Obrana low kick

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Obrana low kick

Příspěvekod dominik » úte 05. kvě, 2009 6:44

Ahoj,
včera jsme tak nějak polemizovali na tréninku co je bezpečnější obrana proti low kicku (když neberu uhnout mu). Do včera jsme brali za bezpečnější nohu otočit dovnitř tak aby rana dopadla spíše na zadní stranu stehna než přímo na svalové úpony na boku nohy. Ale včera se vytasil jeden nováček, že jeho bratr dělá x let kick box a ten mu vysvětloval, že bezpečnější je naopak natočit nohu ven, kolenem vstříct úderu. Samozřejmě, že nikdo z nás nebyl ochoten vyzkoušet co je větší pravda, tak jestli někdo nemá zkušenosti. Třeba někdo z muay thai nebo kick boxu?
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

 

Příspěvekod dominik » úte 05. kvě, 2009 7:01

samozřejmě kormě vyhnutí se lox kicku teď neberu v potaz ani obranu holení. Jde mi o to, že noha zustane z nějakého důvodu na zemi.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod fakt » úte 05. kvě, 2009 7:40

No člověče jsou to šlehy. Napřed musíš stíhat fyzicky, abys byl i v obraně aktivní. Pak musíš pořád vidět, protože se low balí většinou za úder/y. No a když pak na konci tréninku fyzicky stejně odcházíš, cpi nohu proti.
To co jsi popsal zavání strachem a zraněným kolenem.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: Obrana low kick

Příspěvekod Genesis » úte 05. kvě, 2009 7:42

dominik píše:Ahoj,
včera jsme tak nějak polemizovali na tréninku co je bezpečnější obrana proti low kicku (když neberu uhnout mu). Do včera jsme brali za bezpečnější nohu otočit dovnitř tak aby rana dopadla spíše na zadní stranu stehna než přímo na svalové úpony na boku nohy. Ale včera se vytasil jeden nováček, že jeho bratr dělá x let kick box a ten mu vysvětloval, že bezpečnější je naopak natočit nohu ven, kolenem vstříct úderu. Samozřejmě, že nikdo z nás nebyl ochoten vyzkoušet co je větší pravda, tak jestli někdo nemá zkušenosti. Třeba někdo z muay thai nebo kick boxu?


Jak jste přišli na to vytáčet nohu dovnitř a ukazovat tak zadní stehno? 8O
Já rozhodně považuju za lepší to vytočení nohy ven z důvodu, že ten lowkick čekám a tu nohu tam nastavim a připravim na to a taky je pak stabilní a nepodrazí tě ten kop, zato tim prvním způsobem mám pocit, že ještě podpoříš ten jeho podrážecí efekt a navíc si to neumim pořádně představit, to pak musí člověk stát docela nestabilně.

A proč to nechcete vyzkoušet na sobě? Stejně pokud děláš kick se tomu nevyhneš a lowkicků nachytáš nepočítaně a je to nejlepší způsob jak si zjistit co funguje a co ne :twisted:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod dominik » úte 05. kvě, 2009 7:51

Díky za info, je pravda, že vytočením nohy dovnitř stabilita ukrutně klesá. Nedělám kick box nebo tak takže těch low kicků moc nedostanu a když jo tak spíš přes lapu a to se nedá porovnat s opravdouvou silou tohoto kopu.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod Genesis » úte 05. kvě, 2009 12:31

ukropcany píše::roll:

Lowkick sa vždy kryje holeňou! Keď Ti niekto tvrdí, že je lepšie sa nechať kopnúť zozadu/zpredu do stehna, tak je na hlavu... ehm, nikdy nedostal poriadny lowkick... :roll: S nakopnutou holeňou chodiť môžeš, s rozseknutým svalom nie!!!


Na tom asi něco bude, ale mám pocit že jsi tu kdysi psal, že se radši necháš kopnout lowkickem do stehnam, že to je za pár dní ok než si rozsekat holeně, který se léčej dýl.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod DaveStone » úte 05. kvě, 2009 12:46

To je mi novinka s krytím lowkicku holení. Ve dvou různých školách BU mi bylo vštěpováno, že se nesmí střetnout holeň na holeň a lowkick se kryje podkolenní částí nohy s vytočenou špičkou dovnitř... Inu, asi špatnej oddíl :-(
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod jeikob » úte 05. kvě, 2009 16:00

ty vado dostat tvrdou botou do holeně. no já mám teda rozsekané holeně ne z kopů ,ale ze skejtu.a musím teda říct ,že pokaždý mně to vyřadilo ta bolest z provozu.i když je fakt ,že na karate či při fotbale bolelo to ,ale dalo se .ale dřevěnou fošnou bolest ukrutná tak nevím jak to musí bolet nohou s tvrdou podrážkou
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ghekon » úte 05. kvě, 2009 16:00

Uh? Lowkick se prece od jakziva kryj zvednutim nohy a holeni...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » úte 05. kvě, 2009 18:40

Pravdu mají kupodivu obě strany:

1) V ringu rozhodně holení - nastavovat stehno celý zápas....to asi dlouho neustojíš...rozbitou holeň si pak můžeš v klidu doma vyléčit.

2) Na ulici nemůžeš nic riskovat (pokud nejsi opravdu dobrý thaiboxer)- nastav mu stehno proti jeho holeni a pak ho hned rozbij na sračku...ten kop by měl bejt jeho poslední technika a pro tebe by měl znamenat to samý jako výstřel ze starovací pistole...nesmíš mu dovolit dát ti další....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod fakt » úte 05. kvě, 2009 20:02

DaveStone píše:To je mi novinka s krytím lowkicku holení. Ve dvou různých školách BU mi bylo vštěpováno, že se nesmí střetnout holeň na holeň a lowkick se kryje podkolenní částí nohy s vytočenou špičkou dovnitř... Inu, asi špatnej oddíl :-(


Na holeni je přitahovač, který tréninkem zhrubne. Ten holeň chrání a podporuje.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » úte 05. kvě, 2009 20:30

ukropcany píše:4defendu - asi tak...

4jeikob - a topánkou do šlachy by si dostať chcel? :idea:

Ešte k tomu videu - na môj vkus je ten blok príliš blízko členku, my blokujeme tesne pod kolenom, tam kde končí šlacha a začína kosť. Tam je to tvrdé a nie je žiadna vôľa... súper tam dá dve a končí...


Neměla by se ta blokující noha ještě trochu víc "vytočit" do strany?

01:21
http://www.youtube.com/watch?v=U8zAT3C8 ... re=related
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod wordsworth » úte 05. kvě, 2009 20:54

Ten přitahovač (tibialis anterior tuším), tréninkem nehrubne. Sval muže lehce ustoupit, nebo hypertrofuje kost. Do svalu si nechaj kopat začátečníci aby ulevili bolavé holeni. Než se kostičky otuží, trocha to bolí. Nechávat si rozsekat sval je pěkná blbost.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » stř 06. kvě, 2009 8:46

ukropcany píše:4hellas - myslíš hneď ten prvý? Lebo podľa mňa všetko čo robí je v ťažkej pohode... už keď si šampióna berieme do huby... :twisted: :wink:


Jo ten 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod cudles » stř 06. kvě, 2009 9:29

Me by zajimalo co dotycny cvici, ze spolu musi teoretizovat jak blokovat lowkick 8) Pri drillech vetsinou nastavuju stehno. kdy trochu vytocim nohu a zatnu svaly..ale kolikrat v tech drillech ten lowkick i vykreju, pac se mi pak stalo, ze po drillech se jeli sparringy, a ja hned v prvnim sparringu dostal tri lowkicky na predni a malem byl konec, nevim proc sem to nekryl :roll: a pri sparringu samozrejme se snazim blokovat co nejvic...a to klasicky holeni.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod hellas » stř 06. kvě, 2009 12:10

ukropcany píše:Som si myslel... nechápem, ako môže s takým krivým blokom vôbec niečo robiť... :twisted: :wink: :P


nerozumím :oops:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod dominik » stř 06. kvě, 2009 12:51

cudles
Počítám, že to bylo na mne:-) cvicim sebeobranu allkampf-jitsu. Jak jsem psal na začátku, neberu v potaz obranu holení což je poměrně logická obrana a řekl bych, že u hodně lidí reflexivní. Jen mne zajímalo co dělat v situaci, když se na cvičuje low kick na lapu. jestli nohu jen zpevnit nebo pootočit ven nebo dovnitř.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod cudles » stř 06. kvě, 2009 14:27

dominik píše:cudles
Počítám, že to bylo na mne:-) cvicim sebeobranu allkampf-jitsu. Jak jsem psal na začátku, neberu v potaz obranu holení což je poměrně logická obrana a řekl bych, že u hodně lidí reflexivní. Jen mne zajímalo co dělat v situaci, když se na cvičuje low kick na lapu. jestli nohu jen zpevnit nebo pootočit ven nebo dovnitř.

Tak allkampf-jitsu jsem cvicil cca dva mesice a neco..a asi si tim nadelam nepratele, ale tak jak jsme se tam ucili lowkicky...ja jsem mel lowkicky jakz takze naslapany z aikida, ale chybelo tam dost veci, a detailu, otocit se teochu na tojne noze, pozice tela, vraceni se po kopu do postoje a podobne...a co jsme delali lowkicky na allkampfu, tak to bylo skoro na vlas to samy..krom toho ze tam nejaky otuzovani holeni nebylo(ja uz je mel jakz takz z aikida otuzene, kopanim nejdrive do sirokych operek z autobusovych sedadel, paozdeji lap)...takze asi tak...A co se tyce toho jak bys mel stat drzet lapu a mit nohu kdyz druhej lapuje lowkicky, proc se nezeptas trenera? Mel by to snad vedet kdyz vas to uci,ne? :P Rict ti to muzu, ale asi to uplne nepochopis, a stejne ti to nekdo bude muset ukazat...ja kdyz drzel lapu na lowkicky, stal jsem v postoji, lapu jsem mel na vnejsi strane stehna, nhu trochu vytocnou ven, a pri kopu jsem zpevnil svaly...v anglii na thaiboxu jsem zkusil i dalsi moznost si stoupnout do postoje, zpevnit tu nohu na kterou se kope, a lapu si dat na zadni cast stehna, coz se mi nelibilo...tak jsem to delal tak jak jsem byl zvyklej..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod dominik » stř 06. kvě, 2009 15:11

cudles
ani bych neřekl, že si naděláš nepřátele. To vůbec. Za rady jsem spíš rád. Já dělám akj cca rok. Předtím jsem dělal 4 roky okinawa karate tak s nějakým oboucháním úderových ploch mám docela zkušenosti bych řekl. Každá škola závisí na trenérovi. Můj preferuje spíš judo takže jedeme hodně grappling (nechci se chlubit ale v sobotu v Kladně jedna holčina od nás vyhrála 1. místo na fighting open v grapplingu), ale co se tyče karate tak mi na treninku docela některé věci chyběj. Naštěstí je trenér docela přístupný a s chutí diskutuje nad způsobem treninku co se týče karate a taky se snažíme dělat interní semináře z různých bojových umění. Nedávno u nás byl Martin Janoušek (nevim jestli znáte) z juda a hlavně se snažíme zvýšit úroveň co se týče fightingu. Údery, kopy atd.. Občas se zajedem poprat do Chomutova na allkampf a ty rozdíli jsou vidět. Co se týče juda máme lehce převahu, ale na fight jsou lepší kluci a holky z Chomutova. Takže se nedivím, že se tady lidi v oblasti akj docela dohadujou a názory se člověk od člověka lišej tak jako se zpusob vyučování liší školu od školy. Samozřejmě na úroveň akj jaká je v Chomutově se budeme celkově hodně těžko dotahovat, protože Martin Matouš to má zmáknuté opravdu na jedničku. Ale to jsem odbočil od původního tématu. Díky za info jak ten sparing kde funguje.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod cudles » stř 06. kvě, 2009 15:58

Dominik: Ja ale nemluvim o sparringu...by the way...ja cvicil tu dobu prave v Chomutove :P
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků