AKJ

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

AKJ

Příspěvekod dominik » čtv 19. bře, 2009 16:39

Ahoj všem,
mám jen dotaz abych zjistil jestli je v povědomí lidí jedno bojové umění respektivě sebeobranné. Jmenuje se Allkampf-jitsu. A případně jaký máte názor na toto moderní BU?
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

 

Příspěvekod Makoto » pát 20. bře, 2009 15:23

Nazdar s klukama z Allkampfu se znam a mohu doporucit. Jsou jedni z mala, kteri maji napriklad zenskou sebeobranu dobre zvladnutou. Kluci jezdi na fajty do Nemecka a musim rici, ze jsou jedni z mala, co si na nic nehrajou. Allkampf je nemecka verze jujutsu, ale ve skutecnosti je to karate riznute hody, apod. ;-) Presto opravdu mohu doporucit. Na jejich strankach najdes kde vsude maji oddily. Je to to, co jsi chtel vedet? :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod dominik » pát 20. bře, 2009 20:09

Akj dělam, jen jsem chtěl zjistit jako moc je toto umění rozšířeno kolem čr nejen v mém okolí. Já dělal 2 roky judo a 4 roky karate, ale teď jsem se rozhodl pro něco komplexnějšího. Sice inklinuju ke karate ale s akj jsem velmi spokojen. Tak jen jestli je v povědomí lidí. Ale zatím nic moc:-)

Dík za reakci
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod cudles » sob 21. bře, 2009 1:59

Ja ho delal cca dva mesice, a mam oproti Makotovi jiny nazor. Zalezi co od toho chces..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Riedl » sob 21. bře, 2009 6:16

Taky bych doporučoval něco jiného....nechci zde rozepisovat zkušenosti z Alkampf Jitsu je to dost smutný... :? :?

Cvič tak 3 roky nějakej Full a dá ti to daleko víc než přerážení prkýnek a skládání stupňů... :wink:
Riedl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 21. bře, 2009 0:00
Bydliště: Písek-Praha

Příspěvekod dominik » sob 21. bře, 2009 12:08

nejsem v akj tak dlouho řekněme rok, ale hodne to zaleží na přístupu senseie (ohledně jako jakékoliv jiné bojové umění). Je fakt, že zezačátku co tak vidim tak plno lidi odejde protože mu to nic neříká, dělat stále dokola 3 měsíce 10 technik atd., ale čím dýl to dělám tí mě to víc baví. Ty začátky jsou krušné asi všude. Například okinawa karate, které jsem dělal (jak jsem psal již v prvním příspěvku) jo hodně moc o trpělivosti. Chtěl jsem cvičit musado ale dojíždět na trénink 2x týdně 50km tam a 50 zpět....to se mi fakt nelíbilo:-) tak to aspoň teď kombinuju s mui thay a tato kombinace mi vyhovuje docela bych rekl maximálně. Ale v celku jsem s AKJ dost spokojenej
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod dominik » sob 21. bře, 2009 12:18

ale spíš jsem chtěl zjistit jak je AKJ rozšířeno mezi lidma co se o BU zajímají
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod cudles » sob 21. bře, 2009 15:03

dominik: Meles ptakoviny...jen jedna z mnoha veci po kterych sem si udelal obrazek..a to kdyz na prvnim treninku AKJ jdu na konci do sparringu v grapplingu s nejakym(orabzovym ci zelenym) paskem, a ten si ani neskrtne(pritom mne ta zem nikdy nesla) je to jen jedna vec pro ilustraci...zbytek ani psat nebudu..a kombinace AKJ a MT...MT ti da mnohem vic, nevidim duvod proc se vedle MT jeste placat nekde na AKJ :roll: Misto tech treninku AKJ navic chod radsi behat..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod pucmaz » ned 22. bře, 2009 3:04

dominik píše: Například okinawa karate, které jsem dělal (jak jsem psal již v prvním příspěvku) jo hodně moc o trpělivosti.


To me zajima. Jak vypadaly vase treningy na okinawa karate? Dik.
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Kanec » ned 22. bře, 2009 10:30

Né že by se mě to nějak výrazně dotklo, ale u nás bych si klidně mohl založit klub okinawa karate, cvičil by se tam kotrmelec dopředu a kotrmelec dozadu a nikdo by nic necek. Já si myslím, že karate může být úplně plnohodnotný judu, když je někdo tělesnou kontrukcí robstní pořez nebo thai boxu, když je někdo hajzlový pavůk :D
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod graver » ned 22. bře, 2009 12:03

Kanec píše:Já si myslím, že karate může být úplně plnohodnotný judu, když je někdo tělesnou kontrukcí robstní pořez nebo thai boxu, když je někdo hajzlový pavůk :D

Prej se říká "myslet znamená ho*no vědět. Už jsi někdy karatistu pořeza/pavouka viděl? A pokud ano, vypadalo to jako judo/TB?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod dominik » ned 22. bře, 2009 13:13

for pucmaz: za senseie jsem měl Tomáše Ulricha jestli neznáš. Momentálně má školu ve Zruči na Sázavou. A tréninky? Jezdili jsme hodně kata, nácviky úderů a krytů proložené tréninkem na makiwaře pak nějaké kihon ipon kumite atd.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod Kanec » ned 22. bře, 2009 13:58

graver: říká se toho moc ani nechci vzpomínat :) Jediný co tě zajímá je že ti řeknu jo? Nemusíš bejt tak skromnej :) Neizoluj to, znám i thaiboxery kterejm by šlo líp judo než thaibox, ale o to nejde.
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pucmaz » pon 23. bře, 2009 4:26

Kanec píše:u nás bych si klidně mohl založit klub okinawa karate, cvičil by se tam kotrmelec dopředu a kotrmelec dozadu a nikdo by nic necek.

Bohuzel. Snad se to zmeni...

dominik: takze Panter... diky za info :wink:
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod graver » pon 23. bře, 2009 7:36

Kanec píše:graver: říká se toho moc ani nechci vzpomínat
To určitě, ale to rčení s tím myšlením se docela osvědčilo. Nejen tady...
Kanec píše:Jediný co tě zajímá je že ti řeknu jo?

Proč jediný - prostě mě zajímá, jestli myslíš nebo víš
Kanec píše:Nemusíš bejt tak skromnej :) Neizoluj to, znám i thaiboxery kterejm by šlo líp judo než thaibox, ale o to nejde.

:?: :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: AKJ

Příspěvekod Radzuslav » pon 23. bře, 2009 10:37

dominik píše:Ahoj všem,
mám jen dotaz abych zjistil jestli je v povědomí lidí jedno bojové umění respektivě sebeobranné. Jmenuje se Allkampf-jitsu. A případně jaký máte názor na toto moderní BU?


Vrátím se k původnímu dotazu. Podobně jako Makoto znám pár "alkampfaků" - setkávám se s nimi na seminářích a kempech. Myslím, že je to jedna z nejlépe fungujících budo organizací v ČR. Maji vysokou úroveň jak po stránce technické i trenérské - je to dáno především osobností jejich prezidenta Martina Matouše a lidí kolem něho - jsou to srdcaři. Mají velkou budoucnost především pro karate lidi, kteří hledají nějakou nadstavbu, aniž by museli opustit svoje karate základy, techniky a principy. Bohužel v čem je jejich síla je zároveň i slabost - mají obrovskou škálu chvatů (karate, judo, jujutsu, teakwondo...) což je dobré pro bojová umění. Pro reálnou sebeobranu je to však spíše nevýhodnou.
Je tedy Allkampf bojovým uměním či reálnou sebeobranou? Na to ať si každý udělá svůj názor.
Klukům z AKJ držím palce.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: AKJ

Příspěvekod RBR » pon 23. bře, 2009 12:31

Radzuslav píše: Mají velkou budoucnost především pro karate lidi, kteří hledají nějakou nadstavbu, aniž by museli opustit svoje karate základy, techniky a principy. Bohužel v čem je jejich síla je zároveň i slabost - mají obrovskou škálu chvatů (karate, judo, jujutsu, teakwondo...) což je dobré pro bojová umění. Pro reálnou sebeobranu je to však spíše nevýhodnou.


Proč je to výhodou pro BU a nevýhodou pro sebeobranu?
Proč by měl volit AKJ? Co v AKJ považuješ pro tu skupinu za tak přínosné, aby do toho šli?
Spíš bych řekl, že karate zanedbává pouze boj na zemi, všechno ostatní tam je a pak to chce jen makat.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: AKJ

Příspěvekod Radzuslav » pon 23. bře, 2009 13:10

RBR píše:
Radzuslav píše: Mají velkou budoucnost především pro karate lidi, kteří hledají nějakou nadstavbu, aniž by museli opustit svoje karate základy, techniky a principy. Bohužel v čem je jejich síla je zároveň i slabost - mají obrovskou škálu chvatů (karate, judo, jujutsu, teakwondo...) což je dobré pro bojová umění. Pro reálnou sebeobranu je to však spíše nevýhodnou.


Proč je to výhodou pro BU a nevýhodou pro sebeobranu?
Proč by měl volit AKJ? Co v AKJ považuješ pro tu skupinu za tak přínosné, aby do toho šli?
Spíš bych řekl, že karate zanedbává pouze boj na zemi, všechno ostatní tam je a pak to chce jen makat.

RBR


Je to o úhlu pohledu, takže tu budu prezentovat svůj. Některé školy se prezentují širokou škálou technik, a mezi ně, podle mě, AKJ patří. Vytváří na základě toho systém technických stupňů a v rámci sebeobrany tyto techniky uplatňuje. Sám jsem absolventem systému, kde se vybrané techniky (judo, aikido, ju-jutsu) často uměle implementovali do sebeobraných technik - čím více jich na jednotlivé útoky člověk znal, tím měl vyšší technický stupeň (jednoduše řečeno) - to mě osobně dělalo v hlavě zmatek a při skutečném ohrožení jsem to stejně řešil intuitivně. Nyní trénuji systém, který staví na jednoduchosti a funkčnosti - což mi až teprve nyní dává vnitřní víru v úspěch při konfliktu.
Co se AKJ jako "nadstavby" karate týče, mohu posuzovat pouze z venčí. Sleduji rozmach AKJ v ČR a kromě osobních vazeb lidí z AKJ, se nové kluby rekrutují z karate klubů (často velmi úspešných - např. Spartak HK), které hledají další možnosti rozvoje (proč? to se zeptejte jich) - což je zároveň i velmi dobrý marketing a know how, které šíří Martin Matouš.
Vyjadřuji tady svůj názor, tak ho prosím respektujte, stějně jako respektuji váš.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Kanec » pon 23. bře, 2009 14:24

graver: ty mě zkoušíš? :) Určitě bych tě víc potěšil kdybych měl komunikační talent :( Abych ještě jednou přiblížil co jsem tedy měl dříve na mysli. Karate chápu jako okinawské komplexní styly, pro každého mistra trochu jiné, něco jako staré japonské MMA :) , ale logicky poskládané z kopů, úderů, porazů atd. Proto nevidím důvod proč by se začátečník měl vrtat v něčem jiném jako to mixovat s aikidem nebo judem, když všechno co potřebuje má ve svém dojo? Pokud si někdo myslí, že karate je jenom o úderech nebo dokonce jen přímka a nikdy neviděl jak karatista vazoun někoho mrskne přez bok ukázkověji než i kdejaký judista tak ať se zamyslí nad vlastním dojo. Tohle si myslím a karate necvičím, ale můžeš mě ignorovat stejně jako já musím ignorovat spoustu zdejších individuí :wink:
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » pon 23. bře, 2009 14:28

Díky. Nejspíš k vám přecházejí lidí z oddílů zaměřených na sportovní karate. Bohužel často u těchto klubů vzniká vakuum, které lidi nutí najít si něco jiného. Tam je to tak, že pokud se zaměří na soutěže tak je to ok, ale když chtějí dělat karate spíše zaměřené na sebeobranu tak je problém. Člověk zjistí, že oddíl je úzce zaměřen na specializovanou přípravu a nic mimo nikdo nechce nebo neumí. Pak přejdou jinam, k něčemu co se jim zdá, že se k přípravě na ulici hodí více.
Jinak nemám pocit, že by karate fungoval tebou popsaný systém využívání stále složitějších kombinací na vyřešení stejného útoku s rostoucí vyspělostí, ale to může být oddíl od oddílu jiné.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron