Skoly filipinskeho boje v Cechach

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod severin » sob 18. dub, 2009 15:02

RadekP píše:To, co je na blogu, jsem si překládal spíš tak nějak pro sebe, proto jsem adresu nikdy nikde nezveřejňoval a proto je taky občas úroveň překladu opravdu hrozná:)


Radku,není se rozhodně zač stydět, protože lidí,kteří aspon občas něco přeloží o fma je velmi málo. To,že DP nevyučuješ neznamená,že se znalosti u vás v Akademii ztratí.Rozhodně přeju hodně inspirace v dalším publikování.

PS: omlouvám se pokud jsem zveřejnil něco co jsi nechtěl,ale jednou je to blog a ten je pro lidi :wink: .Na druhou stranu návštěvnost tohodle vlákna je přeceňovaná. :)
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod BuFF » sob 18. dub, 2009 19:09

RadekP píše: To, co jsem se tam naučil, dál předávám v rámci našich treninků v Arnis Training Academy (www.modernarnis.cz)..

Lidi kteří mají rádi dogbrothers jsou rozhodně moje krevní skupina. Když už ses tady vyskytnul tak se chci zeptat, slyšel jsem, že pořádáte nějaké sparringově zaměřené tréninky.... lze se zastavit a zacvičit si jenom na tohle? A nějaký zájem o aktivní účast na DB gaheringu by z vaší strany nebyl? Stejná otázka samozřejmě platí i pro Severina. Začíná se oteplovat tak by to určitě chtělo provětrat rattanky a pořídit si nějaké estetické modřinky po těle aby se člověk na kouplišti pořádně odlišoval :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod severin » sob 18. dub, 2009 20:05

Severin tuhle otázku začal řešit už loni,ale ted ho čeká možná operace třísla a v červnu končí v klubu Tigerteam. :roll: Takže využívám toho,že jsem částečně chromej k trenérský činnosti,abych stihnul do konce prázdnin vyřešit několik naplánovaných úkolů.Pak se uvidí.Každopádně na rovinu DB nejsou moje krevní skupina a zatím cvičíme sparing spíše podle pravidel Klasického Arnisu /tyč=mačeta/.Zatím sbírám informace o technikách Dumogu s tyčí /grapling/,protože bez toho se moderní sparing neobejde. Částečně i proto jsem pozval D.Knuttela v květnu na otevřený seminář do Prahy,aby tam takové techniky předvedl.
http://modernarnis.blog.cz/0901/seminar-2-3-5-2009
Naposledy upravil severin dne sob 18. dub, 2009 20:23, celkově upraveno 3
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RadekP » sob 18. dub, 2009 20:06

Severin:Já jsem neřek, že to nevyučuju. Pouze nejsou samostatné treninky DP. Tohle byl jeden z důvodů, proč jsme přestali vystupovat pod jménem "modern arnis czech republic" Nechceme se soustředit pouze na modern arnis a na treninku jedeme to, co nás baví a co nám funguje.
Za uveřejnění odkazu se nezlobím, akorát to pro mě znamená, že bych se na ty stránky měl podívat a trochu na nich zapracovat :) Takhle přes rok nemám čas na překládání. Fakt když přijdu domu po celodenním čumění do výkresů (práce/škola), tak jsem rád, že si zatočím tyčí, ale rozhodně nemám sílu otevřít slovník. Takže další budou asi až zase v létě.

BuFF: Sparringové treninky jsme zrušili, protože se nám moc neosvědčilo mít je takhle oddělené.
Rád si s váma zaspáruju, jenom myslím, že by bylo lepší si spolu nejdřív zacvičit, dojít na pivko nebo já nevim. Prostě navodit přátelskou atmosféru, aby ten sparing byl větší pohoda. Rozhodně nechci, aby to bylo braný jako porovnávání kvality škol.
Nad účastí na gatheringu jsem už přemýšlel, bohužel je 24.-25.července (www.dogbrothers.ch) a to jsem pryč. Ale kdybyste jeli na nějaký z jejich seminářů, tak proč ne.
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod BuFF » ned 19. dub, 2009 11:26

RadekP píše:Rád si s váma zaspáruju, jenom myslím, že by bylo lepší si spolu nejdřív zacvičit, dojít na pivko nebo já nevim. Prostě navodit přátelskou atmosféru, aby ten sparing byl větší pohoda. Rozhodně nechci, aby to bylo braný jako porovnávání kvality škol.Nad účastí na gatheringu jsem už přemýšlel, bohužel je 24.-25.července (www.dogbrothers.ch) a to jsem pryč. Ale kdybyste jeli na nějaký z jejich seminářů, tak proč ne.
já nemyslel ty zahraniční gatheringy (tam jsme sice taky byli, ale protože ty fightery co se účastní potkáváme víceméně i po různých jiných akcích v Evropě tak není extra důvod to abslovovat opakovaně, navíc DB styl je vlastně hodně osekaný PTK takže na jejich semináře taky moc často nejezdíme) spíš informuju, že podobné akce pořádáme i my v Praze. Rozhodně to není nějaké testování škol, ale setkání pro vzájemné zlepšování se v boji. Přesně v duchu DB - naší PTK linie. :
-Na konci dne budeme všichni přátelé
-Nikdo by neměl strávit noc v nemocnici
-Každý by měl domu odejít se stejným IQ jako přišel
"Není vůbec v našem zájmu zlomit něčího bojového ducha. Ale také je známkou respektu k protivníkovi, když se ho snažíme zasáhnout tak tvrdě, jak to jen jde, protože to znamená, že věříme jeho bojovým schopnostem. "


Kdyby jsme chtěli porovnávat kvality stylu či škol tak na to si přece nebudeme brát chrániče, to by bylo kontraproduktivní 8)

Zatím se kydlíme se různýma šermíři, japonci atd. a tak se opravdu hodně těším, až se potkáme při sparringu s někým z ostrovanů. Doposud v ČR teda nic moc :cry: a proto si každej rok moc přeju aby se to už změnilo k lepšímu.
Severine tak to přece nemusíš být jenom ty osobně, to je víceméně nabídka pro kohokoliv od vás kdo má nebo bude mít zájem vyzkoušet svoje dovednosti v pohybu. Já jen upozorňuju že možnost vyzkoušení tady určitě je. Kdybys to chtěl nějak ofiko, obrať se samozřejmě na trenéra - Aleše.

A co jsou to pravidla klasického Arnisu? ... nebo spíš v čem se liší od fullcontactu... já jsem docela přizpůsobivej když je to pro dobrou věc :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod RadekP » ned 19. dub, 2009 12:24

Jsem ani nevěděl, že se u nás nějaká sparingová setkání pořádaj. Povídej jak to vypadá.
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 19. dub, 2009 13:06

RadekP píše:Jsem ani nevěděl, že se u nás nějaká sparingová setkání pořádaj. Povídej jak to vypadá.


4RadekP-

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... pic&t=1894

http://mr-tvola.blog.cz/0804/o-pratelsk ... branemi-ii

http://mr-tvola.blog.cz/0812/pratelsky- ... ranemi-iii
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RadekP » ned 19. dub, 2009 16:52

Ta diskuze ale končí rok a půl zpět. Takže kdy zaspárujem?
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 19. dub, 2009 16:54

RadekP píše:Ta diskuze ale končí rok a půl zpět. Takže kdy zaspárujem?


to je jen první setkání...ještě jsou ve vlákně "přátelé a nepřátelé" další dvě..... :wink:

Ale jinak......něco by se mohlo domluvit...... :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RadekP » ned 19. dub, 2009 19:03

S váma je domluva... :roll: :)
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod BuFF » ned 19. dub, 2009 22:11

RadekP píše:S váma je domluva... :roll: :)
Jinak tu domluvu můžeš svádět jedině tak sám na sebe. Přes Severina prej už šlo od nás k modernarnistům několik takovýchto pozvání a zatím z vaší strany byl vždy nulovej zájem.

My si celkem vystačíme, ročně pořádáme několik takových svých interních gatheringů který je otevřen i jiným stylům a pro další lepší zkušenosti se jezdíme kydlit do zahraničí. Já si navíc sem tam zajdu na setkání se šermířema nebo ty cross style sparringy co se tady pořádají, ale samozřejmě čím víc soupeřů tím lépe. co takhle někdy začátkem května?.. kolik by vás bylo.. máte vlastní chrániče.. na ruce, hlavu?
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod severin » ned 19. dub, 2009 22:13

BuFF píše:Severine tak to přece nemusíš být jenom ty osobně, to je víceméně nabídka pro kohokoliv od vás kdo má nebo bude mít zájem vyzkoušet svoje dovednosti v pohybu. Já jen upozorňuju že možnost vyzkoušení tady určitě je. Kdybys to chtěl nějak ofiko, obrať se samozřejmě na trenéra - Aleše.

A co jsou to pravidla klasického Arnisu? ... nebo spíš v čem se liší od fullcontactu... já jsem docela přizpůsobivej když je to pro dobrou věc :wink:


Semikontakt rána=krev=konec, nebo polokontaktní,kde se zkouší techniky z KA.Možný setkání proberu s klukama po soustředění v červnu!
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BuFF » ned 19. dub, 2009 22:23

severin píše:Semikontakt rána=krev=konec, nebo polokontaktní,kde se zkouší techniky z KA.Možný setkání proberu s klukama po soustředění !
rána- krev?... to jako tyčí při semikontaktu otevřeš někomu hlavu nebo ruku?... hmmm zajímavý to se budu muset nad svým fullcontactem trochu zamyslet... já jsem s tím zatím jenom pochroumal nějaký klouby a kosti, modřiny teda nepočítám. Máte inspirující přístup :wink:

Jinak pro zájemce... na sparringy používáme neobalené tyče manao rattanu... ochranou proti zranění jsou vhodné chrániče a především pak vlastní dovednosti. Takže dopředu říkám, že na nějaký ty obalený nebo tenoučký nesmysly asi moc slyšet nebudeme.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod severin » ned 19. dub, 2009 22:53

Néé :D ,zatím byl jen otřes mozku a pár modřin. Jde o to,že to nemá být stickfighting,ale bladefighting /tyč nahrazuje mačetu/.Kali je přeci především o řezných zbraních ! Stick fighting zatím neděláme,protože ty důležité techniky jsou od modrého pásu a to chce min 2 roky cvičení.4 kluci o de mě jdou ted na modrej,takže pak popojedem.Na PTK možná spárujete od prvního tréninku,ale u mě v klubu to nechci,protože chci po lidech nejdřív nějaký technický základ.Vybavení nemáme žádné,protože se zatím nikdo nenašel,kdo by to zasponzoroval.Až v září otevřeme vlastní klub,tak se to koupí z příspěvků a hurá na věc 8) ,ale sportovní stickfighting u nás není a nikdy nebude prioritou,protože kluky víc baví neozbrojenej,takže se bude víc spárovat v rukavicích podle Kalisikaranu.
Zatím se zkus domluvit s Akademií MA,Michalovi jsem nabídky předal už loni.Existují déle než moje skupina a už za Schovance se věnovali stickfightingu,takže by to neměl být problém.
Divím se,že se nenašlo víc ochotných lidí z EWTO nebo AVSE,tam se mlátěj pořád a i pořádaj turnaje.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RadekP » ned 19. dub, 2009 22:57

Tak to se ke mně žádná z těch výzev nedostala. My se Severinem nejsme zas až tak moc v kontaktu, jak by se mohlo zdát podle toho, že děláme stejný styl.

Můžem to zkusit po vašem. Helmy máme, ale na řezání ratanama nejsou dobrý. S rukavicema je to v podstatě stejně.

Začátek května-ty první dva prodloužený víkendy mám obsazené, jinak klidně. Tak buď někdy v týdnu nebo ten třetí víkend (16.-17.?)
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod severin » ned 19. dub, 2009 23:19

Loni jsem se domlouval s někým přímo na foru PTK a už jsme byli s klukama i rozhodnutý do toho jít.Ale pak přišlo hodně změn,tak z toho sešlo.Mimojiné Michal měl před operací a já rodil.Buff to samozřejmě neví,ale za poslední rok se udělalo spousta práce a došlo k důležitým ozhodnutím,které v letošním roce konečně spějou ke stabilitě MA v ČR.Vybudovat slušnou základnu nebylo nic jednoduchýho a bohužel některé věci musely jít stranou.Teď už to snad bude jen lepší.
Mabuhay !
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

FCS combat system

Příspěvekod xiuwei » pon 04. kvě, 2009 7:06

INFORMACE
není to sice v čechách ,ale vedle u sousedů na Slovensku.
Je zde autorizovaná škola Filipino Combat System (FCS Kali)

odkaz na školu Tactical Combat Club Slovakia :
http://www.tacticalcombat.sk/index.php?page=intro
nebo:
http://www.kungfuklub.sk

odkaz na ofiko Filipino Combat system stránky:
http://fcskali.tripod.com
níže na stránkách pod Evropou je uveden oficiální instruktor pro Slovensko.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod severin » pon 04. kvě, 2009 22:41

Tady je Jarda Havelka /1.dan FCS Kali/.Učí a žije v USA. :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Ey7VuydPKwM
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » úte 19. kvě, 2009 19:13

severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jox » stř 20. kvě, 2009 10:32

severin:
musím říct, že ty zbraně jsou tam opravdu krásné! :D
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků