FMA video

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod crki76 » ned 04. dub, 2010 15:15

Hovorit sa moze, nieco ine je o nich vsak pravda. Treba triedit informacie. :D Toto ja dokazem povedat iba o takom cloveku, o ktorom som pocul z prvej ruky. Vela pseudo majstrov sa tymto chvali, malokto bol vsak tymto tak znamy ako prave Tatanga, v neposlednej rade i Lot V. V dnesnej dobe poznam osobne elitu bojovnikov z Filipin, nie su vsak tymto tak znami. Ta doba je totizto davno prec.
Otazka vsak znela, ci toho pana niekto pozna, alebo ci mu to nieco hovori, pretoze sa tu bavite akurat tak o Modern arnisu, ci PKT. Dakujem.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

 

Příspěvekod RadekP » čtv 15. dub, 2010 23:32

"Eskrimadors" jsou už na DVD a na dohled je další dokument "Bladed hand"
http://www.youtube.com/watch?v=N-z7QkYP3Xw
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Ynseminator » pát 16. dub, 2010 8:18

crki76 píše:Hovorit sa moze, nieco ine je o nich vsak pravda. Treba triedit informacie. :D Toto ja dokazem povedat iba o takom cloveku, o ktorom som pocul z prvej ruky. Vela pseudo majstrov sa tymto chvali, malokto bol vsak tymto tak znamy ako prave Tatanga, v neposlednej rade i Lot V. V dnesnej dobe poznam osobne elitu bojovnikov z Filipin, nie su vsak tymto tak znami. Ta doba je totizto davno prec.
Otazka vsak znela, ci toho pana niekto pozna, alebo ci mu to nieco hovori, pretoze sa tu bavite akurat tak o Modern arnisu, ci PKT. Dakujem.


Pises jako by na MA nebo PTK bylo neco spatnyho... Abych ti odopovedel, toho pana neznam a ani mi to nic nerika...
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod defendu » pát 16. dub, 2010 9:14

Zdravím tě crki76...

Fma už se pěkných pár let nevěnuju,ale jsem rád dobře informován....
Co ty všechno z fma vlastně trénuješ?Pochopil jsem že jsi trénoval KI a FFS u R.Flora.Ty jsi trénoval nebo budeš trénovat i s guro Yuli Romo?Trénuješ v Irsku kromě BJJ i nějaký druh fma?

Napsal bych ti SZ,ale mohlo by to zajímat i ostatní...pokud myslíš,že ne tak mi klidně napiš přes SZ.

Předem dík za odpověď :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod crki76 » pát 16. dub, 2010 9:23

Trenoval som FFS u Raymonda v Sydney, trenoval som Bahad zu'bu bungga santaku u Yula, takze som instruktorom od Raymonda a Purong guro od Epefania Yul Roma. Okrem Bjj trenujem iba bahad, ktory zahrna tak ako palice, tak i noz a prazdne ruky. Prazdne ruky su vlastne zaklad tohto, nakolko s pohybom noh tvoria zaklad a vsetko ostatne je iba modifikacia na zbrane. Pohyby vychadzaju z Gokosha Jo Go systemu ...Pytaj sa, rad zodpoviem.

Otazka pre, neviem, kto to pisal tam nadomnou, co je teda take dobre na tej PKT? Nechcem tu nikoho urazat, ci dehonestovat, ale zatial ma tento system ani ine FMA o svojej genialite nepresvedcili. Mozno to je preto, ze mna FMA nezaujima, som zastancom a iba zastancom art of fightingu, co je dimenzionalne odlisny uhol pohladu na vec.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod Ynseminator » pát 16. dub, 2010 10:52

crki76 píše:Otazka pre, neviem, kto to pisal tam nadomnou, co je teda take dobre na tej PKT? Nechcem tu nikoho urazat, ci dehonestovat, ale zatial ma tento system ani ine FMA o svojej genialite nepresvedcili.


Me by zajimalo co se ti na systemech FMA nelibi? Nechci flame, zajima me nazor napriklad z pohledu tebou zminovaneho art of fightingu. Diky
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod crki76 » pát 16. dub, 2010 11:42

Politika a intrigy.
Co sa tyka samotneho FMA, tak neefektivnost, resp. slabo dosahovana efektivnost. Nelubi sa mi udieranie palice na palicu, cepel na cepel, dlhe duely, primitivne sparingy s padded sticks, technicke stupne, kimona, odlisny pohybovy fond pri dlhej cepelovej zbrani, kratkej, pri tyci, slabe vyuzivanie monitoringu, resp. vobec vyuzivania monitoringu, live stick ( ruka)...To je na dlhe pisanie. V podstate sa mi vsak na FMA paci, ze to trenuje vo svete nie az take kvantum ludi, ze z toho kvanta ludi mizive percento rozumie, co vlastne robi a preco to tak robi a z toho minima, co tomu naozaj rozumeju su velmi dobri a srdecni ludia. Preto.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod defendu » pát 16. dub, 2010 21:34

Díky za odpověď :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod crki76 » pát 16. dub, 2010 21:39

Rado sa stalo defendu. Ak mas akekolvek otazky, kludne sa pytaj, od toho by malo forum sluzit. Co si ty trenoval? Myslim z oblasti FMA. Diky
Kludne sa mozes pytat, napr. na rozdiel medzi FFS a Bahadom, nakolko som si pozrel tvoje starsie prispevky a asi mas zaujem o trening noza, ci?
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod defendu » pát 16. dub, 2010 22:35

Co jsem trénoval?Koketoval jsem z hybridem jménem Latosa escrima,zůčastnil jsem se několika seminářů a soukromek v MA,ale nejdéle jsem trénoval Serradu escrimu :wink:
Rozdíly mezi oběma způsoby boje o kterých jsi psal mi asi moc neřeknou...mě osobně připadá,že FFS je moderní RBSD systém (líbí se mi jejich non telegraphic strikes - http://www.youtube.com/watch?v=hV5TfZBB1Lo - tohle je videjko ze školy RBSD Clivea Girdhama,žáka Riche Dimitriho :wink: ) a Bahad jako původní verze,je to tak nebo jsem mimo?
Boj s nožem mě zas až tak moc nezajímá (na ulici se setkáš nejčastěji z technikou ala šicí stroj a tu opravdu pod extra odborným vedením trénovat nemusíš),ale kdyby byla možnost,tak se nebráním něčemu se přiučit :wink:
Co se týče boje nožem proti noži,tak to je situace tak nepravděpodobná,že už s reálným bojem nemá mnoho společného,leda jako libůstka.Ale jak říkám,pokud bych měl někdy možnost a hlavně čas...tak proč ne,ale čistě jen jako libůstku,doplněk....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod crki76 » pon 19. dub, 2010 23:26

Ahoj. sorry admin za OT.
FFS je priamociare a je tam prebrateho strasne vela so sermu.
Sijaci stroj raz musi zacat a raz skoncit. Ja zijem v Limericku, ktore ma prezyvku stab city, takze ten noz na noz tu nie je nerealny a clovek sa tu s nim stretne skor ako s pastnym subojom.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Combat Serrada

Příspěvekod severin » úte 20. dub, 2010 10:16

Snad potěším příznivce Combat Serrady nebo pamětníky.
http://www.youtube.com/watch?v=68VSWr2vABQ
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: Combat Serrada

Příspěvekod defendu » úte 20. dub, 2010 16:52

severin píše:Snad potěším příznivce Combat Serrady nebo pamětníky.
http://www.youtube.com/watch?v=68VSWr2vABQ


:lol: :lol: ...to už je let :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Modern Arnis Praha - trénink květen 2010

Příspěvekod severin » čtv 03. čer, 2010 6:55

Naposledy upravil severin dne pát 11. čer, 2010 22:13, celkově upraveno 2
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » pát 11. čer, 2010 21:32

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » sob 12. čer, 2010 13:25

defendu píše: (líbí se mi jejich non telegraphic strikes - http://www.youtube.com/watch?v=hV5TfZBB1Lo - tohle je videjko ze školy RBSD Clivea Girdhama,žáka Riche Dimitriho :wink: )


Celkem rád bych to viděl(případně pocítil sám na sobě) na někom,kdo mu neodpoví. Každej mu odpověděl na jeho otázku "are you ready? " slovně,nebo pokývnutím.....tím sám sebe připravil o reakční čas. Mluvení a reakce na mluvení(přikývnutí atd.) zaměstnává jinou hemisféru mozku,než tu,kterou potřebujeme pro motorickou činnost.

Samozřejmě jej tím neshazuji,to v žádném případě :!: O jeho non telegraphic strikes jsem slyšel jen dobré,má to výborně zmáknuté.
Máš k tomu,CRKI76(nebo Defendu),něco víc?????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kanec » sob 12. čer, 2010 17:33

Takový švihový pohyb na tenhle distanc dostaneš kdykoli dřív než se stihneš sám pohnout :)
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 13. čer, 2010 4:55

No to právě ne(i když záleží i na konkrétním člověku-tady to ale prošlo různým lidem - měl 100% úspěšnost)- pokud to dělá "amatér",tak Ty reaguješ už na to cuknutí pařátu a trofnu si tvrdit,že by to tam neprošlo(protože dostaneš dopředu signál(řeč těla),že ta pracka poletí). Proto se tomuhle říká non-telegraphic strikes - aspoň tak to chápu já.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod zbek » ned 13. čer, 2010 7:18

A je levák :oops: . V levé ruce drží lahev tak nějak pohodově že čekáš utok pravačkou
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod fireballl » pon 14. čer, 2010 9:06

Ideo nereakčnú vzdialenosť.
V boji si preto netreba moc púšťať človeka na túto vzdialenosť.
Minimálne aspoň ruky dať hore a nestáť tam ako kôl.
fireballl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 29. bře, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron