viet vo dao?

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » čtv 17. dub, 2003 11:00

ahojkychtela bych se zeptat, jestli nevite nekdo neco blizsiho o viet vo dao. videla jsem to na nejake exhibici a docela se mi to libilo.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

viet vo dao?

Příspěvekod katana » čtv 17. dub, 2003 11:27

Viet Vo Dao jsem taky "na vlastní oči" viděl pouze na exhibicích, konkrétně Thieu Lam Tu Hoa Quen Dao (nebo tak nějak:) v podání školy pana Christiana Phung Nguyena. Zřejmě máme namysli oba stejné "viet vo dao", které na mě nijak zvlášť nezapůsobilo, stejně tak špatný dojem mám z "Hong Khi Dao" z brněnské Budoshow 2002, které mi přišlo pouze jako velmi špatná kopie wushu sestav v podání jakýchsi vietnamců.. To je jen můj názor, nikdy jsem vietnamská bojová umění necvičil, ale např to, co prezentuje pan Kraus, žák Christiana Nguyena, se mi docela příčí vůči tomu, co jsem jako "vovinam viet vo dao" viděl na videu z USA... Má někdo nějaké zkušenosti?
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

viet vo dao?

Příspěvekod laada » čtv 17. dub, 2003 11:37

no ja pouze znam Christiana osobne, tedy asi pred 12 lety jsme byli kamosi. To nam predved viet vo dao asi dvakrat. V jeho podani hezky na pohled, ale to asi tak vsechno co o tom vim. <BR> <BR>Je z nej jeste furt mnich? :-]
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

viet vo dao?

Příspěvekod katana » čtv 17. dub, 2003 11:49

No já jeho cvičení nikdy neviděl, ale pokud cvičí stejně jako jeho žáci, je mi ho docela líto, bez urážky...:-] To, co jsem viděl na exhibicích mi v kontrastu s tím, že se neustále ohánějí "nezdegenerovaným kung-fu" a "dokonale účinným sebeobranným systémem", připadá jako prázdné máchání rukama, které navíc vypadá hrozně. Když si k tomu přidám zašťiťování se "požehnáním od velmistra stylu, mongolského korunního prince" a jménem Nguyen (kterým se Christian řadí k královské dynastii, přičemž s ním toho jméno ovšem sdílí tak 50% obyvatel vietnamu:-))), je to pro mě dost důvodů, abych se od vietnamských stylů držel dál, no offence...
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

viet vo dao?

Příspěvekod laada » čtv 17. dub, 2003 11:51

jojo, kralovska rodina to je jeho oblibenej part :-]
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

viet vo dao?

Příspěvekod katana » čtv 17. dub, 2003 11:58

No sám za sebe mluví i kýčovitej obraz Potaly visící v jeho restauraci s cenovkou na 25.000 korun;-) Zjevně je prostě z Asie obecně poslední dobou dobrej business:-]
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

viet vo dao?

Příspěvekod laada » čtv 17. dub, 2003 12:00

jojo, to je pravda a oni to i radi prizivujou (ne vsichni samozrejme):-D . <BR> <BR>Ale to jsme uz trochu odbocili od viet vo dao :-Z
laada
laada
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 13. úno, 2003 0:00

viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » pon 21. dub, 2003 16:16

viet vo dao je srakorina snad nejaka - som to videl na budo shou fu je to trapne ....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

viet vo dao

Příspěvekod ata » úte 17. čer, 2003 14:04

Setkal jsem se v nasi skole z vietnamskym si fu A na otazku jestli maji Vietnamci nejake sve vlastni bu.Mne odpovedel ze on se venuje cinskemu soalin kung fu nic mene pry nekde ve Vetnamu existuje stil zvany podle provincie kde se cvici DHIN BHIN.O viet vodao rekl ze to vymysleli lide zijici ve Fracii kteri predtim cvicili kung fu.Jinak bojove umeni se rekne vietnamsky vho tat
ata
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: sudety

viet vo dao

Příspěvekod ata » úte 17. čer, 2003 14:05

Setkal jsem se v nasi skole z vietnamskym si fu A na otazku jestli maji Vietnamci nejake sve vlastni bu.Mne odpovedel ze on se venuje cinskemu soalin kung fu nic mene pry nekde ve Vetnamu existuje stil zvany podle provincie kde se cvici DHIN BHIN.O viet vodao rekl ze to vymysleli lide zijici ve Fracii kteri predtim cvicili kung fu.Jinak bojove umeni se rekne vietnamsky vho tat
ata
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: sudety

 

Re: viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 13:09

Anonymní píše:ahojkychtela bych se zeptat, jestli nevite nekdo neco blizsiho o viet vo dao. videla jsem to na nejake exhibici a docela se mi to libilo.


Zdravím a na jaké exibici? Snad Budoshow nebo jinde? Pokud máte zájem tak na seznamu Viet Vo Dao, nebo www.Hyperlink.cz a tam hledat v odkazu kung fu či Viet Vo Dao nebo Thieu Lam Tu. :) :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 13:49

laada píše:jojo, kralovska rodina to je jeho oblibenej part :-]


Máš pravdu je to tak ale je to i pravda.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 15:15

Anonymní píše:
Anonymní píše:ahojkychtela bych se zeptat, jestli nevite nekdo neco blizsiho o viet vo dao. videla jsem to na nejake exhibici a docela se mi to libilo.


Zdravím a na jaké exibici? Snad Budoshow nebo jinde? Pokud máte zájem tak na seznamu Viet Vo Dao, nebo www.Hyperlink.cz a tam hledat v odkazu kung fu či Viet Vo Dao nebo Thieu Lam Tu. Jinak nejlepší by bylo jít na kunfu.ssps.org
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 15:26

Anonymní píše:
Anonymní píše:
Anonymní píše:ahojkychtela bych se zeptat, jestli nevite nekdo neco blizsiho o viet vo dao. videla jsem to na nejake exhibici a docela se mi to libilo.


Zdravím a na jaké exibici? Snad Budoshow nebo jinde? Pokud máte zájem tak na seznamu Viet Vo Dao, nebo www.Hyperlink.cz a tam hledat v odkazu kung fu či Viet Vo Dao nebo Thieu Lam Tu. Jinak nejlepší by bylo jít na kungfu.ssps.org
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: viet vo dao?

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 16:01

katana píše:No já jeho cvičení nikdy neviděl, ale pokud cvičí stejně jako jeho žáci, je mi ho docela líto, bez urážky...:-] To, co jsem viděl na exhibicích mi v kontrastu s tím, že se neustále ohánějí "nezdegenerovaným kung-fu" a "dokonale účinným sebeobranným systémem", připadá jako prázdné máchání rukama, které navíc vypadá hrozně. Když si k tomu přidám zašťiťování se "požehnáním od velmistra stylu, mongolského korunního prince" a jménem Nguyen (kterým se Christian řadí k královské dynastii, přičemž s ním toho jméno ovšem sdílí tak 50% obyvatel vietnamu:-))), je to pro mě dost důvodů, abych se od vietnamských stylů držel dál, no offence...


Tak podívej se frajere, píšeš krásně.

1) Nikdo netvrdí, že tento styl je dokonale sebeobranný, to čtu poprvé. Viet Vo Dao je i ůtočným systémem.

2) Je rozdíl mezi Viet Vo Dao a Thieu Lam Tu. 1. styl je plně Vietnamská záležitost, kdežto 2. styl je odnož čínského kung fu (ne moderního Wu shu!), ovšem tento systém během času ovlivňovalo Vietnamské Viet Vo Dao, poněvadž styl Thieu Lam Tu Hoa Queen Dao (v překladu zkráceně "jako Shao lin") byl vyučován ve Vietnamu v klášteře ve městě Hue. Jinak co se týká těchto dvou systémů, připravujeme na jaro velkou ukázku vojenských bojových umění a zde bude k vidění Viet Vo Dao a i krátká ukázka stylu Thieu Lam Tu - zde uvidíš značný rozdíl.

3) Co se týká našeho cvičení, pokud cvičíš jinný systém může to vypadat, že to bereš z pohledu svého tréninku ale smysl a použití Viet Vo Dao nechápeš. Podle tebe to máchání rukama jsou dle mě pohyby které mají svůj smysl a žádný pohyb nemůže být zbytečný, jinak by to nebylo boj. umění že...?

4) Christian Phung Nguyen je skutečně rodinný příslušník vysokého hodnostáře (strýc byl generál vojsk královské rodiny).

5) Naše škola se spíše zabývá bojovým principem těchto umění než ukázkami. Pokud se ti máchání rukama zdá na nic, zkus se ozvat, dohodneme se a nasadíme rukavice a zkusíme jestli to Viet Vo Dao funguje (a to nebudu moct využít všeho-budu mít ty rukavice :o)....

Zdraví M. Matějka a F. Kraus
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod F4ust » čtv 04. pro, 2003 17:22

1) to jsou jenom hrátky se slovy
2) v tomhle se nevyznám, každopádně shaolin jsem nějaký ten pátek cvičil, co vy? V tom co jsem viděl na Budoshow jsem nepoznal z shaolinského kung-fu vůbec nic, tak nevím. Každopádně na vaší jarní exhbici rád přijdu.
3) dost možná nechápu (ačkoliv se vy i já hlásíme ke kung-fu a přitom se vaše cvičení od čínského liší téměř vším..??), každopádně mi subjektivně vaše ukázka již tři roky po sobě připomíná vystoupení lidí, kteří splácali dohromady mnoho věcí a ani jedna moc efektně ani efektivně nepůsobí, ať už jde o dost neohrabané kopy (a nějakou souvislost s "filosofií stylu" se nenechám cpát do hlavy) nebo podivné nerozluštitelné máchání rukama, které mi připomíná parodii na hungga.
4) strýček byl císařským vojákem v zemi, která byla již od poloviny 19. století francouzskou kolonií?? Asi je Chris starší než jsme si všichni mysleli :wink: Obraťme list, budu jen rád, pokud mě zasvětíš do souvislostí, co má společné číské kung-fu, vietnamské viet vo dao (o kterém jsme se tu dřívě dozvěděli, že je výmyslem francouzských kungfistů toužících po své minutce slávy) a mongolský princ (KDO TO JE?).
5) "Naše škola se spíše zabývá bojovým principem těchto umění než ukázkami" - to ve vašem zájmu doufám. Upřímně, neumím si představit, jak chcete provádět to co jste předváděli na budoshow v rukavicích, skoro bych se vsadil že během žádné sestavy nepadl ani jediný úder pěstí, každopádně díky za nabídku. Mimochodem, otázka navrch, proč jsem zatím nikdy nikde (BUdoshow Brno, Budoshow Praha 2000/2001/2002/2003) neviděl cvičit Christiana, jaké s ním máte vztahy a proč sám neprezentuje to co učí? Možná bych si upravil názor na to co cvičíte.
F4ust
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha/Hongkong :-)

Příspěvekod Anonymní » pát 05. pro, 2003 9:43

F4ust píše:1) to jsou jenom hrátky se slovy
2) v tomhle se nevyznám, každopádně shaolin jsem nějaký ten pátek cvičil, co vy? V tom co jsem viděl na Budoshow jsem nepoznal z shaolinského kung-fu vůbec nic, tak nevím. Každopádně na vaší jarní exhbici rád přijdu.
3) dost možná nechápu (ačkoliv se vy i já hlásíme ke kung-fu a přitom se vaše cvičení od čínského liší téměř vším..??), každopádně mi subjektivně vaše ukázka již tři roky po sobě připomíná vystoupení lidí, kteří splácali dohromady mnoho věcí a ani jedna moc efektně ani efektivně nepůsobí, ať už jde o dost neohrabané kopy (a nějakou souvislost s "filosofií stylu" se nenechám cpát do hlavy) nebo podivné nerozluštitelné máchání rukama, které mi připomíná parodii na hungga.
4) strýček byl císařským vojákem v zemi, která byla již od poloviny 19. století francouzskou kolonií?? Asi je Chris starší než jsme si všichni mysleli :wink: Obraťme list, budu jen rád, pokud mě zasvětíš do souvislostí, co má společné číské kung-fu, vietnamské viet vo dao (o kterém jsme se tu dřívě dozvěděli, že je výmyslem francouzských kungfistů toužících po své minutce slávy) a mongolský princ (KDO TO JE?).
5) "Naše škola se spíše zabývá bojovým principem těchto umění než ukázkami" - to ve vašem zájmu doufám. Upřímně, neumím si představit, jak chcete provádět to co jste předváděli na budoshow v rukavicích, skoro bych se vsadil že během žádné sestavy nepadl ani jediný úder pěstí, každopádně díky za nabídku. Mimochodem, otázka navrch, proč jsem zatím nikdy nikde (BUdoshow Brno, Budoshow Praha 2000/2001/2002/2003) neviděl cvičit Christiana, jaké s ním máte vztahy a proč sám neprezentuje to co učí? Možná bych si upravil názor na to co cvičíte.



1. Taky jsi tam ten rozdíl poznat ani skoro nemohl, cvičili jsme Viet Vo Dao systém ne Thieu Lam Tu.

2. Máchání rukama? ty bys to určitě zvládl líp, když děláš to čínské kungfu viď.

3. Tvůj názor ohledně splácání několika věcí dohromady- kde jsi na to přišel, to je dost ubohý co myslíš?

4. Co se týká našeho mistra, cvičí pěkně, efektně a i efekivně jak Viet Vo Dao (vietnamská cesta války) tak Thieu Lam Tu ( Vietnamská odnož kungfu).

5. Ohledně historie Viet Vo Dao a Thieu Lam tu, Prince Johna Liu a dalších info o těchto stylech boj. umění si najdeš na : Kungfu.ssps.org
Tady ti nemohu na vše odpovědět bylo by to na hodinu psaní a já nejsem od toho abych jako ..někdo.. trávil spousty promrhaného času na internetu... :!:

6. Úderu pěstí bylo vždy dost i na té ukázce, v těch box.rukavicích jsem měl na mysli, že se dost ochudím o to tvé máchání rukama, ale taky to jde.

7. Ja jsem tebe taky nikdy neviděl cvičit, ale předpokládám že cvičíš hungga gungfu, když jsi se ním tak oháněl. tak mi napiš co jsi zač a kdy mi ukážeš pravé nefalšované čínské kungfu v box.rukavicích OK?

S pozdravem M. Matějka
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod GuanYou » pát 09. led, 2004 16:42

No mě se to poslední Budoshow v r. 2004 docela líbilo, nebylo to tím, že byli první na řadě ale jejich výkonem. Podobnost s čínským kungfu tam shledávám i když nějaké věci tam jsou rozdílné. Ale myslím že tenhle styl vietvodao je celkem namáhavej co se týká postojů a práce rukama. A hlavně to rozbíjení trámů o hlavu je zarážející-mě by to bolelo. A co jsem koukal nařízlý to neměli. Jinak to co píše do příspěvku ten pan Kraus může a asi je pravda. Vietnam měl ještě před 50 lety tzv. království ale bylo jen jak říkáme loutkové, ovšem podle historie byla jejich armáda naprosto funkční. Tak to je můj názor. Na pomluvy apod. bych si našel jinný školy bojových umění, tady se mi to zdá celkem O.K. :D PS. Hladík by těmhle jak cvičí mohl jen závidět a jinným školám taky :wink:
GuanYou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09. led, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » sob 10. led, 2004 19:48

slysela jsem,ze Christian se ucil tesne po revoluci u si-fu Hladika,co je natom pravdy?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod GuanYou » ned 11. led, 2004 13:12

Tak tyhle fámy jsem už taky slyšel. Ale mohu říct, že pana Christiana trochu znám a jeho cvičení oproti cvičení Hladíka a jeho žáků je nesrovnatelně lepší. Ono to mělo být spíše naopak co mi říkal zase někdo jinný. Já nevím ale ta druhá varianta se mi zdá více logická. . . :roll:
GuanYou
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 09. led, 2004 0:00

Další

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron