Cynthiy Rothrock

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod wushupetr » stř 05. pro, 2007 10:50

pokud vím vadilo ti slovo MODERNÍ, tak si nevymejšlej.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod pavela » stř 05. pro, 2007 11:11

wushupetr píše:pokud vím vadilo ti slovo MODERNÍ, tak si nevymejšlej.
To máš jedno, rozhodující je, že už to papouškuju taky :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod wushupetr » stř 05. pro, 2007 11:28

aha tak to pardon velký Pája má bebí :D
Nech už toho. Říkej si tomu jak chceš já taky, já se totiž z číňanů neposeru, ať si tomu říkaj taky jak chtěj a už ty s tím dej pokoj :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod cudles » stř 05. pro, 2007 13:20

pavela píše:Aby se na mě nesesypali aikidisti, nic proti aikido, ale ještě jsem neviděl ani neslyšel o tom, že by nějaký rváč útočil na někoho sekem hranou dlaně zeshora na hlavu a ještě s rozběhem, jak to často aikidisté předvádějí(chudák děda Uješiba). To jen na okraj... 8O

Neslyšel protože tak žádný neútočí :wink: Ale má se to hodně podobat jiným útokům.Btw,to je to,co jsem tu včera někde psal,o tom držení se těch dogmat...dříve se to tak cvičilo,tak proč to měnit,že...a to je právě chyba,a bohužel tu není vůle k nějakému vývoji vzhledem k době,ale spíš ustrnutí v minulosti :? Já když už dělám jokomen uchi,tak to rozhodně není s rozběhem,ani s půlmetrovým nápřahem,ale snažím se co nejvíce zkrátit dráhu, k tomu vedu i ostatní,a tak mi to bylo i řečeno,alespoň v tomhle se to trochu pohlo. Nicméně jak to vidím,tak tady se asi těžko bude něco měnit :( Takže nezbývá než si to dělat po svém v rámci dojo,než čekat až se něco změní nahoře :)
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod player » stř 05. pro, 2007 13:23

pavela píše:
player píše:Zil sem v domneni, ze to ma predstavovat udery.Koneckoncu takovych obloukovych uderu s natazenou rukou jsou dnesni radoby akcni filmy celkem preplnene.
No vidíš a vono se to takhle pochopený hodí tak akorát na exhibici aikida. :lol: :lol: :lol: To je právě to nepochopení technik ze kterého pramení všeobecná skepse k ČBU. A přitom stačí pokecat s prvním číňanem v parku a ten předvede stopadesát FUNKČNÍCH aplikací na máchání rukama a ani by ho nenapadno nějaký řízyřízy znáááš karatéééé... Asi to vzniká tím, že kdejaký věhlasný SI-FU vystuduje u velmastera PAl-SECAM a pak si v garáži vymýšlí, k čemu asi by to mohlo být. A ty největší pitomosti který ho napadnou pak vyučuje oddané toedai, případně ty bludy šíří v knihách a videích. Ono je to taky dáno tím, že mistra wušu ANI NENAPADNE cpát do žáka nějaké aplikace a vůbec mu to ulehčovat, na princip musí přijít žák sám, mistr ho k tomu jenom správně vede. PS:Je zajímavé, že každého napadne spousta nesmyslných aplikací a málokoho ty smyslné :lol:


heh:)))
Ja si myslim ze je celkem bezne, alespon u nas, ze nekdo cvici sestavu(bez ohledu odkud jeho BU pochazi) a o aplikaci technik nema ani poneti.Uprimne receno, neshledavam stastnym, aby zak prichazel na aplikaci sam.Aby k tomu taky vubec nekdy dospel, ze.
Neprijde mi nejstastnejsi cvicit neco, kdyz vlastne nevim, k cemu to je.Tot muj nazor.Osobne volim pristup opacny, nejdriv naucit techniku s jeji aplikaci, potom eventuelne cvicit sestavu.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

.

Příspěvekod luen » stř 05. pro, 2007 13:35

Ahoj,

vratme se k tematu Cynthia Rozkrok :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod migli » stř 05. pro, 2007 13:58

migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » stř 05. pro, 2007 14:21

noooo tžřeba tak :wink:
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » stř 05. pro, 2007 14:24

Když tak na ní koukám, trochu mi připomíná sousedku.
Asi se ve jménu přátelských sousedských vztáhu půjdu optat, jestli mi nepůjčí trochu mouky :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod DaveStone » ned 01. úno, 2009 18:57

Tak Cynthii už jsme probrali... ale teď by mě zajímalo co říkáte na tuhle sestavu jejího filmového kolegy z filmu China O'Brien. Je to taky jen máchání rukama nebo je v tom něco víc?

http://www.youtube.com/watch?v=sVRtLSZzXKE
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod wushupetr » pon 02. úno, 2009 9:49

zdravim, myslim ze tuhle sestavu si udelal on sam a mel ji na souteze, pokud je to ten co myslim.Tak urcite tam ma pohyby z nesoutezniho Chan Quanu. Ale spis bych tuhle sestavu uz zaradil do kategorie Sportovni Wushu.O Sportovnim Wushu se rika, ze je to nejrychleji se vyvijejici se Sport, takze jestli je tohle video z roku 1986 tak v ty dobe sportovni sestavy podobali o neco vic tem bojovym nez ty sportovni sestavy dnes. To je videt na tech skocich, protoze skoky co se skakaji dnes v ty dobe este nebyly. Nechci tady rozjizdet dalsi debaty na tema Moderni Sportovni a Tradicni, tak jen pripomenu ze terminem Moderni se nemysli, ze to je v necem lepci nebo ze by to bylo vic pokrokovy nez Tradicni Wushu, je tim mysleno ze se ty sestavy nedelaji pro zlepseni kvality bojovnika, ale jsou tvoreny pouze k souteznim ucelum.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Re: .

Příspěvekod Makoto » pon 02. úno, 2009 13:41

luen píše:Sestavy jsou obecne problem ... na sestave vlastne neni co ukazovat ... je to neco jako stinovani a ve wing chun neco jako osnova napadu. Osobne povazuji soutezeni v sestavach za kontraproduktivni, ale ... zalezi na vkusu!

V sestave je videt jestli clovek chape napady daneho stylu, ale rozhodne tam neni nijak prukazne to, jestli je adept schopen fungovat i prakticky ... Sestava je jakoby osobni vec kazdeho cloveka ... Pomerovat se v tom, je dle meho usudku ujete ...Jen muj nazor a nebudu se za nej bit :wink: :lol:

Jo jo, to se vsak netyka jen sestav, ale aj drilu. Znam skoly (JJ), co maji zvladnuti drilu ve zkusebnim radu (stejne tak jako akrobacii jako jsou premety, apod.)....bud tomu nerozumim, nebo oni nepochopili, ze dril je potrebny pro zvladnuti techniky a ta by mela byt teprve zkousena, a ne dril samotny. Ale ja su jen blby Prazak, ja temu nerozumim :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod khooca » pon 02. úno, 2009 20:57

No tak přesně kvůli takovýmto *** je povědomí o kungfu takové, jaké je. Nesmyslné máchání rukama, tanečky a trapčení. Tedy přesně to, co se na těch videích děje. Ono sestavy mají svůj smysl, stejně jako salta a podobné věci. Ale předvádět se s tím???
Kurňa jsou v ringu, měli si po předváděčce nasadit bambule a ukázat, jak danou sestavu/kunfu aplikovat 'v praxi' :lol: ááááá já zapomněl, ono je to sportovní wušu :oops: :lol:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod wushupetr » pon 02. úno, 2009 21:43

khooca píše:No tak přesně kvůli takovýmto *** je povědomí o kungfu takové, jaké je. Nesmyslné máchání rukama, tanečky a trapčení. Tedy přesně to, co se na těch videích děje. Ono sestavy mají svůj smysl, stejně jako salta a podobné věci. Ale předvádět se s tím???
Kurňa jsou v ringu, měli si po předváděčce nasadit bambule a ukázat, jak danou sestavu/kunfu aplikovat 'v praxi' :lol: ááááá já zapomněl, ono je to sportovní wušu :oops: :lol:


No tak presne kvuli takovymu ...... jako ty je Sportovni Wushu brany tak jak je. Ze ty mas trochu zelenej mozek. Bez urazky.
Sportovni Wushu neni BU a nikdo nerika ze je ale proste nikdo nemuze zaprit ze z BU vzeslo ale stejne to neni BS. Je to Sport.¨Delas jako by te nekdo nutil soutezit. To ze lidi jako ty nadavaj na Sportovni Wushu neni kvuli tomu ze lidi od Sportovniho Wushu rikaji ze je to novy BU¨, ale ze to rikaji lidi co tomu nerozumi.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod khooca » úte 03. úno, 2009 9:22

Zelenej mozek? Asi jo no :lol:
Wušu/kungfu = bojové umění - tedy od slova bojovat, né tančit. To, že někdo začal tancovat a vykládat, že je to sportovní wušu je nesmysl sám o sobě. Problém je v tom, že když se řekne wušu/kungfu, všichni si představí tyhle tanečky. A to přesně to, co to není, kapiš??
Až se tomu bude říkat sportovní tanečky v pyžamu, neřeknu ani popel. Ale spojovat to jakkoli s BU/BS je prostě nesmysl.
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod khooca » úte 03. úno, 2009 9:22

Double
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod wushupetr » úte 03. úno, 2009 13:23

OK v mnohem s tebou souhlasim. Treba v tom ze to neni BU ani BS. Pises ze to ze nekdo zacal tancovat a rika tomu Sportovni Wushu ze je to nesmysl, ale v cem? Nikdo z nas nerika a netvrdi ze je to BU ani BS. A reci o tom ze Sportovni Wushu neexistuje nebo tak je taky hloupost, protoze to tak je po celym svete a i Olympiada si ho veme k sobe. Chapu ze clovek jako ty Sportovni Wushu nikdy asi nebude mit rad a ja ti to nezazlivam, ale myslim ze Sportovni Wushu by se melo brat jako Sport, protoze nic jinyho to neni a nikdo z nas ze sebe nedela bojovnika i kdyz spousta z nas zaroven cvici i opravdovy Wushu.
Jak se jmenuje ten Sport jak lyzujou s puskama na zadech? Biatlon. Prej to vzniklo tak ze v Norsku tak lovili zver za meli pusky a lyzovaly za potravou. A dnes je to sportovni disciplina. Driv to bylo pro lov a lov ma blizko k boji a dnes ja to Sport. kterej ma k boji hodne hodne daleko skoro s nim nema nic spolecnyho a to samy je i Sportovni Wushu.

Taky to slovo PYZAMO. Ja videl, ted nechci rejpat, lidi od Luena a i samotnyho Luena jak ma na sobe taky pyzamko. Rzounka taky. No a co? Kimono taky vypada jako pyzamo no a co jako? V necem se cvicit musi. zkousel jsem to v dzinach ale neslo to. jinak trenuju v teplakach a kratesech a triku.
Lidi maji v podvedomi nase Sportovni Wushu jenom proto ze to hold dokazou lip prodat ale nemuzeme za to ze blbej moderator treba pri nejaky akci rekne A TED UKAZKA BU. to me kolikrat tak nastve ze bych ho kop.
Myslim ze Sportovni Wushu si zaslouzi i vasi uctu a respekt. Nerikam obdiv ale jen tyhle dve veci.
Wushu je nas otec a Sportovni Wushu by bez opravdoveho Wushu nevzniklo. A jestli se ti Sportovni Wushu nelibi ani jako Sport za to te soudit nemuzu to je jasny a tvuj nazor respektuju.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod luen » úte 03. úno, 2009 13:38

wushupetr píše:Taky to slovo PYZAMO. Ja videl, ted nechci rejpat, lidi od Luena a i samotnyho Luena jak ma na sobe taky pyzamko. Rzounka taky. No a co? Kimono taky vypada jako pyzamo no a co jako? V necem se cvicit musi. zkousel jsem to v dzinach ale neslo to. jinak trenuju v teplakach a kratesech a triku.
Lidi maji v podvedomi nase Sportovni Wushu jenom proto ze to hold dokazou lip prodat ale nemuzeme za to ze blbej moderator treba pri nejaky akci rekne A TED UKAZKA BU. to me kolikrat tak nastve ze bych ho kop.
Myslim ze Sportovni Wushu si zaslouzi i vasi uctu a respekt. Nerikam obdiv ale jen tyhle dve veci.
Wushu je nas otec a Sportovni Wushu by bez opravdoveho Wushu nevzniklo. A jestli se ti Sportovni Wushu nelibi ani jako Sport za to te soudit nemuzu to je jasny a tvuj nazor respektuju.


Ahoj, to je pravda i me jsi videl na fotkach v drezu "pyzamu" zrovna jsem vstaval a nekdo pribehl s fotakem :lol: On tim asi Khooca mysli ten matros ... ja osobne ty satenove teda nemusim ... bavlna je bavlna ... aspon saje pot :wink: Jinak jsem uz videl i pekne hadry v Cine ...

Jinak s tim wushu ala tanecky ja s tim problem nemam, protoze vim jaka je drina tancovani ... nikdo tem lidem neupira, ze makaji!!! Hloupe je jak se to prezentuje :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod wushupetr » úte 03. úno, 2009 13:44

luen píše:
wushupetr píše:Taky to slovo PYZAMO. Ja videl, ted nechci rejpat, lidi od Luena a i samotnyho Luena jak ma na sobe taky pyzamko. Rzounka taky. No a co? Kimono taky vypada jako pyzamo no a co jako? V necem se cvicit musi. zkousel jsem to v dzinach ale neslo to. jinak trenuju v teplakach a kratesech a triku.
Lidi maji v podvedomi nase Sportovni Wushu jenom proto ze to hold dokazou lip prodat ale nemuzeme za to ze blbej moderator treba pri nejaky akci rekne A TED UKAZKA BU. to me kolikrat tak nastve ze bych ho kop.
Myslim ze Sportovni Wushu si zaslouzi i vasi uctu a respekt. Nerikam obdiv ale jen tyhle dve veci.
Wushu je nas otec a Sportovni Wushu by bez opravdoveho Wushu nevzniklo. A jestli se ti Sportovni Wushu nelibi ani jako Sport za to te soudit nemuzu to je jasny a tvuj nazor respektuju.


Ahoj, to je pravda i me jsi videl na fotkach v drezu "pyzamu" zrovna jsem vstaval a nekdo pribehl s fotakem :lol: On tim asi Khooca mysli ten matros ... ja osobne ty satenove teda nemusim ... bavlna je bavlna ... aspon saje pot :wink: Jinak jsem uz videl i pekne hadry v Cine ...

Jinak s tim wushu ala tanecky ja s tim problem nemam, protoze vim jaka je drina tancovani ... nikdo tem lidem neupira, ze makaji!!! Hloupe je jak se to prezentuje :wink:

Pravda taky satenek nemusim.jak buzna no.co nadelas?
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod khooca » úte 03. úno, 2009 16:57

Mno..já vůbec nezpochybňuju to, že ty lidi musí makat. Sport jako sport, potit se tam většinou musí všude.

Já problém prostě vidím v tom, že ikdyž to má, jak říkáš, společné základy, je to něco naprosto odlišného. Wušu tu bylo, je a bude ze zřejmých důvodu. Mění se, ale nestává se z něho něco naprosto odlišného.
Asi nevím jak to popsat, nejde mi o honění názvosloví, jen mi prostě přijde škoda, že když se řekne wušu, každý má na mysli "tanečky".
Je to asi tak to samé, jako když cvičil a učil hladík. Dělal kungfu, které ale s kungfu nemělo naprosto nic společného...

ps tanečky a pyžamo....jen metafora ;) Mě taky říkaj, že jsem cikán a nijak osobně si to neberu :lol:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron