Konec dominance BJJ v MMA ?

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Konec dominance BJJ v MMA ?

Příspěvekod raffaj » pon 11. kvě, 2009 12:17

Tak jsem dokoukal UFC 96 a 97 a přijde mi, že klasický brazilský
Jiu Jitsu nějak přestává bejt v MMA dominantní.
Zvlášť ten rozdíl byl vidět v posledním zápase A. Silva vs Thales Leites .
Až na vyjímku poláka Soszynskiho se nějak s bojem na zemi
nikdo moc nechytal. Ti co se pokoušeli o hození to většinou pěkně
schytali do hlavy . A ty co se dostali do Guardu - což by mělo být pro tak trénovaný bojovníky jejich šálek kávy) vesměs dojeli na
"Ground and Pound" - tedy že je ten nahoře pěkně rozsekal .
Je jasný že každý musí mít slušný základy v BJJ , ale přijde mi že už se
lidi naučili proti schozům bránit a nenechaj se zatáhnou do boje na zemi.
A to jak si Leites furt lehal na záda jak pes mi přišlo minimálně "směšný".
Nedokážu si představit jak dlouho by vidržel kdyby bylo dovoleno kopat
ležícího , protože měl furt roztažený nohy.
®e by začínala nová éra návratu ke klasickým stylům ?
raffaj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11. led, 2008 0:00

 

Re: Konec dominance BJJ v MMA ?

Příspěvekod hellas » pon 11. kvě, 2009 12:21

raffaj píše:Tak jsem dokoukal UFC 96 a 97 a přijde mi, že klasický brazilský
Jiu Jitsu nějak přestává bejt v MMA dominantní.
Zvlášť ten rozdíl byl vidět v posledním zápase A. Silva vs Thales Leites .
Až na vyjímku poláka Soszynskiho se nějak s bojem na zemi
nikdo moc nechytal. Ti co se pokoušeli o hození to většinou pěkně
schytali do hlavy . A ty co se dostali do Guardu - což by mělo být pro tak trénovaný bojovníky jejich šálek kávy) vesměs dojeli na
"Ground and Pound" - tedy že je ten nahoře pěkně rozsekal .
Je jasný že každý musí mít slušný základy v BJJ , ale přijde mi že už se
lidi naučili proti schozům bránit a nenechaj se zatáhnou do boje na zemi.
A to jak si Leites furt lehal na záda jak pes mi přišlo minimálně "směšný".
Nedokážu si představit jak dlouho by vidržel kdyby bylo dovoleno kopat
ležícího , protože měl furt roztažený nohy.
®e by začínala nová éra návratu ke klasickým stylům ?


Co znamená klasický styl?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod wand » pon 11. kvě, 2009 12:34

Skor si myslim, ze na "vine" je vyvoj UFC ako takeho. Preferovany je cim dalej tym viac boj v postoji a aj typicky americky divak boju na zemi moc nerozumie...Tak su vidiet fighty zapasnikov so super BJJ skills ako sa v postoji rozbijaju priemernym ak nie podpriemernym boxingom. Ale mozno to vidim zle. :)
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 11. kvě, 2009 14:19

Imho je to dost slozite,

a) Americani nejsou Janponci, kteri si vychutnavaji boj na zemi stejne jako standup, ne li vic. Americani treba nechapu jak muze nekdo klepat triangl atd... A budou mit fightera radeji, kdyz bude knokautovany v prestrelce, nez kdyz vyhraje na submission... Proste je to tak, a ufc na to posledni dobou dost hraje.

b) V dnesni dobe ma kdkokoliv kdo zapasi v ufc bjj na vysoke urovni, takze tam proste tu ruku, nohu, hlavu nenecha, stejne tak jako ze mozna polovina ufc fighteru jsou stredoskolsti zapasnici, a ty je proste dostat na zem slozite...


Ale nesmis vsechno posuzovat podle ufc, mrkni taky treba na sengoku, dream, strikeforce a organizac...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 11. kvě, 2009 14:49

ghekon píše:Imho je to dost slozite,

a) Americani nejsou Janponci, kteri si vychutnavaji boj na zemi stejne jako standup, ne li vic. Americani treba nechapu jak muze nekdo klepat triangl atd... A budou mit fightera radeji, kdyz bude knokautovany v prestrelce, nez kdyz vyhraje na submission... Proste je to tak, a ufc na to posledni dobou dost hraje.

b) V dnesni dobe ma kdkokoliv kdo zapasi v ufc bjj na vysoke urovni, takze tam proste tu ruku, nohu, hlavu nenecha, stejne tak jako ze mozna polovina ufc fighteru jsou stredoskolsti zapasnici, a ty je proste dostat na zem slozite...


Ale nesmis vsechno posuzovat podle ufc, mrkni taky treba na sengoku, dream, strikeforce a organizac...


Středoškolští zápasníci? To jako myslíš, že od střední dělaj zápas?
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » pon 11. kvě, 2009 15:16

Presne tak, a nekteri ne jen od stredni ale od zakladky a hlavne na vysokych, vetsina z nich jsou ruzni mistri univerzitnich lig a tak... Tam fakt zapasi kazdy druhy... Napr. Hamill ( ktery byl tusim i 2. na olympiade v recko-rimskem zapase neslysicich), Carwin, Hughes atd. Z tech starsich treba Coleman, Lindland ( ten ma jako jediny fighter v mma medaili z olympiady )

BTW: Ono se to nezda, ale co ma clovek udelat z guardu, kdyz zapasnici majiu skvelou stabilitu, "tezke boky" a delaji jenom technicky ground and pound, zadne prepadavani? Nic... A dostat je na zem... Kdyz byl Hamill v TUF, tak ho nedokazal nikdo strhnout na zem, i kdyz mel ruce za zady...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 11. kvě, 2009 16:49

ghekon píše:Presne tak, a nekteri ne jen od stredni ale od zakladky a hlavne na vysokych, vetsina z nich jsou ruzni mistri univerzitnich lig a tak... Tam fakt zapasi kazdy druhy... Napr. Hamill ( ktery byl tusim i 2. na olympiade v recko-rimskem zapase neslysicich), Carwin, Hughes atd. Z tech starsich treba Coleman, Lindland ( ten ma jako jediny fighter v mma medaili z olympiady )

BTW: Ono se to nezda, ale co ma clovek udelat z guardu, kdyz zapasnici majiu skvelou stabilitu, "tezke boky" a delaji jenom technicky ground and pound, zadne prepadavani? Nic... A dostat je na zem... Kdyz byl Hamill v TUF, tak ho nedokazal nikdo strhnout na zem, i kdyz mel ruce za zady...


Ahaaa díky za vysvětlení.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron