Kungfu klub kde se dá zabojovat ?

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

hhh

Příspěvekod Anonymní » úte 12. črc, 2005 20:49

Jo už možná vim o koho se jedná.Možná jsme spolu chvilku mluvili na mistrově oslavách narozenin.Ale možná si tě pletu.Čauky
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod La-jia » úte 12. črc, 2005 21:04

Jasně, jsem to já.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod pavela » úte 12. črc, 2005 21:50

Nazdar chlapci. Nechci se vytahovat ale myslím, že v čechách jsem vůbec první kdo Xingyi cvičil, tak bych k tomu chtěl něco dodat. Dneska se sice i v Číně dělí na Henanský styl, který je od Ma Xueli a říkají mu Xin Yi (srdce) a hebejský a Shanxi styl od Cao Jiwu se nazývá Xing Yi(forma) Ale je to jedno a totéž s malými formálními odchylkami a navíc třeba u zmiňovaného Du Fukuna jeho kungfu dědeček Wang Jiwu, jehož rozsáhlý rukopis o Xingi jsem nedávno v Pekingu viděl píše V©E jako Xin Yi Liu He Quan心意六合拳 tedy ačkoliv je to styl Hebejsko Shanxijský(Wang Jiwu byl z Taiyuanu) píše to všechno se znakem 心 pro srdce. Takže máte o čem diskutovat. Zdar Pavela
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

aaa

Příspěvekod Anonymní » stř 13. črc, 2005 14:30

No já už moc diskutovat nechci.Spíš bych měl začít cvičit.Pavelo ty cvičíš pořád u Du Fu Kuna?Už sem o tobě slyšel.Navštívil si ho když si byl v Čechách?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pavela » stř 13. črc, 2005 20:07

littlearts, nazdar, s mistrem jsem se neviděl už dva roky,nějak mi to časově nevychází.S jeho mistrem Zhang Baoyangem jsem se viděl naposledy na oslavě čínskýho novýho roku u něj doma. Taky jsem spolu zašli do kláštera Bílejch oblaků...Teď cvičím Xingyi pravidelněji spíš se starým mistrem Shao Jinzhangem (75) kterej bydlí vedle v baráku, takže máme společnej park. Jeho styl je taky Hebejskej takže je to stejný. Navíc ovládá i další styly, cvičil pakua s Gao Ziyinem atd... Za Dufíkem se chystam ale nějak mi to časově nevychází,to víž živím početnou rodinu a tohoto koně...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

hhh

Příspěvekod Anonymní » čtv 14. črc, 2005 10:30

To je pěknej kůň.Moc se v nich nevyznám,ale vypadá to že to je plnokrevník.Tady jsou koně hrozně drahý.Můj kamarád chová pštrosy a lamy.Pštrosí vejce prodává myslim za 800,-kus.Ještě jsem ho nejedl.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: hhh

Příspěvekod Nefakt » ned 15. bře, 2009 3:08

littlearts píše:To je pěknej kůň.Moc se v nich nevyznám,ale vypadá to že to je plnokrevník.Tady jsou koně hrozně drahý.Můj kamarád chová pštrosy a lamy.Pštrosí vejce prodává myslim za 800,-kus.Ještě jsem ho nejedl.



Tak tohle je dokonaly,reakce na Pavelu.Sem hold genius :lol: :lol:
Nefakt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. bře, 2009 0:00

Příspěvekod pavela » ned 15. bře, 2009 6:01

Hehehe. Náhodou jsem sem zase kouknul a od té doby se bohužel hodně změnilo.Mistra Shao Jin Zhang bohužel umřel (to věčné hulení člověku na špatný srdce nepřidá) A do našeho parku přibyl velký machr Wang Wan You, bývalý to tajemník Pekingské asociace Xingyi se kterým jsem se takto záhadnou náhodou opět setkali. ALE, Zcestoval jsem celou Čínu, potkal jsem spoustu lidí který cvičej Xingyi a musím říci,že jsem ještě nepotkal RYZEJ©Í ,komplexnější a vůbec zkrátka lepší Xingyi než je z Du Fu Kunova rodokmenu. Važte si toho,že máte Dufukuna v Čechách a nenechte ho lenošit, jen ať hezky učí co umí! Jen k tomu názvu Xin Yi a Xingyi, ten název Xing Yi Quan 形意拳 vymyslel Chi Yi Zhai车毅斋 žák Li Neng Rana 李能然 a ujalo se to.Před tím se to jmenovalo Xin Yi Liu He Quan 心意六合拳 ale tento název dodnes používá spousta lidí,kteří cvičí Hebei nebo Shangxi styl a všichni kteří cvičí henanský styl od Ma Xue Li.Ovšem všichni počítají historii stylu od Ji ji Ke.Je to jeden styl. Protože i když tomu někdo říká Xing Yi, teorie stylu stále mluví o Liu He (šesti souladech) a z toho vyplívající první vnitřní soulad Xin Yi (srdce a vůle) neboli Xin Yu Yi He(心与意合) Od toho má tento styl jméno.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Nefakt » ned 15. bře, 2009 6:20

No Pavelo ty si fakt Encyklopedie :wink: :lol: 8O
Nefakt
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12. bře, 2009 0:00

Příspěvekod pavela » ned 15. bře, 2009 8:53

Nefakt píše:No Pavelo ty si fakt Encyklopedie :wink: :lol: 8O
Hehe,to víš, za dlouhých zimních večerů si čtu klasiky v originále...
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron