STŘELBA

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod Lada » pát 30. led, 2009 11:33

2Jendis
jj na hraní není špatná tady ta moje:
Obrázek

Jo kde na to brát moc nevím, sice mám vcelku levný přísun munice, ale zas větší spotřebu i když v porovnání s některými lidmi mizivou a nestřílím jen z těch svých, občas z nečeho třeba 1 rána za 50,- dá šrajtofli zabrat :cry: a chytla mě i broková střelba na holuby safra ...jo to jsou někdy akce kdy těma laufama prolítne tolik penez, hold každá zábava něco stojí a tahle je z těch žel dražších.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

 

Příspěvekod ghekon » pát 30. led, 2009 11:38

:arrow:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pát 30. led, 2009 12:24

Na Discovery jsem kdysi viděl pěknej DOKUMENT a tohle je asi moje nejoblíbenější záležitost ... M4 - Beowulf .50
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rony » pát 30. led, 2009 19:46

No konečně taky trochu zajímavé vlákno :)

Ten chlapík s tím revolverem je fakt supr. Jen mně tak napadá, jestli je to ještě o střelbě nebo už to patří do cirkusu? Každopádně klobouk dolu :wink:

Někdo tady taky psal o tom, jak trénuje bojovou střelbu, taktiku, obranu atd. Docela rád bych věděl podle čeho. Kde bereš tréninkové, taktické a technické postupy.? Nebo si to vymýšlíš sám?

Máte někdo nějakou osobní zkušenost s kurzy střelby (obranné, bojové, mířené atd.)?
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Fireball » pát 30. led, 2009 22:57

Rony píše:No konečně taky trochu zajímavé vlákno :)

Ten chlapík s tím revolverem je fakt supr. Jen mně tak napadá, jestli je to ještě o střelbě nebo už to patří do cirkusu? Každopádně klobouk dolu :wink:

Někdo tady taky psal o tom, jak trénuje bojovou střelbu, taktiku, obranu atd. Docela rád bych věděl podle čeho. Kde bereš tréninkové, taktické a technické postupy.? Nebo si to vymýšlíš sám?

Máte někdo nějakou osobní zkušenost s kurzy střelby (obranné, bojové, mířené atd.)?


Získaval som skúsenosti od starších a skúsenejších. Všetko získané z praxe, alebo respektíve pôvodne na praxi.
No a potom aj v práci. Tam žial bolo tej pofesionality napodiv hodne málo, na to že to bola profesionálna zložka :roll:
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Rony » pát 30. led, 2009 23:19

Dík za odpověď, to zní upřímně.
Řekl bych, že tady v té oblasti je stále temno a pusto. Kurzů je žalostně málo a ani u profíků (policie, vojsko atd.) to většinou není úplně 100%.
Ano, spousta lidí (instruktorů) prošla nějakými kurzy a to ať u nás nebo v zahraničí, ale většinou nic uceleného. Týdení kurs izraelské combat střelby, certifikát a hurá, jdem na to. Tady jsou pak mezi slepými jednookým králem. Pokud se pletu, tak mně prosím opravte, ale tohle je můj pocit. Každý v téhle oblasti sbírá zkušenosti kde se dá, ale pořádného a nějak uceleného jsem tady toho moc neviděl. Jasně, instruktorů střelby je celá řada (skoro jako v BU :wink: ), ale kvalita.?

Proto opět otázka: máte někdo osobní zkušenosti s nějakým střeleckým výcvikem? Kdy, u koho, jaké?
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 30. led, 2009 23:42

Rony píše:No konečně taky trochu zajímavé vlákno :)

Ten chlapík s tím revolverem je fakt supr. Jen mně tak napadá, jestli je to ještě o střelbě nebo už to patří do cirkusu? Každopádně klobouk dolu :wink:

Někdo tady taky psal o tom, jak trénuje bojovou střelbu, taktiku, obranu atd. Docela rád bych věděl podle čeho. Kde bereš tréninkové, taktické a technické postupy.? Nebo si to vymýšlíš sám?

Máte někdo nějakou osobní zkušenost s kurzy střelby (obranné, bojové, mířené atd.)?


U str. zbrani je to v mnoha ohledech stejne jako v bu/bs ... jde o rychlost a presnost ... ac je ten klip trochu teatralne laden, ala pistolnici z americkeho westernu (konec koncu je to amik), preci jen je videt, ze ma chlapik namakano a na trenovano :wink: asi mnohem markantneji je znat u str. zbrani to, ze je rozdil u armadniho vycviku (armadni taktika, tech. zazemi a strategie boje s ohledem na mnozstvi vojaku v nem) a vycviku civilniho, kde je clovek casto sam a odkazan jen na sebe!!!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Fireball » sob 31. led, 2009 0:05

Kurzy ani tak nie, ako spoločné strieľanie s ľuďmi ktorí vedia.
Rýchlosť ani nie, skôr presnosť plus drill základných vecí, uchopenie, tasenie, zapichnutie ale to je vlastne aj zrýchľovanie celej akcie. V realite sa skôr človek snaží zaujať takú pozíciu aby nebol zasiahnutý a potom strieľa. To je kus rozdiel od duelu na divokom západe (teda aspoň to čo je vídať vo filme).
Vojak zväčša už v akcii zbraň má nahodenú. V civile je niekde uložená. Vojak strieľa skoro na všetko čo nie je oblečené ako on ;) ale to sa v civilnej sfére nedá.
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod franco » sob 31. led, 2009 9:11

zajimave tema, ja mam glock 17 - 9mm Luger, na strelnici som tak 3-4 krat za mesiac. Celkom ma to bavi. Teraz sa zacinam zaujimat o combat strelbu.

Len tak ma napadlo ked som si pozeral tie videa strasne rychleho chlapika. Nikomu nevadi, ze striela ostre naboje na terce a kamera to snima z priameho pohladu. To fakt nikoho netrapi, ze je to najskor nejaky podvod, nikto by sa predsa nepostavil do drahy streli, aby to natocil.
franco
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31. led, 2009 0:00

Příspěvekod Rony » sob 31. led, 2009 12:43

Máš pravdu, nikdo by se asi nestavěl do možné dráhy střely, ale kameru tam, celkem v klidu, postavím i se stativem :idea:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Rony » sob 31. led, 2009 13:12

4luen: trochu škoda být odkázán jen sám na sebe, nemyslíš?

Praktický výcvik se při pořizování ZP nevyžaduje a ani neprovádí, ale pokud člověk chce, tak si může na hodinu zaplatit instruktora a ten mu vysvětlí co a jak. No a když je člověk chytrej a šikovnej, tak udělá testy, odstřílí 5ran do terče a po měsíci (správní řízení) obdrží zbroják. Trochu mi to přijde přinejmenším smutný, protože třeba na řidičák je potřeba prokázet zcela více schopností než jen to, že umím auto nastartovat a jet rovně. A i když tu autoškolu udělám, tak se zdokonaluji asi tak stejně jako tady někdo napsal o té střelbě " od lidí, kteří vědí a mají více zkušeností". Ale i když mi tenkrát kde kdo povídal, že smyk je nebezpečný a občas se to vyzkoušelo někde v zimě na sněhu, tak teprve na pořádném cvičišti pod odborným vedením člověk pozná, co to vlastně je, jak se chová auto, jak by se měl chovat řidič atd. Tuhle zkušenost bych vřele doporučil každému. Neškudlete prachy, stojí to za to.
No a i když jsem zdánlivě odbočil, tak to přeci jen úzce souvisí s těma stř. zbraněma. Ve světě je spousta odborníků, kteří dělají speciální výcviky pro majitele stř.zbr., ale tady to vypadá, že každý je profík snad od narození a nebo mu stačí, když mu někdo řekne pár věcí (není to nic špatného, ale osobně mně to příliš neuspokojuje - chybí mi tam totiž nějaký systém). Když si budu doma bouchat do pytle podle toho jak mi někdo řekl, je to fajn, ale asi mi to do bitky stačit nebude :wink: To snad víte všichni.? Každý tady radí začátečníkům, že by se měli cvičit pod odborným vedením, protože podle videa je to blbost (samozřejmě souhlasím), ale na druhou stranu tady z toho vyplývá, že kdo má střelnou zbraň, je povětšinou samouk. Není to trochu divný :?: :?: :?:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 31. led, 2009 14:10

Rony píše:4luen: trochu škoda být odkázán jen sám na sebe, nemyslíš?

Praktický výcvik se při pořizování ZP nevyžaduje a ani neprovádí, ale pokud člověk chce, tak si může na hodinu zaplatit instruktora a ten mu vysvětlí co a jak. No a když je člověk chytrej a šikovnej, tak udělá testy, odstřílí 5ran do terče a po měsíci (správní řízení) obdrží zbroják. Trochu mi to přijde přinejmenším smutný, protože třeba na řidičák je potřeba prokázet zcela více schopností než jen to, že umím auto nastartovat a jet rovně. A i když tu autoškolu udělám, tak se zdokonaluji asi tak stejně jako tady někdo napsal o té střelbě " od lidí, kteří vědí a mají více zkušeností". Ale i když mi tenkrát kde kdo povídal, že smyk je nebezpečný a občas se to vyzkoušelo někde v zimě na sněhu, tak teprve na pořádném cvičišti pod odborným vedením člověk pozná, co to vlastně je, jak se chová auto, jak by se měl chovat řidič atd. Tuhle zkušenost bych vřele doporučil každému. Neškudlete prachy, stojí to za to.
No a i když jsem zdánlivě odbočil, tak to přeci jen úzce souvisí s těma stř. zbraněma. Ve světě je spousta odborníků, kteří dělají speciální výcviky pro majitele stř.zbr., ale tady to vypadá, že každý je profík snad od narození a nebo mu stačí, když mu někdo řekne pár věcí (není to nic špatného, ale osobně mně to příliš neuspokojuje - chybí mi tam totiž nějaký systém). Když si budu doma bouchat do pytle podle toho jak mi někdo řekl, je to fajn, ale asi mi to do bitky stačit nebude :wink: To snad víte všichni.? Každý tady radí začátečníkům, že by se měli cvičit pod odborným vedením, protože podle videa je to blbost (samozřejmě souhlasím), ale na druhou stranu tady z toho vyplývá, že kdo má střelnou zbraň, je povětšinou samouk. Není to trochu divný :?: :?: :?:


Bohuzel mame takto nastavene parametry ZP. Myslim, ze se to bude casem upravovat, protoze je jasne, ze to je nevyhovujici stav ... Ale nez se zacne brat vazne tato situace, bude se muset udelat asi jeste hodne prusvihu. Vetsina lidi ma pocit, ze staci zbran zakoupit a vice pro realnou bezpecnost delat nemusi, no nepreju nikomu nic spatneho, ale kazdej si musi zjistit sam, ze je to hloupa logika! Jako si koupit boxerky a byt v "suchu a bezpeci"!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Toman » sob 31. led, 2009 17:24

Rony píše:Máš pravdu, nikdo by se asi nestavěl do možné dráhy střely, ale kameru tam, celkem v klidu, postavím i se stativem :idea:


:lol: :lol: :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Franz » sob 31. led, 2009 20:08

:D co je střelba za BU??? to je sport, né bojový umění ...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 31. led, 2009 21:32

Franz píše::D co je střelba za BU??? to je sport, né bojový umění ...


ano??Kdo povídal??? Co Combat střelba???? Co sebeobranná střelba????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lada » ned 01. úno, 2009 0:38

2Rony

proč bys měl být odkázán jen sám na sebe?
Kolikpak toho máš odstříleno? kolik znáš lidí co mají zp, stříí a nosí, na kolika závodech orientovaných na obranou střelbu jsi byl? kolik jsi potkal lidí těch tvých převážně samouků... že to dokžeš tak hezky zhodnotit
Co tedy bys chtěl mít v tom systému? co by ses měl učit? jakou osnovu?, pod kým a jakou odbornost by měl mít? co k tomu ten dotyčný potřebuje
na jakou dobu má být ten systém?
Trénuju tohle i onohle,ale mezi samotnou střelbou jaksi vidím dost velký rozdíl oproti BU/BS

heh jaképak větší schopnosti se v autoškole naučíš? dělal jsem řidičák postupně třikrát a potkal jsem tam takový kusy, kterým bych nedal ani koloběžku a tisíce dalším, které potkávám dnes a denně na silnicích to samé....uvědomuješ si jaká je auto ve skutečnosti zbraň? kolik ročně zabije lidí? a nikomu to nevadí teď si to porovnej s lidmi kteří legálně nosí... (mimochodem ti jaksi vypadal bezpečná manipulace se zbraní u zkoušky, potvrzení od doktora, řípadně psychotesty a to správní řízení je z důvodu lustrace a zhodnocení jestli jsi spolehlivý a způsobilý k držení potažmo nošení zbraně).

myslíš si, že každý kdo udělá zbroják si jde hned koupit zbraň a nosí ji u sebe? no někdo to tak třeba udělá ale stejně chodí trénovat atd.., jiný ne a napřed chodí trénovat na střelnici, trénuje doma atd., někdo si tu zbraň nepořídí co je rok dlouhej, někdo jo a leží mu v trezoru a jednou za rok vymete pavouky z hlavně, někdo není ani oprávněn nosit takže jen drží a chodí střílet atd...je to na na každém. Mě by tedy nevadilo aby se po určité době chodilo na nějaké přezkušování, ale spíše v bezpečné manipulaci.

Doufám že když ti to přijde takové smutné, tak jsi hned po řidičáku nezačal jezdit v provozu, ale najezdil jsi tisíce kilometrů na uzavřené dráze pod vedením zkušeného instruktora, kde bys nikoho nehrožoval, řešil jsi různé situace a pořádně se učil jak auto jezdí, má brzdnou dráhu, na jakém a makovém povrchu zabrzdíš, řešení krizových situací, absolvoval jsi tu školu smyku, jezdíš podle předpisů, neohrožuješ lidi ježděním jako prase atd.. atd.. btw když už chytneš smyk tak jsi už něco většinou podělal a v tom ti žádná škola smyku nepomůže, je to jistě výborná zkušenost, ale základem je úplně něco jiného

Mimochodem jak si tedy takové zkoušky na zp představujete to by mě tedy zajímalo? , tedy pro skupinu E, potažmo D u ostatních je to blbost


Jinak dobré reference mám co jsem se poptával na kurzy obrané střelby na
http://www.aegisteam.cz/newindex.php?main=kurzy&id=1
http://www.obranna-strelba.cz/
http://www.kuguarteam.org/project/section.php?ids=11
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPo » pon 02. úno, 2009 9:19

Pokud se bavíme o střelbě bojové, či obranné - tak se v podstatě jedná o bojové umění. V tomto případě rozhodně nejde jen o "sterilní" sportovní střelbu na definované vzdálenosti a terče :idea: Obranná střelba zahrnuje střelbu z rozličných pozic, s využitím krytů i bez nich, za pohybu různými směry... Kromě střeleckých technik a drilů vstupuje "do hry" i taktika, naučit se správné reakce na rozličné druhy ohrožení a spousta dalších věcí. Střelecký systém obranné (či bojové) střelby by měl být systémem ověřeným v praxi. To je v podmínkách ČR poněkud problém, ale vzhledem k otevřeným hranicím se k nám již dostaly praxí prověřené systémy ze zahraničí, zejména z Izraele a USA. Tyto systémy již převzali a vyučují i někteří místní intruktoři, takže kdo má zájem, může v ČR kvalitní výcvik obranné střelby absolvovat. Co se týče referencí na jednotlivé instruktory - berte v potaz i to, kdo vám tu informaci dává, ono totiž neznalýho matláka často nadchne vše, co vypadá akčně, víme? :wink: Každopádně dobrého učitele poznáte tak, že vám na dotaz "proč zrovna takhle" dá naprosto jasnou odpověď, z jakého praktického hlediska se to tak dělá. Pokud to neví, tak to znamená jediné - učí něco, co sám nechápe. A tohle neplatí jen u střelby, že? Jinak některé ty funkční zahraniční systémy je třeba trochu napasovat na zákonné podmínky naší země. Za sebe (osobní zkušenosti) můžu jednoznačně doporučit již zmíněné kurzy:

http://www.aegisteam.cz/newindex.php
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Rony » pon 02. úno, 2009 10:21

4Lada: 8O vyblil si tady spoustu nesmyslů na jednu hromadu, takže na to ani reagovat nebudu. Ale jen pro pořádek, ZP mám od roku 1993 a od té doby mi prošlo rukama spousta zbraní a setkal jsem se s mnoha lidmi (ať už pracovně nebo civilně), kteří vlastnili zbraň a jejich kvalitativní úroveň v použití, manipulaci a nedej bože taktice, byla mnohdy mizivá.
Kurzů v řízení auta jsem absolvoval několik ( bezpečná jízda, škola smyku, doprovod apod.) a ani jeden z nich mi nepřišel zbytečný. Možná, že jsi takový bourák, který to nepotřebuje a smyk nikdy nedostane, ale všichni ti, kteří takový kurs absolvují (ať už pracovně či si ho platí sami), tak mluví trochu jinak - tomu věř.
Někdo "zapátrá" po netu, někdo má osobní zkušenost :wink:

4TongPo: souhlas, myslím, že si to napsal velmi srozumitelně :) Mimochodem, věděl jsem, že se doberem k Aegisu, ale nechtěl jsem to tady proklamovat, aby to nevypadalo, že jsem jejich dealer :wink:

A pokud se budem bavit o tom, jak by měly vypadat zkoušky na ZP, tak můj osobní názor je takový, že by uchazeč měl absolvovat alespoň základní kurs v takovém rozsahu, jak ho nabízí již zmiňovaný AegisTeam.
Samozřejmě s tím, že by po určitém období musel toto absolvovat znova a v mezičase si může rozšířit obzory o další stupně (kursy).
Ale sorry, pokud uchazeč o ZP kategorie E nebo D dělá zkoušku pouze z rozborky a střelby ze stavu na papírový terč, který by měl na tu vzdálenost trefit i poslepu a pak si jde koupit zbraň, tak je mu spíš k h....u než k užitku. Navíc, kdykoliv s ní pak manipuluje, tak ohrožuje nejen sám sebe, ale všechny okolo - což už se mnohokráte stalo a náhodný výstřel není nic neobvyklého.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 02. úno, 2009 10:59

Rony píše:
4TongPo: souhlas, myslím, že si to napsal velmi srozumitelně :) Mimochodem, věděl jsem, že se doberem k Aegisu, ale nechtěl jsem to tady proklamovat, aby to nevypadalo, že jsem jejich dealer :wink:

A pokud se budem bavit o tom, jak by měly vypadat zkoušky na ZP, tak můj osobní názor je takový, že by uchazeč měl absolvovat alespoň základní kurs v takovém rozsahu, jak ho nabízí již zmiňovaný AegisTeam.
Samozřejmě s tím, že by po určitém období musel toto absolvovat znova a v mezičase si může rozšířit obzory o další stupně (kursy).
Ale sorry, pokud uchazeč o ZP kategorie E nebo D dělá zkoušku pouze z rozborky a střelby ze stavu na papírový terč, který by měl na tu vzdálenost trefit i poslepu a pak si jde koupit zbraň, tak je mu spíš k h....u než k užitku. Navíc, kdykoliv s ní pak manipuluje, tak ohrožuje nejen sám sebe, ale všechny okolo - což už se mnohokráte stalo a náhodný výstřel není nic neobvyklého.


Trošku se uklidníme......není potřeba být hned útoční.....oba...... :wink:

add Aegis - jsou dobří....tak proč je nepochválit...mluví se tu často o sračkách,tak o profících by mělo taky......:idea:

Ano...zkoušky na ZP bych zpřísnil,ale rozhodně bych nezačínal u skupin D a E,ale nejprve bych probral myslivce..... :wink: :idea: Tam je blbů a kreténů PODSTATNĚ víc....... :evil:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Rony » pon 02. úno, 2009 11:35

jj, myslivci, to je sorta zvláštních lidí. Jednu dobu to vypadalo skoro tak, že tahle skupina lidí zanikne, protože se vystřílej mezi sebou :D Navíc dost z nich si bere placatici do kapsy nebo si před začátkem honu dají štamprdličku na kuráž a už je problém.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron