boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod DLD » čtv 12. srp, 2004 14:06

Stay sharp Onion (i jako zaregistrovaný)
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod Onion » čtv 12. srp, 2004 14:13

Děkuji za oficiální uvítání :) Troufám si tvrdit, že někteří diskutéři z důvodu nedostatku pohybu a přílišného horka maličko blbnou a mírně přestřelují :D

stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 12. srp, 2004 14:24

O co tu jde? Jeden napíše odkaz na stránky co ho zaujaly, druhý mu žačne nadávat on se proti tomu ohradí a přijde třetí, který to vezem osobně a hned se čertí???
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod DLD » čtv 12. srp, 2004 14:25

Vymýšlet duchaplné komentáře zabere taky něco času.Kde pak brát čas na pohyb?No a potom už stačí jen aby selhala klimatizace.... :lol:
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Onion » čtv 12. srp, 2004 14:27

for David:
Myslím si, že se to vysvětlilo. Někdo pomíchal hrušky s jablkama, přidal tochu cibule a náhodou použil můj pozdrav. Tak jsem se jen ozval :D

Nejlepší asi bude vrátit se k původní diskuzi o boji nožem. Pakliže tedy někdo ještě má nějaký zajímavý poznatek, nebo odkaz :wink:
Naposledy upravil Onion dne čtv 12. srp, 2004 14:29, celkově upraveno 1
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DLD » čtv 12. srp, 2004 14:28

David píše:O co tu jde? Jeden napíše odkaz na stránky co ho zaujaly, druhý mu žačne nadávat on se proti tomu ohradí a přijde třetí, který to vezem osobně a hned se čertí???


Tak snad zpět k nožíkům :wink:
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 12. srp, 2004 17:47

Co se týče odborníků na boj nožem,myslím,že nejznámější a zřejmě i nejschopnější(pouze můj názor),jsou tři:
p.Cibulka(Sitra Achra),p.Schovanec (již zmiňované ikaef) a p.Hradecký(www.serrada.cz , skatach).
Nevím,jak je na tom p.Mádl(Nagomi),slyšel jsem hodně dobré reference,ale i hodně negativ a hlavně ho neznám ,takže se nemohu vyjádřit.Tady by se spíše mohl vyjádřit Onion :wink:

Co se týče SCARS,tam má boj nožem také své místo,ale nejde o klasický výcvik,spíše jde o soubor technik aplikovatelných jakkoli(stejně jako v MCS nebo v Krav Maga).
Samozřejmě také nelze opomenout Magisterium,ale tam se nezaměřují primárně na nůž.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DLD » pát 13. srp, 2004 6:38

pokud jde o p.Cibulky a p.Schovance souhlasím s Jendisem. p.Hradeckého a p.Mádla jsem bohužel v akci neviděl a docela by mě zajímalo jaké zkušenosti jsou s těmito chlapíky.
DLD
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 13. srp, 2004 7:47

Já p.Hradeckého také v akci neviděl,ale jeho jméno je docela pojem a spousta lidí se o něm vyjadřuje hodně pochvalně.Koneckonců,i zde se pohybujou lidi,kteří ho znají osobně.....můžou se vyjádřit :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » pát 13. srp, 2004 15:39

A co zahraniční instruktoři? Máte někdo nějakou osobní zkušenost?
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 13. srp, 2004 15:44

Vlado Schmidt.....exlegionář a naprosto nezničitelný "železný dědek".Snad 9. dan JuJutsu...a s nožíkem taky ukazoval úchvatné kousky 8O 8O
Jenže jsem byl tenkrát "piškot"....a už si to moc nepamatuju :( :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 13. srp, 2004 15:55

Jendis píše:Já p.Hradeckého také v akci neviděl,ale jeho jméno je docela pojem a spousta lidí se o něm vyjadřuje hodně pochvalně.Koneckonců,i zde se pohybujou lidi,kteří ho znají osobně.....můžou se vyjádřit :wink:


fuj tajcl, Hradecky? Ulisnej "takybyradnejakejcertifikat". To je vsechno. Osobni skusenost. Kdyz o nem nekdo tvrdi ze je pojem, musi byt vadnej.
Hodne by o Hradeckym asi mohl rict treba Ivan Rzounek, jestli by mu to za to stalo.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pát 13. srp, 2004 16:04

Anonymní píše:
Jendis píše:Já p.Hradeckého také v akci neviděl,ale jeho jméno je docela pojem a spousta lidí se o něm vyjadřuje hodně pochvalně.Koneckonců,i zde se pohybujou lidi,kteří ho znají osobně.....můžou se vyjádřit :wink:


fuj tajcl, Hradecky? Ulisnej "takybyradnejakejcertifikat". To je vsechno. Osobni skusenost. Kdyz o nem nekdo tvrdi ze je pojem, musi byt vadnej.
Hodne by o Hradeckym asi mohl rict treba Ivan Rzounek, jestli by mu to za to stalo.


No,jak jsem psal,já ho neznám.Na druhou stranu,zrovna p.Hradecký se podílí na výcviku ROZA(URN,aj).....tak nevím.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 13. srp, 2004 16:09

Jendis píše:
Anonymní píše:
Jendis píše:Já p.Hradeckého také v akci neviděl,ale jeho jméno je docela pojem a spousta lidí se o něm vyjadřuje hodně pochvalně.Koneckonců,i zde se pohybujou lidi,kteří ho znají osobně.....můžou se vyjádřit :wink:


fuj tajcl, Hradecky? Ulisnej "takybyradnejakejcertifikat". To je vsechno. Osobni skusenost. Kdyz o nem nekdo tvrdi ze je pojem, musi byt vadnej.
Hodne by o Hradeckym asi mohl rict treba Ivan Rzounek, jestli by mu to za to stalo.


No,jak jsem psal,já ho neznám.Na druhou stranu,zrovna p.Hradecký se podílí na výcviku ROZA(URN,aj).....tak nevím.


Hm, pred nekolika lety cvicil vojenskou policii Roman Hladik. Je to tedy nejake meritko ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Onion » pát 13. srp, 2004 16:10

Já jsem poznal několik a vzpomenu si na některé:
R. Ferrera
Marc "Animal" Mac Young
J. Yamaue
Johan Skalberk
Oliver Withmann
Jun de Leon
J. Espinousa
Bram Frank

Za všechny stačí vzpomenout toho posledního. V současnosti americká jednička. Je to velmi šikovný a schopný padesátník. Bohužel, to co vyučuje je vhodná nástavba a bombónek pokud již máte v sobě základy. Pokud někdo začne zkoušet to co učí, bude překvapen. Je to klasické pro většinu instruktorů co vyučují něco s nožem. Většinou se učí samé složitosti, vypadá to pěkně a žáci dostávají to co chtějí: Spoustu novinek a pocit, že se naučili něco nového. Kupují si tak falešný pocit, že jsou dobří. Přitom je pravdou, že to většina instruktorů dělá, aby si udržela průměrného studnta, což znamená člověka který nemá vůli a sílu stále drilovat základní cviky. A přitom již ve slovním spojení "základní cviky" je ukázána důležitost takových cvičení. :twisted:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 13. srp, 2004 16:20

Anonymní píše:
Jendis píše:
Anonymní píše:
Jendis píše:Já p.Hradeckého také v akci neviděl,ale jeho jméno je docela pojem a spousta lidí se o něm vyjadřuje hodně pochvalně.Koneckonců,i zde se pohybujou lidi,kteří ho znají osobně.....můžou se vyjádřit :wink:


fuj tajcl, Hradecky? Ulisnej "takybyradnejakejcertifikat". To je vsechno. Osobni skusenost. Kdyz o nem nekdo tvrdi ze je pojem, musi byt vadnej.
Hodne by o Hradeckym asi mohl rict treba Ivan Rzounek, jestli by mu to za to stalo.


No,jak jsem psal,já ho neznám.Na druhou stranu,zrovna p.Hradecký se podílí na výcviku ROZA(URN,aj).....tak nevím.


Hm, pred nekolika lety cvicil vojenskou policii Roman Hladik. Je to tedy nejake meritko ?


Není... :wink: Nechápej mne špatně,já ho opravdu neznám,nemohu jej tedy obhajovat.Jen si nemyslím,že třeba takový p.Macháček by vedle sebe snesl "přisírku".Vždyť i on to tu občas sleduje....může se vyjádřit.
Prostě jsem prodával,jak jsem koupil....a kladných ohlasů na něj jsem slyšel mnohem více.Toť vše.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 13. srp, 2004 16:27

Jendis píše:

Není... :wink: Nechápej mne špatně,já ho opravdu neznám,nemohu jej tedy obhajovat.Jen si nemyslím,že třeba takový p.Macháček by vedle sebe snesl "přisírku".Vždyť i on to tu občas sleduje....může se vyjádřit.
Prostě jsem prodával,jak jsem koupil....a kladných ohlasů na něj jsem slyšel mnohem více.Toť vše.....


ale jo, ja to chapu :wink: , pisu o SVOJI OSOBNI SKUSENOSTI, nic vic :wink: . Co se tyce Machacka, snese okolo sebe jakoukoliv "prisirku" pokud mu z toho neco kapne, nejenom penize, proste NECO. A to je taky moje osobni dlouhodoba skusenost. Ani bych si nedovolil psat nejake drby z doslechu.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Onion » pát 13. srp, 2004 16:29

for Anonymní:
A byl by jsi schopen a ochoten to říct jmenovaným do očí? Pokud ne, tak to neříkej ani tady. :evil: 8) :D
Zatím to tady až na pár výstřelků byla celkem pokojná debata, tak proč to rušit. Pokud máš něco proti někomu napiš to věcně.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 13. srp, 2004 17:40

To je fakt.....konkrétně,nebo vůbec :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pát 13. srp, 2004 18:47

Onion píše:for Anonymní:
A byl by jsi schopen a ochoten to říct jmenovaným do očí? Pokud ne, tak to neříkej ani tady. :evil: 8) :D
Zatím to tady až na pár výstřelků byla celkem pokojná debata, tak proč to rušit. Pokud máš něco proti někomu napiš to věcně.


samozrejme - od roku 1990 uz to od me slyseli mnohokrat. Nekdo se ptal na Hradeckeho, ja napsal svuj nazor - tak o co jde?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron