Rozklepaná kolena.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Rozklepaná kolena.

Příspěvekod Vladimir » pon 16. úno, 2009 13:24

Zadával jsem to už do hledání, ale taková odpověď tam nebyla.

Nedávno jsem byl v důležité konfrontaci. I když v ní reálně nehrozilo nějaké vyostření směřující k boji a "protivníka" jsem trochu znal (šlo o slovní vyřízení věci na které mi záleželo a o které jsem dlouho předtím přemýšlel), výrazně, absurdně a až trapně se mi neovladatelně klepala kolena. Bylo to jako zrada těla. Věděl jsem, že mi v tu chvíli v té situaci nehrozilo nebezpečí (napadení i jiné), s tím člověkem jsem normálně mluvil a přesto se to dělo. Dalo by se tomu nějak předcházet? Díky.
Vladimir
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. úno, 2009 0:00

 

Příspěvekod nekdojiny » pon 16. úno, 2009 15:20

To jsou emoce. Píšeš žes o té věci dlouho přemýšlel a tak když jsi pak ten nashromážděný tlak uvolnil projevilo se to zrovna takhle, to je u každého jiné, ale je to u všech. Čím častěji budeš v takové situaci, tím méně se ti to bude stávat. Zkus taky zhluboka dýchat a mě osobně ve stresu pomáhá zatnout břišní svaly a soustředit se, ale nesnažit se to zadržet....
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Toman » pon 16. úno, 2009 15:54

A cvičíš nějaký BU/BS ...

Protože to co popisuješ jsou paralyzující projevy strachu z nakládačky (resp. konfrontace). Někdo je nemá vůbec u někoho odezní v pozdějším věku nebo když nakládačku dostane a u někoho neodezní nikdy.

Strach je užitečná věc ale je dobrý naučit se nedávat ho najevo a ze všeho nejhorší je právě paralyzace tvého těla.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod roza » pon 16. úno, 2009 18:36

Vladimir,
presne jsk pise Toman - je to strach z konfrontace.Bohuzel,dnesni eurocivilizace z nas vychovava jedince,kteri konfrontace nezvladaji na jakekoliv urovni.Az na par choleriku,kteri ovsem nemaji na vybranou :lol: .Proc se to deje tu nebudu rozebirat,konspiracne-paranoidni debaty se vedou jinde :lol: Doporucuji shlednout The fight club.

Idealem BU-BS je vychovat jedince,ktery nebude konfrontacni situace vyvolavat,avsak v pripade potreby bude schopen ji zvladnout.
Vsimni si,ze nejen kolena mas jak gumovy hady z Matejsky,ale ani mozkova cinnost neni co bejvala :lol: I v pripade,kdy nedojde k fyzickemu kontaktu,urcite znas pocit pul hodiny pote - tywoe,mel jsem rict tohle,to by ho utrelo,proc me to nenapadlo....V pripade,ze by k fyzickemu kontaktu doslo,vyletel by ti adrenalin,rozpadly by se i velke koordinace ,dosel dech.Takze bys za tuneloveho videni predvedl asi tak 10 sekund vetrneho mlyna smerem,kde tusis soka a pak by ses utavil.Nezavisle na vysledku konfliktu by ses vzapeti jeste poblil....(priklad)

Cvicenci kontaktnich BS se na situaci pripravuji tak,ze jsou schopni diky kondicni priprave fungovat i za vysokych tepovych frekvenci,a samozrejme sparingem a zapasy,kde rany davaji a dostavaji - navzdory vycitkam par blbecku,kteri tvrdi,ze kdyz si mezi provazy nevrazi prsty do oci a nekopou do kouli,tak to neni ono....

Cvicenci military a selfdefence se pripravuji tak,ze pouzivaji tzv. modelove situace,ve kterych jsou schopni i pres jinak pratelske ovzdusi na treninku navodit tezkou stresovou zatez.Jak pusobenim fyzikalnich vlivu,tak pusobenim psychologickym.Ti chytrejsi z nich potom pochopi,jak je potreba trenovat,aby v podobne situaci obstali a cim dal casteji zacnou trenovat s chlapci z prvni skupiny - BS.

No a pak jsou tu zastupci stylu,ktere v treninku nepouzivaji metody z prvych dvou skupin - sportovni konfrontace,kondicni trenink a modelove situace.Ti jsou uplne nejchytrejsi a na situaci v prvem planu reaguji stejne jako ty - tzn.poserou se.Tak snad te uklidni,ze mas stejne reakce jako prumerny cvicenec ABU po letech treninku.
Ovsem jiz v planu druhem,protoze jsou diky treninku rozvinuti i intelektualne,o tom napisou dlouhy clanek,kde na rozdil od tebe vypisou dlouhy seznam smrticich technik,ktere mohli pouzit a jen jejich silny moralni imperativ zachranil souperi zivot....

Tak nebud smutny a ber to s nadhledem :lol:

Nic ve zlym :wink:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Re: Rozklepaná kolena.

Příspěvekod bojovnik123 » pon 16. úno, 2009 19:12

Vladimir píše:Zadával jsem to už do hledání, ale taková odpověď tam nebyla.

Nedávno jsem byl v důležité konfrontaci. I když v ní reálně nehrozilo nějaké vyostření směřující k boji a "protivníka" jsem trochu znal (šlo o slovní vyřízení věci na které mi záleželo a o které jsem dlouho předtím přemýšlel), výrazně, absurdně a až trapně se mi neovladatelně klepala kolena. Bylo to jako zrada těla. Věděl jsem, že mi v tu chvíli v té situaci nehrozilo nebezpečí (napadení i jiné), s tím člověkem jsem normálně mluvil a přesto se to dělo. Dalo by se tomu nějak předcházet? Díky.


Jak pise Roza i Toman, vse je otazkou treninku. A neves hlavu, rozklepana kolena nejsou otazkou slaboty, ale projevem adrenalinu a strachu, jakozto prvotniho instinktu - je to vec tzv. dvou U = Utek nebo Utok.
Kontaktni sparring a modelovky, kdy je problem reseny tak jak ma - das nebo dostanes a tak dale, te pripravi tak na 80%, abys tyto projevy tela zvladnul.
Urcite si zajdi nekam, kde maji s kontaktem zkusenosti a bud trpelivy a vyzkousej, co ti nabidnou.
Jan Strnad, bojovnik
bojovnik123
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 18. led, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Tribute » úte 17. úno, 2009 0:28

roza:No a pak jsou tu zastupci stylu,ktere v treninku nepouzivaji metody z prvych dvou skupin - sportovni konfrontace,kondicni trenink a modelove situace.Ti jsou uplne nejchytrejsi a na situaci v prvem planu reaguji stejne jako ty - tzn.poserou se.Tak snad te uklidni,ze mas stejne reakce jako prumerny cvicenec ABU po letech treninku.
Ovsem jiz v planu druhem,protoze jsou diky treninku rozvinuti i intelektualne,o tom napisou dlouhy clanek,kde na rozdil od tebe vypisou dlouhy seznam smrticich technik,ktere mohli pouzit a jen jejich silny moraln

Tím chceš říct ze tradicii bojové uměni jsou k ničemu a lide co se jim věnuji se pro sebeobraně cituji "poserou" tak diky aspoň vim ze se někde poseru ja a dalsi kdy půjde do tuhého
Hlavně ze tvůj styl je best ať cvičíš cokoliv
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

Příspěvekod roza » úte 17. úno, 2009 0:47

Tribute,
nebud vztahovacny,slovo "tradicni" jsem ve svem prispevku nepouzil.Procti si ho znova.
Malinko v tvem prispevku plavu,s gramatikou a slohem si evidentne hlavu nelames.Neva.Vsak my se uz nejak domluvime,vid? :D

Takze jeste jednou - existuji postupy,ktere mohou jedince pripravit na zvladnuti konfrontacni situace.Ty skoly,ktere uvedene postupy nepouzivaji,svym zakum nalhavaji,ze je nauci uvedene situace zvladat jinak.

Pokud tomu ani ted nerozumis,tak me dal neobtezuj.Je to tvuj problem,ze sis nechal namontovat omezovac.

Cest
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod luen » úte 17. úno, 2009 8:16

Tribute píše:roza:No a pak jsou tu zastupci stylu,ktere v treninku nepouzivaji metody z prvych dvou skupin - sportovni konfrontace,kondicni trenink a modelove situace.Ti jsou uplne nejchytrejsi a na situaci v prvem planu reaguji stejne jako ty - tzn.poserou se.Tak snad te uklidni,ze mas stejne reakce jako prumerny cvicenec ABU po letech treninku.
Ovsem jiz v planu druhem,protoze jsou diky treninku rozvinuti i intelektualne,o tom napisou dlouhy clanek,kde na rozdil od tebe vypisou dlouhy seznam smrticich technik,ktere mohli pouzit a jen jejich silny moraln

Tím chceš říct ze tradicii bojové uměni jsou k ničemu a lide co se jim věnuji se pro sebeobraně cituji "poserou" tak diky aspoň vim ze se někde poseru ja a dalsi kdy půjde do tuhého
Hlavně ze tvůj styl je best ať cvičíš cokoliv


:lol: asi te prekvapim, ale roza je zastupce tzv. "tradicnih" stylu zrovna tak jako ja a nemam co bych k jeho prispevku dodal ... snad jen, ze me o5 pobavil bravurnosti sveho prispevku :wink: Jinak ano, az na par vyjimek neceka "tradicnaky/inteleguany" nic nez podelavka ... je to smutna realita :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod farmer » úte 17. úno, 2009 8:55

Rozklepaná kolena jsem taky kdysi hrozně řešíval. Pořád se to opakovalo a to nejenom při nějakém konfliktu, ale i u zkoušek, schůzí, porad apod.
90% toho odešlo samo cvičením MT a hlavně asi sparringama, resp. opravdu tím, že člověk občas dostává na budku a zjistí, že se dá vstát a jít dál, začne si výrazně víc věřit a obrovský kus té nervozity zmizí.
Ten malinký zdravý kus asi zůstane navždycky, ale tak to asi musí být.
Myslím, že hlavou a přemýšlením nad tím se to vyřešit nedá, chce to praxi.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » úte 17. úno, 2009 10:31

roza píše:presne jsk pise Toman - je to strach z konfrontace.Bohuzel,dnesni
Cvicenci kontaktnich BS se na situaci pripravuji tak,ze jsou schopni diky kondicni priprave fungovat i za vysokych tepovych frekvenci,a samozrejme sparingem a zapasy,kde rany davaji a dostavaji - navzdory vycitkam par blbecku,kteri tvrdi,ze kdyz si mezi provazy nevrazi prsty do oci a nekopou do kouli,tak to neni ono....


No a pak jsou tu zastupci stylu,ktere v treninku nepouzivaji metody z prvych dvou skupin - sportovni konfrontace,kondicni trenink a modelove situace.Ti jsou uplne nejchytrejsi a na situaci v prvem planu reaguji stejne jako ty - tzn.poserou se.Tak snad te uklidni,ze mas stejne reakce jako prumerny cvicenec ABU po letech treninku.
Ovsem jiz v planu druhem,protoze jsou diky treninku rozvinuti i intelektualne,o tom napisou dlouhy clanek,kde na rozdil od tebe vypisou dlouhy seznam smrticich technik,ktere mohli pouzit a jen jejich silny moralni imperativ zachranil souperi zivot....

:wink:




Teda koukám 8O .
Mazali mi daleko kratší a daleko měkčí příspěvky.
Cvičit ABU tak se z tohohle pozvracím. I domeček z karet má své základy. Tvrdit že nefungují kopy mezi a pichy do a že to jednou nepřijde samo... Jsi sám proti sobě - takhle v životě nic neprodáš.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod roza » úte 17. úno, 2009 13:22

fakt,
nejsem sam proti sobe,nic neprodavam...... :lol:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod fakt » úte 17. úno, 2009 14:29

Roza
Tohle voní mariánkou.
Najdi si pár kamarádek a svět bude hezčí.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod roza » úte 17. úno, 2009 14:56

Fakt,
depak,s mariánkou si na mě nepřijdeš.
:D
Tady u mě to voní zásadně rumem 8)
a o zbytek je postaráno... :lol:
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod jeikob » stř 18. úno, 2009 16:25

k těm modelovkám kolik pak je modelovek? no ještě ono také zaleží na prostředí ve kterém se člověk pohyboval a pohybuje. asi je rozdíl mezi člověkem co vyrůstal v poklidné vilové čtvrti chodil na výberovou školu a v pubertě chodil na deltu:) tedy v životě nezažil pranici.
kdežto člověk co vyrustal na sídláků či v čtvrti pochybný a v pubertě krapet poznal i punkovější noční život. jo a občas šel na pivo do hustější hospody či na fotbal nemyslím rvát se ale prostě jen že pozná jinné typy lidí a adrenalinem nasáklej vzduch.tak ho třeba nezaskočí nějakej týpek co hlasitě řve a podobně.
jinak strach je prevít často ho způsobuje právě nejistota z toho zda na to mám. znám to z ježdění na skejtu.když člověk stál před nějakejma schodama či zabradlím,některý člověk dal některý ne.ale pak k nim přijel za tři roky a už to byla hračka. tudíž přesně tohle je výhoda BS tak že jim musej ti agresivní jelimani z putyk a diskoték ,teda pokud nemaj kinžál a neni jich deset jako spíš nějaká rozcvička. holt aby se člověk neutopil v řece musí hodně plavat v bazénu
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod graver » stř 18. úno, 2009 18:24

jeikob píše:aby se člověk neutopil v řece musí hodně plavat v bazénu

Zcela nesrovnatelné a přesto zatím nejlepší přirovnání BU vs. realita, které jsem kdy slyšel.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod toddb » stř 18. úno, 2009 19:28

graver píše:
jeikob píše:aby se člověk neutopil v řece musí hodně plavat v bazénu

Zcela nesrovnatelné a přesto zatím nejlepší přirovnání BU vs. realita, které jsem kdy slyšel.


JJ, vytesat do kamene. :lol:
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod jeikob » stř 18. úno, 2009 20:02

docela ale by mne zajímalo,kde se stala chyba ,že ruzné školy a kluby a oddíli vypustili ten bazén. nebývalo to přece ? teda u karate i když byli pravidla tak na treningu člověk občas nějakou koupil.kumite sparring byl součást jistě nebyl to plno kontankt,ale aspon něco. na divokou řeku to nebylo,ale člověk se nemusel bát rybníka
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » čtv 19. úno, 2009 8:24

Pro někoho je kimono krucifix či jiná imičovka. Pro někoho hadr k propocení.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » čtv 19. úno, 2009 8:46

roza píše:Tady u mě to voní zásadně rumem 8)
:lol:



Rum totiž obsahuje vše co vyžadují rozklepaná kolena. Jinak ke stresu. Každý se s ním vypořádává různě. To znamená, že kromě Jamese Bonda se s ním vypořádává každý. A to se týká i prezidentů (znáte toho co si žmoulal kalhoty?).
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod luen » čtv 19. úno, 2009 17:12

fakt píše:
roza píše:Tady u mě to voní zásadně rumem 8)
:lol:



Rum totiž obsahuje vše co vyžadují rozklepaná kolena. Jinak ke stresu. Každý se s ním vypořádává různě. To znamená, že kromě Jamese Bonda se s ním vypořádává každý. A to se týká i prezidentů (znáte toho co si žmoulal kalhoty?).


Myslis kalhoty, kterym se na Morave rika krataseeee? :lol: Z nich tremou vyrostl :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků