Jóga a BU

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod PC » úte 24. úno, 2009 12:57

pk píše:PC: k tomu vkládání - část věty "coz v tomto pripade tak neni" jsem pochopil ve smyslu "nemáš pravdu, já ji mám", pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám.

nene tak jsem to vubec nemyslel :-D ... Co je "pravda"? to je otazka sama pro sebe ;-)

Mej se fajn. :-)
PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

 

Příspěvekod luen » úte 24. úno, 2009 19:21

yoga je super vec a me osobne strasne pomohla po velmi komplikovane operaci slepaku ... bylo to na stedrej den a doktor byl silne pod parou a celej operacni team s nim :evil: nechali mi v brisni dutine tampon na odavani krve a ja dostal zanet pobrisnice ... no po dalsich dvou operacich me dali na infekcni oddeleni, kde jsem mel zdechnout, protoze podle primare na chire na takto rozsahlou sepsi umira 95% lidi ... no prezil jsem, ale zustali srusty, ktere temer branili normalnimu traveni (temer zadna peristaltika strv a pod...), prave ony ocistovaci yogicke cviceni me z toho dostali ... solene vyvary z cibule a pod. prochazely travicim traktem temer kazdej druhej den a par cvicku + hluboke brisni dychani ... byl jsem tenkrate skolak, ale moje zarputilost a zoufalstvi doktoru, me donutilo experimentovat a vyplatilo se :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Moto » čtv 26. úno, 2009 0:25

Na yogu nedam dopustit...S BU jde ruku v ruce. Sam vedle BU praktikuji dynamickou yogu a musim rici, ze to memu BU rozhodne jen a jen pomaha. Samozrejme i z hlediska zdravotniho ma yoga u mne zelenou! Je mnoho skol yogy a kazdy si muze vybrat smer, ktery je mu nejblizsi, takze opravdu hodne univerzalni zalezitost :wink:
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod graver » ned 27. pro, 2009 10:27

Chtěl (spíš měl) bych zkusit kógu jako doplněk k BU - hlavně kvůli udržování flexibility (přesně řečeno jejích ubohých rudimentů :cry: , řešení problémů se zády a pohybovým ústrojím vůbec. Takže uvítám pár dobrých rad od těch, kteří jógu cvičí - co, jak...
Vygooglil jsem pár obrázků z viniyogy a většina z toho mi přijde dost podobná tomu, co už v podstatě dělám. Nehledám nic typu 3x týdně v kolektivu oddaných soudruhů - to už nedám (hlavně časově). Je mi jasné, že to ze začátku bude chtít nějaké koučování (z obrázků nikdo nepozná, jak to správně dělat), ale výsledkem by měla být určitá samostatnost, abych si mohl sám určit, kdy a jak dlouho.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » ned 27. pro, 2009 12:03

Jo, je mi jasné, že bez vedení to nejde. Spíš mě zajímalo, jestli je nějaká cesta mezi pólem samouka a pólem pravidelných a trvalých návštěv nějakých kurzů či co. Já to beru výhradně jako zdravotní záležitost a nerad bych naletěl. Na jedné straně duchovní zasvěcenci a energetici, na druhé zlatokopové, kteří to mají sami vyčtený z nedělní přílohy Blesku a tahají prachy z postklimakterických hysterek.
Takže mě nejdřív zajímá, jaká jóga je vhodná pro moje účely a pak se pokusím najít něco v Brně. Pokud má někdo nějaké reference, tak uvítám.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod defendu » ned 27. pro, 2009 12:24

Před lety,jako kluk,jsem jógu taky praktikoval (sice hlavně tu psychickou,ale i trochu hathajógu) A výsledek?Snažil jsem se sice dělat to samé co mi bylo doporučeno,ale dopadlo to stejně jak psal ukrop... :roll: Cviky měli být sice schopni dělat bez sebemenší újmy i velmi staří lidé,ale mě to pěkně dostalo...takový křeče,jaký jsem dostával do nohou jste prostě neviděli :cry: :oops: Takže jógu zásadně pod odborným dohledem :!:

Zkus napsat tomuhle týpkovi,osobně se s ním sice neznám,ale vím,že hathajógu u nás učil už za komančů a to nepřetržitě od 70 let až doteď,takže přinejmenším bude mít značné zkušenosti.Napiš mu ať ti někoho doporučí v tvém akčním rádiusu :lol:

http://www.jogaplzen.cz/cvicitele.php?j ... vicitele=1
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Moto » ned 27. pro, 2009 13:06

http://www.youtube.com/watch?v=Hu9Sq1RvuoA

Toto je dynamicka yoga, smer Ashtanga vinyasa...Tento smer je velmi narocny, ale pro telo a nejen pro nej je opravdu prospesny...U ashtangy se clovek neskutecne poti a tak zbavuje telo toxinu.... U vinyasy se praktikuje specialni ocistny dech (udzaji).. Ashtangu ci jiny smer dynamicke jogy mohu jako doplnek k BU jen doporucit...

PS: na tomto videu je samozrejme ashtanga v mistrovskem provedeni, ale muze ji cvicit kazdy smrtelnik, ktery nema vetsi zdravotni potize...
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 13:09

graver píše:Jo, je mi jasné, že bez vedení to nejde. Spíš mě zajímalo, jestli je nějaká cesta mezi pólem samouka a pólem pravidelných a trvalých návštěv nějakých kurzů či co. Já to beru výhradně jako zdravotní záležitost a nerad bych naletěl. Na jedné straně duchovní zasvěcenci a energetici, na druhé zlatokopové, kteří to mají sami vyčtený z nedělní přílohy Blesku a tahají prachy z postklimakterických hysterek.
Takže mě nejdřív zajímá, jaká jóga je vhodná pro moje účely a pak se pokusím najít něco v Brně. Pokud má někdo nějaké reference, tak uvítám.


Ahoj,

cvicil som MBF rehabilitacny sytem kt. ma vela cviceni Yogy cize kopec pozicii z Yogy su mi zname..

..teraz cvicim podla tohto DVD od tohoto manika..vydava jedne z najlepsich vyukoviek ohladom BJJ a grapplingu a tuto sa spojil s jednou yoginkou a urobili spickovy produkt pre ludi od BU/BS..hlavne zapasove BS ktory dost trpia na krize a oblast panvy a hamstringy..

http://www.amazon.com/Introducing-Yoga- ... B0000D151U

..inak vela ludi si mysli ze yoga je na flexibilitu,ale ono yoga podobne ako pilates posilnuje aj hlboke svaly pasu,odstranuje dysbalancie atd..plus ta flexibilita

.. cvicit yogu pod odbornym odhladom je najlepsia vec,lenze su rozne smery yogy,vacsina obtazuje s duchovnym balastom..vela cviceni mozu byt kontraproduktivne...treba si zohnat sportovo specializovane cvicebne systemy...ako je pilates pre atletov,yoga pre atletov atd..je to moj osobny nazor


..som pred tyzdnom porovnaval cvicky z Yogy pre BU s beznymi cvikmi z yogy na slovenskych strankach a co ja viem..kopec pozicii ktore su mi naprd..no neviem tradicnu yogu so vsetkymi tymi serepetickami povazujem ja osobne za stratu casu...treba fundamentalne cvicky ako Macka,Kobra,Pes,Zaba,Motyl,pozicia bojovnika s lukom,Plank,Pigeon,Triangle atd v urcitych sekvenciach...za mna to urobil Kesting s tou Joginkou v tom dvd...staci mi to ze sa trasiem,funim a potim ako prasa..ziadne krce a bolesti klbneho aparatu..ale to moze byt aj tym ze mam za sebou 4 levely Posturalnej MBF terapie...

..treba skusat a testovat
Naposledy upravil marcelo dne ned 27. pro, 2009 13:31, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 13:26

:D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 14:33

Ukrop- tu postujem prispevok z tej stranky co si daval>

Joga je populárna a tak sa stala predmetom kšeftu, výhodné lákadlo na konzumne zameraných ľudí. Pravá joga je len pre ľudí, ktorí si vedia rozkázať a kadečo odrieknuť, je náročná na prácu na sebe. Bez toho je to len "obsmŕdanie" okolo jogy a neprináša to takmer žiadne výsledky....



No pan sa citi byt papezskejsi ako papez...vacsina ludi so mnou na cele sa mu moze v.srat na tie elitarske kecy..vacsine ludi staci to ze ich nebude boliet chrbtica,krk,krize a ze sa budu citit dobre...tie jeho pripoviedky o konzumacii masa ma tiez pobavili... :roll:

Uregenerovat na vegetarianskej strave napr. take zapasenie plus posilku..si moze clovek vydelit okolo 500 euro na pripravky a stravu iba pre seba.. a aj potom si nie som isty vysledkom..max. ked k tomu clovek nasadi vcielky..potom hej

:roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod graver » ned 27. pro, 2009 16:08

ukropcany píše:po pár sedeniach bolo jasné, že box a jóga sú jedno

KO v prvním kole, jo? :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Angus » ned 27. pro, 2009 19:41

[quote="mao"]
...Kazdopadne "svami Mahéšvarananda" nerozumi evropske kulture a to je tu uz desitky let. Tak si rikam, ze jestli nase pochopeni jogy je patrne o neco horsi nez jeho evropske kultury, tak to teda musi bejt. A co se tyka "bani na prachy" tak to je zhruba podobne drahy jak konkurence./quote]
Naopak, Svámídží evropskou kulturu pochopil velmi dobře, o čemž svědčí právě založení systému Jóga v denním životě. Sleduji ho již hodně více než dvě desítky let. Kdysi (ještě 80. léta) to vypadalo, že mu jde o šíření jógy a rozhodně měl velký vliv na rozvoj jógy v tehdejším Československu. Dnes jde již jen o byznys a tahání peněz z lidí, i když možná pro vznešené cíle a účely (budování nemocnice v Indii apod.)
Pro info - můj dobrý známý vedl několik let pobočku JD®, takže mám dostatek info od zdroje i v současné době.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 20:00

Mahesmarjadada ma v sousednim rakousku postaven palac z toho jak siri lasku a porozumeni mezi lidmi, ale nezna odpovedi na trivialni otazky. Jednou jsem mu obycejnejma otazkama zmaril prednasku v K.Varech ... chudak!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Angus » ned 27. pro, 2009 20:05

Asi tak, jak chudák z Indie ke štěstí přes lásku k bližnímu v Evropě přišel :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 20:20

Luen- tak to musel byt rachot..vacsina europanov z radov BU, Yoga,Newage atd su z vacsej miery slaboduche a dovercive ovce...potrebujeme tu vselijakych ciganov z Indie, Sifonov z Ciny a Azie a zerieme im tie kecy..povacsinou sa ti sraci tu prisli len pragmaticky nabalit na doveryhodnych europskych oveckach..

..clovek ktory potrebuje hladat zivotnu pravdu u vselijakych samanov,indickych ciganov atd je povacsinou psychicky labilna džuva..a dobre im tak..hlupe ovce potrebuju mat svojho pastiera..vlk to nepotrebuje..chodi,zerie a spolcuje sa s vlastnymi z vlastneho rozhodnutia.. vie ze je vlkom a nie ovcou :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Angus » ned 27. pro, 2009 20:37

Ve Střílkách vybudovala organizace JD® ašrám.
http://www.joga.cz/strilky/o-asramu/zamek_strilky/
Historie zámku dle ofic. stránek JD®:
"...Po roce 1989 byl zámek vrácen v restitučním řízení rodině Černých a na podzim roku 1994 ho odkoupila Nadace ®ivoucí světlo Maháprabhudíp satsang. ..."
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 20:49

On si uplne nepochopitelne nabehnul sam. Neznalost zakladnich otazek Indicke nauky o sangsare povazuji u cloveka, ktery se prezentuje jako duchovni vudce za vrchol kretenismu - damy prominou.

Zacal prednasku tim, ze duse kazdeho cloveka je dokonala a bla, bla, bla ... pak se nejak dostal k tomu, ze ji musime z5 ocistit a dostat do puvodniho dokonaleho stavu. Tenkrat mi bylo max. 17 roku ... tak jsem se zeptal, jak vlastne doslo k tomu, ze se ta nase dokonala dusicka tak zprasila a dostala do kola sangsary, kdyz zila v naprostem souladu s jednotou a uzivala si blazeneho stavu dokonalosti. Ten blboun nevedel a zacal neco mektat o tom, ze je jen jeden mesic a odraz v tisice miskach s vodou je porad jen jeden mesic. Ja byl s kamosema vykazan :lol:

Nedalo mi to a pak jsme se propasovali na tajnou seanci pro zasvecene, kde rozdaval tajne mantry (kazde osobe jine, podle jejich energie), ktere jsme nikomu nesmeli vyzradit ... hned jsme si to rekli, pridali se i ostatni a zjistili jsme, ze zna jen 4 (ze stovek) a dal nam stejne bez ohledu na rozdilnost naseho zareni :lol: :lol: :lol:

Proste morgos z vychodu :evil: :evil:

Mahesvarananda je nic proti takovemu Saibaba :lol: Me je pri zvraceni spatne, ale tenhle frajer "zvraci" zlato :lol: :wink:

http://www.sathyasai.org/movie/movie.html

a tady neco k nemu bez fanatickych fanousku. ma byvala kolegyne v praci (top modelka, tak se to da pochopit, ale nebyla to blondira) byla pres svou maminku hodne angazovana v teto organizaci v CR, snad ji i vedla ... asi si dovedete predstavit ty rozhovory :lol:

http://www.saibaba.estranky.cz/
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » ned 27. pro, 2009 21:12

Satja Saí Bába,nebo tak nějak,byl dokonce jeden čas stíhán za pedofilii...satguru zkur...enej :evil:
Největší borec byl,ale u mě vždycky Osho Rajneesh,to byl týpek,který měl úplně všechny v pr..eli.Dělal a říkal absolutně co chtěl,bylo na něj milion zatykačů,ale vždycky se z toho v pohodě dostal,protože byl vynikající řečník.Měl tisíce stoupenců,nikdy nepracoval,měl desítky aut a přitom pouze přednášel a vedl meditace.Některý jeho výroky jsou naprosto dokonalý..Prostě borec :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 21:14

Luen-- ked som bol mladsi taksom cital jednu knihu od Saibabu..celkom maso...tusim sa vyhlasil za avatara a vtelenie tusim aj Krista,plus neviem koho este..celkom drsne.. a kolko ma bohatych donatorov...hmm..cim bohatsi,tym vypatlanejsi :lol: Vies o nom nieco viac,este zije..?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 21:20

Defendu- mam kopec kniziek od Osha..nechal som si ich ako spomienku na bezstarostne mladi 8) :lol: Viacero myslienok sa mi pacili,to jeho rebelanstvo,volnomyslienkarstvo atd... len problem je vsetky tie krasne myslienky z Indie aplikovat do bezneho zivota ked v nom chcete byt materialne uspesni...tak som sa na to vykychal a stal som sa bonvivanom,nechal som svojim uchylkam, nerestiam a slabostiam volny priebeh a moj zivot je pokojnejsi :lol: :twisted: 8)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků