©ERM obecně

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod TongPo » pon 13. dub, 2009 20:05

hatamoto píše:4Tong Po - vychladni příteli, zaprvé hodiny, dny ani roky neteoretizuju nad svým ani jiným BU.Nejsem ani boxer ani žádnej tvrďák, šermuju, protože mě to baví. Ani jsem nenapsal že nejsem schopnej se zůčastnit přátelského sparingu. ¬e bych tam dostal po hubě se opravdu nebojím. Zaprvé by to nebylo poprvé a za druhé mě po přečtení některých příspěvků připadá, že se tam schází normální lidi, kteří nemají za potřebí se na někom ukájet. A co se týče mého ega tak to opravdu není můj problém. A co se týče vyrtuálního zabíjení soupeřů svým bokkenem - k tomu nemám co říct. Opravdu nejsem romantickej pošuk. Na Bu.cz volume jsem nikdy nebyl tak se nediv, že se ostýchám. O nic jinýho nejde. Toť vše a dále si o mě mysli co chceš.

No vidíš! :D Když jsme si to takhle vyjasnili, tak už nevidím jedinej důvod, proč nevyužít tý příležitosti a rozšířit si obzory svojí účastí na výše uvedeným "šermířským" setkání... :wink:

PS: Normální lidi se scházejí i na tý "nešermířský" variantě setkání bu.cz a to někteří z nich jsou ty jak píšeš tvrďáci boxéři... 8O :lol: :twisted: Teda až na jistýho Pandu, to je vypatlaný krvelačný brutální monstrum... 8O :? No ale co jinýho čekat od právníka, že? :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod hatamoto » pon 13. dub, 2009 20:19

Fajn, a teď prosím zpět k tématu. Má-li někdo prosím cokoli k jakémukoli šermu, napište prosím. Rád bych, aby toto vlákno bylo opravdu o šermu a o všem co se ho týká. Díky za Váš čas.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod Picard » pon 13. dub, 2009 20:40

TongPo nam dal hezky priklad lidi, kteri tam nechodi :-)

Souhlas, zpet k tematu, necht sem pisou lide, co o sermu neco vedi nebo se chteji neco dozvedet.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » úte 14. dub, 2009 8:07

4Hatamoto-tak si přečti ta ostatní vlákna a kdyžtak tam navaž..... :wink:

EDIT-Co by Tě zajímalo??? Páč odpovědi na Tvé dotazy,které jsi položil na začátku,jsou zodpovězeny v těch odkazech......
Naposledy upravil Jendis dne úte 14. dub, 2009 8:11, celkově upraveno 2
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » úte 14. dub, 2009 8:10

Picard píše:TongPo nam dal hezky priklad lidi, kteri tam nechodi :-)



a tak....je fakt,že lidí,kteří trénují zbraňové systémy a BU,je tu dost.Mně to už,doufám,zase vyjde...i když si dávám těžkej oraz od cvičení,tak bych se opět zůčastnit chtěl.......dlužím Ti to,Picarde.... :wink:

A jak se ozvali chlapi od Čínských BU,přijdou taky(Luen,PM)......zase nové zkušenosti..... :wink: :twisted:


:idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hatamoto » úte 14. dub, 2009 8:23

4JENDIS, jak jsem již psal, hledal jsem, ale evidentně špatně. V noci kouknu na ta vlákna - mám noční. Díky za informace.
Jestli jsem někoho naštval, tak se omlouvám, nikdy jsem si nehrál na nějakého fightera, jsem jenom člověk, kterého baví šerm a věnuje se konkrétně T©K©R.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod Jendis » úte 14. dub, 2009 8:26

hatamoto píše:4JENDIS, jak jsem již psal, hledal jsem, ale evidentně špatně. V noci kouknu na ta vlákna - mám noční. Díky za informace.
Jestli jsem někoho naštval, tak se omlouvám, nikdy jsem si nehrál na nějakého fightera, jsem jenom člověk, kterého baví šerm a věnuje se konkrétně T©K©R.


nikoho jsi nenaštval...Tongvon Po Ti napsal,o čem to je ......trochu drsněji,ale určitě ne ve zlém.Narovinu...baví-li Tě šermovat,nikdy nezjistíš,jak na tom jsi,dokud si proti někomu nestoupneš a nezkusíš to.
Jinak máš Soukromou Zprávu...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Picard » úte 14. dub, 2009 15:27

Prijde mi totalne hloupy a zbytecny se navazet do hatamota, navic timhle urazlivym zpusobem.

Proste kdo chce, prijde, kdo ne taky dobry, neni proto o nijak horsi. Jak jsem uz psal chodi tam i lide s mensimi zkusenostmi, zasparovat se tam da s kazdym. Je to velka zabava i super zkusenost, neni tam co ztratit, takze to muzu doporucit.

Aby se vlakno odpichlo od toho hnusu, tak doporucuju nahodit nejake zajimave tema k diskuzi k tematu.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

setkani BU se zbranemi

Příspěvekod mysmys » úte 14. dub, 2009 16:23

Ahoj, chtel bych se zeptat, jak na setkani souboje probihaji...

Pujcite si sinaje nebo mate nejake chranice.... slo by, ze by clovek mel boken se sajou (iai)?
Nedokazu si to realne predstavit, ze pri taseni ji souper dostane bokenem treba na zapesti nebo hlavu ... diky za nastineni.

Rad bych si svoje iai takhle vyzkousel, ale nenapada me, jak by to "bezpecne slo".
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod scout » úte 14. dub, 2009 16:38

sorry kluci.... :D 8) ..ale mneli by jste se trochu slusne chovat k novackum .....hatamoto evidentne nepatri k prudicum ani k vyrtualnim vyzavatelum na souboj ..pokud je jeho postoj jaky je budiz.....ma na nej plne pravo a treba ma k nemu i sve duvody.... :wink: ...tak prosim s toleranci..... :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Re: setkani BU se zbranemi

Příspěvekod Picard » úte 14. dub, 2009 17:05

mysmys píše:Ahoj, chtel bych se zeptat, jak na setkani souboje probihaji...

Pujcite si sinaje nebo mate nejake chranice.... slo by, ze by clovek mel boken se sajou (iai)?
Nedokazu si to realne predstavit, ze pri taseni ji souper dostane bokenem treba na zapesti nebo hlavu ... diky za nastineni.

Rad bych si svoje iai takhle vyzkousel, ale nenapada me, jak by to "bezpecne slo".


V podstate tam hodne experimentujeme, zkousime ruzne zbrane (plastove, drevene i zelezne i dalsi) a ruzne chranice. Proste kdo co prinese. Takze to probiha tak, ze se kluci vzdycky dohodnou co si vezmou za vybavu pripadne co vsechno se se smi a nesmi a jak moc to bude kontaktni.

Takze boken asi nebude problem, kdyz tam uz litaly jiskry od zelez :-) K tomuhle budou asi potreba odpovidajici chranice nebo nejak dobre zvladnuta kontrola zbrane a dohoda s kolegou.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » úte 14. dub, 2009 20:46

Upřímně řečeno setkání se zbraněmi mě již delší dobu podstatně více oslovuje než volume bez zbraní. Pokud by jel hatamoto tak si můžeme dát řízené kumite dle T©K© co hrdlo ráčí. Docela jsem zvědav na brněnské pojetí. Úrovní jsme na tom +/- stejně, takže žádný problém. Je toho tam více co bych zkusil (kendo, čína atd.), takže uvidíme na podzim.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod hatamoto » úte 14. dub, 2009 21:14

No co já vím (a zatím toho je moc málo) tak T©K©R se cvičí pomocí kata.
Klidně se přiznám, že jsem ještě se zbraní nespároval. ®e by v katori existovalo něco jako kumite (asi kumitači) o tom nevím. Cvičí se kata ve dvojici.
Martin Jan
Pokoj Vám
hatamoto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10. črc, 2006 23:00
Bydliště: ®ďár nad Sázavou

Příspěvekod patrik » stř 15. dub, 2009 7:32

hatamoto píše:No co já vím (a zatím toho je moc málo) tak T©K©R se cvičí pomocí kata.
Klidně se přiznám, že jsem ještě se zbraní nespároval. ®e by v katori existovalo něco jako kumite (asi kumitači) o tom nevím. Cvičí se kata ve dvojici.


Kata a kumitači je vlastně totéž.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Re: setkani BU se zbranemi

Příspěvekod Jendis » stř 15. dub, 2009 9:00

mysmys píše:Ahoj, chtel bych se zeptat, jak na setkani souboje probihaji...

Pujcite si sinaje nebo mate nejake chranice.... slo by, ze by clovek mel boken se sajou (iai)?
Nedokazu si to realne predstavit, ze pri taseni ji souper dostane bokenem treba na zapesti nebo hlavu ... diky za nastineni.

Rad bych si svoje iai takhle vyzkousel, ale nenapada me, jak by to "bezpecne slo".



Jak už napsal Picard.....jede se full(nebo se dvojice domluví).....určitě je nutná kukla.......jinak...ono to není tak jednoduché,trefit se bokenem na zápěstí......je to přecejen souboj,druhej nečeká jako tatar,až ho něco trefí.... :wink:

Já mám třeba duralový,tréninkový,kord....kterým si troufnu krýt cokolivc,aniž by došlo k jeho poškození.

4RBR- proč řízené kumite???? Proč ne sparring????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: setkani BU se zbranemi

Příspěvekod Jendis » stř 15. dub, 2009 9:00

....double
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: setkani BU se zbranemi

Příspěvekod mysmys » stř 15. dub, 2009 9:52

Jendis píše:....jinak...ono to není tak jednoduché,trefit se bokenem na zápěstí......je to přecejen souboj,druhej nečeká jako tatar,až ho něco trefí.... :wink:


Neboj, nejsem naivni :-), ale diky za odpoved.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod BuFF » stř 15. dub, 2009 11:30

RBR píše:... Je toho tam více co bych zkusil (kendo, čína atd.), takže uvidíme na podzim.
není třeba čekat až opadá listí spíš naopak :lol: letos v létě chystáme několik "Openair Kali Gatheringů" ve stylu DB otevřený i pro jiné podobně ujeté zájemce z řad jiných stylů. Je to převážně fullcontact, ale dá se domluvit i něco lehčího. Kluci vědí, že jsme vcelku přístupní i k lehčím formám sparringu :wink:
Osobně bych uvítal přes léto i nějaké to jednodenní setkání se zbraněmi vol.4 u Harka, ale když to bude až napodzim nedá se nic dělat, budu si muset na šermíře trochu počkat :lol:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 15. dub, 2009 11:36

BuFF píše:
RBR píše:... Je toho tam více co bych zkusil (kendo, čína atd.), takže uvidíme na podzim.
není třeba čekat až opadá listí spíš naopak :lol: letos v létě chystáme několik "Openair Kali Gatheringů" ve stylu DB otevřený i pro jiné podobně ujeté zájemce z řad jiných stylů. Je to převážně fullcontact, ale dá se domluvit i něco lehčího. Kluci vědí, že jsme vcelku přístupní i k lehčím formám sparringu :wink:
Osobně bych uvítal přes léto i nějaké to jednodenní setkání se zbraněmi vol.4 u Harka, ale když to bude až napodzim nedá se nic dělat, budu si muset na šermíře trochu počkat :lol:


kdyžtak napiš,prosím...kdy,kde a co.....:) Parchantím jaxviňa,už mne "svrbí" kordík......aspoň jednou za čas bych si zablbnout mohl..... :wink: Jinak musím být vzorný pacient...... :? :(
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod BuFF » stř 15. dub, 2009 11:44

protože to bude venku... hodně závisí na počasí a domluva v tomto případě je víceméně s s týdenním max 14 denním předstihem. Je to pro tu naší grupu ale samozřejmě informovaní a pozvaní jsou všichni naši přátelé i nepřátelé :lol:
Jestli chceš pošli mi SZ svůj email a až bude akce konkrétně naplánovaná dostaneš včas vědět. i když s tím tvým časem neví jestli to bude pro tebe takhle to pravé. A nebo to uděláme extra pro tebe, přemluvíme Harka a Picarda a sejdeme se na nějakém letním minisetkání. Osobně mě to sluníčko dělá jednoznačně lepší sparringovou náladu než ty podzimní plískanice.
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 13 návštevníků

cron