Rozklepaná kolena.

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod Tequila » ned 22. úno, 2009 0:47

Mam podobny problem, nechtelo se mi proto zbytecne zakladat novy topik, ono stejne vetsina odpovedi sedi i na ten muj, tj. v konfrontaci se mi desne mlzi a slzi oci. Hadam ze to asi je to tzv. tunelove videni, s telem problem snad nemam.
Zatim se mi teda nikdy vazneji nestalo ze bych jsem se byl nucen nekde venku branit fyzicky, ale posledni dobou mi je hodne casto vyhrozovano, vetsinou od cizich starsich chlapu a pokazdy kvuli naprostym pitomostem.
Me je jasny ze je to jen "bubu", ze videj mladyho kluka tak maj hned plnou hubu vyhruzek, zatimco by to jinymu nerekli, jenze samozrejme muze nastat den kdy nepujde o bubu ale o presdrzku..
Tequila
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. úno, 2009 0:00

 

Příspěvekod fakt » ned 22. úno, 2009 10:49

Tequila píše:, jenze samozrejme muze nastat den kdy nepujde o bubu ale o presdrzku..


Tak tomu jdi naproti. Nebo se chceš pořád bát? Přesdržka není rakovina ani ajc. Pokud nedostaneš přesdržku hodně napoprvé tak, aby ses začal bát, je to gut. Docela dobrý je dostávat přesdržku často a s postupně rostoucí intenzitou. K tomu Ti výborně poslouží tréning BS.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 22. úno, 2009 11:29

fakt píše:
Tequila píše:, jenze samozrejme muze nastat den kdy nepujde o bubu ale o presdrzku..


Tak tomu jdi naproti. Nebo se chceš pořád bát? Přesdržka není rakovina ani ajc. Pokud nedostaneš přesdržku hodně napoprvé tak, aby ses začal bát, je to gut. Docela dobrý je dostávat přesdržku často a s postupně rostoucí intenzitou. K tomu Ti výborně poslouží tréning BS.


Ne, neni to dobry dostavat pres drzku casto a s postupne rostouci intenzitou. Taky by se ti mohlo stat, ze si za deset let nebudes schopny zavazat tkanicky :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Tequila » ned 22. úno, 2009 11:39

fakt píše:Tak tomu jdi naproti. Nebo se chceš pořád bát? Přesdržka není rakovina ani ajc. Pokud nedostaneš přesdržku hodně napoprvé tak, aby ses začal bát, je to gut. Docela dobrý je dostávat přesdržku často a s postupně rostoucí intenzitou. K tomu Ti výborně poslouží tréning BS.


Jo chapu, vsak zde bylo neco podobneho receno, poradne dostat a vedet ze se da zas zvednout...taky jsem jako temer kazdy nekolikrat dostal, sice ne poradne ale dostal.
Jenze prece ze sebe nebudu umyslne delavat nekomu boxovaci pytel, jen abych vedel jaky to je. Neco jinyho je kdyz to proste nekdy nevyjde jak ten clovek doufa , dostane , zvedne se, jde dal, ale umyslne provokovat - delat frajera, ikdyz vim ze nemam moc sanci jen kvuli tomu abych dostal, ne dekuju. Nejde o strach, jde o ten princip.
Na treninku do vas bijou dobre, ale nikdy vas nezmrzacej tak jako by tomu bylo treba na ulici...(pokud se nejedna o nejakej extra trenink)
Tequila
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. úno, 2009 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 22. úno, 2009 11:47

Tequila píše:
fakt píše:Tak tomu jdi naproti. Nebo se chceš pořád bát? Přesdržka není rakovina ani ajc. Pokud nedostaneš přesdržku hodně napoprvé tak, aby ses začal bát, je to gut. Docela dobrý je dostávat přesdržku často a s postupně rostoucí intenzitou. K tomu Ti výborně poslouží tréning BS.


Jo chapu, vsak zde bylo neco podobneho receno, poradne dostat a vedet ze se da zas zvednout...taky jsem jako temer kazdy nekolikrat dostal, sice ne poradne ale dostal.
Jenze prece ze sebe nebudu umyslne delavat nekomu boxovaci pytel, jen abych vedel jaky to je. Neco jinyho je kdyz to proste nekdy nevyjde jak ten clovek doufa , dostane , zvedne se, jde dal, ale umyslne provokovat - delat frajera, ikdyz vim ze nemam moc sanci jen kvuli tomu abych dostal, ne dekuju. Nejde o strach, jde o ten princip.
Na treninku do vas bijou dobre, ale nikdy vas nezmrzacej tak jako by tomu bylo treba na ulici...(pokud se nejedna o nejakej extra trenink)


Proc si vsichni predstavuji trenink BS tak, ze clovek prijde na trenink, necha se dve hodiny mlatit a jde domu s pocitem neporazitelneho???? :roll: BTW: Nenapadlo te nekdy, ze dostat na drzku neznamena prohrat? To ze neco schytas je ok, kdyz ty jsi ten kdo odejde po svych.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Franz » ned 22. úno, 2009 12:25

no kolena sem rozklepaný teda nikdy neměl, ale spíše než kolena mě polil takovej pocit po pažích že mi to z nich vzalo sílu a cejtil sem se slab, to bylo dřív, dnes už mám spíše pocit krýt si tělo...

JE to o psychyce, jakmile jsem začal cvičit a posilovat, tak psychyka na tom byla líp
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Franz » ned 22. úno, 2009 12:26

ghekon píše:
Tequila píše:
fakt píše:Tak tomu jdi naproti. Nebo se chceš pořád bát? Přesdržka není rakovina ani ajc. Pokud nedostaneš přesdržku hodně napoprvé tak, aby ses začal bát, je to gut. Docela dobrý je dostávat přesdržku často a s postupně rostoucí intenzitou. K tomu Ti výborně poslouží tréning BS.


Jo chapu, vsak zde bylo neco podobneho receno, poradne dostat a vedet ze se da zas zvednout...taky jsem jako temer kazdy nekolikrat dostal, sice ne poradne ale dostal.
Jenze prece ze sebe nebudu umyslne delavat nekomu boxovaci pytel, jen abych vedel jaky to je. Neco jinyho je kdyz to proste nekdy nevyjde jak ten clovek doufa , dostane , zvedne se, jde dal, ale umyslne provokovat - delat frajera, ikdyz vim ze nemam moc sanci jen kvuli tomu abych dostal, ne dekuju. Nejde o strach, jde o ten princip.
Na treninku do vas bijou dobre, ale nikdy vas nezmrzacej tak jako by tomu bylo treba na ulici...(pokud se nejedna o nejakej extra trenink)


Proc si vsichni predstavuji trenink BS tak, ze clovek prijde na trenink, necha se dve hodiny mlatit a jde domu s pocitem neporazitelneho???? :roll: BTW: Nenapadlo te nekdy, ze dostat na drzku neznamena prohrat? To ze neco schytas je ok, kdyz ty jsi ten kdo odejde po svych.


jj pravda :lol: ale eště to che vypadat líp než ten druhej...
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Tequila » ned 22. úno, 2009 13:20

ghekon píše:Proc si vsichni predstavuji trenink BS tak, ze clovek prijde na trenink, necha se dve hodiny mlatit a jde domu s pocitem neporazitelneho???? :roll: BTW: Nenapadlo te nekdy, ze dostat na drzku neznamena prohrat? To ze neco schytas je ok, kdyz ty jsi ten kdo odejde po svych.


Ja osobne si tohle nepredstavuju, ale obcas se najde nekdo kdo vam da na treninku poradne do tela :) Jenze problem je v tom ze trenink pripraví mozna fyzicky ale ne psychicky, na treninku znam kazdeho, a vim co muzu cekat, clovek je v klidu v dobry nalade, venku je to ovsem casto jinak, viz. u nekoho rozklepana kolena, u me napr. to neprijemne slzeni oci.
Tequila
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. úno, 2009 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 22. úno, 2009 14:26

Tequila píše:
ghekon píše:Proc si vsichni predstavuji trenink BS tak, ze clovek prijde na trenink, necha se dve hodiny mlatit a jde domu s pocitem neporazitelneho???? :roll: BTW: Nenapadlo te nekdy, ze dostat na drzku neznamena prohrat? To ze neco schytas je ok, kdyz ty jsi ten kdo odejde po svych.


Ja osobne si tohle nepredstavuju, ale obcas se najde nekdo kdo vam da na treninku poradne do tela :) Jenze problem je v tom ze trenink pripraví mozna fyzicky ale ne psychicky, na treninku znam kazdeho, a vim co muzu cekat, clovek je v klidu v dobry nalade, venku je to ovsem casto jinak, viz. u nekoho rozklepana kolena, u me napr. to neprijemne slzeni oci.


To je nesmysl. a) Behem treninku jsem uz dlouho nemnel dobrou naladu ( a ani nikdo jiny ). Mozna proto ze kazdy trenink zacina kruhovym treninkem po kterem prejde dobra nalada.
b) Proste o tom nemluv a nekdy si to zkus, prihlas se na
nejaky fullcontact kde to berou vazne a chod tam par mesicu a uvidis ty zmeny sam na sobe, jsem si jisty, ze se ti nikdy nohy klepat nebudou ( No dobra, pokud se nebudes divat do usti pistole :lol: ). BTW: Na treninku se nemaji az zas tak vsichni radi a nejsou vsichni kamaradi, chodi hodne novych lidi, kteri si mysli, ze si muzou delat vse po svem, protoze papaji bobulky a zvysujou si sebevedomi na nactiletych diskacich a clovek je nemuze jen tak vyhodit proto, ze se mu nelibi, ale muze jim ukazat, ze nejsou nejlepsi na svete... Pokud clovek nema smulu, a nezjisti, ze dotycny je mistr cr v boxu kadetech az po sparringu :twisted: :twisted:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » ned 22. úno, 2009 16:20

ghekon: to ja naopak musim mit na treninku dobrou naladu, jinak mi trenovani nejde a tez si myslim ze atmosfera v klubu by mela byt pratelska (samozrejme kdyz s nekym sparuju, tak ho nebudu setrit, ale kdyz mi da na tlamu, tak na nej nebudu nasranej - je to kamos) U nas v Brne (bc novy liskovec) to tak podle me je a je to supr - urcite je to i perfektnimi trenery, kteri maji prirozenou autoritu (treneri Kubanek, Savov, Konecny)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod ghekon » ned 22. úno, 2009 16:49

U nas je taky skvela atmosfera a pratelsky duch, pred treninkem, po treninku, mimo trenink, ale na treninku je to neco jineho, clovek tam je proto, aby se naucil neco noveho, zlepsil fyzicku, vydal ze sebe maximum a ne aby si pokecal s kamarady ktere dlouho nevidel a trochu si protahl telo.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod roza » ned 22. úno, 2009 16:51

Nazdar Datle :lol: .
máš recht,přátelskou náladu jsme na setkání měli a jak nám to šlapalo,viď? :lol:

Zdravim
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod mirsv » ned 22. úno, 2009 19:59

Ti co te posilaj na nakej fullcontactní BS ti radi dobre,zkus to!Az zacnes sparovat,budes dostavat klepec,ale zjistis,ze se vlastne nic nedeje a da se to vydrzet,zvyknes si na to a pokud budes i zapasit,tak nakej ozralej trouba te z miry nevyvede :wink:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Emiel » ned 22. úno, 2009 20:32

No, tak já si taky trochu přihodím do mlýna.

Já to mám tak, že v potyčkách mi nějak utne okolní svět a vidím jen ten problém a zapne se mi krásná blokace, která mi brání, když dojde k fyzickýmu střetu, mu dát pěstí...
Mám strach někomu narvat pěstí s pocitem, že mi to může vrátit nějak hůř, že se naštve a zapíchne do mě třeba nůž...a hlavně mám strašný pocit, že jakkýkoli úder, co dám, protivníka nebude bolet, ale jen ho víc rozdráždí, pak na mě skočí a nějak mě přizabije.

a pak mám ještě trochu jiný problém mimo...(A zjistil jsem, že to mám po tátovi)
Jakmile někde vidím nějakou rvačku, kde je někdo, alespoň trochu, známý, tak mám tendenci to ukončovat. Využít tu sílu a odtrh nout je od sebe..nijak nad tím neuvažuju. Přemýšlet nad tím ,co dlěám azčínám, až když jsem v nich a odtrhávám je..Pak mi dojde, že by se třeba mohli oba pustit do mě, protože se do nich míchám.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 22. úno, 2009 20:59

Emiel píše:No, tak já si taky trochu přihodím do mlýna.

Já to mám tak, že v potyčkách mi nějak utne okolní svět a vidím jen ten problém a zapne se mi krásná blokace, která mi brání, když dojde k fyzickýmu střetu, mu dát pěstí...
Mám strach někomu narvat pěstí s pocitem, že mi to může vrátit nějak hůř, že se naštve a zapíchne do mě třeba nůž...a hlavně mám strašný pocit, že jakkýkoli úder, co dám, protivníka nebude bolet, ale jen ho víc rozdráždí, pak na mě skočí a nějak mě přizabije.



Tak to asi nevěříš pořádně tomu, co cvičíš. Záleží sice jak dlouho něco děláš, ale měl bys věřit svejm technikám a mít důveru sám v sebe, samozřejmě ne přehnanou.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Emiel » ned 22. úno, 2009 21:07

Genesis píše:
Emiel píše:No, tak já si taky trochu přihodím do mlýna.

Já to mám tak, že v potyčkách mi nějak utne okolní svět a vidím jen ten problém a zapne se mi krásná blokace, která mi brání, když dojde k fyzickýmu střetu, mu dát pěstí...
Mám strach někomu narvat pěstí s pocitem, že mi to může vrátit nějak hůř, že se naštve a zapíchne do mě třeba nůž...a hlavně mám strašný pocit, že jakkýkoli úder, co dám, protivníka nebude bolet, ale jen ho víc rozdráždí, pak na mě skočí a nějak mě přizabije.



Tak to asi nevěříš pořádně tomu, co cvičíš. Záleží sice jak dlouho něco děláš, ale měl bys věřit svejm technikám a mít důveru sám v sebe, samozřejmě ne přehnanou.


Sám nevím čím to je..možná to tím je..I když, sebvědomý jsem dost... Asi pzůsatek z dob, kdy jsem byl velký, třináctiletý mistr aikida a při první potyčce jsem dostal přes hubu.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod fakt » pon 23. úno, 2009 8:29

Emiel píše:Sám nevím čím to je..možná to tím je..I když, sebvědomý jsem dost... Asi pzůsatek z dob, kdy jsem byl velký, třináctiletý mistr aikida a při první potyčce jsem dostal přes hubu.




Tobě nefungovalo ajkido?
Zvláštní.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Emiel » pon 23. úno, 2009 8:37

fakt píše:Tobě nefungovalo ajkido?
Zvláštní.


No jo no, už to tak bude... Nějak mi nejeli páky, tak jsem musel přejít do stylu "řežu se hlava nehlava", abych se alespoň dostal ze země
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod DaveStone » pon 23. úno, 2009 8:46

fakt píše:
Emiel píše:Sám nevím čím to je..možná to tím je..I když, sebvědomý jsem dost... Asi pzůsatek z dob, kdy jsem byl velký, třináctiletý mistr aikida a při první potyčce jsem dostal přes hubu.



Tobě nefungovalo ajkido?
Zvláštní.


Píše, že byl třináctiletý mistr aikida. Chápu to tak, že mu bylo 13, ne že cvičil aikido 13 let... Vždy záleží na tom kdo je ten druhý a proti komu to má fungovat.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Emiel » pon 23. úno, 2009 17:48

DaveStone píše:
fakt píše:
Emiel píše:Sám nevím čím to je..možná to tím je..I když, sebvědomý jsem dost... Asi pzůsatek z dob, kdy jsem byl velký, třináctiletý mistr aikida a při první potyčce jsem dostal přes hubu.



Tobě nefungovalo ajkido?
Zvláštní.


Píše, že byl třináctiletý mistr aikida. Chápu to tak, že mu bylo 13, ne že cvičil aikido 13 let... Vždy záleží na tom kdo je ten druhý a proti komu to má fungovat.


Trefa, bylo mi třináct. Rozumu po málo, zkušeností zrovna tak, ale to je vedlejší ;) Je to lehce odbočka... Význam to mělo jiný než snižovat nějaký druh boje.
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron