Láska k cukru

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 18. úno, 2009 6:20

No jeste aby za to mohl nekdo jinej :)
Ne, ja vim, ze naveky to nepujde, ted me zajima, jak funguje telesna schranka, ze ted ji to nevadi a za 15let si najednou vzpomene.
Samozrejme nejsem prihlouplej, abych si myslel, ze se mi nice nestane, proto jsem taky napsal.

luen: A co si myslis o jezeni behem treningu? Lidi mi sdelujou, ze oni by se teda zeblili, ale proc?
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod graver » stř 18. úno, 2009 8:07

Vrozkrokkop píše:sebekontrola - proc?

Tohle je asi otázka, kterou bys měl položit někomu jinému, než nám. Myslím, že odpověď znáš, tady jenom machruješ a přitom to v tobě hlodá a sám moc nevěříš tomu, co říkáš a děláš. Hledáš potvrzení pro své zásady a teorie a přitom ho nechceš znát. Poradil bych ti, aby sis pro radu zašel do metabolické poradny, ale to bys asi nechtěl - tam by ti řekli něco, co by se ti nelíbilo.
Na čem se asi shodneme, je nutnost vyvážené stravy. Každý extrém má své problémy. Napsal jsem ti, že v 18ti letech subjektivně ještě nic nepoznáš a problémy se projeví až později, ale kdyby sis nechal udělat pár testů, možná by ses divil už teď. Glykemický index, AST, ALT, GMT, TGL... Píšeš, co máte v rodině, takže i genetická dispozice tu je - a věř, že geny s tím mají dost co dělat.
Jinak no offense - jen říkám, co si myslím. Není to nic proti tobě - já jsem se hodně dlouho choval stejně. Až to udělalo vžbďuch...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » stř 18. úno, 2009 8:18

Vrozkrokkop píše:luen: A co si myslis o jezeni behem treningu? Lidi mi sdelujou, ze oni by se teda zeblili, ale proc?


Nejsem tedy luen, ale problém vidím v tom, že k trávení potravy potřebuje trávící trakt značné množství krve a tu máš na tréninku rozpumpovanou ve svalech takže, když se nažereš tak není potřebná krev ke zpracování....proto bys neměl jíst hned po tréninku a před ním a v průběhu samo také ne
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod luen » stř 18. úno, 2009 10:14

Lada píše:
Vrozkrokkop píše:luen: A co si myslis o jezeni behem treningu? Lidi mi sdelujou, ze oni by se teda zeblili, ale proc?


Nejsem tedy luen, ale problém vidím v tom, že k trávení potravy potřebuje trávící trakt značné množství krve a tu máš na tréninku rozpumpovanou ve svalech takže, když se nažereš tak není potřebná krev ke zpracování....proto bys neměl jíst hned po tréninku a před ním a v průběhu samo také ne


tak nejak :wink: travici trakt je biochemicka laborator, ktera potrebuje ke svemu spravnemu fungovani urcite podminky, jinak mohou do tela vnikat pres travici trakt ruzne jedy a jine nestravitelne latky ... na traveni potrebuje organismus klidek a pokud mozno aspon trosku pohodu ... jinak ho nadmerne zatezujes a situaci mu komplikujes.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nekdojiny » stř 18. úno, 2009 12:02

No řekl bych že nejen to....
Ono jíst při tréningu snad ani nejde.... 8O
Já se jednou najedl před tréningem a pak jsem musel vypustit půlku tréningu a málem i celej obsah žaludku.... :?
Tělo je strašně přetížené když musí spalovat a ještě cvičit.... :roll:
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod graver » stř 18. úno, 2009 13:04

nekdojiny píše:Ono jíst při tréningu snad ani nejde

Dobrý bojovník musí zvládnout bránit se, útočit a ještě si na roštu grilovat steak. Skuteční mistři přitom ještě uvolní energii na otevření lahváče :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Genesis » stř 18. úno, 2009 13:15

graver píše:
nekdojiny píše:Ono jíst při tréningu snad ani nejde

Dobrý bojovník musí zvládnout bránit se, útočit a ještě si na roštu grilovat steak. Skuteční mistři přitom ještě uvolní energii na otevření lahváče :wink:


A mistři, kteří nevyhledávají konflitky zásadně spory řeší pozváním na večeři a výměnou receptů :lol:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Jabberwocky » stř 18. úno, 2009 16:10

Genesis píše:
graver píše:
nekdojiny píše:Ono jíst při tréningu snad ani nejde

Dobrý bojovník musí zvládnout bránit se, útočit a ještě si na roštu grilovat steak. Skuteční mistři přitom ještě uvolní energii na otevření lahváče :wink:


A mistři, kteří nevyhledávají konflitky zásadně spory řeší pozváním na večeři a výměnou receptů :lol:

A o tom je cesta mírumilovného bojovníka ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 18. úno, 2009 16:32

Graver: Kdyz me vytrhnes z kontextu, tak to jako machrovani samozrejme zni, ale v podstate si mi neprimo odpovedel, na co jsme se ptal.
Co je to glykemicky index? Nejsem chemik ani biolog, vrtam se v jazycich :-)
Cukr muzu pomerne snadno omezit, proste nebudu jist vzdycky na co mam chut, proti vsemu ocekavani na nem porad este nejsem zavislej; tuhel jsme byl o vikendu sam a byl jsem linej si jit nakoupit a musim rict, ze ty 2 dny bez jidla mi udelaly docela dobre
:D
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 18. úno, 2009 16:33

Jinka pri treningu me nikdy nenapadlo nejist, az kdyz jsem si vsiml, ze se na me lidi divaji, jako bych pachal vrazdu, tak me napadlo se pozeptat.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nekdojiny » stř 18. úno, 2009 16:43

Vrozkrokkope, co to proboha trénuješ? 8O
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 18. úno, 2009 17:07

Serm(ne scenika, ne olympickej), kdyz drilluju, neni problem, jinak bych asi dostal pres drzku :D :D :D
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nekdojiny » stř 18. úno, 2009 17:22

ja jenom že na treninku nestíhám pomalu ani dýchat natož jíst, prostě mi to hlava nebere, ale to neznamená že to nemůže být pravda že ano....
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 18. úno, 2009 17:25

Kdyz dejchas pravidelne, tak se ten cas da najit mezi vydechama, ale taky pak bejvam udejchanej. A nestoji to za to, radsi si dam chvily pauzu :lol:
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 18. úno, 2009 18:21

Glykemický index se spíš vztahuje k potravinám, než ke krevním testům - v tom byla moje odpověď nepřesná. V krvi ti změří glykemii a GI je právě odezva organismu na požití potraviny (tzn. udává, jak se změní hladina cukru v krvi, když sníš to, či ono). Snad to někdo vysvětlí líp nebo kuk do wikipedie.
Jinak ta představa kordu v jedné ruce a buřta v druhé je fascinantní :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Broken » stř 18. úno, 2009 18:37

Vrozkrokkop píše:Nejde o dobrovolne dodrzovani jidelnicku, resp. sebekontrola - proc? nikdy jsem nepribral ani kilo, at jsem zil sebesileneji. Kdybych po kazdym vetsim jidle prbral kilo a pul, tak bych se sakra kontroloval, co jim, ale takhle? Clovek ji, na co ma chut. Dlouha leta na to clovek ani nepomysli, kdyz nema problem a jak nekdo vyse poznamenal, jde mi spise o to, aby se mnou proste najednou neslehlo; deda se zabil veprovym buckem v 50ti.
Co si nejsem jistej - ovlivnuje nejakym zpusobem pohyb ulozeny cholesterol, kterej muze za ty pepky?
Nakolik souvisi infarkty a nadvaha? Slysel jsem, ze je to v konecnym dusledku fuk, ale stejne se radsi preptam.


Broken: Cukrovku je pry skoro nemozny si vypestovat, kdyz k ni nemas vlohy, koneckoncu jsou 3 typy a 2 z nich vubec novlivnis a treti trochu.
Ale nevim, medicinu nestuduju:-)

PS: Doufam, ze si nemyslite ze trolluju, misto toho, abych sel zvejkat zeleninu, ale me opravu zajima, jak to s temahle vecickama vlastne funguje


koneckonců jsou dva typy.Cukrovku si samozřejmě vypěstovat můžeš.DM prvního typu je onemocnění autoimunitní,které stravou neovlivníš(tam hraje roli genetika,ovšem ta hraje roli všude,ale to je na dlouhé povídání),ale diabetes druhého typu zniká nejčastěji právě na základě špatné životosprávy,kdy pankres tvoří inzulín,ale buňky těla jsou rezistetní.Třetí typ neexistuje,možná jsi měl na mysli diabetes insipidus,ale to je úplně jiné onemocnění s jinou etiologií.
A co se týká cholesterolu,tak ten samozřejmě ovlivníš správnou životosprávou (jídlo,pohyb),ale rozhodně neplatí,že hubený člověk+sporotvec=automaticky bez aterosklerozy.Existují tlustí jedinci s víceméně nepozměněnou výstelkou cév a existují hubení lidé,kterým se cévy ucpávají.
Já taky nejsem zastáncem striktního dodržování jídelníčku.Ale to cos popsal je padlé na hlavu.Zkus si dát 15 dní bez sladkého a rychlých cukrů a když to vydržíš(což si myslím je schopen vydržet každý),tak uvidíš,až se ti ustálí glykémie,že chuť na sladké je daleko menší,až skoro žádná.A pak ti třeba bude stačit jedna čokoláda na týden.
Broken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 08. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 18. úno, 2009 22:47

Jo, diky, to zni jako zajimavy pokus, rad na sobe pokusuju.
Uz to ctu ve wikipezce, myslim, uz to zacinama chapat; kdyz je glykemie po jidle moc, mam cukrovku, nebo sklony k ni, kdyz vyssi do urcityho mnozstvi, tak v poradku a kdyz se nezmeni, jsem bud mrtvej, nebo mam misto tela krematorium - chapu to dobre?

Jinak nekde jsem cetl, ze pry zvykani zvysuje soustredeni.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jayo » pát 06. bře, 2009 1:32

Ahoj.

Necital som predchadzajuce prispevky, takze pridam svoj nazor na tvoju otazku.

Stravovanie, ktore uvadzas, ma velku sancu sposobit ti nemale zdravotne problemy. Je to individualne, kedy sa to prejavi, dost zalezi podla genetickej predispozicie (nakolko mas silne travenie a metabolizmus, aku mas krvnu skupinu a podobne), od toho co jes popri tom, ci cvicis, spravne dychas, akym sposobom myslis, a podobne. Proste, telo je obrovska biochemicka tovaren, v ktorej koluje energia a ked sustavne nieco narusuje jej prirodzeny chod, je velka sanca, ze nieco prestane fungovat.
Je ale aj dost mozne, ze mas tak dobre predispozicie, ze do 40tky sa ti nic nestane, a potom ta zrazi auto a zomries, takze za cely zivot nezazijes zdravotne problemy. Ovsem, zivot nieje o ano/nie, 0 a 1, ale o pravdepodobnostiach a pouziti zdraveho rozumu. V jednom mas uz obrovske stastie... ze ta to zaujima, trapi. Uz to je jasny znak, ze niesi na tom az tak zle, ako mnoho ludi, co chodi okolo teba, tlacia do seba nezdrave veci a vobec ich to nezaujima... ani to nechcu vidiet.
Takze mozem ti len povedat... ano, je to velmi nezdrave, ako sa stravujes, ano, je obrovska sanca, ze ti nieco prestane fungovat a v podstate dost riskujes. Viac sa povedat neda... nemozem ti ani povedat, ze naisto sa ti nieco stane, rovnako ako ti nemozem povedat, ze naisto sa nic nestane.
Mnoho ludi zacne nieco riesit, az ked prijdu problemy. Ovsem, vtedy je to ako inac, ovela tazsie vyriesit, ako keby to robili preventivne. Nieje nic lepsie, nez zvyknut si na zdravy zivotny styl. Je to nieco ako poistka... platis si poistku, lebo nevies, ci sa ti nieco stane. Plati si ju kazdy a povazuje to za normalne. Ale, ked uz ide o vlastne zdravie, to je uz ludom zvycajne lahostane... pritom, tam sa da tiez platit poistka... len nie peniazmi, ale zdravym zivotnym stylom. To uz ale vela ludom smrdi, lebo by museli investovat cas a energiu do... ehm, seba. A na to su ludia prilis lenivi... znamenalo by to vela citat, zhanat informacie, skusat vela noviniek, experimentovat na sebe. No radsej by za to zaplatili, keby sa to dalo, aby to islo same. Tak su dnes ludia zvyknuti mysliet, na ich vlastnu skodu.

Ak ti mozem poradit, sladke prestan jest v takej nezdravej forme, ako to pises a co najviac to nahrad cerstvou zeleninou a ovocim. Sladkosti vlastne telu nic nedavaju, je v nich kopec chemie, nezdraveho mlieka, bieleho cukru (ktory ma okrem jeho sladkej chuti aj nie prilis sladke pomenovanie - biela smrt, co naprosto sedi, kedze vyrazne okyseluje organizmus). Cukry mozes prijat z obilovin (najlepsie celozrnna ryza, spalda, jacmen) no a chut na sladke sa da riesit aj ovocim, ovocnymi kompotmi a medom. Ak to uz nemozes vydrzat, vzdy je lepsia sladkost, ktora je vyrobena zo suroveho trstinoveho cukru (chemicky nespracovaneho). Ak chces riesit este viac, o tom je dost literatury na kazdom kroku. Samozrejme, je v tom gulas, no to je uz kapitola sama o sebe, a predsa na kazdeho funguje nieco ine. :-)

Snad som ti aspon trochu poradil.
Jayo
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 84
Registrován: sob 28. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod majik » pát 06. bře, 2009 8:27

Tvoj jedálniček je čistý brutal. Aj keď teraz žiadne zdravotné ťažkosti nemáš, určite sa prejavia neskôr, to je jedna vec. A druhá vec je,že na trávenie takej zmesi spotrebuješ strašne vela energie, ktorú by si mohol využiť úplne inak. Myslím ,že to neide zo dňa na deň, vzdať sa sladkostí a spôsobu jedenia, ale skús to postupne. Napr. že sa obmedzíš napr. na tri malé sladkosti denne, potom dve , a potom si dáš už len jednu. A presne ako to bolo písané vyššie, skús biely cukor nahradiť plnohodnotnými sacharidmi- ryža natural, pšeno, pohanka- skús rôzne kaše nasladko ( aj instatné) A ešte by som Ti radila nejaké výživové doplnky,úplne prírodné- napr. je frčím na Mladom jačmeni a chlorele. Asi potrebuješ naozaj vela paliva, ale malo by byť naozaj kvalitné.
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 13. lis, 2008 0:00

Příspěvekod scout » pát 06. bře, 2009 16:02

tak vode dneska...uz prestavam na tomhle forum pouzivat osloveni cukrousi....kazda sranda nekde konci..... 8) 8) :lol: .....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron