JIUJITSU Hranice na Moravě

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

JIUJITSU Hranice na Moravě

Příspěvekod kumori » čtv 26. bře, 2009 17:56

na webu jsem na www.studioblanka.cz našel, že se zde vyučuje jiujitsu jako součást ninjutsu a vede jej nějaký p.Draber, prý 2x vicemistr ČR v kickboxu, cituji z webu : "NINJUTSU a TAI ČI vede Miroslav Draber - vede oddíl NINJUTSU a školu TACU RYU, 2. vícemistr ČR v KICK BOXU, FULL kontakt, cvičitel TAI ČI školy Jang pod garantem Aleny Kotvanové cvičitelky 2.třídy školy Jang. " - ku.va v Hranicích na Moravě mají smysl pro humor :lol: 8)

co je to TACU ryu, zná to někdo?

pan Draber, zná jej někdo?

Předem děkuji za hodnotné a věcné odpovědi.Váš zvědavý Kumori
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod mysmys » pát 27. bře, 2009 11:15

Tacu ryu neznam

... hledal jsem na webech v nejakych korju skol a nenasel jsem.

Nasel jsem, ale tatsu ryu - coz by se dalo z anglickeho prepisu cist jako tacu rjú.

vice info na http://www.webspawner.com/users/goshinjutsu/index.html

CITACE z webu:
One is Hanshi William Cavalier. Hanshi Cavalier was not only one of Jerry's students but eventually became one of his teachers. Hanshi Cavalier establshed his own martial art of Tatsu Ryu. There is Tatsu Ryu Karate, Tatsu Ryu Aikijitsu and Tatsu Ryu Kenjutsu. Hanshi Cavalier received his 10th Dan directly from Kyoto Durant. He was also both a teacher and student to Kyoto Durant's #2 student, Shihan Carl McClafferty. Shihan McClafferty taught Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu to Hanshi Cavalier, which was included in the Tatsu Ryu Kenjutsu.


Kazdopadne tezko rict, co by Tacu ryu mohlo byt. Asi nejlepsi bude zajit na hodinu, ci zeptat... se... ja osobne bych tomu moc neveril :D je mozne ze se ale mylim - nevylucuji.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pát 27. bře, 2009 12:52

Nebude to třeba pojmenování té školy jako budovy/místa než stylu?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

.-)

Příspěvekod kumori » pát 27. bře, 2009 16:44

na mejl mi přišla zpráva, že pan Dráber byl na začátku 90-tých letech členem Fire demon society, zastupující zde v ČSFR školu Homa ryu, kterou vedl Sensei Hoshino, společnost vedli nějací mládenci ze Slovenska, kteří se tímto sensei zaštítili, samozřejmě bez jeho vědomí a vybírali za vstup do této society tehdy velmi slušných 500 Kčs.Pak prý někdo napsal zmíněnému Sensei dopis s dotazem na jeho aktivity v ČSFR a ten byl prý velmi překvapen, kdo se to schovává za jeho jméno, bylo to prezentováno i v časopise BUDO ( ten si musím sehnat :-) )Celá kauza nějak vyšuměla a démoni se rozplynuli...

Co z toho plyne?Na počátku 90.let byla v ČR v oblasti nových BU/BS docela džungle, v které se rychle zorientovali i mnozí " umělci bojových umění " ninjutsu bylo velmi módní a nedostatek relevantních informací a hlad trhu bylom potřeba " uspokojit "

Bylo by fajn, kdyby se třeba p. Dráber k tomuto nějak jako bývalý zástupce Fire Demon Society ČSFR pro oblast Moravy, vyjádřil.Snad by to pro něj neměl být velký problém, když se prezentuje jako učitel JIUJITSU.Jde předevší o jeho serioznost vůči lidem, kteří k němu chodí cvičit a kteří mu platí peníze...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod NOKT » pát 27. bře, 2009 17:24

kumori píše:na mejl mi přišla zpráva, že pan Dráber byl na začátku 90-tých letech členem Fire demon society, zastupující zde v ČSFR školu Homa ryu, kterou vedl Sensei Hoshino, společnost vedli nějací mládenci ze Slovenska, kteří se tímto sensei zaštítili, samozřejmě bez jeho vědomí a vybírali za vstup do této society tehdy velmi slušných 500 Kčs.Pak prý někdo napsal zmíněnému Sensei dopis s dotazem na jeho aktivity v ČSFR a ten byl prý velmi překvapen, kdo se to schovává za jeho jméno, bylo to prezentováno i v časopise BUDO ( ten si musím sehnat :-) )Celá kauza nějak vyšuměla a démoni se rozplynuli...

Co z toho plyne?Na počátku 90.let byla v ČR v oblasti nových BU/BS docela džungle, v které se rychle zorientovali i mnozí " umělci bojových umění " ninjutsu bylo velmi módní a nedostatek relevantních informací a hlad trhu bylom potřeba " uspokojit "

Bylo by fajn, kdyby se třeba p. Dráber k tomuto nějak jako bývalý zástupce Fire Demon Society ČSFR pro oblast Moravy, vyjádřil.Snad by to pro něj neměl být velký problém, když se prezentuje jako učitel JIUJITSU.Jde předevší o jeho serioznost vůči lidem, kteří k němu chodí cvičit a kteří mu platí peníze...


Věcná. Co je to ta Fire Demon Society ???
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod hellas » pát 27. bře, 2009 21:33

NOKT píše:
kumori píše:na mejl mi přišla zpráva, že pan Dráber byl na začátku 90-tých letech členem Fire demon society, zastupující zde v ČSFR školu Homa ryu, kterou vedl Sensei Hoshino, společnost vedli nějací mládenci ze Slovenska, kteří se tímto sensei zaštítili, samozřejmě bez jeho vědomí a vybírali za vstup do této society tehdy velmi slušných 500 Kčs.Pak prý někdo napsal zmíněnému Sensei dopis s dotazem na jeho aktivity v ČSFR a ten byl prý velmi překvapen, kdo se to schovává za jeho jméno, bylo to prezentováno i v časopise BUDO ( ten si musím sehnat :-) )Celá kauza nějak vyšuměla a démoni se rozplynuli...

Co z toho plyne?Na počátku 90.let byla v ČR v oblasti nových BU/BS docela džungle, v které se rychle zorientovali i mnozí " umělci bojových umění " ninjutsu bylo velmi módní a nedostatek relevantních informací a hlad trhu bylom potřeba " uspokojit "

Bylo by fajn, kdyby se třeba p. Dráber k tomuto nějak jako bývalý zástupce Fire Demon Society ČSFR pro oblast Moravy, vyjádřil.Snad by to pro něj neměl být velký problém, když se prezentuje jako učitel JIUJITSU.Jde předevší o jeho serioznost vůči lidem, kteří k němu chodí cvičit a kteří mu platí peníze...


Věcná. Co je to ta Fire Demon Society ???


Jooo, přátelé, to byly časy :-)
Matně si vzpomínám na jejich inzeráty. Tehdy se krachující BUDO přejmenovalo na BUDO-NINJA, takže o panáčky v černým nebyla nouze :-)
Myslím, že Polák a jeho WARRIOR tehdy psal Hoshinovi ten dopis :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

hranice

Příspěvekod kuji » stř 01. dub, 2009 14:33

Pan Draber odešel z Homa-ryu, nesouhlasil s některými podmínkami a založil si svou vlastní školu Tacu-ryu, volný překlad dračí škola.
Mnoho jeho studentů se uplatnilo v bezpečnostních složkách ČR.
kuji
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. bře, 2009 23:00

bojové umění

Příspěvekod kuji » stř 01. dub, 2009 15:37

Upřednostňujete v bojových uměních formu, nebo podstatu? Protože jestli podstatu, pak nerozumín jedné věci: Jak můžete odsoudit člověka, aniž byste ho měli možnost poznat?
The Fire Demon Fighting Society zanmená v překladu Společnost Ohnivého démona (v této škole se hodně pracovalo s výbušnými látkami), Homa ryu se volně překládá jako ©kola ohně.
Zda bylo zneužito této školy, to ví pouze zakládající členové ze Slovenska, po kterých se slehla zem.
kuji
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. bře, 2009 23:00

Re: bojové umění

Příspěvekod kumori » stř 01. dub, 2009 15:49

kuji píše:Upřednostňujete v bojových uměních formu, nebo podstatu? Protože jestli podstatu, pak nerozumín jedné věci: Jak můžete odsoudit člověka, aniž byste ho měli možnost poznat?
The Fire Demon Fighting Society zanmená v překladu Společnost Ohnivého démona (v této škole se hodně pracovalo s výbušnými látkami), Homa ryu se volně překládá jako ©kola ohně.
Zda bylo zneužito této školy, to ví pouze zakládající členové ze Slovenska, po kterých se slehla zem.


viděl jsem časopis BUDO NINJA, který vydávala opavská firma, kde je v článku o FDFS pan Dráber prezentován jako oficiální zástupce této společnosti pro Moravu, určitě byl obeznámen s realitou kolem FDFS...
další už zde bylo výše napsáno.

k tomu, že si založil své vlastní ryu - u kterých učitelů se učil, v jaké linii. jak dlouho, dosažené výsledky, to jsou jednoduché otázky a já žádám jednoduchou a hlavně věcnou odpověď.

také bych se rád dozvěděl v jakých "bezpečnostních složkách" nalezli studenti pana Drábera uplatnění... 8) stačí 2 - 3 příklady :wink: a co si lzepředstavit pod pojmem " mnoho "

Milí přátelé BU/BS, je skvělé, když i v malých městech rostou oddíly BU/BS, nicméně potenciální studenti by neměly být lapáni do sítí různých "ninja soke" , kteří své aktivity maskují pod firmu jiu-jitsu

Osobně si myslím, že pod nickem kuji se skrývá sám pan Dráber, budeme tedy přímo u zdroje 8) 8) 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Vyjádření

Příspěvekod kuji » stř 01. dub, 2009 17:53

Vážený Kumori,
pod výše uvedenými články se neskrývá pan Draber. Vstupní poplatky nikdy nevybíral. To byl jeden z důvodů, proč odešel. V Nitře složil instruktorské zkoušky na výcvik nože a dlouhé tyče, výcvik osob u pana Kučerky.
V roce 1994 se zaregistroval pod MV ČR. Registrace trvá dodnes.
Jeden z jeho žáků vede policejní výcvik čítající cca 100 policistů. Další pracuje u výsadkářů v Prostějově. Dva jsou řadovými policisty v Praze. Další pracuje u záchranné výjezdové služby a je u dobrovolných hasičů.
Kromě zvládnuté sebeobrany dovedli své zkušenosti z oddílu využít v praxi.
kuji
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. bře, 2009 23:00

 

Re: Vyjádření

Příspěvekod kumori » stř 01. dub, 2009 18:51

kuji píše:Vážený Kumori,
pod výše uvedenými články se neskrývá pan Draber. Vstupní poplatky nikdy nevybíral. To byl jeden z důvodů, proč odešel. V Nitře složil instruktorské zkoušky na výcvik nože a dlouhé tyče, výcvik osob u pana Kučerky.
V roce 1994 se zaregistroval pod MV ČR. Registrace trvá dodnes.
Jeden z jeho žáků vede policejní výcvik čítající cca 100 policistů. Další pracuje u výsadkářů v Prostějově. Dva jsou řadovými policisty v Praze. Další pracuje u záchranné výjezdové služby a je u dobrovolných hasičů.
Kromě zvládnuté sebeobrany dovedli své zkušenosti z oddílu využít v praxi.


víc než 20 let jsem sloužil u výsadkového vojska, drtivou většinu let u "bojové jednotky" , pak na štábních funkcích.Prošel jsem výcvikem v sebeobraně a boje zblízka, kdy jsem cvičil u dědečka svého kolegy, veterána 2.sv. války, který prošel výcvikem v jiu-jitsu, dále u člověka, vycvičeného v gjogsul a také v tom, co kdo uměl.na základě toho jsem se začal více zajímat o jiu-jitsu.Za dob svého vysokoškolského studia jsem s kluky i o dvě generace mladšími jezdil do olomouce za ladislavem petrášem, tehdy jedinou veličinou v jiu-jitsu.Po ukončení studia jsem se v rámci možností dál věnoval JJ.Před odchodem do civilu jsem se díky společnému zaměstnání s PČR setkal s klukem, co jezdil do Polska cvičit a díky jeho kontaktu jsem tak začal úplně od začátku, byly to zajímavé roky cvičení, kdy jsem zjistil, jak velký je svět budo za hranicemi ČR, kde se lidi co cvičili BU na nějaké úrovni dali spočítat na prstech jedné ruky.
Proto si myslím, že ptát se na fakta u někoho, kdo se prezentuje jako učitel JJ je právě na místě.

Co se týká žáků p. Drábera - je zajímavé, že se jeden z jeho žáků dostal k výcviku PČR, ovšem jak to funguje v této oblasti u PČR lze vypozorovat z diskuzí na tomto webu...PČR dnes cvičí kdekdo a v kdečem, a taky se s tím chlubí...dále, v AČR je oficiálním systémem MUSADO MCS, je p. Dráber licensovaným instruktorem tohoto systému? No a co, že tam jeho žák slouží, takových je v celé posádce téměř 500 :lol: cvičil jsem na semináři, který vedl pan Czeslaw Klyk, instuktor GROM a taky nikde nepíšu, že jsem prošel výcvikem GROMu
No jo, taky je holt zvykem si " čechrat pírka ",
přesto jsem se nedočkal odpovědí na své otázky, zopakuji je:
- u koho p. Dráber cvičil jiu-jitsu?
- jak dlouho a jaké dosáhl úrovně
- kdo je (byl) pan Kučerka?
Děkuji za odpověď.Váš kumori san
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » stř 01. dub, 2009 18:51

a propos nevěděl jsem, že je jiu-jitsu součást ninjutsu 8) :lol:
Naposledy upravil kumori dne stř 01. dub, 2009 18:59, celkově upraveno 1
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Vyjádření

Příspěvekod kumori » stř 01. dub, 2009 18:51

kuji píše:Vážený Kumori,
pod výše uvedenými články se neskrývá pan Draber. Vstupní poplatky nikdy nevybíral. To byl jeden z důvodů, proč odešel. V Nitře složil instruktorské zkoušky na výcvik nože a dlouhé tyče, výcvik osob u pana Kučerky.
V roce 1994 se zaregistroval pod MV ČR. Registrace trvá dodnes.
Jeden z jeho žáků vede policejní výcvik čítající cca 100 policistů. Další pracuje u výsadkářů v Prostějově. Dva jsou řadovými policisty v Praze. Další pracuje u záchranné výjezdové služby a je u dobrovolných hasičů.
Kromě zvládnuté sebeobrany dovedli své zkušenosti z oddílu využít v praxi.


víc než 20 let jsem sloužil u výsadkového vojska, drtivou většinu let u "bojové jednotky" , pak na štábních funkcích.Prošel jsem výcvikem v sebeobraně a boje zblízka, kdy jsem cvičil u dědečka svého kolegy, veterána 2.sv. války, který prošel výcvikem v jiu-jitsu, dále u člověka, vycvičeného v gjogsul a také v tom, co kdo uměl.na základě toho jsem se začal více zajímat o jiu-jitsu.Za dob svého vysokoškolského studia jsem s kluky i o dvě generace mladšími jezdil do olomouce za ladislavem petrášem, tehdy jedinou veličinou v jiu-jitsu.Po ukončení studia jsem se v rámci možností dál věnoval JJ.Před odchodem do civilu jsem se díky společnému zaměstnání s PČR setkal s klukem, co jezdil do Polska cvičit a díky jeho kontaktu jsem tak začal úplně od začátku, byly to zajímavé roky cvičení, kdy jsem zjistil, jak velký je svět budo za hranicemi ČR, kde se lidi co cvičili BU na nějaké úrovni dali spočítat na prstech jedné ruky.
Proto si myslím, že ptát se na fakta u někoho, kdo se prezentuje jako učitel JJ je právě na místě.

Co se týká žáků p. Drábera - je zajímavé, že se jeden z jeho žáků dostal k výcviku PČR, ovšem jak to funguje v této oblasti u PČR lze vypozorovat z diskuzí na tomto webu...PČR dnes cvičí kdekdo a v kdečem, a taky se s tím chlubí...dále, v AČR je oficiálním systémem MUSADO MCS, je p. Dráber licensovaným instruktorem tohoto systému? No a co, že tam jeho žák slouží, takových je v celé posádce téměř 500 :lol: cvičil jsem na semináři, který vedl pan Czeslaw Klyk, instuktor GROM a taky nikde nepíšu, že jsem prošel výcvikem GROMu
No jo, taky je holt zvykem si " čechrat pírka ",
přesto jsem se nedočkal odpovědí na své otázky, zopakuji je:
- u koho p. Dráber cvičil jiu-jitsu?
- jak dlouho a jaké dosáhl úrovně
- kdo je (byl) pan Kučerka?
Děkuji za odpověď.Váš kumori san
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

nedorozumění

Příspěvekod kuji » stř 01. dub, 2009 20:42

Pan Draber studoval Karate v Hranicích na Moravě u pana Kuličky, zakládajícího člena karate v Hranicích, poté studoval u Si-Fu Romana Hladíka, dalším učitelem byl Radomír Fojtů a pan Kučerka.
Oddíl pana Drabera je Tacu-ryu. V žádném případě se pan Draber nechtěl dotknout boj. umění Jiu-jitsu. Omlouváme se tímto, že forma a název Jiu-jitsu byla použita.
Pan Draber použil název Jiu-jitsu jako nenásilnou formu boj. umění. Název a článek budou stáhnuty.
kuji
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31. bře, 2009 23:00

Re: nedorozumění

Příspěvekod kumori » čtv 02. dub, 2009 15:31

kuji píše:Pan Draber studoval Karate v Hranicích na Moravě u pana Kuličky, zakládajícího člena karate v Hranicích, poté studoval u Si-Fu Romana Hladíka, dalším učitelem byl Radomír Fojtů a pan Kučerka.
Oddíl pana Drabera je Tacu-ryu. V žádném případě se pan Draber nechtěl dotknout boj. umění Jiu-jitsu. Omlouváme se tímto, že forma a název Jiu-jitsu byla použita.
Pan Draber použil název Jiu-jitsu jako nenásilnou formu boj. umění. Název a článek budou stáhnuty.


děkuji za odpověď, vyjma Sifu Hladíka nikoho z výše jmenovaných pánů neznám, nicméně to neznamená, že určitě nejsou ve svém oboru odborníci, byť třeba na lokální úrovni.

k tomu stažení názvu jiu-jitsu - jsem zvědavý 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Angus » čtv 02. dub, 2009 19:38

Jen pro upřesnění, Hranice se jmenují pouze Hranice, ikdyž jsou na Moravě. Pouze železniční stanice se dříve jmenovala Hranice na Moravě. Také přeci nepíšeme např. Strakonice v Čechách :cry:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » pát 03. dub, 2009 19:36

Angus píše:Jen pro upřesnění, Hranice se jmenují pouze Hranice, ikdyž jsou na Moravě. Pouze železniční stanice se dříve jmenovala Hranice na Moravě. Také přeci nepíšeme např. Strakonice v Čechách :cry:

omyl příteli, ta železniční stanice se tak jmenuje i nadále...existuje i žel, stanice Hranice na Moravě město
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Angus » pon 06. dub, 2009 15:08

kumori píše:
Angus píše:...Pouze železniční stanice se dříve jmenovala Hranice na Moravě. ...

omyl příteli, ta železniční stanice se tak jmenuje i nadále...existuje i žel, stanice Hranice na Moravě město

:cry: :oops: Omlouvám se, já tam již dlouho vlakem nejel, mám to přes kopec autem :wink: a domníval jsem se, že České dráhy již provedly změnu, ale ta setrvačnost je tam asi poněkud větší :lol:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Re: nedorozumění

Příspěvekod kumori » stř 06. kvě, 2009 16:23

kuji píše:Pan Draber studoval Karate v Hranicích na Moravě u pana Kuličky, zakládajícího člena karate v Hranicích, poté studoval u Si-Fu Romana Hladíka, dalším učitelem byl Radomír Fojtů a pan Kučerka.
Oddíl pana Drabera je Tacu-ryu. V žádném případě se pan Draber nechtěl dotknout boj. umění Jiu-jitsu. Omlouváme se tímto, že forma a název Jiu-jitsu byla použita.
Pan Draber použil název Jiu-jitsu jako nenásilnou formu boj. umění. Název a článek budou stáhnuty.


zatím se tak nestalo, stále se prezentuje na webu http://www.studioblanka.cz/index.php?id=hodiny
jako učitel jiu-jitsu a dokonce i jako učitel TJQ (taichichuan)
hele, o nic nejde jen o to, že za svou "výuku" jistě inkasuje peníze a prodává tedy nějaký produkt.Zatím se mi to jeví, že učí lidi jezdit šlapacím autíčkem a říká jim,že je to stejné jako by jeli ve formuli 1.
pro mne za mne, ať si tomu říká jak chce, ale měl by mít aspoň tolik rozumu, že si sežene nějaký glejt, kde je kýmkoliv zmocněn k výuce jiu-jitsu.A tím rejpalům jako já zavře hubu (aspoň na chvilku).
měl by jste se polepšit pane Drabere, jste jistě dobrý bojovník, ale BUDO manažer pouze prostřední...to Soke Konečný Alois kpt. v záloze 10. Dan jiujitsu by mohl vyprávět :lol: 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » úte 15. zář, 2009 19:10

mno, jsem překvapen, vy asi budete taky:

ninjutsu-hranice.webnode.cz

názor si každý soudný udělá sám, hlavně po shlédnutí fotogalerie - taková koncentrace černých pásů v tak malém oddíle, na malém městě, je jedním slovem "půvabná" :lol: 8) 8O ...

každopádně už nestartují pod firmou "jiu-jitsu"...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků

cron