Správná tréninková metoda ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Správná tréninková metoda ?

Příspěvekod DaveStone » sob 09. kvě, 2009 22:11

Několikrát zde na fóru bylo opakováno, že nejdůležitejší je správná tréninková metoda Až poté trenér a žák. Mě by tedy zajímalo jak by měl trénink vypadat, aby progres cvičence byl co nejvyšší. Už jsem se zde dočetl jak to vypadat nemá, tak teď bych rád zjistil, jak to vypadat má :-)

Dělal jsem v životě celkem 4 bojová umění (jedno z nich dělám doteď) ale žádný bojový sport. 2 umění byla japonská, 1 čínské a 1 vietnamské. Ve způsobu tréninku byly značné rozdíly. Pokusím se to rozebrat z několika kritérií:

1) kdy začít se sparringem?
Na WCH nám trenér zdůrazňoval, že nejprve se musíme naučit perfektně techniky, vyběhat správné dráhy, hodně cvičit jenom volně do vzduchu. Ani po roce pravidelného cvičení nám nedoporučoval volný sparing, že prý je příliš brzy. Oproti tomu jsou zde názory x-boxerů, které říkají začít se sparingem dost brzy, jak jsem pochopil, třeba po dvou měsících...

2) Výuka ve skupině vs. soukromá výuka učitel-žák
Opět trenér WCH vyzdvihoval výuku BU systémem soukromých hodin (max. 4 žáci a 1 učitel, občas jsme byli jen 2 a trenér), že je to daleko lepší než 20-50 lidí v tělocvičně, kde na počítání jedem techniky a ti vzadu ani pořádně nevidí na toho co předcvičuje... Zase na druhé straně takový trénink ve větším kolektivu může být víc motivující, člověk vidí ty nejlepší studenty, cvičí pokaždé s někým jiným atd. Jenže pro začátečníka může být obtížné zase naskočit do rozjetého vlaku mezi těch 20-50 cvičenců (konkrétně případ můj a bujinkanu). Co je tedy lepší?

3) Cvičení jen do vzduchu vs. boxovací pytle, lapy apod.
Bylo mi zdůrazňováno, že mám cvičit techniky uvolněně do vzduchu, abych se to pořádně naučil a že prý potom časem z té uvolněnosti bude pramenit velká síla úderů, doslova vnitřní síla, která je víc než jen silou svalovou... Jenže když to trvalo rok a pořád jsme to měli takto cvičit a já si byl vědom toho, že stále nejsem schopen dát pořádný úder a že tak jak to mám zatím natrénované, bych protivníka akorát tak naštval, tak mi to přišlo nějaké divné. V boxu se používají pytle, lapy, ve WCH to byl takový pytlík na zeď, ale na ten bylo pro nás po jednom roce podle slov trenéra brzy. A na dřevěného panáka údajně bylo brzy i na našeho trenéra, který dělal WCH 9 let.

4) Pády + boj na zemi
Podle mých zkušeností u japonsých stylů se na ně klade velký důraz. Ve WCH a Vo Dao jsme tohle prakticky vůbec nedělali.

5) Jaká má být procentuální skladba činností na tréninku?
Když to tak vezmu, pokud se trénink skládá z rozvcičky, samostatného nácviku technik, drilů, sparingu, možná něco dalšího. Jaký má být poměr těchto činností v tréninku? Opět musím potvrdit, že tento poměr je naprosto jiný u japonských stylů proti kung fu stylům. V kung fu co jsem dělal se cvičilo např. hodně sestav a samostatného nácviku technik, což u japonských stylů nebylo.

Možná by se daly vymyslet i jiné kategorie, tohle mě jen tak v rychlosti napadlo (jako taková osnova). Tak chlapi, díky za odpovědi :-)
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

Příspěvekod ArchEron » ned 10. kvě, 2009 0:50

1 tak stym sparingem jeto u kazdeho BU jinak ale sparingovat as vtedy ak mas zvladnute techniki a je mozne pouzit je ve sparingu,lebo gdzs ne budes vedit tehniki jako ces sparovat :lol: a gdis budes ve sparingu viuzivat jine techniki nes jako trenujes BU tak to je zbitecni,lebo ten sparing je nato aby ty techniky co si sa naucil snazil pouzivat.
2 tak co sa ty ka tych sykromnych hodin myslem zejeto lepsi,trener se ty proste bude venovat opravovat techniky ajine veci,rozhodne sa vice naucis i pochopis.a ska mozzes normalne trenovat z ostatny a sem tam si dat soukromky alebo gdys budes necem pozadu mozes chodit normalne na treningi aj sukromky.cose tice te motivace tu musis mat silnou i gdis trenujes sam motivace je hlavna ale vydit gdis trenujes BU musis mat motivaci a cil.
3 tak techniki by maly byt sravne prevedene as pak do pytle atd lebo ne ma zmysel mat silnej uder gdis neudelas ten uder spravne nebo techniku,uder alebo technika nemusibyt silna aby byla ucina :)
4 tak toje u kazdeho BU jine ale podle mne to neni as tak dulezite pokud sa nevenujes neakemu zapaseny gde se zhadzuje na zem.
co se tyce padu ako som povedal u kazdeho BU jinak.v sportovom karate sa zhadzuje na zem a je dobre umen padat pro vlastni dobro.
:D
5 takties u kazdeho BU jinak kazde bu ma svoj specificky postup viuky
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 10. kvě, 2009 9:46

..tiez by som rad prispel par vecami:

1. ak niekto tvrdi,ze v ramci svojho stylu pouzivate udery kt. v sparingu nepouzijete a ze v sparingu budete len sprosto boxovat a znici vam to techniku,tak utekajte prec :!: ..ten clovek moze mat aj 10 dan,utekajte prec...v sparingu a hlavne "freefight" sparingu kde mozte skoro vsetko,uvidite ze tie kecy stoja na vode..

2. ak viete ako tak udriet jab-punch v pohybe a kopnut lowkick,kludne mozete sparingovat kontrolovane na 6O-70 percent..v poulicnom boji zabudnite na spickovu techniku, o tom drmolia hlavne sensei kt. sa v zivote na ulici nepobili,max. sa kvakali za vlasy o horalku v materskej skolke :twisted:

3.moja metoda ako som sa ju naucil na boxe,popr. thai: ukazem napr.zaciatocnikovi Jab a zaroven 2 druhy krytov proti Jabu..zacina sa to ucit pred zrkadlom presne technicky,potom na mechu aby sa ukazalo ako to bije..za tym pouzivam "ping-pong sparing drill" ,cize utocnik A udrie Jab za pohybu do obrancu B a ten sa brani bud salutovacim blokom alebo uhybom a hned vracia kontru,takisto Jab na utocnika A a zasa to iste a pomalicky sa sila uderu a rychlost zvysuje,podla pocitu...potom ten Jab mozet zobrat na lapy a laper necha udriet staticky Jab do lapy, udrie lapou tiez Jab a obranca B sa brani krytom a kontruje,neskor za pohybu ako v sparingu a zvysovanie sily a rychlosti...zaver..nasadi sa prilba a zaciatocnik moze ist sparovat s jednym typom uderou a dvoma blokmi do ziveho kontrolovaneho sparingu...na dalsi trening pridame uder typu,zadny direkt,popr. overhand.
4. pomalicky na dalsich treningoch,tienovo boxuje za pohybu,cize udiera za pohybu Jab do predu,s povolovanim a chodzou do zadu,snazi sa udierat Jab s pohybom do stran,plus snazi so do uderovej akcii zapajat salutovaci blok a experimentovat s povolenim do strany a kontra s Jabom
5. toto sa tykalo jedneho debilneho Jab uderu,kopec roboty sa da porobit :wink:
6. aliveness=zivy trening
7. pouzivanie ochrannych pomocok ako prilby s klietkou,chranice holeni ,suspak je nutnostou..sparingpartnerov si chranime,nelikvidujeme ich :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: Správná tréninková metoda ?

Příspěvekod marcelo » ned 10. kvě, 2009 10:22

DaveStone píše:Několikrát zde na fóru bylo opakováno, že nejdůležitejší je správná tréninková metoda Až poté trenér a žák. Mě by tedy zajímalo jak by měl trénink vypadat, aby progres cvičence byl co nejvyšší. Už jsem se zde dočetl jak to vypadat nemá, tak teď bych rád zjistil, jak to vypadat má :-)

Dělal jsem v životě celkem 4 bojová umění (jedno z nich dělám doteď) ale žádný bojový sport. 2 umění byla japonská, 1 čínské a 1 vietnamské. Ve způsobu tréninku byly značné rozdíly. Pokusím se to rozebrat z několika kritérií:

1) kdy začít se sparringem?
Na WCH nám trenér zdůrazňoval, že nejprve se musíme naučit perfektně techniky, vyběhat správné dráhy, hodně cvičit jenom volně do vzduchu. Ani po roce pravidelného cvičení nám nedoporučoval volný sparing, že prý je příliš brzy. Oproti tomu jsou zde názory x-boxerů, které říkají začít se sparingem dost brzy, jak jsem pochopil, třeba po dvou měsících...

2) Výuka ve skupině vs. soukromá výuka učitel-žák
Opět trenér WCH vyzdvihoval výuku BU systémem soukromých hodin (max. 4 žáci a 1 učitel, občas jsme byli jen 2 a trenér), že je to daleko lepší než 20-50 lidí v tělocvičně, kde na počítání jedem techniky a ti vzadu ani pořádně nevidí na toho co předcvičuje... Zase na druhé straně takový trénink ve větším kolektivu může být víc motivující, člověk vidí ty nejlepší studenty, cvičí pokaždé s někým jiným atd. Jenže pro začátečníka může být obtížné zase naskočit do rozjetého vlaku mezi těch 20-50 cvičenců (konkrétně případ můj a bujinkanu). Co je tedy lepší?

3) Cvičení jen do vzduchu vs. boxovací pytle, lapy apod.
Bylo mi zdůrazňováno, že mám cvičit techniky uvolněně do vzduchu, abych se to pořádně naučil a že prý potom časem z té uvolněnosti bude pramenit velká síla úderů, doslova vnitřní síla, která je víc než jen silou svalovou... Jenže když to trvalo rok a pořád jsme to měli takto cvičit a já si byl vědom toho, že stále nejsem schopen dát pořádný úder a že tak jak to mám zatím natrénované, bych protivníka akorát tak naštval, tak mi to přišlo nějaké divné. V boxu se používají pytle, lapy, ve WCH to byl takový pytlík na zeď, ale na ten bylo pro nás po jednom roce podle slov trenéra brzy. A na dřevěného panáka údajně bylo brzy i na našeho trenéra, který dělal WCH 9 let.

4) Pády + boj na zemi
Podle mých zkušeností u japonsých stylů se na ně klade velký důraz. Ve WCH a Vo Dao jsme tohle prakticky vůbec nedělali.

5) Jaká má být procentuální skladba činností na tréninku?
Když to tak vezmu, pokud se trénink skládá z rozvcičky, samostatného nácviku technik, drilů, sparingu, možná něco dalšího. Jaký má být poměr těchto činností v tréninku? Opět musím potvrdit, že tento poměr je naprosto jiný u japonských stylů proti kung fu stylům. V kung fu co jsem dělal se cvičilo např. hodně sestav a samostatného nácviku technik, což u japonských stylů nebylo.

Možná by se daly vymyslet i jiné kategorie, tohle mě jen tak v rychlosti napadlo (jako taková osnova). Tak chlapi, díky za odpovědi :-)


Davestone- je mi smutno po tvojom prispevku..vidim, ze si frustrovany a si na ceste a hladas a davas otazky..to znamena ze si prirodzene inteligetny,lebo len tupe ovce nemo posluchaju svojho "pastiera" :wink:
Styly su zo svojej podstaty nekompletne..neda sa to obsiahnut v jednom style,kazdy mame inu telesnu konstituciu a vyhovuju nam ine typy technik,pristupov atd.,vela technik je nutne modifikovat,to co vyhovuje podsaditemu "bulldogovi" nebude fungovat alebo len obmedzene stihlemu a lahkemu "pavukovi"...vela krat ti ucitelia TBU povedia ze technika je dokonala a musi fungovat kazdemu..toto je uplny blud :!: napr. HK wingchun sa drzi tezy ist po priamke a prasit retazove priame udery a robi z toho dogma..lenze malym a zavalitym jedincom to povacsinou na vysokych a mrstnych nefunguje a preco...pretoze fyzika a geometria nepustia..nemozes s rukou kratsou o 20 cm,prebit cloveka co ju ma dlhsiu ako ty..jedine ze si o 2-3 triedy rychlejsi a presnejsi..preto zavalitym jedincom vyhovuje agresivne tlacit a udierat hakovite udery napr.( Mike Tyson),idu pod taziste,udieraju na spodok a potom hlava,skracuju vzdialenost a idu do zapasovej fazy a radi hadzu supera o zem atd :wink:
P.S. Dave- hladaj a pytaj sa a cakaj fundovanu odpoved..okamzite..ziadne ze o 10 rokov to mozno bude fungovat..technika musi zacat fungovat proti superovi tvojej urovne uz od zaciatku aspon na 60 percent uspesnost v zivom sparingu:!: V dnesnej dobe si mozes vyberat z BU a BS a kludne zbalit svestky a ist tam kde davaj odpovede na tvoje otazky :wink: :!: cuzzzzz
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod cohen » ned 10. kvě, 2009 10:46

pekne napisane. box je proste sympaticky - a to nielen z hladiska cvicenia/metody, ale aj z historicko - umeleckej stranky, vid napr.:
http://www.mlahanas.de/Greeks/Arts/Boxer.htm
celkom by som bol zvedavy na umelecke prevedenie nejakeho "sediaceho ninju" z 2. storocia BC... :twisted:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod ArchEron » ned 10. kvě, 2009 11:06

box je sport BU nie a to je rozdiel, zalezi ci chces sportovat alebo najst neaky hlbsy zmysel BU
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 10. kvě, 2009 11:21

ArchEron píše:box je sport BU nie a to je rozdiel, zalezi ci chces sportovat alebo najst neaky hlbsy zmysel BU


:lol: :lol: hahaha,len nuly a nimandi potrebuju hladat v BU hlbsi zmysel zivota :roll: ..ja hladam hlbsi zmysel zivota vo svojej rodine a svojom synkovi :wink: ..na to nepotrenujem ziadne zmrda v podobe Gurua,sektu s nejakym samanom, BU sektu s nejakym "polobozskym" senseiom :lol:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ArchEron » ned 10. kvě, 2009 11:46

emmm ja mne sa zda ze to slovko zivot som tam nepouzil :lol:
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Pali » ned 10. kvě, 2009 11:49

Smějící Smějící hahaha,len nuly a nimandi potrebuju hladat v BU hlbsi zmysel zivota Koulející očima ..ja hladam hlbsi zmysel zivota vo svojej rodine a svojom synkovi Mrkající ..na to nepotrenujem ziadne zmrda v podobe Gurua,sektu s nejakym samanom, BU sektu s nejakym "polobozskym" senseiom Smějící

Si si Marcelo istý, že šport je pre Teba len týmto? Zdá sa mi, že väčšinu ľudí, čo tu píšu je ich "hobby" podstatným momentom života 8)
Prirodzenosť vecí sa rada skrýva
:)
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Moto » ned 10. kvě, 2009 12:05

No myslim si, ze kolega ArchEron nepsal nic o hlubsim smyslu zivota,ale o hlubsim smyslu BU...
Kazdy muze hledat hlubsi smysl zivota v necem jinem. Nekdo treba prave v rodine a nekdo v BU. A nebo muze clovek hledat smysl v obojim...
Neni hned treba ohanet se hrubymi vyrazy jako "zmrd", jen proto, ze nekdo hleda hlubsi smysl v BU a ze hleda odpovedi na sve otazky u sveho sensei, ktery treba vubec nemusi byt polobozsky zmrd, ale uplne normalni a poctivy clovek, ktery predava dal to, co umi...Nemam rad, kdyz nekdo kyda hnuj kolem hlava nehlava...Kdo je zklaman metodikou vyuky v BU, v poradku...Proste si najdete BU nebo BS, kde vam to bude vyhovovat a smytec....kdo hleda najde...To, ze se mi nelibi zpusob vyuky hry na klavir neznamena, ze je hra na klavir spatna...proste to neni nic pro me...jdu dal a na kytare to bude pro me lepsi...mozna.
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 191
Registrován: ned 23. pro, 2007 0:00
Bydliště: Opět Česko

 

Příspěvekod ArchEron » ned 10. kvě, 2009 12:14

konecne to niekto pochopil cosem psal :D presne ja ko psal moto to neznamena ze ked neaky ucitel BU to treba uci zle nebo ze je vtom slaby ze cely sistem toho BU je zly.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod ArchEron » ned 10. kvě, 2009 13:53

ja som nigdy nepovedal ze neaku BU alebo BS je lepsie nes ine proste suto rozdielne sistemy a kazdemu sedi nieco ine, akos a hovori 100 ludi 100 chuti :D
a kazde BU,BS ma presny sistem vyuky ako kedy co sa ma robit staci robit to co koho bavy a makat na tom.ne ma zmysel ze niekto chodi na neake BU,BS stym ze je lepsie ako ine atrenuje len preto ze si mysli ze ejto lepsie efektivnejsie nes ostatne, hlavne to musi cloveka bavyt potom to ma vyznam.
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod jeikob » ned 10. kvě, 2009 14:41

No přijde mi legrační jak někteří argumentují technikou a že není třeba se jí příliš zabejvat a podobně. no jenže co je to technika? člověk může plavat čubičku nebo kraul. v případě bojovýho umnění nebo sportu to znamená učině bouchnout nezranit sám sebe,umět stát a hejbat se a podobně. tudíž ano můžu začít plavat čubou a pak se pracně přeučovat na kraul ,ale budu mít plaveckého ducha :) nebo se nejdřív naučím ony zakladní techniky na sucho a pak začnu teprve plavat. tak že jde o to najít správnou míru a načasovaní a to je asi individualní
no kdysi na karate nás trener nechal dělat volný kumite asi po třičtvrtě roku mimo jiné pro xboxery sám bývalý boxer a to kumite v klasickým tehdá odíle vůbec nebylo bezdotykové:)
tak že zaleží asi na učiteli trenerovi aby poznal,kdy je jeho student schopnej začit sparovat
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod cohen » ned 10. kvě, 2009 15:25

jeikob: niekto je nasucho perfektny po 10 minutach, ale vo vode nie je schopny sa udrzat nad hladinou. preto prva vec ktora sa na plaveckom vycviku robi, aspon co si pamatam, bola, ze sa ucilo splyvat s vzduchovym vankusom na hladine. na suchu sa oddychovalo.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod jeikob » ned 10. kvě, 2009 16:07

no mně na karate přihlásili protože sem měl v žákovský poznámky že se pořád peru:)
sorry ale to je fakt jako u blbejch. abych se mohl bránit tak musím především pevně stát mít stabilitu,dýchat abych to vydržel,pak se hejbat,a po té branit a utočit a to je technika? a pokud nevím co z rukama nohama, klinkám se jak zombie, nevím jak praštit tak se tohle nejdřív musím naučit. mimochodem zasadní problém je netrpělivost co je to rok ? v první třídě také hned čteš čapka? ano někteří
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 10. kvě, 2009 16:38

ano škola . ale proč škola znamená utíkaní před životem. hele doktor utíká před životem? mimochodem medik než jde na pitvu tak se bifluje anatomii jak magor. ano nemocniční zřízenec co nosí obědy žadnou školu nepotřebuje. pane jo já nejsem proti tomu že boxeři začnou hned boxovat, když sem chodil na fotbal tak taky sem hned první trening kopal do míče :)
Druhá věc je treningy karate i když se hned nědělal sparring teda žadný leháro nebylo polovina treningu posilko,strečing zbytek ona technika skoro hodinu a člověka sakra bolelo celý tělo a hlavně nohy.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 10. kvě, 2009 17:06

ukropcany píše:Tréningová metóda určuje aký typ ľudí sa danej disciplíne venuje. Na basketbale nenájdete 160 cm chlapca, na boxe zase len zriedkavo narazíte na ťažkého intelektuála. No a holt, viac zmrdov sa pohybuje medzi intelektuálmi, pretože na všetky tie kecy treba mať aj niečo v hlave... :lol:

K tomu zmrdovi - zmrd nie je človek, ktorý vidí v BU svoj zmysel života. To pochybujem, že niekde zaznelo. Zmrd je slizák, ktorý len kecá, mlží a nie je ochotný presviesť čo vie a skrýva sa za všemožné výhovorky. Človek, ktorý v tom vidí zmysel svojho života, ale je priamy, tak nemá byť prečo zmrd... :roll: Celý môj pracovný deň sa točí okolo tréningu a nemyslím, že som zmrd... druhá vec je, že vo svojom tréningu nevidím zmysel svojho života, je to opäť len prostriedok, nie cieľ... :roll:


..diky Ukrop ,presne tak som to myslel...zmrd je u mna dogmatik,sektar a slizak kt. si pasie svoje stado :twisted: vernych a tupych oveciek :lol:
..pre vela zmrdov je BU zmyslom ich zivota,v beznom zivote robia za par drobnych,su zakomplexovany a tiez by sa chceli "nazrat",ale nie su v "spravnych" kruhoch ..tym padom sa realizuju cez BU,urobia si dany,zalozia sekticky..ziaci sa im klanaju, so stiahnutym ocasom sa boja opytat ci mozu sa ist cez trening vycurat...takych zasranych zmrdov som uz zazil aj videl aj o nich pocul,v mojom meste ich kedysi koexistovalo niekolko :roll: shit
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 10. kvě, 2009 17:09

Pali píše:
Smějící Smějící hahaha,len nuly a nimandi potrebuju hladat v BU hlbsi zmysel zivota Koulející očima ..ja hladam hlbsi zmysel zivota vo svojej rodine a svojom synkovi Mrkající ..na to nepotrebujem ziadne zmrda v podobe Gurua,sektu s nejakym samanom, BU sektu s nejakym "polobozskym" senseiom Smějící

Si si Marcelo istý, že šport je pre Teba len týmto? Zdá sa mi, že väčšinu ľudí, čo tu píšu je ich "hobby" podstatným momentom života 8)
Prirodzenosť vecí sa rada skrýva
:)


..no je mozny aj tento sposob nazerania ne vec :wink:
Naposledy upravil marcelo dne pon 27. črc, 2009 20:40, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod jeikob » ned 10. kvě, 2009 17:14

jenže vy argumentujete lidma!!! copak jak řikáte zmrdi jsou bojové umnění. trošku mi to připomíná argumentaci kolem jistého etnika vetšina žije tak a tak a dělá to .tak jsou všichni špatní .
mimo jiné dělá te blbou službu právě těm dobrým a kvalitním školám a klubům
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 10. kvě, 2009 17:29

Jeikobe,si snilek..co ti mam na to povedat..odpoviem za seba asi takto...stat v Mabu je pre mna strateny cas...cvicit kueny a formy a kata je pre mna osobne uplne strateny cas..a ze zo mna nebude spickovy kungfu master ,mam uplne na salame..ze moja technika a prevedenie bude pre BU fanatikov odporna,silova,hruba a primitivna mam tiez v dupe..nezaktivujem si meriadany a cakry medzi nohami..neva..prezijem to..co dalej..mna staci ze vidim ze sa pomaly zlepsujem od treningu k treningu..zlepsujem si vysokopercentne techniky kt. vychadzaju...nizkopercentne pustam von hlavou..Jeikobe kedysi tu niekto postol boj nejakych velkych zvierat v kungfu,tusim taiji vs. nieco..ti majstri urcite v tom cvicili odmala..urcite by som nedokazal stat ani stvrtinu toho co oni v tych zvlastnych postojoch..urcite mali prebudeme cakry aj na chodidle,ale vies co je zvlastne..ich bojovy prejav bol shit...tito ludia nevedeli aplikovat nic z tych nadhernych technik..ani udriet ako tak priamke a viazat kombinacie za sebou..otacali sa zbabelo chrbtom proti uderom..ukazali brutalny derivovany shit..ja som stastny ze som videl to video,lebo vo mne spalilo posledne zvysky falosnych iluzii :wink:
P.S. Ukrop vies to video z toho zapasu najst,aby sme si zaspominali...ja musim vycmuchat zapas MMA vs. Aikijutsu na zivot a na smrt s podpisanym testamentom ci co tam podpisovali..tam sa to tiez vsetko krasne ukazalo,cierne na bielom :roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron