Krizacke vypravy

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod hellas » sob 14. bře, 2009 21:25

fakt píše:Nezlobte se ještě jednu.
V životopise největšího arabského hrdiny té doby Saladina se uvádí přezdívka krále Richarda Lví srdce jako Richard Lví pr..l. Možná však šlo o zkreslený pohled v kontextu s rozšířenou řádovou praktikou.
Dobrou noc milé děti.


Můžeme si opět trochu zaspekulovat...co by se stalo, kdyby malomocný král Balduin byl zdráv a při síle...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod ingwe » sob 14. bře, 2009 21:45

cudles píše:Ingwe: Pro tebe plati to same, muzes to rozvest pane odvazna teorie? :P


nechápu co mám rozvést, upřesni a třeba se dočkáš :wink:

Fakt: králové nevěřili v bibli? co na to říct... je jasný že fakt je fakt, ale přecijen občas utrousit z čeho čerpáš, udělal bys některým přítomným velkou radost :D
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod cudles » ned 15. bře, 2009 1:20

Jeikob: Nic proti, ale spíš ti prospěje, když budeš nejdřív víc cist nez mluvit...tyhle konspiracni a podobny teorie me fakt bavi.

Ingwe:Dneska nemam naladu, a je i docela pozde, docela me stves. Snazil jsem se tam naznacit - PANE ODVAZNA TEORIE, ze bys to mel rozvest, coz znamena,co :?: Ze bys mel rozvest to o te ODVAZNE TEORII. Docvaklo? Doufam ze ted uz jo, jinak uz vazne nevim :roll:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod fakt » ned 15. bře, 2009 8:58

ingwe píše:... je jasný že fakt je fakt, ale přecijen občas utrousit z čeho čerpáš, udělal bys některým přítomným velkou radost :D



Názor nebo přešvědčení nevzniká přečtením jedné informace. Těžko sem po letech napíšu autory a tituli, ze kterých jakou informaci čerpám. Ber to tak, že tady diskutujeme o historii a každý si ji nějak vykládáme. Pokud se to zvrtne v šermování ISBN-kama, tak si moc nepokecáme.
Jinak piš. Tohle je dobré téma a zajíma mě každý názor.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » ned 15. bře, 2009 9:04

hellas píše:Můžeme si opět trochu zaspekulovat...co by se stalo, kdyby malomocný král Balduin byl zdráv a při síle...


Jeho znovunasazení bylo na vážkách. Vrátil se k bojovým operacím jako looser v situaci, kdy byl dobrý každý meč.
V případě dobré PR strategie se mohl stát určitým symbolem nezlomitelnosti. A je vysoce pravděpodobné, že i s nemocí mohl být lepším bojovníkem než to plamenné děvče z Frankova.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ingwe » ned 15. bře, 2009 17:09

cudles píše:Ingwe:Dneska nemam naladu, a je i docela pozde, docela me stves. Snazil jsem se tam naznacit - PANE ODVAZNA TEORIE, ze bys to mel rozvest, coz znamena,co :?: Ze bys mel rozvest to o te ODVAZNE TEORII. Docvaklo? Doufam ze ted uz jo, jinak uz vazne nevim :roll:


taky mně tu pár lidí štve, a co s tím nadělám? uklidni se, piš tak aby to pochopil i blbej a můžem si pokecat :wink: odvážná teorie podle mně je, když někdo naznačuje že cosi bylo tak a tak. moderní historická věda se nebojí přiznat si, že celkem prd víme o tom, jak to tehdy bylo. v tomto případě se jedná o konstrukci "ti nahoře dřou ty dole, valej jim pomocí církve do hlavy klíny aby poslouchali, a jako jediní vědí o co doopravdy go". to je sice hezký, ale stačí si přečíst pár pramenů aby člověku došlo že tyhle trvzení jsou jen pleiádou vlastních iluzí.

fakt píše:Názor nebo přešvědčení nevzniká přečtením jedné informace. Těžko sem po letech napíšu autory a tituli, ze kterých jakou informaci čerpám. Ber to tak, že tady diskutujeme o historii a každý si ji nějak vykládáme. Pokud se to zvrtne v šermování ISBN-kama, tak si moc nepokecáme.
Jinak piš. Tohle je dobré téma a zajíma mě každý názor.


jasný, asi to jako začínající historik beru moc vážně :) jen mně zmátlo že anonym s přezdívkou fakt neuvádí žádná fakta na kterých staví. nemyslím literaturu, ale fakta, tedy historické prameny. názory mně nezajímají, vymyslet si každý může co chce. ale když uvede na základě čeho si svůj názor vytvořil, můžu jeho myšlenkový postup opsat a podle toho se rozhodnout jestli to vidím stejně, nebo vytvořit vlastní závěr, který mi bude dávat větší smysl. např. věta že králové bibli nevěřili, jen tak bez jakéhokoliv vysvětlení, je naprosto prázdá bublina, z mého pohledu navíc naprosto ujetá. bludná konstrukce fanatika, nic víc. neber to jako útok, píšu a vysvětluju svůj názor :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod fakt » ned 15. bře, 2009 17:47

ingwe píše:[
jasný, asi to jako začínající historik beru moc vážně :) jen mně zmátlo že anonym s přezdívkou fakt neuvádí žádná fakta na kterých staví. nemyslím literaturu, ale fakta, tedy historické prameny. názory mně nezajímají, vymyslet si každý může co chce. ale když uvede na základě čeho si svůj názor vytvořil, můžu jeho myšlenkový postup opsat a podle toho se rozhodnout jestli to vidím stejně, nebo vytvořit vlastní závěr, který mi bude dávat větší smysl. např. věta že králové bibli nevěřili, jen tak bez jakéhokoliv vysvětlení, je naprosto prázdá bublina, z mého pohledu navíc naprosto ujetá. bludná konstrukce fanatika, nic víc. neber to jako útok, píšu a vysvětluju svůj názor :wink:



Na tom jak píšu zatím nehodlám nic měnit. Pokud chceš napiš taky něco k tématu. Anebo alespoň uveď pramen ,na základě kterého rozbíjíš jiný názor. Můžem začít třeba s obecnou zbožností králů.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Dalt » ned 15. bře, 2009 18:22

fakt: nejak nechapu proc by mel ingwe uvadet nejaky prameny (to ze nechces na svem psani nic menit je sice hezke, ale vypovida to leda o tve aroganci - tzn "ja jsem neco rekl a tak to bylo a kdo s tim nesouhlasi je idiot...") - to ty jsi tady tvrdil neco o kralich a nevire, tzn ty obhajujes svuj nazor - ty uved prameny z kterych jsi dosel ke svym zaverum (taky by me zajimalo podle ceho usuzujes ze tehdejsi slechta nebyla zbozna...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod cudles » ned 15. bře, 2009 19:14

Ingwe: Zacinajici historik? Historii jsem studoval rok, pak jsem toho nechal, je to muj velkej konicek, bavi me to, odborna literatura,ale hlavne me bavi se dozvidat a vedet, ne badat a psat studie...coz spolu sice souvisi, ale me to nebralo a ani mi to jaksi ehm,neslo :oops: Historickej pramen je historickej pramen, nedelej z toho buhvi co, historickej pramen muze bejt jakkoliv zabarvene, a teprve praci historika, se z neho neco konkretnoho dozvime, prave hist. meerodamy, ruznym porovnavani a podobne, coz shrne v literature - nejake odborne literature - knize, takze se mi nelibi - historicky pramen je vic nez kniha, tak takhle ne :P
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod RBR » ned 15. bře, 2009 19:23

hellas píše:Můžeme si opět trochu zaspekulovat...co by se stalo, kdyby malomocný král Balduin byl zdráv a při síle...


Vše by záleželo natom nakolik by dokázal své bojechtivé barony udržet na uzdě. Zastavit Reginalda ze Chatillionu, aby furt nesral Saladina.
Jeho strategie obrany a mírového řešení byla dobrá, jen to chtělo vydržet. Sjednocené arabi nemohl v poli porazit, na to neměl sil. Tam zbývalo jen počkat až Saladin zemře a využít příležitosti, až se dědicové začnou rvát mezi sebou.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Dalt » ned 15. bře, 2009 19:24

cudles: pokud vim, tak na akademicke pude znamena pojem "prameny" jakykoliv relevantni zdro, z ktereho cerpame (tzn knihy psane nejakou autoritou atp...) - jinak souhlas s "historickymy prameny"
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod fakt » ned 15. bře, 2009 20:58

Dalt píše:fakt: nejak nechapu proc by mel ingwe uvadet nejaky prameny (to ze nechces na svem psani nic menit je sice hezke, ale vypovida to leda o tve aroganci - tzn "ja jsem neco rekl a tak to bylo a kdo s tim nesouhlasi je idiot...") - to ty jsi tady tvrdil neco o kralich a nevire, tzn ty obhajujes svuj nazor - ty uved prameny z kterych jsi dosel ke svym zaverum (taky by me zajimalo podle ceho usuzujes ze tehdejsi slechta nebyla zbozna...)


Je to jinak Dalte.
Ingwe chce historický prameny pořád po mě. Tímto jsem poukázal na stejnou relevanci jeho vyvracení, když žádné prameny sám neuvádí, pouze je vyžaduje.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » ned 15. bře, 2009 21:02

RBR píše: Sjednocené arabi nemohl v poli porazit, na to neměl sil. Tam zbývalo jen počkat až Saladin zemře a využít příležitosti, až se dědicové začnou rvát mezi sebou.

RBR


Tohle je dobrá strategie. Ale zkus to vydržet, když chceš teď a tady a ne až na onom.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 15. bře, 2009 21:26

cudles píše:Jeikob: Nic proti, ale spíš ti prospěje, když budeš nejdřív víc cist nez mluvit...tyhle konspiracni a podobny teorie me fakt bavi.

Ingwe:Dneska nemam naladu, a je i docela pozde, docela me stves. Snazil jsem se tam naznacit - PANE ODVAZNA TEORIE, ze bys to mel rozvest, coz znamena,co :?: Ze bys mel rozvest to o te ODVAZNE TEORII. Docvaklo? Doufam ze ted uz jo, jinak uz vazne nevim :roll:


právě že si občas něco přečtu. zrovna nedávno dělala máma korekturu novýho prostoru takovej intelektualně vědecký časopis právě hozenej do zelena a ve stylu new age. a ono z těh příspěvků je cítit jakýsi nádech nové ideologie. nejde o spiknutí nějakých konkretních jedinců :) spíš o určitý posun v myšlení svým způsobem iracionální .Ale nešlo mi o to tady šířit poplašný zprávy o zlých ekolozích. Ale o srovnání s tím jak i stejně jako ve středověku může být současný člověk ač má přistup k informacím a určité exaktní vzdělání může být manipulován a ovlivnován a podobně.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ingwe » ned 15. bře, 2009 22:45

cudles píše:Ingwe: Zacinajici historik? Historii jsem studoval rok, pak jsem toho nechal, je to muj velkej konicek, bavi me to, odborna literatura,ale hlavne me bavi se dozvidat a vedet, ne badat a psat studie...coz spolu sice souvisi, ale me to nebralo a ani mi to jaksi ehm,neslo :oops: Historickej pramen je historickej pramen, nedelej z toho buhvi co, historickej pramen muze bejt jakkoliv zabarvene, a teprve praci historika, se z neho neco konkretnoho dozvime, prave hist. meerodamy, ruznym porovnavani a podobne, coz shrne v literature - nejake odborne literature - knize, takze se mi nelibi - historicky pramen je vic nez kniha, tak takhle ne :P


za ten rok jsi ale musel pochopit, že od něčeho se musí začít, a nic lepšího než prameny nemáme. jasně, musí se k nim přistupovat v souvislostech, vytržená citace může být zavádějící víc než nepodložené fabulování. nedělám z nich bůh ví co. ale bez nich to nejde. označovat pramen za knihu je taky pěkně mimo. když ze země vyhrabeš kus zdi a popel, budeš tomu říkat kniha? :P nechci to tu rvát do osobní roviny. jde mi jen o jedno. nikdo o historii nemůže říct "bylo to takhle". a už vůbec né "bylo to takhle a je jedno proč, prostě mám pravdu". velmi vypečené je taky tvrzení "bylo to takhle, a jestli se ti nelíbí, že to ničím nedokládám, dolož ty mně že to tak není". kdyby takhle uvažovalo jen pár vědců, asi by to za chvíli celou vědu položilo. člověk který něco tvrdí, nic nedokládá a člověk který se ptá na to proč, něco má dokládat? je to k smíchu, a nevím, jestli to autorovi zde prezentovaného podobně stavěného výroku nedochází, nebo dochází a jen se královsky baví. já se ovšem nad touhle "logikou" taky královsky bavím, je to jak u blbejch na dvorečku :lol:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod hellas » pon 16. bře, 2009 0:29

RBR píše:
hellas píše:Můžeme si opět trochu zaspekulovat...co by se stalo, kdyby malomocný král Balduin byl zdráv a při síle...


Vše by záleželo natom nakolik by dokázal své bojechtivé barony udržet na uzdě. Zastavit Reginalda ze Chatillionu, aby furt nesral Saladina.
Jeho strategie obrany a mírového řešení byla dobrá, jen to chtělo vydržet. Sjednocené arabi nemohl v poli porazit, na to neměl sil. Tam zbývalo jen počkat až Saladin zemře a využít příležitosti, až se dědicové začnou rvát mezi sebou.

RBR


A kdože to nastoupil po Saladinovi? :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod hellas » pon 16. bře, 2009 0:29

double post
Naposledy upravil hellas dne pon 16. bře, 2009 13:10, celkově upraveno 1
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod fakt » pon 16. bře, 2009 8:14

Dinastie Ajjúbovců vládla po smrti Saladina na autonomních územích. Z těch nejznámějších jmenuju Egypt, Damašek a Jemen.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod cudles » pon 16. bře, 2009 10:47

Dalt píše:cudles: pokud vim, tak na akademicke pude znamena pojem "prameny" jakykoliv relevantni zdro, z ktereho cerpame (tzn knihy psane nejakou autoritou atp...) - jinak souhlas s "historickymy prameny"

To je snad samozrejme, ne? Nebo se me ptas? :P Ano je to tak :D :wink:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod cudles » pon 16. bře, 2009 10:51

za ten rok jsi ale musel pochopit, že od něčeho se musí začít, a nic lepšího než prameny nemáme. jasně, musí se k nim přistupovat v souvislostech, vytržená citace může být zavádějící víc než nepodložené fabulování. nedělám z nich bůh ví co. ale bez nich to nejde. označovat pramen za knihu je taky pěkně mimo. když ze země vyhrabeš kus zdi a popel, budeš tomu říkat kniha? :P nechci to tu rvát do osobní roviny. jde mi jen o jedno. nikdo o historii nemůže říct "bylo to takhle". a už vůbec né "bylo to takhle a je jedno proč, prostě mám pravdu". velmi vypečené je taky tvrzení "bylo to takhle, a jestli se ti nelíbí, že to ničím nedokládám, dolož ty mně že to tak není". kdyby takhle uvažovalo jen pár vědců, asi by to za chvíli celou vědu položilo. člověk který něco tvrdí, nic nedokládá a člověk který se ptá na to proč, něco má dokládat? je to k smíchu, a nevím, jestli to autorovi zde prezentovaného podobně stavěného výroku nedochází, nebo dochází a jen se královsky baví. já se ovšem nad touhle "logikou" taky královsky bavím, je to jak u blbejch na dvorečku :lol:[/quote]
Ingwe, dej si facku, a minimalne tak tri :roll: To co pises je v podstate jasny a o tom nebyla rec, a pramen za knihu jsem neoznacil, co to tady zkousis?Nebo jen neumis cist? :roll: Napsal jsem ze jako pramen nam muzu poslouit i odborna literatura :!: A jeste jedna vec Ingwe....studuj, studuj, ono te tohle tlachani zachvili prejde, na zacatku je akzdej filozof :P
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron