Fantasy

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Fantasy

Příspěvekod hrom » pon 16. srp, 2004 13:09

Jak jsem zjistil na jiném topicu, tak hodně lidí tady čte fantasy. Doporučte něco z tohoto žánru jako dobré čtivo na dovolenou. Naposledy jsem četl Miévillovo Nádraží Perdido a to bylo naprosto skvělé.

Taky jsem nedávno shlédnul Mlhy Avalonu. Není to žádná novinka, ale není to špatné zpracování Artušovské legendy. Velmi se mi líbily i šermovací scény. Vzhledem k účasti českých herců to zřejmě natáčeli u nás, takže tam možná budou i nějací čeští historičtí šermíři. Ví o tom někdo něco?

A nakonec se můžeme těšit na dalšího Artuše, který se zrovna chystá do kin. Tuším, že 19.8. má být premiéra.
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

 

Příspěvekod rorysek » pon 16. srp, 2004 13:18

.... taky v tom lítám :) a co mě zaujalo naposled byl Neil Gaiman (Američtí bohové, Nikdykde, Koralina) .... je to docela dost daleko od klasických směrů (howard, tolkien, ...) ... tj. mohu jen doporučit :)
rorysek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. srp, 2004 23:00

Re: Fantasy

Příspěvekod Diffidens » pon 16. srp, 2004 15:45

hrom píše:A nakonec se můžeme těšit na dalšího Artuše, který se zrovna chystá do kin. Tuším, že 19.8. má být premiéra.


Obávám se, že Artuš bude podobná americká ..... jako nedávno Trója. Výhodou pro autory je maximálně to, že se o té době ví jen hodně málo, takže budou mít volné pole působnosti. To ovšem nevylučuje moji úvodní myšlenku.

Co se fantasy týče, jsem HODNĚ na klasiky, takže bych ti doporučil Tolkiena, Howarda (nejen Conana, ale třeba Solomona Kanea, Kulla, či Bran Mak Morna) - a tam je šerm ČÍMKOLI jedním z hlavních prvků (abychom se drželi tématu tohoto serveru), popřípadě první série ságy Dragonlance. Samozřejmě, pokud se chceš ještě zasmát, sáhni po Pratchettově Zeměploše (mými oblíbenými postavami jsou čarodějky z Lancre).
Diffidens
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 16. srp, 2004 18:59

Velmi dobře píše David Gemmell(od něj ber naprosto cokoliv,akční heroická fantasy),nebo zkus Zaklínače - ságu od Andrzeje Sapkowskiho.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Fireball » pon 16. srp, 2004 19:32

Zdar.

Tak už ste videli Artuša? Čo na to hovoríte? Napríklad na tu čínsku šablu? :lol:

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod pm » pon 16. srp, 2004 21:13

drive jsem cetl hodne klasiku (Howard, Tolkien), jakmile u nas zacaly vychazet x-dilne sagy o nicem, resp. o tomtez (byt zrucne napsane, treba Eddings), tak jsem to s fantasy zabalil a dodnes se potuluji predevsim v temnych vodach horroru. dodnes si ovsem rad prectu vyse zminovaneho Howarda (nejen conanovske pribehy), Tolkiena a Sapkowskiho.

Neil Gaiman - fantasy v puvodnim slova smyslu (ne sword and sorcery, ne heroic fantasy), super, SUPER!

o Artusovi ani neuvazuji, dobrych fantasy filmu je fakt tak malo... a tohle vypada na nefalsovanou americkou sracku.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

artuš

Příspěvekod Anonymní » pon 16. srp, 2004 22:19

no oni tam ty idioti udělali z guinevery bojovnici nebo co, to už je fakt moc .)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » pon 16. srp, 2004 22:25

No ono ten Artuš mi pripomínal kúsok ako 7 statočných 8) 8) 8)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod rorysek » úte 17. srp, 2004 10:43

... coby "artušovina" se mi asi nejvíc líbil dvoudílný film o merlinovi ... ale už si to moc nepamatuji 8O
rorysek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Diffidens » úte 17. srp, 2004 13:02

rorysek píše:... coby "artušovina" se mi asi nejvíc líbil dvoudílný film o merlinovi ... ale už si to moc nepamatuji 8O


Mně se z téhle tématiky suverénně nejvíc líbil Excalibur 8) I když ta brnění... :roll:
Diffidens
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod hrom » úte 17. srp, 2004 19:56

Díky za tipy. Tolkiena znám, Howard mě nebere. Od Gaimana mam spadeno na nějaký komiksy.

Ty brnění to byla symbolická záležitost. Dostalo to smysl ve chvíli, kdy rytíř, který hledal Grál, odhodil brnění ve vodě, aby se neutopil a když se vynořil, našel cestu ke Grálu. S brněním je to asi nejzřetelnější.

Historická věrnost mě zas tak nebere, spíš doufám, aby to nebyl První rytíř s Gerem. :wink:

Mimochodem, co se nelíbilo na Tróji?
hrom
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát 14. kvě, 2004 23:00

Příspěvekod pm » úte 17. srp, 2004 22:07

uplne jsem zapomnel na Rogera Zelaznyho a jeho Amber - super, super, super!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Diffidens » stř 18. srp, 2004 8:04

hrom píše:Mimochodem, co se nelíbilo na Tróji?


Skoro všechno :lol: Pokud bys chtěl, tak jsem vypotil něco jako recenzi, tak ti ji můžu poslat na mail, abychom tu nezabírali místo.

S druhým Prvním rytířem nestraš 8O Mám z něj husí kůži ještě dnes.
Diffidens
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » stř 18. srp, 2004 8:15

Části samizdatového překladu Tolkienova Pána prstenů jsem četl již asi v 83 roce, kdy jsme v Ostravě zakládali klub příznivců sci-fi (přesný název si již nepamatuji) a byl jsem z toho úplně nadšený. Dosti dlouho jsem se pak načekal, než vyšel celý česky počátkem 90.-tých let.
Roger Zelazny a jeho Amber - to je světová extratřída.
Polovinu mé knihovny tvoří sci-fi a fantasy.
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00


Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků