Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Boreas » pon 30. bře, 2009 17:23

Amen.
Ani jsem tohle vtipné vlákno nestačil zaregistrovat a už je po boji :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod ghekon » pon 30. bře, 2009 21:24

Taky mne mrzi ze uz je poboji, ale kdyby se guru3d jeste nahodou ukazal tak bych mu rad vzkazal dve veci -

a) Vim ze se sice nedostavis, ale kdyby nahodou ano a kdyby z tebe nahodou neco zbylo po sparringu s ukropem, hlasim se jako druhy.

b) Je mi lito lidi jako jsi ty :wink: Jinak jestli to hopskani krizene s judem povazujes za neco co ti zachrani zivot, tak ti preju abys to nikdy nemusel pouzit ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 30. bře, 2009 21:29

Taky mne mrzi ze uz je poboji, ale kdyby se guru3d jeste nahodou ukazal tak bych mu rad vzkazal dve veci -

a) Vim ze se sice nedostavis, ale kdyby nahodou ano a kdyby z tebe nahodou neco zbylo po sparringu s ukropem, hlasim se jako druhy.

b) Je mi lito lidi jako jsi ty :wink: Jinak jestli to hopskani krizene s judem povazujes za neco co ti zachrani zivot, tak ti preju abys to nikdy nemusel pouzit ;)
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pon 30. bře, 2009 21:51

No. Já myslim, že Guru3D se zde již neukáže, protože s jeho přístupem k sebeobraně ho brzo zavřou za nepřiměřenou sebeobranu. :twisted:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod wordsworth » úte 31. bře, 2009 5:56

Jaká nepřiměřená sebeobrana? Lidi s tímhle přístupem většinou naštěstí ublíží spíše sobě než jiným.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 31. bře, 2009 6:59

No, pokud chce na někoho hned střílet, když ho někdo napadne holýma rukama, tak nevím, zda je v tom přiměřenost a zda by ho z toho nějaký právník vysekal, ale budiž, no.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nekdojiny » pát 03. dub, 2009 20:55

Pro guru3d (už to tady bylo): http://www.youtube.com/watch?v=4HZ43Nkj58E :twisted:

Neříkám že je to univerzální, ale určitě je to rovnocená součást sebeobrany jako třeba páky, hody atd... :P
Vivas loco, mortuos plango, fulgura frango!
®ivé volám, mrtvé oplakávám, blesky lámu!

Nápis na zvonu
nekdojiny
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. čer, 2008 23:00
Bydliště: Karviná

Příspěvekod scout » sob 04. dub, 2009 8:07

nektery systemy pripravujou na ulici lip nez jine to bezesporu....ale muj nazor ... 8) ...na ulici rozhoduje ze 30% technika ..ze 30% fyzicka a ze 40% srdce a touha dotahnout tu skurvenou zalezitost do konce...asi tak... :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Rony » pon 06. dub, 2009 22:14

4guru3d: mluvíš tady o moderních hrozbách, co to je? Nůž, tyč, pistole, atomový výbuch??? Když pominu, že zde popíráš všechny styly, které jsou buď sportovní nebo tradiční (což je škoda, protože i ony jsou funkční), tak ti odpovím na další část tvého dotazu, který tu možná (ze zcela zjevných příčin) tak trochu zanikl. KM a realita? OK, ale uvědom si, že KM je splácanina několika stylů dohromady, bez zjevného konceptu a dělaná pro rychlou výuku spousty lidí. Proto je rychlá a osvojitelná k naučení, protože to je pro výuku vojáků a lidí, kteří to potřebují nejdůležitější a postavena na velkém drilu, který pak jednotlivé techniky může udělat funkční. Problém? Koncept a právě ona příznačná jednoduchost, která stačí na obyčejného člověka, ale s trochu cvičeným je problém. Jak už jsem řekl, jsou to techniky bez konceptu a rychle osvojitelné, ale skutečnost??? Pokud mohu skromě soudit :wink: , tak: nůž-0, tyč-0, střelná zbraň-pokud útočník je debil, pak možná (ale to učí vícero systémů), ruce-bída, každý ...box je rozloží a atomový výbuch.... :?:
Nechci tady nijak shazovat styl Krav Maga, ale dle výše zmíněného, jsou styly, které jsou prostě propracovanější a řeší spoustu věcí jinak a v žádném případě nejsou horší-spíš naopak :wink:
A proč je KM tak dobrá a oblíbená? Jednoduché, protože ty co ji cvičí tomu věří (což je asi to nejdůležitější u každého stylu). Ale tady je to ještě jaksi trochu posunuto tím, že je výuka tzv. po vojensku.Dril, dril, dril...lidí je jak sraček :wink:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Rony » pon 06. dub, 2009 22:33

4guru3d: mluvíš tady o moderních hrozbách, co to je? Nůž, tyč, pistole, atomový výbuch??? Když pominu, že zde popíráš všechny styly, které jsou buď sportovní nebo tradiční (což je škoda, protože i ony jsou funkční), tak ti odpovím na další část tvého dotazu, který tu možná (ze zcela zjevných příčin) tak trochu zanikl. KM a realita? OK, ale uvědom si, že KM je splácanina několika stylů dohromady, bez zjevného konceptu a dělaná pro rychlou výuku spousty lidí. Proto je rychlá a osvojitelná k naučení, protože to je pro výuku vojáků a lidí, kteří to potřebují nejdůležitější a postavena na velkém drilu, který pak jednotlivé techniky může udělat funkční. Problém? Koncept a právě ona příznačná jednoduchost, která stačí na obyčejného člověka, ale s trochu cvičeným je problém. Jak už jsem řekl, jsou to techniky bez konceptu a rychle osvojitelné, ale skutečnost??? Pokud mohu skromě soudit :wink: , tak: nůž-0, tyč-0, střelná zbraň-pokud útočník je debil, pak možná (ale to učí vícero systémů), ruce-bída, každý ...box je rozloží a atomový výbuch.... :?:
Nechci tady nijak shazovat styl Krav Maga, ale dle výše zmíněného, jsou styly, které jsou prostě propracovanější a řeší spoustu věcí jinak a v žádném případě nejsou horší-spíš naopak :wink:
A proč je KM tak dobrá a oblíbená? Jednoduché, protože ty co ji cvičí tomu věří (což je asi to nejdůležitější u každého stylu). Ale tady je to ještě jaksi trochu posunuto tím, že je výuka tzv. po vojensku.Dril, dril, dril...lidí je jak sraček :wink:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Rony » pon 06. dub, 2009 22:35

sorry, už je asi pozdě a nějak jsem to zdubloval:-(
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » úte 07. dub, 2009 7:46

guru3d píše:Takže vidím že jsi skutečně teoretik sportovec. Já už byl napaden nožem 2x, a to vysmívané JuJitsu, kterému se tu jak debil směješ mi zachránilo život!
Dělat box nebo muay thai, byl bych dneska mrzák nebo mrtvej :x


Přečetl jsem první dvě stránky tohodle topicu a docela jsem se pobavil. Nebudu to rozebírat co je lepší a co ne.. Osobně bych se nechtěl dostat do konfliktu s někým kdo zvládá boj na zemi. Sice mám nějakou přípravu na zem, ale s mojí muší váhou bych toho moc nezvládl. Proto radši budu mlátit a držet si odstup tak abych se na tu zem nedostal. Myslíš že je pro mě bezpečnější jít na zem se 100 týpkem když mám cca 60 kg?
Ale trošku jsem odbočil od toho co jsem chtěl říct.. Ono je bezpečnější při napadení nožem jít na tělo místo toho držet si odstup?? To snad nemyslíš vážně..
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Frank » úte 07. dub, 2009 13:23

4guru3d:

zavři se na hajzl, tam si dej facku a přemejšlej o tom proč seš takovej idiot...pak můžeš vylízt a ukázat se venku.
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

aa

Příspěvekod mikro » úte 12. kvě, 2009 13:14

Rony: Co se tyce Krav Magy,tak mas pravdu,ze se jedna o splacaninu ruznych stylu,ale diky blizkovychodnimu konfliktu,je tam neustale testovana a ne zrovna dobre fungujici techniky sou nahrazovany efektivnejsimi,cimz ziskava na ucinosti...
Je tedy tezke soudit bojove umeni,podle videii nebo toho,co jsi mel moznost povrchne videt,aniz by jsi si tim bojovym umenim sam neprosel..Coz spousty lidi cvicich bojove umeni potvrdi..
Nezalezi totiz ani tak na stylu jako spis na tom,co si z toho odneses..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » stř 13. kvě, 2009 17:56

Rony, co myslíš tím, že Krav Maga nemá "koncept"? Vždyť jejím pojetím je právě ta jednoduchost a efektivita.

Pokud mohu skromě soudit, tak: nůž-0, tyč-0, střelná zbraň-pokud útočník je debil, pak možná (ale to učí vícero systémů), ruce-bída, každý ...box je rozloží a atomový výbuch....


Tím myslíš obranu proti těmto zbraním, boj s nimi, nebo dokonce obojí? Kromě tý atomovky samozřejmě :lol:
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 13. kvě, 2009 21:07

Mám na tebe Rony jen jednu otázku-U koho a jak dlouho jsi trénoval Krav Magu???
Předem dík za odpověď
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rony » stř 13. kvě, 2009 22:20

mikro: souhlas, ale všechna trochu "akčnější" BU jsou někde testována a tím získávají na účinnosti :wink:

Naked_Snake: 1) jednoduchost a efektivita je všude (KM, TB, WT/CH, Musado, MA, PTK atd., atd.) Takže ten koncept bude pravděpodobně něco jiného :idea:
2) přesně tak, obrana a boj s nimi. Pokud nevím, co se dá dělat s nožem nebo s tyčí, nemůžu se tomu bránit :roll:

defendu: nemusím cvičit kde co, jen abych se mohl k tomu vyjadřovat. Však ty tu jinde taky předestíráš své názory na zcela jiné téma a fakt pochybuji, že ty sám si se všemu, k čemu se tu vyjadřuješ věnoval. Takže na tvoji chytrou otázku, má odpověď :wink:
Navíc lidi, které znám a trénují KM celkem dlouho, se velmi jednoznačně vyjadřují, že podání KM záleží velmi na instruktorovi a to se, jak se zdá, velice liší.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » čtv 14. kvě, 2009 5:33

Tvoje odpověď mi stačí...vyjadřuješ se rádobyfundovaně k něčemu o čem nemáš páru.
Pokud máš dojem,že jsem se tu někdy vyjadřoval k něčemu s čím nemám osobní zkušenost tak mi to laskavě napiš a neplácej do tmy.
Znáš někoho kdo celkem dlouho cvičí KM? :lol: - vidím,že máš rozhodně kvalitní podklady :roll:
Ty znáš nějaký styl kde nezáleží na instruktorovi a kde se výuka neliší od konkrétního vyučujícího....tak mi ho prosímtě představ,rád se s tím stylem seznámím.

Děkuju ti za tvou odpověď,která narozdíl od té mojí otázky,nebyla chytrá
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Naked_Snake » čtv 14. kvě, 2009 9:02

nůž-0, tyč-0, střelná zbraň-pokud útočník je debil, pak možná (ale to učí vícero systémů)

Neznám žádný systém, kde by byla uspokojivě řešena obrana proti noži holou rukou, ale " 0 " je trochu přehnaná, ne? Už jsem viděl horší, takže ty by šli do mínusu? Neznám ani žádný systém, který by uspokojivě řešil obranu proti střelné zbrani, pokud dotyčný NENÍ debil. Co se týče debilů ozbrojených střelnou zbraní, tak jsem se ještě nesetkal se systémem, který by, alespoň pro mě, řešil lépe danou problematiku. Samozřejmě neznám všechny systémy a rád se dozvím o nových, které řeší střelnou zbraň (nebo i ostatní problémy) ještě lépe než KM.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod Mulda » čtv 14. kvě, 2009 10:16

Hm... že by strikeři neměli proti klinčařům šanci? no... tak jestli si tohle opravdu někdo myslí, tak o boji neví vůbec nic. Bojovník by měl být všestranný. nevím co se tady pořád řeší ohledně některých bludných technik a bojových umění, když se stačí kouknout na kvalitní zápas mma a hned víš co funguje a co ne...
Jasně, i ten nejrealističtější zápas mma není úplně reálný, pokud nemůžeš trhat uši, kousat nosy a vypíchávat oči, ale je to to nejreálnější co může být. Proč si myslíš, že Fedor, perfektní judista trénuje i box? protože to je neúčinný? podívej se na jeho techniky...perfektními údery si nahlodá soupeře a pak s ním jde na zem, kde ho většínou umlátí, nebo přinutí tapnout.
Údery a kopy jsou hodně důležité!! Když jdeš v boji proti o 30 kilo těžšímu borci, tak je to v podstatě tvoje jediná zbraň, pokud teda dotyčný o boji v klinči a na zemi neví vůbec nic a nemá vedle sebe pár kamarádů. V tomto případě máš jedinou možnost, srazit toho borce na zem maximálně 2 hodně rychlými a trdými údery, prostě sundat ho dřív, než tě stačí drapnout a udělat z tebe žrádlo pro prasata. Je pravda, že highkick na hlavu na ulici si může dovolit málokdo a i tak je to dost nebezpečné a já osobně bych se toho opravdu vyvaroval, ale takovýma lowkickama rozkopat nohy není vůbec od věci.
Prostě když chceš být dobrý bojovník, nemůžeš být jenom dobrý striker, nebo jenom dobrý grappler a zápasník, musíš vědět o všem trochu a úplně nejlíp o všem všechno:D:D
Mulda
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. kvě, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků