick, nebo ho ustát, když se tam od pasu níž nekope. Ony ty kopy v TKD vypadaj hezky, ale spousta z nich je podle mě prostě zbytečná. Jasný, když je umíš perfektně, jsou dobrý, ale to všechno a pokud trénuješ pro aspoň nějakej pocit bezpečí, tak mi x-box přijde lepší.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Trian » úte 20. led, 2009 22:51

No, pozeral som nejake kluby v Bratislave ohladne x-boxu a TKD. Z tych kickboxovych klubov som mal zmiesane pocity, nezohnal som ziadne s dobrymi odporucaniami, väcsinov to boli undergroundove kluby kde si chodi par typkov zakopat...
S typkami od TKD sa poznam cez nasu skolu wushu. Ich trener bol korejcan a nas je cinan, takze sa v ramci azijskej komunity v SK poznali. Mali dobre hodnotenia na sutaziach, ale fakt je, ze som nevedel, ze sutazenie je take... mäkkyske. Nuz, chybaju mi lowkicky.
Ked ma niekto dobre odporucanie na nejaky dobry klub v BA, rad vypocujem.

4 ukropcany:
No, zatial drzia dobre, ale uz vela ludom na wushu u nas odchadzaju kolena, zacinaju ich boliet... Cvicili sme dlho v takej na prt hale, kde sice boli parkety, ale pod nimi rovno beton. Potom sme presli do normalnej telocvicne, takze je to teraz lepsie. Nerobim si ale iluzie ohladne oceloveho zdravia. Na nohy davam bacha, ale raz to asi pride. Kym funguju na 100%, chcem z nich vyzmikat co to da. Som dobre roztahany a ked mam na to predispozicie, bol by som hlupak, keby som to nevyuzil.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod Trian » stř 21. led, 2009 22:42

Diky, asi to obeham ked mi skonci skuskove. :D
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Předchozí

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků