Anglická škola boje nožem-začínáme

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Happy » úte 10. bře, 2009 15:53

Tak teda dobře,pro některý lidi:

1-Nepovažuju se za psychopata co chodí s žiletkovitě nabroušenou FSkou do hospody.Při posledním konfliktu jsem u sebe neměl ani slzák.

2-Nevyvracím,že dýky jsou pro spoustu lidí těžko stravitelný (asi vlivem filmů,nebo proč).

3-Typ nože,který ročně zabije nejvíc lidí není UTON,Tanto,Balisong nebo Karambit.ale kuchyňák.

4-Abysme v případě soudních procesů vyvázli s mirnějším trestem,můžeme začít u sebe nosit třeba šroubováky ,hasáky nebo filetováky.

5-V případě střetnutí se snažím útočníka vyřídit ale nezabít.Zlomení nebo vyražení něčeho by mělo stačit.

6-když už dojde k střetnutí na nože,pokusím se zasáhnout nejbližší část protivníkova těla.Nemusím hned útočit na krkavici.Pokud dojde k jeho poranění a on neútočí,beru dráhu a volám poldy.

7-Je jedno jestli ho zasáhnu sekem po japonsku,anglicku nebo filipínsku.
rozhoduje rychlost a obratnost.

8-Řekněte si sami kdy půjde obránce sedět.
-když lízne útočníka bowiákem přes biceps,uteče,a nechá ho naživu
-nebo když mu zarazí do oka propisku a pošle ho do Walhaly?
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

 

Příspěvekod Happy » úte 10. bře, 2009 16:12

Mimochodem,nemáte mi co vyčítat. Pro případnej soud budeme V©ICHNI školení zabijáci ať studujeme jakej styl chceme. :P
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 10. bře, 2009 16:18

Ne jen kůli filmům to se táhne napříč historií. dýka nůž je synonymum ukládné vraždy holt tenhle pocit v lidech . jak byl zabitej cesar. pak mestští lapkové ,galerka . samozřejmně je to iracionální ,ale tak to je
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Happy » úte 10. bře, 2009 16:27

No dobře :cry: Doufám,že se to změní.Bylo mi jasný,že když někde řeknu,jakej styl studuju,hned mě všický budou mít za zabijáka,mafiána atd. Jedině snad kromě p.Cibulky....Ale myslím,že i tantojutsu je mnohem drastičtější než A©B. Já si právní důsledky uvědomuju,jinak bych o tom ani nepsal.Taky si uvědomte,to,že nůž může mít i odstrašující účinek,takže ho stačí vytáhnout a je po hrdinství.Neříkám že musí..neodvažuju se tady předpovídat konec soubojů na ulicích jako někteří.. :x
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 10. bře, 2009 17:54

Happy píše:No dobře :cry: Doufám,že se to změní.Bylo mi jasný,že když někde řeknu,jakej styl studuju,hned mě všický budou mít za zabijáka,mafiána atd. Jedině snad kromě p.Cibulky....Ale myslím,že i tantojutsu je mnohem drastičtější než A©B. Já si právní důsledky uvědomuju,jinak bych o tom ani nepsal.Taky si uvědomte,to,že nůž může mít i odstrašující účinek,takže ho stačí vytáhnout a je po hrdinství.Neříkám že musí..neodvažuju se tady předpovídat konec soubojů na ulicích jako někteří.. :x


Tys to nepochopil.....mimochodem.....drastičtější.....není drastičtější......jak je v boji čepel,je zle......

Ono to předpovídání konců.....ono to tak končí.....Defendu se pohybuje,kde se pohybuje......já se pohybuju,kde se pohybuju.......nemám "romantické" představy(což Ty trochu ano-bez urážky).

Ano....nůž může mít odstrašující efekt.....ale je to skoro jako se střkačkou....jak to vytáhneš,musíš být odhodlanej k použití. A ve stresu.....je to fakt jen kousek od kriminálu.
Pokud sis přečetl ty odkazy(kde píše i Onion(M.Cibulka)),určitě jsi viděl,že já osobně jsem proti nošení nožů.......sám nosím švýcara....v tašce.....ani ho nemám u sebe......už jsem měl tu "čest" proti ostří stát......a fakt žádná sranda.

Jinak si studuj,co chceš.....v tom Ti nikdo nebrání..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

trochu pro odlehčení

Příspěvekod Angus » úte 10. bře, 2009 21:55

Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Angus » stř 11. bře, 2009 11:25

Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod Jian » stř 11. bře, 2009 19:55

Uf, netusim jak je to ciste z pohledu zakona, ale strelnou zbran jsem nikdy nebral (a ani brat nebudu) jako "sebeobrannou". Osobne bych v zadnem pripade nikdy a na nikoho nevytahnul pistoli za ucelem napr zastraseni, nebo s tim ze toho druheho prinejhorsim "jen strelim do nohy". Zkusenosti mam take par a tohle proste neberu - pokud uz bych byl prinucen nekdy nekde strilet, tak vyhradne s vedomim, ze toho druheho chci zabit.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Happy » čtv 12. bře, 2009 15:34

Jiane,to se ti nedivím,při reálným střetu tvoje tělo prostě pracuje jinak.Taky věřím,že bys jí nevytahoval jen tak z pudele.Nebudu tady už dál rozebírat co by kdyby nebo se tu zase objeví DEFENDU a bude z nás dělat psychouše.

Kde to Defendu bydlí? V Sin City nebo v Bronxu?A je dobře že tenkrát u těch dveří zabavil ty dvě kudly,mohl je totiž pak mít v játrech.Když to řeknu na rovinu,kdo jde mezi lidi s kuchyňákem nebo Rambokudlou,je pako,protože si koleduje o to,aby mu jí někdo zabavil a on se snadno stal podezřelým..Já když budu chtít pronýst kudlu tak jí pronesu a nenajde jí u mě ani Defendu.A vůbec,jestli budu mít v plánu někoho napadnout zbraní někde na akci,tak mi stačí propiska,smotaný noviny,židle nebo tágo.Mimochodem,Defendu,co cvičíš ty,

Proč cvičit vojenský styly?Pravda,nevidím důvod.Ale kolik bojových stylů převzala armáda?Od PKT přes judo a karate až někam do pr..
:twisted: Chcete cvičit něco co nemá souvislost s armádou? tak něco doporučte.

A co se týče A©B,já jsem si dal tu práci a našel jsem takový věci,který by se hodily na ulici každýmu.Víte,jedna věc je cvičení PRO MU®STVO a druhá věc je např.PRO DŮSTOJNÍKY!Pokud chcete vědět víc,rád zodpovím

:wink:
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 12. bře, 2009 16:08

Co zjapeš???? Ty sis nepřečetl,o čem se tu mluvilo????? Jestli sis z toho odnesl jen to,že z Tebe někdo dělá psychouše.......tak buď nepřečetl,nebo nechápeš :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 12. bře, 2009 16:15

Jian píše:Uf, netusim jak je to ciste z pohledu zakona, ale strelnou zbran jsem nikdy nebral (a ani brat nebudu) jako "sebeobrannou". Osobne bych v zadnem pripade nikdy a na nikoho nevytahnul pistoli za ucelem napr zastraseni, nebo s tim ze toho druheho prinejhorsim "jen strelim do nohy". Zkusenosti mam take par a tohle proste neberu - pokud uz bych byl prinucen nekdy nekde strilet, tak vyhradne s vedomim, ze toho druheho chci zabit.


Abys získal střelnou zbraň,musíš projít nějakými zkouškami a lustrací u PČR.....jsi zaevidován,kontrolován(už je zde tedy malý přepoklad(vynechme černý trh),že zbraň nedostane každý). Obyčejně stačí SZ jen ukázat a účinnost je velká.....i varovný výstřel do vzduchu udělá své(ale ano,musíš ale být odhodlán,když už taháš,střílet i do živého-obyčejně ale není potřeba).
Ty bys ji na nikoho nevytáhnul...v pohodě,předpokládám,že ani nejsi držitelem ZP.

Mezi námi....a nůž bys tahal???? A vrazil ho do někoho????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Happy » čtv 12. bře, 2009 16:16

ééé ,notak dobře,možná blbnu z hladu,musím jít do bistra. :lol: Nejlepší bude,až se setkám s p.Cibulkou a zacvičíme si.Popravdě řečeno,tady je toho napsáno už tolik,že mám problém si něco zapamatovat.Ale necháme toho.
mám jinej nápad.

OBRANA NO®EM PROTI ÚTOKU PSA? :wink:
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Happy » čtv 12. bře, 2009 16:20

Ach jo ,Jendisi,to bych od tebe nečekal.--- :cry:
Mám ZP skupin B C D E už 6 let,mám revolver (Holek Alfa Proj r.22) a brokovnici.A o SZ taky něco vím.

Hlavně ať tady někdo nezačne rozebírat vhodnost malorážky k obraně :twisted:
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 12. bře, 2009 16:24

Happy píše: Nejlepší bude,až se setkám s p.Cibulkou a zacvičíme si.


Jasně......už jsi s ním někdy cvičil,nebo jsi si s ním jen psal????A nebál bych si jet zacvičit i jinam,do DPS(PTK).....k Severinovi(Modern Arnis).....k Naiovi(RBSD)......ke všem,ke kterým se dostaneš :idea:



Happy píše:OBRANA NO®EM PROTI ÚTOKU PSA?


Podívej se nejdříve sem:

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... hlight=pes

http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... hlight=pes

přečti si,co tam padlo.....a klidně se tam zeptej,nebo navaž......nebo napiš vlastní zkušenosti,postřehy.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 12. bře, 2009 16:25

Happy píše:Ach jo ,Jendisi,to bych od tebe nečekal.---


já to psal Jianovi..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » čtv 12. bře, 2009 16:29

Tak vidím,že se neumíš zrovna 2x ovládat (to chceš učit boj nožem???)

Co,nebo s kým cvičím si najdi na tomhle fóru,já ti to usnadňovat nebudu...
Je to sranda,ale ještě loni jsem mimojiné vyhazoval na jedný diskotéce,která se jmenovala Bronx,takže skoro trefa,příteli :lol:

Nedělám z tebe ani z nikoho jinýho psychouše...zajímá mě reálný boj...to slovo "reálný" znamená - běžně použitelný,praktický a to FS systém s dýkou rozhodně není,protože je určen k zabíjení,je tudíž k ničemu (nereálný ve smyslu praktické sebeobrany),chápeš? Nemá smysl učit se píč...ny,který stejně nikdy nepoužiješ (pokud ovšem nejsi ten psychouš)

Takže si klidně cvič co chceš,ale smiř se s tím,že děláš něco jako historický šerm - je to pěkné,funkční,ale v praxi to nepoužiješ - pokud nejsi ten psychouš,ale to už se opakuju.

Přeju ti hezký den,Happy :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jian » čtv 12. bře, 2009 20:48

Jendis: ja u sebe nuz obvykle bezne nenosim, takze bych asi nemel co vytahovat. Do prirody si ho tedy beru vzdycky (kdyby vubec nic jineho, tak je to navyk ze survivalu a take jsem pokud jde o vandrovani spise dobrodruh... v Ceskem Svycarsku me sveho casu malem uz i nechali hledat PCR jako pohresovaneho .-). To co tu pise v tehle souvislosti Lada mi uz prijde vazne trochu pritazene za vlasy (zvirata co napadaji lidi etc u nas v CR... mozna tak na Aljasce bych to jeste bral), ale pokud nekdo citi potrebu brat na cundr strelnou zbran, prosim. Kdych se jednou nekde v tom lese dostal do situace ktera by to nezbytne vyzadovala, tak ho do nekoho halt vrazim. Ja ale vzdycky vsazel na uplne jine veci.

ZP nevlastnim a nedomnivam se, ze lide kteri ho vlastni jsou automaticky potencialne mene nebezpecni. Strelnou zbran jsem ovsem jeste donedavna vlastnil a obcas jsem byl i v situaci, kdy ji nekdo miril na me. Prave proto jsem napsal co jsem napsal.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Happy » pát 13. bře, 2009 18:08

DEFFENDU....rozumím ti jak to myslíš,máš pravdu,sakra... :cry: \ono na ulici při reálným střetu těžko půjdeš proti zbrani jen abys dosáhl citlivýho bodu.Commandosáci určitě byly nebezpeční a odvážní,ale až moc...

Ne že by mě přešla chuť něco cvičit.Kua,A©B pro sparing moc neni,pravda.Ale co takhle vylepšenou Styersovu školu? Asi znáte :idea:
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Happy » sob 14. bře, 2009 8:32

4 Jendis,díky na odkazy na napadení psem :) Zrovna nedávno u nás Staforďák pokousal důchodce,bylo to i v Blesku.Netroufám si odhadnout co bych za týhle situace dělal.Ale myslím(teoreticky) že by pomohlo se nechat zakousnout a pak mu rozříznout tlamu.To je totiž jediný,čím útočí....no nic,byla to jenom taková úvaha.Bránit se nožem proti Pitbulovi co ho sotva zastaví kulky z 9tky :idea:
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

Příspěvekod Happy » sob 21. bře, 2009 10:27

Ještě musím napsat něco,co jsem měl zmínit hned na začátku.Je důležitý rozdělovat školu boje nožem Fairbairnovu a Applegatovu.Fairbairnova je čistě pro potřeby armády (výsadkářů) a Applegatova je jaksi "duelovější" a z pojetí množství technik je poznat,že né vždy bylo účelem zabití.Používala se i pro potřeby policie,vojenské policie a jiných ozb.složek.
příklad-Fairbairn vyučoval útok nožem na přesně stanovené citlivé body
Applegate doporučuje zasáhnout nejbližší možné cíle (svaly,šlachy)a přímo říká,že při zásahu těchto míst již je zbytečné provádět další techniky.Prostě se musíte trochu mírnit.

Fairbairn nepovažuje za důležitý správný střeh a polohu nohou
Applegate ano.

Co se týče nože,jsou doporučované dýky,ale přímo Applegate říká,že v nouzi můžete použít cokoliv co má ostří už jen proto,že to posílí vaší sebedůvěru.

Bude proto dobré tento styl označovat jako "Applegatovu nebo Americkou školu abysme předešli nedorozuměním" :wink:



"Netas mě bez důvodu,nezasouvěj mě beze cti" (rytý nápis na kordu)
Happy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 05. bře, 2009 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron