MSKA

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

MSKA

Příspěvekod Tribute » sob 31. led, 2009 21:12

Zdar lidi
MSKA ví tě něco bližšího o tomhle stylu karate nic moc jsem o něm nezjistil nemají na netu ani zkušební řád prostě jsou pro mě velkým otazníkem vyděl jsem nějaké videa na youtube ale moc nevím tak kdyby jste mohly říct co víte podělit se o zkušenosti a názory

PS jediné pravé karate jsou japonské školy shotokan ryu :oops: ,godryu :lol: ,Wado Ryu :wink:,kyokushin :roll:
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

 

Příspěvekod graver » ned 01. úno, 2009 9:37

Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tribute » ned 01. úno, 2009 9:59

možný to je ale nedostal jsem uspokojivou odpověď tak jsem doufal že někdo kdo děla tenhle sport bude reagovat
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod korcik » ned 01. úno, 2009 18:20

ok tak já to zkusím. Byl jsem si zacvičit před několika lety na několika trénincích tak ti to zkusím přiblížit. Nechci být ,ale nějak zvlášť kritický jen ti napíšu jak to na mne zapůsobilo.1-Už název Moderní sportovní karate mi připadne dost divný a moc mu nerozumím. Protože jak víme každé BU se vyvíjí tak nevím jak se to bude jmenovat třeba za 100 let ,kdy už asi nebude moc moderní asi se přejmenují na NSKA (Nemoderní sportovní..)a za 300 let už to bude tradiční evropské karate. 2-snaží se specializovat na sportovní zápas v karate. To je v pořádku akorát nechápu proč zrovna kvůli tomu museli založit nový styl karate, když už jsou specializované kluby karate které se zabývají pouze sportovním kumite , nebo kata. a přitom kumite vypadá stejně a pravidla jsou taky stejná. Tak nevím co tím zakladatel sledoval žeby seberealizace nebo ...peníze ,kdo ví? 3-Pak mi připadlo divné jejich názvosloví. Prý, aby bylo lépe zapamatovatelné tak se vynechali japonské názvy a byly nahrazeny čísly a písmeny tak místo oitsuki a gyaku tsuki je 1a,2b atd. a kata se nejmenují kata ,ale např. první kata se jmenuje forma prima atd. Takže se vyměnila japonština za latinu. No nevím jestli to je zjednoduššení protože, když se podíváme na repertoár technik ,které se používají v kumite tak jsou to dvě techniky rukou kizami a gyaku a nohou mawaši plus nějaké další kopy takže mi to připadne zbytečné. Prostě celé tady toto mi připadne zbytečné prostě vymýšlet něco co už vymyšleno bylo.
Podívej se na youtube na závody v MSKA a v Kumite z Shotokanu a pokud nejdeš nějaký rozdíl , který MSKA odlišuje tak mi ho sem prosím napiš. Já jsem nenašel nic, ale abych nebyl takový skeptik fandím každému, kdo chce cvičit a ne jen kecat ať se jedná o Moderní nebo tradiční BU .
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 01. úno, 2009 18:27

no s tím přejmenováním to je ale blbina:) to teda ty čísla bych si pamatoval hůř.a hlavně toho co si človek musí pamatovat je málo a postupně se přidává.jak se učí nový techniky.ale dohromady to je jak slovíčka na dvě lekce angliny :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod korcik » ned 01. úno, 2009 18:37

jeikob píše:no s tím přejmenováním to je ale blbina:) to teda ty čísla bych si pamatoval hůř.a hlavně toho co si človek musí pamatovat je málo a postupně se přidává.jak se učí nový techniky.ale dohromady to je jak slovíčka na dvě lekce angliny :D


Souhlasím s tebou. Nebo měli využít stávající angl. terminologie jako highkick,roundkick atd..


4 Tribute nějak sis popletl smailíky, jestli uhodneš o který mi jde :twisted:
Naposledy upravil korcik dne ned 01. úno, 2009 19:02, celkově upraveno 1
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » ned 01. úno, 2009 19:00

korcik píše:Pak mi připadlo divné jejich názvosloví. Prý, aby bylo lépe zapamatovatelné tak se vynechali japonské názvy a byly nahrazeny čísly a písmeny

Jo, tak teď už to chápu. Já jsem se pořád divil, co že to na ně koučové při závodech hulákají za kódy a myslel jsem, že tak mají pojmenovaný kombinace jen pro účely závodů, aby jim to líp odsejpalo (než kouž vykoktá ten japonskej název, tak má borce po knokautu).
No, názvy jsou jedna věc, ale z toho, co jsem viděl (a můžu posoudit), tak jim to vcelku šlape.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod korcik » ned 01. úno, 2009 19:06

graver píše:
korcik píše:Pak mi připadlo divné jejich názvosloví. Prý, aby bylo lépe zapamatovatelné tak se vynechali japonské názvy a byly nahrazeny čísly a písmeny

Jo, tak teď už to chápu. Já jsem se pořád divil, co že to na ně koučové při závodech hulákají za kódy a myslel jsem, že tak mají pojmenovaný kombinace jen pro účely závodů, aby jim to líp odsejpalo (než kouž vykoktá ten japonskej název, tak má borce po knokautu).
No, názvy jsou jedna věc, ale z toho, co jsem viděl (a můžu posoudit), tak jim to vcelku šlape.



To jim neberu, že jim to šlape ,ale Benetelovi,Pinnovi taky ne? Nebo jinak o co víc jim to šlape než borcům z shotokanu a godžu ryu ,kteří jsou na úrovni.Najed na youtube na MSKA - tv nova zaujaly mne tam výroky "my máme hodně pestrý techniky" zajímaly by mne jaké když projíždím videa MSKA tak tam nic pestrého nevidím je to klasické kumite a další " nejlepší na světě jsme prý díky novému způsobu trénování" no to by mne teda zajímalo co my češi jsme zase světu dali tak už nejen slovo robot,dolar nebo nanovlákno,kontaktní čočky teď už i nový způsob tréninku. No možná už to nebude ,že budeme se jezdit učit od Japonců ,ale Japonci se budou jezdit učit od nás už se těším až přijede Kanazawa a něco se u nás naučí.
Naposledy upravil korcik dne pon 02. úno, 2009 12:20, celkově upraveno 1
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » ned 01. úno, 2009 20:00

4korcik: já ti to neberu - nejsem tak daleko, abych se o tom mohl přít. Ale co tě žere? Nesouhlasíš s tím, co o sobě říkají, jak trénujou, jaký mají metody? Jsou to sporťáci, mají jasnej cíl, mají výsledky... Vždyť k nim nemusíš chodit :idea:
Ne že bych se jich nějak zastával - skoro vždycky mně na závodech zmlátí syna :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod korcik » ned 01. úno, 2009 20:13

graver píše:4korcik: já ti to neberu - nejsem tak daleko, abych se o tom mohl přít. Ale co tě žere? Nesouhlasíš s tím, co o sobě říkají, jak trénujou, jaký mají metody? Jsou to sporťáci, mají jasnej cíl, mají výsledky... Vždyť k nim nemusíš chodit :idea:
Ne že bych se jich nějak zastával - skoro vždycky mně na závodech zmlátí syna :wink:



:wink: počkej nic mne nežere ani se s tebou nepřu!!!!!nic proti nim nemám jak jsem už jednou řekl fandím každému kdo maká a nekecá a také klukům z MSKA. Jen mne jako karatistu zajímá 1,jaké nové metody zavedli já jsem žádné nezaznamenal(kromě přejmenování technik a nápřah na tsuki který je od ramene) 2,žádné pestřejší techniky oproti shotokanu jsem tam neviděl ty jo? 3,jen říkám nic nového a světoborného to není pouze vzali jednu část z shotokanu a přejmenovali ji a ještě jednou se ptám proč??? když v čr jsou kluby ,které se zabývají pouze sportovním zápasem. Už chápeš o co mi jde?
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod Tribute » ned 01. úno, 2009 20:22

Korciku já všechy jejich videa na youtube viděl a vypadá to hezky co se týče toho kumite nevím moc hrr a to poskakování lol ale tak já zastávám školu shotokan ryu takže možná je to o zvyku ale MSKA bych už ani neoznačoval za karate je to hibrid s japonským karate má možná společný gi a obi a do kickboxsu má daleko až moc zaměřený na sport a sportovní kumite ale karate není sport nýbrž umění přežit a ubránit se možná se to v MSAK dá naučit ale nemyslím si že tahle federace je lepší a někdy se vyrovná tradičným japonským druhům karate to by bylo jako kdyby Japonci valili řecko římský zápas po Japonsku :idea:
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod korcik » ned 01. úno, 2009 20:30

Tribute píše:Korciku já všechy jejich videa na youtube viděl a vypadá to hezky co se týče toho kumite nevím moc hrr a to poskakování lol ale tak já zastávám školu shotokan ryu takže možná je to o zvyku ale MSKA bych už ani neoznačoval za karate je to hibrid s japonským karate má možná společný gi a obi a do kickboxsu má daleko až moc zaměřený na sport a sportovní kumite ale karate není sport nýbrž umění přežit a ubránit se možná se to v MSAK dá naučit ale nemyslím si že tahle federace je lepší a někdy se vyrovná tradičným japonským druhům karate to by bylo jako kdyby Japonci valili řecko římský zápas po Japonsku :idea:



Podívej ty videa na netu je jen výběr najdu ti plno zápasů z shotokanu které vypadají líp a akčněji pokud chceš.
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Příspěvekod Tribute » ned 01. úno, 2009 20:51

Lidi přečtěte si tenhle článek nic nebudu citovat abych nevytrhával z kontextu ale dožral mě to že podle mě tvrdí že MSKA dokáže neučit karate kvalitněji a rychleji než japonské styly a duch BU asi nic moc ji neříká
Onen článek co mě tak pobouřil http://www.mska.cz/?pg=historie#evropske
Jinak kumite může byt akční ale hlavní je neprohrát a kumite nejvíce se mi líbí v Kyokushinu ale Shotokan mám prostě rád
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod korcik » ned 01. úno, 2009 21:03

Tribute píše:Lidi přečtěte si tenhle článek nic nebudu citovat abych nevytrhával z kontextu ale dožral mě to že podle mě tvrdí že MSKA dokáže neučit karate kvalitněji a rychleji než japonské styly a duch BU asi nic moc ji neříká
Onen článek co mě tak pobouřil http://www.mska.cz/?pg=historie#evropske
Jinak kumite může byt akční ale hlavní je neprohrát a kumite nejvíce se mi líbí v Kyokushinu ale Shotokan mám prostě rád


Otázka je co si představuje pod pojmem naučit se karate rychleji a kvalitněji. Spíš chtěli říct kumite ne? a o tom jestli ho dokážou naučit Kvalitněji rozhodnou zápasy a ne ,že to je napsáno v nějakém článku. Chtěl bych vidět nějakého mistra světa z MSKA jak by dopadl třeba Waynem Otto pak by se vidělo jinak to jsou prázdné řeči.Děkuji za debatu OSU
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 01. úno, 2009 22:52

no jak tak čtu o situaci ted všeobecně .tak shotokan jak si ho pamatuju a jak se cvičil,kde sem cvičil. jako vynikající základ ,zaleží pak později jak se člověk začal specializovat.pamatuju takový ty starý knížky jedna ještě z olympie. a tam bylo seriozně řečený že jsou dvě cesty a to sebeobrana a sportovní.a u té sportovní pokud pujde o kumite tak je na ukor té sebeobrany. další věc pokud má člověk aspon průměrný talent ,tak techniky jako pohyb se naučí rychle. a v podstatě může za chvili dělat klasický kumite light kontakt. a klidně v tom může bejt i dobrej. ovšem aby se uměl bránit a ty techniky či spíš principy uměl použít v realu,tedy se mu zautomatizovali. myslím intuitivní uhyb s krytem a tak. tak je záležitost roků.a na to je ten asijskej přístup opakování základních principů ,pořád dokola.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

MSKA

Příspěvekod Raphael » ned 01. úno, 2009 22:54

oddíl MSKA jsem kdysi navštěvoval. Možná se mé ego jenom nemůže smířit s tím, že mi tenkrát neudělili ani bílý pásek, který jsem po několikaleté pauze nakonec přece jen získal někde jinde. Nemůžu si pomoct, ale MSKA mi přijde jako sekta...nekonečné vychvalování sebe sama, moderních metod a pomlouvání těch tradičních japonských. Kdo chce karate trénovat jako sport, tak možná...jenže karate je přece něco víc, než jen sport. OSU!!!
Raphael
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 16. srp, 2008 23:00

Příspěvekod Beny » pon 02. úno, 2009 1:22

MSKA, pokud ji posuzujeme v kontextu sportovního zápasu kumite je naprosto BÉČKOVÁ asociace. Dle videí z MČR i velmi srandovního MS usuzuji, že jejich reprezentanti a vítězové světového poháru by se velmi obtížně prosadili například i na přeboru jihočeského kraje (WKF).
Beny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. pro, 2008 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: MSKA

Příspěvekod korcik » pon 02. úno, 2009 12:37

Raphael píše:oddíl MSKA jsem kdysi navštěvoval. Možná se mé ego jenom nemůže smířit s tím, že mi tenkrát neudělili ani bílý pásek, který jsem po několikaleté pauze nakonec přece jen získal někde jinde. Nemůžu si pomoct, ale MSKA mi přijde jako sekta...nekonečné vychvalování sebe sama, moderních metod a pomlouvání těch tradičních japonských. Kdo chce karate trénovat jako sport, tak možná...jenže karate je přece něco víc, než jen sport. OSU!!!



http://cz.youtube.com/watch?v=K7AHOLWzqxY&NR=1 " svět nás v některých věcech kopíruje" :roll:
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Příspěvekod Raphael » pon 02. úno, 2009 14:30

http://cz.youtube.com/watch?v=K7AHOLWzqxY&NR=1 " svět nás v některých věcech kopíruje"


teď nevim, jestli taky provozuješ MSKA...je sice možný, že je svět v některých věcech kopíruje, ale oni zároveň kopírují tradiční karate v některých věcech :D úspěch jim neberu, dokonce se musím přiznat, že jsem o něm neměl ani páru a jsem hrdej, že Češi něco dokázali. Jenom mě mrzí, že když Jan Soukup skončil 2. na mistrovství světa v Kyokushinkai karate, tak o tom nebyla ani zmínka :( a já osobně to pokládám za úspěch mnohem větší
Raphael
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 16. srp, 2008 23:00

Příspěvekod korcik » úte 03. úno, 2009 13:07

Raphael píše:
http://cz.youtube.com/watch?v=K7AHOLWzqxY&NR=1 " svět nás v některých věcech kopíruje"


teď nevim, jestli taky provozuješ MSKA...je sice možný, že je svět v některých věcech kopíruje, ale oni zároveň kopírují tradiční karate v některých věcech :D úspěch jim neberu, dokonce se musím přiznat, že jsem o něm neměl ani páru a jsem hrdej, že Češi něco dokázali. Jenom mě mrzí, že když Jan Soukup skončil 2. na mistrovství světa v Kyokushinkai karate, tak o tom nebyla ani zmínka :( a já osobně to pokládám za úspěch mnohem větší[/quo


Ne buď klidný MSKA neprovozuji a snad je to podle toho co jsem napsal patrné. Uspěch jim taky neberu ,ale ............... prostě jak jsem napsal proč vymýšlet něco co už vymyšleno bylo. Něco jiného by bylo ,kdyby neměli své soutěže a závodili by v kumite s ostatními styly jak je to třeba na soutěžích ,kde proti sobě stojí shotokan a godžu ryu...tak nechápu proč se nemohli vydat touto cestou a dokazovat své kvality takto a ne sebevychloubačnými kecy v televizi jak jsou nejlepší atd. Jan Soukup je borec o tom žádná OSU
korcik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06. led, 2008 0:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron