pouziti klasickeho boxu pri sebeobrane

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 15:32

ukropcany píše:
jeikob píše:jestli pak v tom člověk neztratí přehled není zahnaný do defensivy což muže být v realu nebezpečný. ale spíš jsem myslel techniky krytí,který jsou zároven i utok.
Neztratí... stratí ho trubka, či nikdy bodku nedostala... a útok zároveň? :D Typický kungfista žiaľ nevie ani udrieť a nieto vykryť úder a zároveň kontrovať... je pekné mať másterom vymyslenú techniku, ale vedieť ju aplikovať je niečo iné...


promin to je ale blbost. :D levej hák .pravej hák,direct,podberák co má společnýho s nějakým mistrem:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 17:31

ukropcany píše:No písal si o boxe vo vzťahu ku KF, že aj KF je box... tak preto máster... :D kryt spolu s úderom (ako jeden pohyb/technika) je mimoriadne náročné a keď tak rozmýšľam, tak myslím, že sme nikdy nič také netrénovali, min. nie pravidelne a že by sa to používalo ako koncept, tak to už asi vôbec nie...


to je právě ono .co ve sportovním boji ,sparringu nefunguje tak v tom realu funguje. přece málokdy se venku lidi perou jako v ringu.vetšinou na člověka ten druhej vystartuje chce ho sundat ráznou ránou ,a pak když to má člověk zažitý nacvičený tak funguje. třeba kryt na hlavu v karate age uke a zároven podberák do břicha:) a je konec bitky. Na druhou stranu je jasný ,že v ringu takový věci člověk nedá. já si pamatuju ,že když jsem cvičil karate tak mně trochu sralo proč do zblbnutí pořád trenujeme ty základní drilly utok ,obrana ,protiutok místo abychom víc dělali vojnej boj ,kumite. pochopil jsem to až později:) v klubu na sedmičce.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » ned 08. bře, 2009 19:07

jeikob píše:
to je právě ono .co ve sportovním boji ,sparringu nefunguje tak v tom realu funguje. přece málokdy se venku lidi perou jako v ringu.vetšinou na člověka ten druhej vystartuje chce ho sundat ráznou ránou ,a pak když to má člověk zažitý nacvičený tak funguje. třeba kryt na hlavu v karate age uke a zároven podberák do břicha:) a je konec bitky.



Rázná rána
Age uke + podběrák do břicha
Konec

Někdy bych to chtěl vidět.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » ned 08. bře, 2009 21:41

Jsem z malého města, kde je několik oddílů BU a čtyři oddíly xboxu. Do něj zpravidla chodí ti, kterým ageuke se zvedákem najednou nefunguje. Na druhou stranu nemají na ulici problém přesto, že žádné složitosti necvičí a o kua si myslí, že je to nadávka. Kde je chyba?
Odpovím si sám. Myslet si, že box na ulici nefunguje, je kravina.
Tímto považuju tohle téma za vyčerpané.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 23:46

holt asi v současný době jsou bary,hospody ,ulice plné trenovaných thai boxeru,a kickboxeru a co je divnýho na age uke. nebo proč by nemělo fungovat když mi někdo chce dát pestí jednu ruku zvednu a druhou dám pestí do břicha???? můžete mi vysvětlit proč je to blábol. aha vy si to možná představujete jako že zajedu do ukázkové zenkutsu a age uke jako při cvičení na pásek. no tak když máte takovou představu tak to chápu:) občas mi tady někdo napíše,že jsem se v životě nepral na ulici.no já mám někdy pocit ,že spíš spoustu lidí co sice bojujou v ringu se nepoprali ná té ulici.neb to příliš zveličujou a nebo první možnost real je plný nadupaných borců. v tom případě sem rád že už po barech a diskotékách nepobíhám:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 08. bře, 2009 23:47

fakt píše:Jsem z malého města, kde je několik oddílů BU a čtyři oddíly xboxu. Do něj zpravidla chodí ti, kterým ageuke se zvedákem najednou nefunguje. Na druhou stranu nemají na ulici problém přesto, že žádné složitosti necvičí a o kua si myslí, že je to nadávka. Kde je chyba?
Odpovím si sám. Myslet si, že box na ulici nefunguje, je kravina.
Tímto považuju tohle téma za vyčerpané.


asi jejich oddíli bu stojej za pendrek a učej je tam kraviny
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod TongPo » pon 09. bře, 2009 0:41

jeikob píše:...age uke a zároven podberák do břicha:) a je konec bitky. Na druhou stranu je jasný ,že v ringu takový věci člověk nedá...

Kryt a úder zároveň se v BS až na naprosté výjimky nepoužívá. Do úderu se musíš pořádně vytočit ramenama + bokama a tuhle motoriku by ti ten současně prováděnej kryt narušoval... Úder by byl slabej, takže s ním nikoho nesejmeš, ale akorát tak nase*eš... :D A už vůbec ne na spodek... :lol: Odolnost praktikantů BS je úplně jinde, než si asi myslíš. Jedině v případě, že by ses do toho krytu vytáčel stejným směrem, jako do úderu, by to teoreticky šlo... Ale něco takovýho je v praxi stejně obtížně použitelný, tudíž se s tím v BS neztrácí čas, tam se trénujou jen osvědčený věci... :wink: Kdo je dostatečně rychlej, tomu v BS funguje varianta úhyb + úder. Jinak bych chtěl opravdu vidět razanci toho "podberáku" prováděnýho současně s age uke, něco takovýho může složit jen totálního saláta... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 09. bře, 2009 1:01

no kolik lidí čeká ránu do břicha a umí včas zpevnit břišní svaly? a mezi náma vetšina jsou saláti myšleno tihle bitkaři amatéři. :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » pon 09. bře, 2009 8:50

jeikob píše:a co je divnýho na age uke. nebo proč by nemělo fungovat když mi někdo chce dát pestí jednu ruku zvednu a druhou dám pestí do břicha???? můžete mi vysvětlit proč je to blábol. aha vy si to možná představujete jako že zajedu do ukázkové zenkutsu a age uke jako při cvičení na pásek. no tak když máte takovou představu tak to chápu:) občas mi tady někdo napíše,že jsem se v životě nepral na ulici.no já mám někdy pocit ,že spíš spoustu lidí co sice bojujou v ringu se nepoprali ná té ulici.neb to příliš zveličujou a nebo první možnost real je plný nadupaných borců. v tom případě sem rád že už po barech a diskotékách nepobíhám:)



Ber to tak, že názory starších lidí bývají o zkušenostech.
Ne o představách.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 09. bře, 2009 8:53

ukropcany píše:Dovol aby som Ti pripomenul Tvoju pôvodnú myšlienku:
jeikob píše:co mi přijde u boxu pro sebeobranu trochu nepraktický je neaktivní způsob krytí .
Jasné, dá sa spoliehať na to, že je niekto šalát, lenže ja som sa už pár krát ocitol v situácii, že o neznámej hore mäsa som si myslel, že by dostal kapky a s odstupom pár mesiacov toho istého týpka zrazu stretol na tréningu a strieskal ma ako psa... boli to spravidla čistí boxeri... ja poznám kopec boxerov, čo robia napr. vyhadzovačov (po podnikoch nechodím, takže poznám to z opačnej strany), prípadne vagabundov a nechcel, fakt nechcel by som sa s nikým z nich dostať do fyzickej výmeny... vždy som rád, keď nejaký taký príde a ide sa kamarátiť, kým ostatným čo sú so mnou ide hrôza z očí v duchu "...Ty sa s ním poznáš? Má z z Teba rešpekt... 8O "... je mi na zle z toho spoliehania sa na to, že ma bude prudiť len bezdomovec na facku... to fakt nemusím nič trénovať, stačí mi jesť...


Tak ja mam trochu jinou zkusenost, jeste pred zranenim kolena jsem mohl delat mma tak dejme tomu rok, z cehoz boxing zabiral tak jednu tretinu, a postupne k nam na trenink prislo nekolik boxeru v me vaze treba s 30 zapasy 16/14 a nikdy se mi nestalo ze bych se v klasickem boxu nechytal ( ok, kromne vicemistra cr -90kg :lol: ) a v thai boxu kazdeho z nich vyresil 1-2 lowkicky, takze ani boxery bych az tak neprecenoval, nemluve o nejakem takedownu atd...


jeikob píše:no kolik lidí čeká ránu do břicha a umí včas zpevnit břišní svaly? a mezi náma vetšina jsou saláti myšleno tihle bitkaři amatéři. Velmi šťastný
Uhhh 8O Ja vzdycky myslel ze spodek se miri na kraj zeber, jatra nebo zadek zeber, ne do bricha... Nic proti, ale toto vazne vyridi mozna tak nejakeho ozraleho bezdomovce, ale na nekoho kdo si na treninku bezne pousti na bricho medicinbaly ( nebo dokonce hazi, jak uz jsem taky videl :lol: ) to maximalne polechta :wink: A vymluva ze kazdy neni boxer je taky trochu :roll: ne?

Marcelo: Myslim ze rodney king tuto metodu tak maximalne zpopularizoval ve svem cm, ale urcite se pouzivala mnohem davneji ( treba ve zminovanem muay boran ) protoze bez rukavic, a nebo s nimi je tu nejjistejsi blok a ani neni treba tolik vytacet telo, napalit se holou rukou do loktu neni zrovna nejprijemnejsi a potom z toho krasne vychazeji haky.... viz. treba nedavny -
http://www.youtube.com/watch?v=R4aD0ZLK ... re=related
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 11:14

Marcelo: Myslim ze rodney king tuto metodu tak maximalne zpopularizoval ve svem cm, ale urcite se pouzivala mnohem davneji ( treba ve zminovanem muay boran ) protoze bez rukavic, a nebo s nimi je tu nejjistejsi blok a ani neni treba tolik vytacet telo, napalit se holou rukou do loktu neni zrovna nejprijemnejsi a potom z toho krasne vychazeji haky.... viz. treba nedavny -
http://www.youtube.com/watch?v=R4aD0ZLK ... re=related[/quote]

..samozrejme ze ju spopularizoval+ma tam este zopar vychytavok ohladom tlaku dopredu,modifikacie pri slipingu a duckingu,poprp. ked si pod riadnymi pumelicami pouziva taky zvlastny kryt, "3 poin cover" alebo aj "helmet" u ludi zo SBGi sa to nazyva,nieco podobne robil aj Fairbarn vo svojom medzivojnovom RBSD style...ako som hovoril,tento kryt som videl robit na instruktazach aj u ludi z myanmarskeho boxu,muay boran, atd uplne prirodzene,takze Rodney to urcite nevymyslel,ale na to serie pes...ked zoberies ze v zaciatkoch MMA sa ucili ludia kryt a povolat v style amaterskeho boxingu a ludia padali jak hrusky,popr. dotlceni boli po zapase ako zvierata,tak MMA Boxing urobil pekny evolucny skok dopredu za poslednu dekadu,nemyslis :wink: ..inac tento kryt vychadza aj z najprirodzenejsich ludskych reflexov a to ktyt hlavu..aj male decko sa podvedome zabali do podobneho tesneho dvojaku,ked ho nieco ide udriet na hlavu :D
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 09. bře, 2009 11:23

marcelo píše:..samozrejme ze ju spopularizoval+ma tam este zopar vychytavok ohladom tlaku dopredu,modifikacie pri slipingu a duckingu,poprp. ked si pod riadnymi pumelicami pouziva taky zvlastny kryt, "3 poin cover" alebo aj "helmet" u ludi zo SBGi sa to nazyva,nieco podobne robil aj Fairbarn vo svojom medzivojnovom RBSD style...ako som hovoril,tento kryt som videl robit na instruktazach aj u ludi z myanmarskeho boxu,muay boran, atd uplne prirodzene,takze Rodney to urcite nevymyslel,ale na to serie pes...ked zoberies ze v zaciatkoch MMA sa ucili ludia kryt a povolat v style amaterskeho boxingu a ludia padali jak hrusky,popr. dotlceni boli po zapase ako zvierata,tak MMA Boxing urobil pekny evolucny skok dopredu za poslednu dekadu,nemyslis :wink: ..inac tento kryt vychadza aj z najprirodzenejsich ludskych reflexov a to ktyt hlavu..aj male decko sa podvedome zabali do podobneho tesneho dvojaku,ked ho nieco ide udriet na hlavu :D


Souhlas, mma boxing se zmenil neskutecne, klasicky dvojak uz se moc nevidi, v tech 4-5 oz rukavicich to nema skoro vyznam a stejne kdyz se nekdo zabali do dvojaku tak tam jsou nohy a takedowny atd... Proste se to vyviji... Offtopic: Ale zase bych neprikladal boxingu nejakou super dulezitost, nejaky konflikt na ulici, na ktery se tady myslim puvodne ptal autor topicu, jde vyresit lowkickem ( mlask ), naskocenym kolenem ( zni to odvazne, ale treba na boxery, ne li na normalni lidi to ma slusny ucinek, nevi co stim maji delat a necekaji to ), klidne i back kickem na jatra a x dalsimi technikami, ale s klasickym boxem se imho neda nic pokazit... Predni zadni rulezz :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 11:34

ghekon- ono s boxermi je problem v tom,ze vacsina poulicna konfliktov zacina vo vzdialenosti verbalnej,cize na urovni boxerovych hakov a zdvihakov a tam nie je priestor na lowkicky a kolena,kolena ked uz tak po nabaleni sa do greko-klinca..v tom su boxeri nebezpecni,ze malokto caka suckerpunch a s boxerovou rychlostou,kludne aj 3triedneho boxera je to niekedy problem stihnut vobec sa nabalit a vojst do klinca...jasnacka ze ked si v dlhej vzdialenosti, tak ak mas kopy ako kon,porp. takedowny ako blesk ,tak vacsina boxerov pojde na zem a nevedia ten utok vobec spracovat,ale to uz je ina rozpravka...pre mna osobne v mojich ociach-je to moj nazor ,je boxer typu "pressurer",agresivny tlacic omnoho nebezpecnejsi ako thaiboxer,co sa tyka poulicneho stretu :(
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 09. bře, 2009 11:55

marcelo píše:ghekon- ono s boxermi je problem v tom,ze vacsina poulicna konfliktov zacina vo vzdialenosti verbalnej,cize na urovni boxerovych hakov a zdvihakov a tam nie je priestor na lowkicky a kolena,kolena ked uz tak po nabaleni sa do greko-klinca..v tom su boxeri nebezpecni,ze malokto caka suckerpunch a s boxerovou rychlostou,kludne aj 3triedneho boxera je to niekedy problem stihnut vobec sa nabalit a vojst do klinca...jasnacka ze ked si v dlhej vzdialenosti, tak ak mas kopy ako kon,porp. takedowny ako blesk ,tak vacsina boxerov pojde na zem a nevedia ten utok vobec spracovat,ale to uz je ina rozpravka...pre mna osobne v mojich ociach-je to moj nazor ,je boxer typu "pressurer",agresivny tlacic omnoho nebezpecnejsi ako thaiboxer,co sa tyka poulicneho stretu :(


Asi to uz nema smysl rozebirat dal, myslim ze kazdy BS kde se slusne sparuje te nauci se branit na ulici, i kdyby jen tim ze se neposeres ze ti tece krev z nosu a tim ze si nezlomis pri prvni rane palec nebo zapesti..., tim ze se nebudes otacet, zavirat oci, machat rukama atd... Myslim ze to je jasne.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 09. bře, 2009 14:04

Já souhlasím s marcelem a taky musím dát za pravdu Pilníkovi, kterej tu kdysi prohlásil. " Čím míň toho na sobě máš (chrániče), tím míň budeš kopat" myšleno z perspektivy ulice. Já to vidím úplně stejně. A taky si myslím že třeba práce s kimonem není od věci. Milionkrát sem viděl venku věci typu hokejové bitky (čapnout za flígr a jednou rukou to do něj sypat jednou rukou) to je nejčastější u pouličních mazáků.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 14:45

Toman píše:Já souhlasím s marcelem a taky musím dát za pravdu Pilníkovi, kterej tu kdysi prohlásil. " Čím míň toho na sobě máš (chrániče), tím míň budeš kopat" myšleno z perspektivy ulice. Já to vidím úplně stejně. A taky si myslím že třeba práce s kimonem není od věci. Milionkrát sem viděl venku věci typu hokejové bitky (čapnout za flígr a jednou rukou to do něj sypat jednou rukou) to je nejčastější u pouličních mazáků.


..jj videl som par veci od ludi z SBGi,modifikovany BJJ a Greko klinc s kimonom+ uderovka do toho a skoro som sa posr.l od zavisti :cry:
Naposledy upravil marcelo dne pon 27. črc, 2009 20:00, celkově upraveno 2
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Asanoth » pon 09. bře, 2009 15:11

marcelo píše:ghekon- ono s boxermi je problem v tom,ze vacsina poulicna konfliktov zacina vo vzdialenosti verbalnej,cize na urovni boxerovych hakov a zdvihakov a tam nie je priestor na lowkicky a kolena,kolena ked uz tak po nabaleni sa do greko-klinca..v tom su boxeri nebezpecni,ze malokto caka suckerpunch a s boxerovou rychlostou,kludne aj 3triedneho boxera je to niekedy problem stihnut vobec sa nabalit a vojst do klinca...jasnacka ze ked si v dlhej vzdialenosti, tak ak mas kopy ako kon,porp. takedowny ako blesk ,tak vacsina boxerov pojde na zem a nevedia ten utok vobec spracovat,ale to uz je ina rozpravka...pre mna osobne v mojich ociach-je to moj nazor ,je boxer typu "pressurer",agresivny tlacic omnoho nebezpecnejsi ako thaiboxer,co sa tyka poulicneho stretu :(


promin, mozna jsem te nepochopil, ale ty chces na ulici chodit do klince??
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 09. bře, 2009 15:42

Asanoth píše:
marcelo píše:ghekon- ono s boxermi je problem v tom,ze vacsina poulicna konfliktov zacina vo vzdialenosti verbalnej,cize na urovni boxerovych hakov a zdvihakov a tam nie je priestor na lowkicky a kolena,kolena ked uz tak po nabaleni sa do greko-klinca..v tom su boxeri nebezpecni,ze malokto caka suckerpunch a s boxerovou rychlostou,kludne aj 3triedneho boxera je to niekedy problem stihnut vobec sa nabalit a vojst do klinca...jasnacka ze ked si v dlhej vzdialenosti, tak ak mas kopy ako kon,porp. takedowny ako blesk ,tak vacsina boxerov pojde na zem a nevedia ten utok vobec spracovat,ale to uz je ina rozpravka...pre mna osobne v mojich ociach-je to moj nazor ,je boxer typu "pressurer",agresivny tlacic omnoho nebezpecnejsi ako thaiboxer,co sa tyka poulicneho stretu :(


promin, mozna jsem te nepochopil, ale ty chces na ulici chodit do klince??


..za 1. ujasni si najprv co je klinc,klinc nie je to, co si vacsina "nevzdelancov" predstavuje a to MT klincova pozicia chytenia za krk..nastuduj si o tom nieco, za 2. pred 2 mesiacmi som s jednym opilcom vosiel do modifikovaneho greko klinca pri jednom incidente a minimalizoval som tym pokus o hlavicky a udery s jeho strany,nakoniec sa to obislo bez pastnej vymeny a ja som tomu rad,pretoze ako som uz pisal mam za sebou neprijemne sudne tahanice za neprimeranu sebaobranu a dalsiemu sa chcem na vyhnut ako cert krizu a tak isto by som kvoli blbosti nerad prisiel o zbrojak :wink: 3. drviva vacsina fightov sa odohrava bud v klinci alebo konci na zemi pokial su protivnici priblizne na rovnakej urovni, vyska,vaha atd...pokial nastane situacia ze bijec je o niekolko levelov vyssie a reze nejake ministranta ako mech,ta samozrejme k ziadnemu klincovemu zakliesneniu nedojde,pretoze ten chudak je bity ako zito...4. klinc nie je zdaleka Muay thai chytenie za krk a kop kolenom 5. v nasich podmienkach kde sme 3/4 roka obleceni ta chyti za saty kdeaky trulo ani sa nenazdas a ked nevies s tym pracovat tak sa vemi natrapis kym sa z toho dostanes,popripade ta strnu lahucko na zem alebo prichytia jednou za rukav a druhou budes spracovavany pekne smerom na hlavu, 6. existuju pozicie ktorym sa hovori dirty boxing alebo klincovy boxing,niektore tieto pozicie bezne obsahuje aj wingchun, okinawa karate, filipinsky dumog atd..7. na ulici pokial sa neda to riesit inac bijem ako prve tazke "overhandove udery"8. poulicnym bitkam sa uz vyhybam a stratili pre mna veskero caro od urciteho casu...cuzzz
Naposledy upravil marcelo dne pon 09. bře, 2009 15:54, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 09. bře, 2009 15:52

fakt píše:
jeikob píše:a co je divnýho na age uke. nebo proč by nemělo fungovat když mi někdo chce dát pestí jednu ruku zvednu a druhou dám pestí do břicha???? můžete mi vysvětlit proč je to blábol. aha vy si to možná představujete jako že zajedu do ukázkové zenkutsu a age uke jako při cvičení na pásek. no tak když máte takovou představu tak to chápu:) občas mi tady někdo napíše,že jsem se v životě nepral na ulici.no já mám někdy pocit ,že spíš spoustu lidí co sice bojujou v ringu se nepoprali ná té ulici.neb to příliš zveličujou a nebo první možnost real je plný nadupaných borců. v tom případě sem rád že už po barech a diskotékách nepobíhám:)



Ber to tak, že názory starších lidí bývají o zkušenostech.
Ne o představách.


Ale zkušenosti jsou různý.no asi jsem měl štestí a nenarazil jsem na žadnýho thai boxera ani boxera:) A ani na týpka z galerky .Ale nemůžu si pomoct diskotékoví prudiči,fotbalový chuligáni,skinhedi pokud nejsou v davu ,tak saláti jsou ve většině případech!!! Za další určitě netvrdím ,že by měl člověk někoho podcenovat.mimochodem platí trenuj tak jako by jsi se bil z největším nepřítelem. Druhá věc je z čeho u těhlech lidí bych měl obavu a to je záludnost ,že jim hrábne a podobně. A co se týká zkušeností tak proti těmhle lidem mi to co sem se naučil na karate bohatě stačilo. Další věc je oni se vetšinou perou s lidma u kterých čekaj ,že se nebudou bránit nebo budou reagovat podobným způsobem a že jim někdo vykreje ránu a dá pestí do žaludku nebo podkopne nohy to vůbec nečekaj. Totiž v tom realu pokud se neznáte tak nevíte kdo ten druhý je zač a co umí. nedávno ukazovali nějakou bitku fanoušků a opět ti hoši utočili způsobem,jako by přímo nabíhali na modelovou aplikaci:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » pon 09. bře, 2009 16:05

Ukropcany: Podle pravidel boxu nebo tb?

Toman: Myslis toho "Pilnika" z hummer gymu?

marcelo: Ten camp vypada zajimave, ale to ze to porada madman mne i spoustu dalsich lidi dost odradilo.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron