Láska k cukru

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Láska k cukru

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 17. úno, 2009 14:08

Zdravím,
Chtěl jsme se jenom pozeptat, za jak dlouho si myslíte, že se zlikviduju svým životním stylem, když:
Posnídám dort, nebo něco podobného,třeba čokoládu, následně si vezmu pár balíčků sušenek jako svačinu, když je možnost, nedělá mi problém sníst třeba kilo masa a zajíst to čokoládou. Potom třeba během noci dostanu chuť něco zobnout, tak narazim třeba želatinový medvídky a další den jedu nanovo.
Je mi 18 s postavou 180/66, doktorka říkala, že jsem zdravej jako řípa a já sám kromě spavosti žádné problémy nepociťuji.
Budu tohodle způsobu stravování časem litovat, nebo myslíte, že je to v poho?
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: Láska k cukru

Příspěvekod Ynseminator » úte 17. úno, 2009 14:19

Vrozkrokkop píše:Zdravím,
Chtěl jsme se jenom pozeptat, za jak dlouho si myslíte, že se zlikviduju svým životním stylem, když:
Posnídám dort, nebo něco podobného,třeba čokoládu, následně si vezmu pár balíčků sušenek jako svačinu, když je možnost, nedělá mi problém sníst třeba kilo masa a zajíst to čokoládou. Potom třeba během noci dostanu chuť něco zobnout, tak narazim třeba želatinový medvídky a další den jedu nanovo.
Je mi 18 s postavou 180/66, doktorka říkala, že jsem zdravej jako řípa a já sám kromě spavosti žádné problémy nepociťuji.
Budu tohodle způsobu stravování časem litovat, nebo myslíte, že je to v poho?

Hele já myslim že jak kazdej chod nesplachnes alespoň litrem kofoly nebo trema pivama, tak to neni plnohodnotny jidlo! Takze prestan s tou dietou a zacni plnohodnotne jist jinak budes tohohle zpusobu stravovani casem hodne litovat!
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod Gino » úte 17. úno, 2009 14:28

Tak o sporadani kila masa na posezeni sice silne pochybuji, ale rozhodne se neprecenuj, byl jsem kdysi ve stejne situaci - muj zaludek zmaknul vsechno... mohl jsem snist vseho kolik jsem chtel a michat to jak jsem chtel... ale posledni dobou poznavam, ze uz to neni, co to byvalo. Uz si musim davat pozor, co jim, jinak mam zazivaci problemy... HUbenej jsem (jako ty) porad, jenom o par let starsi.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 17. úno, 2009 14:42

Ynseminator: JA a dieta? Nikda jsem o tom ani nic necetl, jim jenom na co mam chut :D Nebo co je po ruce. Slo mi o to, abyc hse casem nesejmul tim "co je po ruce"

Gino: Jo, asi tak, ja si jenom delam vrasky kvuli tem chorobam, co suzuji siroke pribuzenstvo; Ruzny cholesteroly a srdecni svinstva, cukrovky,....
Kdybych mel sklony k cukrovce, uz davno bych ji dostal, ale geny jsou svinstvo :)

Edit: Ynseminator: No ne, me se podarilo nepochopit tu ironii, kterou si me pocastoval, jako bych nic nerekl :)
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ynseminator » úte 17. úno, 2009 15:00

Vrozkrokkop píše:Ynseminator: JA a dieta? Nikda jsem o tom ani nic necetl, jim jenom na co mam chut :D Nebo co je po ruce. Slo mi o to, abyc hse casem nesejmul tim "co je po ruce"

Gino: Jo, asi tak, ja si jenom delam vrasky kvuli tem chorobam, co suzuji siroke pribuzenstvo; Ruzny cholesteroly a srdecni svinstva, cukrovky,....
Kdybych mel sklony k cukrovce, uz davno bych ji dostal, ale geny jsou svinstvo :)

Edit: Ynseminator: No ne, me se podarilo nepochopit tu ironii, kterou si me pocastoval, jako bych nic nerekl :)


ja už se bál že zůstanu nepochopen :)
Tak řiď ať jedeš lip. Myslel sem řiď jako řiď, ne řiď jako řiť.
Ynseminator
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 17. zář, 2007 23:00
Bydliště: Dimenze X

Příspěvekod graver » úte 17. úno, 2009 15:08

Vrozkrokkop: otázka je, co potřebuješ opravdu vědět. Problém nestojí *jestli* - že se *jednou* s tímto životním stylem odděláš, je vcelku evidentní. Takže ti asi fakt jde o to, kdy. A proč - chceš vědět, kdy asi tak přestat? :wink:
Jestli je ti 18, tak je ještě dost brzo na nějaké nálezy. Já jsem si huntoval tělo 35 let, než se ozvalo :? . Taky záleží na tom, jestli jsi nějak fyzicky aktivní apod.
Pro začátek to zkus omezit na půl kila masa a ten dort k snídani taky nemusí být celej.
Taky není nejzdravější jíst v noci. Ne že by to šlo na tloušťku (to jsou pověry - já taky občas něco zobnu pozdě večer a nemám ani metrák), ale jak ti furt zvoní ten budík, tak je to stresující.
Naposledy upravil graver dne úte 17. úno, 2009 15:26, celkově upraveno 1
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kingie » úte 17. úno, 2009 15:12

Heh tak tomu rikam inzulinovy zavislak :) Tak prozatim bych se toho nebal, mlade telo se vyporada s leccim, ale rekl bych ze to casem zacne odnaset velikost kalhot a jatra a jednou to holt budes muset resit tak proc ne hned..myslim ze zmena jidelnicku by ti pomohla fyzicky i psychicky - fyzicky proto ze svaly budou aktivni jen kdyz dostanou davku a mezi dvema jidly budou vyhladovele, a psychicky proste proto ze kdyz nedostanes poradnou sachrovou naloz tak tvoji hlave asi nebude nejlip. Da se zacit treba tak ze budes zaroven jist delsi sachry a vlakninu(napr ovesne vlocky, zeleninu) a sladkosti jist treba casteji ale v malem mnozstvi...hlava a svaly dostanou co potrebujou a nebude to takova naloz
kingie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 28. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 17. úno, 2009 15:28

Ale jo, ja se hnipam asi tak ve dvou BU, zacal jsem, protoze se mi zacaly krivit zada z myho dlouholetyho rozjimani u pocitace, a to jsme uz opravdu nechtel, tak jsem si je tim teda srovnal no :D a jako vedlejsi efekt pokracuju, bavi me to.
Jde o to, jestli si tim muzu zpusobit neco, co uz nevratim, protoze vzdycky v tram, kdyz vidim ty 60ti lety "starce", jak se nedokazou ani vysplhat do schudku a tresou se jak ne elektrickym kresle...znate ten pocit :roll:
Co si clovek precte o cukru a tuku vsade mozne po netu, tak tomu proste neumim verit, protoze ted je zase modni nejist zadnej cukr a bejt "bio", fuj tajxl.
Co realnyho mi muze tuk a cukr udelat?
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kingie » úte 17. úno, 2009 15:56

Tuk a cukr se ti muze rozstepit a premenit :) Neni to jed, dulezite je v jakych intervalech ho jis a co jis krome nej a ze se hybas.
Nevim co po netu ctes, kdyz se chces neco docist o strave tak zkus stranky jako ronnie nebo f-sport a inspiraci ti muzou byt i jidelnicky lidi na forech. Kdyz nejsi kulturista tak fakt se mi nechce verit ze tam zakazovali cukr nebo tuk, naopak po sportu nebo po ranu se casto cukry, tedy jednoduche sacharidy doporucujou, a i ty tuky jsou pro metabolismus nepostradatelne(napr. pro zpracovani vitaminu) i kdyz lidske telo dava prednost rostlinnym, orechovym, rybim tukum nez zivocisnym.
A prestan uz konecne hledat odstrasujici duvod nebo omluvu proc delat/nedelat co delas, jsi jednou fighter tak se musis se sebou umet porvat :wink:
kingie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 28. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 17. úno, 2009 16:03

No vidis, to je hezky vedet :D Clovek porad nachazi ruzny blaboly typu "budes se zivit susenkama a skoncis na áááááááru se srdcem kvuliva zahlcenejm tepnam"
Tohle zni mnohem rozumneji.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod DaveStone » úte 17. úno, 2009 16:31

Výživa nejen pro sportovce a kulturisty

http://www.drsears.com/
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod kingie » úte 17. úno, 2009 16:57

Este pripojim sice neodborny, ale srozumitelny vyklad-divci casopisy vychazi z toho ze tuk ma hodne energie ale tj v malem mnozstvi nepodstatne protoze se zpracovava pomalu-diky tomu mimochodem nemusis jist tak casto. Tvoje mnozstvi prijatych tuku zrejme bude vetsi nez male :)
Co je na tuku horsi je to ze zdrzuje metabolismus celkove a pri pomalem metabolismu se rychle spalovane snezene cukry rychle ukladaji do tuku. Takze by sis mel do zacatku "dieteni" vybrat jestli chces hodne tuku nebo cukru, zatim jedes na oboji a to je chyba kterou zvlada jen mlade telo.
A dalsi moudro: prijate potraviny na sebe reaguji, pomalu rozlozitelna zpomali rychle rozlozitelnou, a naopak rychla zrychli pomalou...takze k cokolade chroupej papriku :lol:
kingie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 28. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Broken » úte 17. úno, 2009 17:41

skoro nic ti nehrozí kromě možnosti infarktu myokardu,hyperlipoproteinemie,ruznych nefropatii,perifernich a vegetativnich neuropatiich,oslepnuti,amputace nohy a dalsich laskominek,ktere prijdou diky diabetu.
Nechapu jak svepravny jedinec bez mentalni retardace muze tenhle typ jidelnicku dobrovolne dodrzovat.
Broken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 08. dub, 2008 23:00

Příspěvekod nekdojiny » úte 17. úno, 2009 21:28

4Broken:
Já to chápu, je to o sebekontrole, která bohužel mnoha lidem chybí i když zrovna neběhají po ulicích se samopalem.... :lol:

4Vrozkrokkop:
®e to není dlouhodobě udržitelný způsob stravování a co s tím dělat to je ti zřejmě jasné už z předchozích příspěvků, ke kterým se nelze než připojit.... 8)

4All:
Zajímal by mě váš názor na jídlo z tzv. ,,hladového okna" a podobných zařízení. Vím jak vypadají děcka které vyrostly na hamburgrech, ale zároveň si říkám, že takový smažený hermelín nebo kuřecí řízek v housce se zeleninovým salátem a majonézou (cca 200g) není něco vyloženě nezdravého a ještě za 30 kaček :!: no nekupili byste to :?:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Genesis » úte 17. úno, 2009 22:05

nekdojiny píše:4Broken:
Já to chápu, je to o sebekontrole, která bohužel mnoha lidem chybí i když zrovna neběhají po ulicích se samopalem.... :lol:

4Vrozkrokkop:
®e to není dlouhodobě udržitelný způsob stravování a co s tím dělat to je ti zřejmě jasné už z předchozích příspěvků, ke kterým se nelze než připojit.... 8)

4All:
Zajímal by mě váš názor na jídlo z tzv. ,,hladového okna" a podobných zařízení. Vím jak vypadají děcka které vyrostly na hamburgrech, ale zároveň si říkám, že takový smažený hermelín nebo kuřecí řízek v housce se zeleninovým salátem a majonézou (cca 200g) není něco vyloženě nezdravého a ještě za 30 kaček :!: no nekupili byste to :?:


no já mám k těmhle fast foodům nějak prostě odpor a když nemusim, tak tam nejim. a co je na tom jídlle tak hroznýho? dle mého čistě alického názoru nejde ani tak o to jídlo, ale o to množství, který ho ty lidi snědí. pokud si někdo dá 1-2 týdně cestou ze školy hamburger, asi se to na něm neprojeví (taky sem včera jeden měl), ale jak se z toho stane pravidelný jídlo, tak je to zlo. a řek bych hlavně kvůli tomu smažení, který je (nevim proč přesně) dost nezdravý a třeba i ta houska taky zdravostí neoplývá, je to přeci jen bílý pečivo. ale největší problém asi bude v tom smažení a taky v tom, že ty lidi to většinou zalejvaj věcma jako cola.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Lada » úte 17. úno, 2009 22:07

2nekdojiny
já zastávám názor, že jíst se může všechno s trocha rozumem člověk je všežravec a nevidím důvod u zdravého člověka se zakínat jedině zdravou stravou, odpírat si od huby, žít zaručeně zdravě a pak mě srazí auto, chytnu raka atd... a veškeré snahy jsou mi byly k hov...
mimochodem ono si tělo alespoň u mě kolikrát samo řekne co mu chybí a kdy je toho dost právě tou chutí na tohle či ono, jen se natom nesmí ujet zas jinak

když si vzpomenu na nějaký ten měsíce diety když jsem trénoval na závody v kulturistice no už nikdy ty voe to byly chutě :( :lol:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Genesis » úte 17. úno, 2009 22:14

Lada píše:2nekdojiny
já zastávám názor, že jíst se může všechno s trocha rozumem člověk je všežravec a nevidím důvod u zdravého člověka se zakínat jedině zdravou stravou, odpírat si od huby, žít zaručeně zdravě a pak mě srazí auto, chytnu raka atd... a veškeré snahy jsou mi byly k hov...
mimochodem ono si tělo alespoň u mě kolikrát samo řekne co mu chybí a kdy je toho dost právě tou chutí na tohle či ono, jen se natom nesmí ujet zas jinak

když si vzpomenu na nějaký ten měsíce diety když jsem trénoval na závody v kulturistice no už nikdy ty voe to byly chutě :( :lol:


přesně tak, člověk prostě musí používat rozum. třeba já vim, že ujíždim na sladkym a když si chci dát večer v nějaký kavárně medovník s čokoládou, tak prostě nebudu mít pivo nebo obráceně. nebudu se omezovat ve všem, chci ze života něco mít, ale taky nebudu do sebe házet co mi přijde pod ruku.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Vrozkrokkop » úte 17. úno, 2009 23:13

Nejde o dobrovolne dodrzovani jidelnicku, resp. sebekontrola - proc? nikdy jsem nepribral ani kilo, at jsem zil sebesileneji. Kdybych po kazdym vetsim jidle prbral kilo a pul, tak bych se sakra kontroloval, co jim, ale takhle? Clovek ji, na co ma chut. Dlouha leta na to clovek ani nepomysli, kdyz nema problem a jak nekdo vyse poznamenal, jde mi spise o to, aby se mnou proste najednou neslehlo; deda se zabil veprovym buckem v 50ti.
Co si nejsem jistej - ovlivnuje nejakym zpusobem pohyb ulozeny cholesterol, kterej muze za ty pepky?
Nakolik souvisi infarkty a nadvaha? Slysel jsem, ze je to v konecnym dusledku fuk, ale stejne se radsi preptam.


Broken: Cukrovku je pry skoro nemozny si vypestovat, kdyz k ni nemas vlohy, koneckoncu jsou 3 typy a 2 z nich vubec novlivnis a treti trochu.
Ale nevim, medicinu nestuduju:-)

PS: Doufam, ze si nemyslite ze trolluju, misto toho, abych sel zvejkat zeleninu, ale me opravu zajima, jak to s temahle vecickama vlastne funguje
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Láska k cukru

Příspěvekod luen » úte 17. úno, 2009 23:35

Vrozkrokkop píše:Zdravím,
Chtěl jsme se jenom pozeptat, za jak dlouho si myslíte, že se zlikviduju svým životním stylem, když:
Posnídám dort, nebo něco podobného,třeba čokoládu, následně si vezmu pár balíčků sušenek jako svačinu, když je možnost, nedělá mi problém sníst třeba kilo masa a zajíst to čokoládou. Potom třeba během noci dostanu chuť něco zobnout, tak narazim třeba želatinový medvídky a další den jedu nanovo.
Je mi 18 s postavou 180/66, doktorka říkala, že jsem zdravej jako řípa a já sám kromě spavosti žádné problémy nepociťuji.
Budu tohodle způsobu stravování časem litovat, nebo myslíte, že je to v poho?


Jedna rada by byla, prestan hulit :lol: :wink: Jinak stravovaci navyky jsou naprostym zakladem zdraveho zivotniho stylu, ja jsem take rozezranej, ale tohle je moc i na me 8O A casem budes litovat i ja si mohl pred lety dovolit zrat jak zjednanej, protoze ta tasemnice v podobe rychleho spalovani se casem vytratila a zacalo se vse pekne ukladat :evil: Je zbytecne dodrzovat nejake diety, ale spise je treba naucit se jist plnohodnotne a stridme v zhledem k pohybu jaky mas ... cokolada, dortiky a pod. nejsou dobra snidane v zadnem pripade a cim driv od tohoto modelu upustis, tim mensi namahu ti to da :wink: Telo v 35 nefunguje stejne jako v 18 :wink:

Jinak nenech se zmast, on totiz neni cukr jako cukr, tuk jako tuk atd ...

Zasilam jedno "pekne" motivacni video:

http://www.youtube.com/watch?v=bcUudYbi ... =18&fmt=18 michelin je good na kolech u auta, ale ne na kostre vlastniho tela :!: :!: :!: Preji dobrou chut u snidane ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Genesis » stř 18. úno, 2009 0:57

Vrozkrokkop: Broken ti napsal docela jasně na co všechno si svym jídelníčkem zaděláváš. A to že se to teď neprojevuje, neznamená, že se to neprojeví pozdějc. Alkoholikům taky neodejdou játra hned, ale až pozdějc, ale to neznamená, že když to není vidět, že se neničí. Takže je to na tobě, jestli budeš dělat typickou blbost a to je zavírat oči, tvrdit, že se ti nic neděje a jsi v pohodě a jednou zjistíš, že máš tělo v prdeli a začneš řvát, že jak se to jako stalo a hledat pomoc, na kterou bude pozdě případně ještě nadávat na to, jaká že se ti stala nespravedlnost.

Fakt mě dokáže naštvat, když vidim, jak se lidi dobrovolně ničí a ještě si to omlouvaj. Napsalo ti tu už dost lidí, co ti to tvoje stravování udělá a proč je to špatný a je toho plnej internet, ale ty chceš prostě pořád slyšet něco jinýho a to co ti tu lidi řikaj asi odmítáš nebo nevim. Takže si žij jak chceš, ale až se jednou probudíš a zjistíš, že si hromada tuku s náběhem na cukrovku, infarkt a ucpanejma cévama, tak se nediv a řekni si, že si za to můžeš sám :evil: :roll:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků