Blokovat koleno "špičkou" loktu.

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Blokovat koleno "špičkou" loktu.

Příspěvekod ekonym » pon 27. dub, 2009 21:12

Chci se zeptat, dělám celkem krátce kickbox a thaibox (napřed kick potom ještě kratšeji thai). Jde mi o blokaci kolen lokty. Tzn když si mě třeba někdo zaklinčuje nebo i na volno chce dát kolen zepřed, tak to přímo svádí v boxerským "sbalení" mu tam nastčit loket, popřípadě ruku s loktem ještě zpevnit o hlavu a nechat ho dát koleno do mého loktu. Nikdy jsem to neviděl co vím, ale na tréninku to jeden "cvičenec" ukazoval druhému (o "přestávce") a cosi mu o tom říkal, ale já je neznám a byl jsem daleko takže jsem nic neslyšel :-), ale zaujalo mě to.

Funguje to takhle blokovat? Dělá se to? Bolí to toho co dává koleno? Používá se to? A není to náhodou špinavá technika :cry: ?

Můžete mi o tom prostě něco říct? Fakt jsem to nikdy nikde neviděl ani o tom nikdy nečetl, neslyšel, jen jsem to jednou zahlídl na tréninku a zaujalo mě to. Většinou borci kolena nějak blokujou nebo si to nechaj dávat do bloku, ale přitom by tam šlo jen strčit špičku loktu ne...?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

 

Re: Blokovat koleno "špičkou" loktu.

Příspěvekod NOKT » pon 27. dub, 2009 21:15

ekonym píše:Chci se zeptat, dělám celkem krátce kickbox a thaibox (napřed kick potom ještě kratšeji thai). Jde mi o blokaci kolen lokty. Tzn když si mě třeba někdo zaklinčuje nebo i na volno chce dát kolen zepřed, tak to přímo svádí v boxerským "sbalení" mu tam nastčit loket, popřípadě ruku s loktem ještě zpevnit o hlavu a nechat ho dát koleno do mého loktu. Nikdy jsem to neviděl co vím, ale na tréninku to jeden "cvičenec" ukazoval druhému (o "přestávce") a cosi mu o tom říkal, ale já je neznám a byl jsem daleko takže jsem nic neslyšel :-), ale zaujalo mě to.

Funguje to takhle blokovat? Dělá se to? Bolí to toho co dává koleno? Používá se to? A není to náhodou špinavá technika :cry: ?


No jestli ten cvičenec neviděl Ong Bak náhodou :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod fakt » úte 28. dub, 2009 8:22

Hlavně si při tom nepřekřiž ruce.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod toddb » úte 28. dub, 2009 16:13

ukropcany píše:Kopni raz do krytu (predlaktí) a raz do lakťa... odpoveď budeš cítiť pri každom kroku min. týždeň, skôr dva... :twisted: lakte sú absolútne ideálna zbraň na blokovanie či kopov, či úderov... skús dať päsťou zdvihák na lakte... :wink:


takhle jsem si nalomil kloub kdysi
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod Toman » úte 28. dub, 2009 16:58

ukropcany píše:... skús dať päsťou zdvihák na lakte... :wink:


Libovka ... na Mastův loket :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » úte 28. dub, 2009 22:11

..ano boli to ked kopnes priamo do lakta..na druhu stranu,ked budes len drzat pasivne laktovy blok,mozes dostat kolenom priamo do stehna,chutovka pre teba,mozes byt strhavany do stran a kopany kolenami na rozne pasma + laktom do hlavu..mozes byt strhnty na zem atd..kontrovat moze jeden aj druhy :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ekonym » sob 02. kvě, 2009 17:59

Aha ok

Super, takže až někdo bude chtít dávat koleno třeba někam do brícha, solar nebo dokonce bradu , tak mu tam strčit loket :-)...?

Proč nemám překřižovat ruce...? Co jsem si to zkoušel tak tím ten loket jen zpevním ne...? (ono záleží asi jak je překřížím, ale co jsem si zkoušel tak to vypadalo celkem pevně)...?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » sob 02. kvě, 2009 20:48

ekonym píše:Aha ok

Proč nemám překřižovat ruce...? Co jsem si to zkoušel tak tím ten loket jen zpevním ne...? (ono záleží asi jak je překřížím, ale co jsem si zkoušel tak to vypadalo celkem pevně)...?


Tak máš pevný ruce.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » sob 02. kvě, 2009 20:51

ekonym píše:Aha ok

Super, takže až někdo bude chtít dávat koleno třeba někam do brícha, solar nebo dokonce bradu , tak mu tam strčit loket :-)...?



Nevím jak ostatní. Já je radši odhýbám. Klinč musí být aktivní, žádný odpočívání.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod ArchEron » pát 08. kvě, 2009 12:44

ekonym ja bych tam ani tak loket nedaval ale skvor predlakite jeto ovela vecia plocha na blok ako len spicku laktu a z toho bloku mozes aj udierat na brucho alebo na bradu hak.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

 


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron