Silat Mubai

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod kurt78 » stř 29. čer, 2005 10:00

4eb: spatny je to v tvem nazore, ze boj je pekny resp boj. umenie je nebrutalne---- neni :!: ako moze byt boj nebrutalny-? /a najma so zbranami?/ ostatne vid jendis..
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

 

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 10:01

Na okolí moc nedám,nicméně....pověst s Tebou jde a můžeš mít jak chceš čisté svědomí,lidé okolo na Tebe budou koukat právě dle Tvé pověsti :wink: Bohužel,ale tak to je :( Znáš to,můžeš udělat tisíce záslužných činů,stačí jeden,který Tě pošpiní a lidi okolo si budou pamatovat právě ten jeden :(

V hospodě se neperu :wink: Zásadně :!: Ano,mám povolání,kde se častěji dostávám do střetů,ale snažím se je řešit slovně a vklidu.Bohužel,někdy nastanou situace,kdy to nejde(ani,kdybych se rozkrájel) a potom to bývá buď já(my),nebo oni....... :(
Rozhodně mne ale boj nebaví...nevyhledávám ho.Ale když už musím,pak tak,aby dotyčné přešla chuť na nějakou mstu,odplatu....případně pokračování :!: Pyšnej na to nejsem,ale....... :!: A pokud mám zodpovědnost za kolegu(jako on za mne).....není co řešit.Proč jednat se zmetkama v rukavičkách :?:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 10:07

Jendis píše:Na okolí moc nedám,nicméně....pověst s Tebou jde a můžeš mít jak chceš čisté svědomí,lidé okolo na Tebe budou koukat právě dle Tvé pověsti :wink: Bohužel,ale tak to je :( Znáš to,můžeš udělat tisíce záslužných činů,stačí jeden,který Tě pošpiní a lidi okolo si budou pamatovat právě ten jeden :(

V hospodě se neperu :wink: Zásadně :!: Ano,mám povolání,kde se častěji dostávám do střetů,ale snažím se je řešit slovně a vklidu.Bohužel,někdy nastanou situace,kdy to nejde(ani,kdybych se rozkrájel) a potom to bývá buď já(my),nebo oni....... :(
Rozhodně mne ale boj nebaví...nevyhledávám ho.Ale když už musím,pak tak,aby dotyčné přešla chuť na nějakou mstu,odplatu....případně pokračování :!: Pyšnej na to nejsem,ale....... :!: A pokud mám zodpovědnost za kolegu(jako on za mne).....není co řešit.Proč jednat se zmetkama v rukavičkách :?:

No jo, profese.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 10:07

Víš co,já Tě chápu...zřejmě si nikdy nebyl v situaci,která by toto jednání vyžadovala(případně nastavíš druhou tvář)......to je ideální stav.Děláš BU,které Tě baví :wink: Jsi šťastný člověk :!:
Ale nikdy nemůžeš vědět,jak se zachováš,až si proti Tobě stoupne "rozjetej" maník s rozbitou láhví,druhej půjde okolo s nožem a víš,že to v klidu nepůjde.....(u toho všeho vyděšená,hysterická manželka).......ne,že bych to na Tebe přivolával.......jen se snažím naznačit,že jsou chvíle,kdy jde osobnost stranou a vedení přebírá ten primitivní instinkt(pud sebezáchovy) a pak to vůbec není sranda.
Naposledy upravil Jendis dne stř 29. čer, 2005 10:10, celkově upraveno 1
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 10:09

kurt78 píše:4eb: spatny je to v tvem nazore, ze boj je pekny resp boj. umenie je nebrutalne---- neni :!: ako moze byt boj nebrutalny-? /a najma so zbranami?/ ostatne vid jendis..

Dobrý aikidoka nebojuje. Občas přemístí centrum, ale nebojuje. Proto není brutální.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 10:12

Jendis píše:Víš co,já Tě chápu...zřejmě si nikdy nebyl v situaci,která by toto jednání vyžadovala(případně nastavíš druhou tvář)......to je ideální stav.Děláš BU,které Tě baví :wink: Jsi šťastný člověk :!:
Ale nikdy nemůžeš vědět,jak se zachováš,až si proti Tobě stoupne "rozjetej" maník s rozbitou láhví,druhej půjde okolo s nožem a víš,že to v klidu nepůjde.....(u toho všeho vyděšená,hysterickámanželka).......ne,že bych to na Tebe přivolával.......jen se snažím naznačit,že jsou chvíle,kdy jde osobnost stranou a vedení přebírá ten primitivní instinkt(pud sebezáchovy) a pak to vůbec není sranda.

jasně, může se stát cokoliv, a někdy to nebývá sranda. Tehdy se ukáže, co v kom je.
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 10:13

Tak..... :wink: :!: :idea: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

EB

Příspěvekod roza » stř 29. čer, 2005 10:44

Empty_Bell píše:
kurt78 píše:4eb: spatny je to v tvem nazore, ze boj je pekny resp boj. umenie je nebrutalne---- neni :!: ako moze byt boj nebrutalny-? /a najma so zbranami?/ ostatne vid jendis..

Dobrý aikidoka nebojuje. Občas přemístí centrum, ale nebojuje. Proto není brutální.


Dobry aikidoka netrenuje.Obcas prijde na trenink ,udela kotrmelec.Proto neni brutalni.

EB je dobry aikidoka.

Nemelo by to byt takhle?

Roza
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: EB

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 10:47

roza píše:
Empty_Bell píše:
kurt78 píše:4eb: spatny je to v tvem nazore, ze boj je pekny resp boj. umenie je nebrutalne---- neni :!: ako moze byt boj nebrutalny-? /a najma so zbranami?/ ostatne vid jendis..

Dobrý aikidoka nebojuje. Občas přemístí centrum, ale nebojuje. Proto není brutální.


Dobry aikidoka netrenuje.Obcas prijde na trenink ,udela kotrmelec.Proto neni brutalni.

EB je dobry aikidoka.

Nemelo by to byt takhle?

Roza


bhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, jasneee :-)
To se ti Ruzo povidlo :-)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: EB

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 11:17

roza píše:
Empty_Bell píše:
kurt78 píše:4eb: spatny je to v tvem nazore, ze boj je pekny resp boj. umenie je nebrutalne---- neni :!: ako moze byt boj nebrutalny-? /a najma so zbranami?/ ostatne vid jendis..

Dobrý aikidoka nebojuje. Občas přemístí centrum, ale nebojuje. Proto není brutální.


Dobry aikidoka netrenuje.Obcas prijde na trenink ,udela kotrmelec.Proto neni brutalni.

EB je dobry aikidoka.

Nemelo by to byt takhle?

Roza

http://www.stampach.cz/pelmel_detail.php?id=114
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod raduz » stř 29. čer, 2005 11:22

Empty_Bell píše:
Jendis píše:
Empty_Bell píše:
Jendis píše:A když neúmyslně,tak nebudeš brutální?Jak to budeš vysvětlovat?

V tomhle se asi neshodneme......každý boj je špinavá,nepěkná záležitost.


Neúmyslné zranění není brutální, je to neštěstí. Spojuji brutalitu s vědomým úmyslem zmrzačit, zabít. Spojuji ji s cvičením těchto technik, mající tento úmysl. Ať si každý říká co chce, v aikidó tento úmysl není. Aikidó však lze zneužít a udělat z něj brutální umění. To je ale návrat k daytorjú.

Nevadí mi když se neshodnem.


Jo,v tom se nepřu...jenže pro toho postiženého budeš Ty brutální a pro okolí také :wink:
Také mi to nevadí...je to diskuze a každý máme jiný náhled 8) Kdybychom spolu jen souhlasili,nemusíme tu být 8)

Je nějak důležitý co řekne okolí, když máš čistý svědomí?


Mat ciste svedomie je krasne.....

...Ale niekedy, budem mat ciste svedomie - a budem pritom krvacajuc lezat na zemi (ale nikoho som nezranil, som neposkvrneny) 8O
Niekedy to proste nejde a musis byt tvrdy a nekompromisny. Jednoducho to tak je - ( vid Jendis) - bud Ja , alebo on. Bodka, hotovo....

Ak vzdy dokazes akykolvek utok v akejkolvek situacii spracovat a eliminovat tak, ze supera (protivnika) ani nezranis - tak si veeeelmi dobry, klobuk dole...... :wink:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 18:09

ja bych se jeste s dovolenim vratil k tomu, jak nekdo psal o tom fanatismu. Jak rozlisite rozdil mezi narodni/kulturni hrdosti a fanatismem? to, ze tam ukazuji na jejich historii z nich podle me nedela fanatiky :!: :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 18:29

Taky tam nevidím nic fanatického....jen bych to tu nerad rozebíral,proto jsem se nevyjadřoval....aby se z toho nestal thread o fanaticích :!:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 18:51

To Jendis: ja uz sem totiz posledni dobou na takovyhle reci strasne alergickej...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Sai » stř 29. čer, 2005 19:23

No jestli tě k tomu nutí profese, nebo vypjatý okolnosti, dělej si co uznáš za vhodný. Možná jen chodíš do blbé hospody v nesprávný čas a stýkaš se s pochybnýma lidma. Možná to děláš jako práci a možná Tě to baví. Ale zas píšeš, že na to nejseš moc pyšnej. Tak nevím.


a kdo by taky psal že je na to pyšnej, že?? i kdyby byl... :)

a k tomu videu... mě to připadalo spíš jako zoufalý projev militaristicko-fanatického pošahance co si zkouší svoje umění-neumění na živých panácích....

k tomuto přesvědčení mě docela rychle přivedl pohled na tu mapku evropy ze 17. stol..... totální islámská prpaganda :lol: :!:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 19:25

Sin píše:To Jendis: ja uz sem totiz posledni dobou na takovyhle reci strasne alergickej...


Já to neřeším....ale nechme to být,to na BU nepatří :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sai » stř 29. čer, 2005 19:34

:o hmmm... já jsem tím předcházejícím příspěvkem odpovídal na konec 1. stránky :oops: ... taky se vám to už stalo :?:

ale nevadí... já jenom že za tou alergickou odpovědí od Sina to bude vypadat jako provokace... :o :oops:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Anonymní » stř 29. čer, 2005 20:28

Souhlas JENDIS.Pro EB vidis na co mas byt pripraven,to neni jen delat pekne pady na tatami,to je realita :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 21:50

Anonymní píše:Souhlas JENDIS.Pro EB vidis na co mas byt pripraven,to neni jen delat pekne pady na tatami,to je realita :(

pro me to je video
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Empty_Bell » stř 29. čer, 2005 21:58

raduz píše:
Empty_Bell píše:
Jendis píše:
Empty_Bell píše:
Jendis píše:A když neúmyslně,tak nebudeš brutální?Jak to budeš vysvětlovat?

V tomhle se asi neshodneme......každý boj je špinavá,nepěkná záležitost.


Neúmyslné zranění není brutální, je to neštěstí. Spojuji brutalitu s vědomým úmyslem zmrzačit, zabít. Spojuji ji s cvičením těchto technik, mající tento úmysl. Ať si každý říká co chce, v aikidó tento úmysl není. Aikidó však lze zneužít a udělat z něj brutální umění. To je ale návrat k daytorjú.

Nevadí mi když se neshodnem.


Jo,v tom se nepřu...jenže pro toho postiženého budeš Ty brutální a pro okolí také :wink:
Také mi to nevadí...je to diskuze a každý máme jiný náhled 8) Kdybychom spolu jen souhlasili,nemusíme tu být 8)

Je nějak důležitý co řekne okolí, když máš čistý svědomí?


Mat ciste svedomie je krasne.....

...Ale niekedy, budem mat ciste svedomie - a budem pritom krvacajuc lezat na zemi (ale nikoho som nezranil, som neposkvrneny) 8O
Niekedy to proste nejde a musis byt tvrdy a nekompromisny. Jednoducho to tak je - ( vid Jendis) - bud Ja , alebo on. Bodka, hotovo....

Ak vzdy dokazes akykolvek utok v akejkolvek situacii spracovat a eliminovat tak, ze supera (protivnika) ani nezranis - tak si veeeelmi dobry, klobuk dole...... :wink:

Jo nebyvam nikdy tam kde me souper ceka :wink:
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

PředchozíDalší

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků