Správná tréninková metoda ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jabberwocky » stř 13. kvě, 2009 16:15

No já jen abych pro samou motivaci pak za sebe zítra do práce neposílal úmrtní oznámení ;-) Nicméně speciálně pro Ukropa - ďakujem ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

 

Příspěvekod marcelo » stř 13. kvě, 2009 17:31

http://english.kampfkunst-ezine.de/2008 ... -cartmell/

...no chalani a je to tu,ja som vedel ze na to narazim :D
..intervium s Timothy Cartmellom a nalepim tu odstavec ktory vas prekvapi,hlavne ludi z TBU..podobnu myslienku tu povedal tiez Luen :twisted:

..vytiahnute z interview:
Karl-Heinz: Many ima teachers in the west say, that you have to train minimum 10 years to use the ima´s, especially Taiji for fighting / selfdefence. In my opinion, this makes no sense. What do you think about this?

Tim: If you have a good teacher of the IMA and practice hard, you should begin to develop real fighting/self defense abilities within several months of training. Teachers that tell their students it takes 10 years to learn how to fight with any martial art either don’t know how to fight themselves, or don’t know how to teach. Learning to fight is the same as learning any other physical skill. If you went to a swimming instructor who told you it would take 10 years of training before you could jump in the pool, would you sign up for lessons?

Ukrop,verim ze si to vychutnas :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » stř 13. kvě, 2009 18:01

Luen: Zni to dobre, taky si pamatuju zapasy Ladi Zaka ( a jinych, treba Monstera Knizete atd. ) pred deseti-patnacti lety... To mnelo k dnesnimu mma skutecne dost daleko... Jsem si zrovna vzpomnel na pamatny zapas s havirovskou legendou Ervinem Slonkou http://www.ladazak.cz/misc/slonka_zak.avi
Rozhodne tomu drzim palce :wink:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » stř 13. kvě, 2009 18:53

ghekon píše:Luen: Zni to dobre, taky si pamatuju zapasy Ladi Zaka ( a jinych, treba Monstera Knizete atd. ) pred deseti-patnacti lety... To mnelo k dnesnimu mma skutecne dost daleko... Jsem si zrovna vzpomnel na pamatny zapas s havirovskou legendou Ervinem Slonkou http://www.ladazak.cz/misc/slonka_zak.avi
Rozhodne tomu drzim palce :wink:


Pamatujes, nebo jsi je videl na VHS, ci DVD ci...? :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod ghekon » stř 13. kvě, 2009 18:58

No jasne ze jsem to videl ze zaznamu :lol: :lol: V te dobe jsem byl jeste hodne malej :lol: :lol: Tys tam snad byl? :twisted: :twisted: :lol: :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 13. kvě, 2009 20:31

Tak to jsem tady koukam jedinej pametnik :lol: Coz mi pripomene jak ten cas leti :( Ja nebyl z Prahy, odesel jsem kvuli wing chunu z domoviny a pak jsem se motal v zacatcich i kolem zrodu thai boxu v Cechach - resp. jsme s P. Machackem cvicili nejake bezp. agentury, pak prisel skatach. Konec koncu Petr take cvicil dnes uz zaslouzene mrtve WT atd ..., ale to uz je vazne hooodne dlouho :)

Stara galerka ... sifu Ivan Rzounek, Petr Machacek, David Brousil, Tomas Kreutz, Dajak (uz si nepamatuju jmeno), Roman Ricanek, Mila Jedlicka, Choky (taky uz si nevzpominam na jmeno), Pavel Cerny, Karel Rydl, Martin Hradecky etc... nektera jmena vam asi nic nerikaji, ale byla to kdysy osadka lidi kolem meho sifu. Nekdo sel dal svou cestou a nekdo to zabalil uplne ...

nejake foto na: http://www.wing-chun.cz/cs/index.cs.html v sekci Galerie/Others nebo Sifu Ivan Rzounek ... uz uplynulo hoodne vody 8)
Naposledy upravil luen dne stř 13. kvě, 2009 20:46, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » stř 13. kvě, 2009 20:48

ukropcany píše:Dedku... :twisted:


nj to vy mladasove nemuzete pamatovat :lol: to je hruza, mam mozna vice jak 1/2 produktivniho zivota za sebou ve 72 uz se mnou nic nebude :lol: Teda krome toho, ze budu starej prudic - to uz se bude jen zhorsovat.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » stř 13. kvě, 2009 20:51

luen píše:Dejte tomu cas chlapi ... videl jsem u nas na pocatku 90-tych let treninky MT, Ultimatu ... atd a verte nebo ne, bylo to mnohem horsi nez treninky mnohych TBU dnes. Smal jsem se tomu, neveril a kde jsou ted? Musi se to vyprofilovat. Ucitele, zaci, pristup, souteze, zazemi atd ... Jen si priznat, ze nam ujel vlak a je treba to zacit systematicky kousek po kousku dohanet ... Samo od sebe se to nezlepsi. Musi se par skol chytnout a pujde to - porad tomu verim, jsem romantik :lol: :wink:


ha ha, jo, ultimaty i Muay Thai jsem sledoval u nas od prvnich zapasu, dneska je to rozhodne jina liga nez ta tehdejsi srdcarska amaterina. jinak souhlas, o tom to je, dyk vis jak uz dlouho resime "ligu" v gf, pravidla etc. gf je v CR v plenkach, v Cine se vesele jedou sanda/sanshou zapasy, MMA, zapas (shuijiao), na Taiwanu leitai (samozrejme i jinde), rozjizdi se zapasy ala escrima/serm se zbranemi, jen u nas nic. komunita fullkontaktniho gf u nas je mala az nijaka (dve tri skoly?), liga neexistujici, tim padem to pritahuje do skol takove lidi jake to pritahuje, anebo prchaj jinam, anzto je nebavi si to pinkat s dvema, moooznaaa trema stale stejnejma frajerama - chtej poradny sparringapartnery, chtej pomerovani s lidma z jinejch skol, a pouzivat to co cvici, ne se prizpusobovat pravidlum boxu/thaiboxu, dzudo, grapplingu. gf fighty by mely mit svuj face, jinak to bude zase jen trosku jinej kixboks

sorry za mirny offtopic, asi pro tohle tema udelame novy vlakno - navrhy pravidel, ktery s Honzou a dalsima uz jak dlouho diskutujeme a ve skolach testujeme (cross mezi Muay Thai/sanda/MMA), proste rozvireni toho naseho rybnicku tzv. "T"CBU, ve kterym vsichni plaveme - nekde hovinek plave vic, nekde min, ale furt to celkove smrdi vsude.

k tematu tohodle vlakna by toho to slo napsat, ale bylo by to mlaceni prazdne slamy ze strany jedne, noseni drivi do lesa ze strany druhe. jinak diky vsem za spoustu podnetu, az na obvykly snilkovsky jezismarjabludy/machrovsky mavani perem/predsudky z te ci one strany je to zatracene fajn topic
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod jeikob » stř 13. kvě, 2009 21:03

tak to by bylo bezva a občas by jste mohli pozvat i někoho z číny
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod hellas » stř 13. kvě, 2009 21:04

ghekon píše:No jasne ze jsem to videl ze zaznamu :lol: :lol: V te dobe jsem byl jeste hodne malej :lol: :lol: Tys tam snad byl? :twisted: :twisted: :lol: :lol:


Ne, ale s Danem Bartákem sem si párkrát zatrénoval, když začal bouchat vale tudo. Koukával sem jen na Noci Gladiátorů občas:-)
Tehdy mě zajímalo jen to "mrtvý"WT :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod hellas » čtv 14. kvě, 2009 8:07

pm píše:
luen píše:Dejte tomu cas chlapi ... videl jsem u nas na pocatku 90-tych let treninky MT, Ultimatu ... atd a verte nebo ne, bylo to mnohem horsi nez treninky mnohych TBU dnes. Smal jsem se tomu, neveril a kde jsou ted? Musi se to vyprofilovat. Ucitele, zaci, pristup, souteze, zazemi atd ... Jen si priznat, ze nam ujel vlak a je treba to zacit systematicky kousek po kousku dohanet ... Samo od sebe se to nezlepsi. Musi se par skol chytnout a pujde to - porad tomu verim, jsem romantik :lol: :wink:


ha ha, jo, ultimaty i Muay Thai jsem sledoval u nas od prvnich zapasu, dneska je to rozhodne jina liga nez ta tehdejsi srdcarska amaterina. jinak souhlas, o tom to je, dyk vis jak uz dlouho resime "ligu" v gf, pravidla etc. gf je v CR v plenkach, v Cine se vesele jedou sanda/sanshou zapasy, MMA, zapas (shuijiao), na Taiwanu leitai (samozrejme i jinde), rozjizdi se zapasy ala escrima/serm se zbranemi, jen u nas nic. komunita fullkontaktniho gf u nas je mala az nijaka (dve tri skoly?), liga neexistujici, tim padem to pritahuje do skol takove lidi jake to pritahuje, anebo prchaj jinam, anzto je nebavi si to pinkat s dvema, moooznaaa trema stale stejnejma frajerama - chtej poradny sparringapartnery, chtej pomerovani s lidma z jinejch skol, a pouzivat to co cvici, ne se prizpusobovat pravidlum boxu/thaiboxu, dzudo, grapplingu. gf fighty by mely mit svuj face, jinak to bude zase jen trosku jinej kixboks

sorry za mirny offtopic, asi pro tohle tema udelame novy vlakno - navrhy pravidel, ktery s Honzou a dalsima uz jak dlouho diskutujeme a ve skolach testujeme (cross mezi Muay Thai/sanda/MMA), proste rozvireni toho naseho rybnicku tzv. "T"CBU, ve kterym vsichni plaveme - nekde hovinek plave vic, nekde min, ale furt to celkove smrdi vsude.

k tematu tohodle vlakna by toho to slo napsat, ale bylo by to mlaceni prazdne slamy ze strany jedne, noseni drivi do lesa ze strany druhe. jinak diky vsem za spoustu podnetu, az na obvykly snilkovsky jezismarjabludy/machrovsky mavani perem/predsudky z te ci one strany je to zatracene fajn topic


V cem by treba nevyhovovaly pravidla MMA, dejme tomu obslehly z UFC bez loktu?
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » čtv 14. kvě, 2009 8:15

zdar, mno, u nas ve skole nemame ring, improvizovany ring tvori kruh okolo stojicich - pokud zapasici spadnou na zem, zacnou do nich okolostojici kopat a slapat po nich, jedno kdo je nahore nebo dole. aneb zakladni grappling skills na zemi jsou dneska nutnosti (!), ale imho neodrazeji "realitu ulice" (nekamenovat, vim jak je to souslovi zprofanovany ju) - proto ve skole ucim jen dostat se ze spatny pozice do lepsi, z lepsi "navolnit", vstat a pokracovat ve stoje. nechci x minut zapaseni na zemi. jedeme mj. treba i sparringy dva na jednoho, kdyz se clovek zasekne ve stoje v klinci, tak je to taky uplne jina hra, ze jo
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 14. kvě, 2009 8:35

ukropcany píše: (jendis vyhrabe video)


Jendis nic nevyhrabe,sorry.........to je fraška a nějak nemám náladu na to znovu koukat a vůbec to hledat. Miro se tu prezentoval a stavěl jako největší "mistr světa amoleta(copyright by PM)" a to video....ehm.......doporučuji všem projet si V©ECHNY Mirovi příspěvky....a obrázek nechť si udělá každý sám......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 14. kvě, 2009 8:39

ghekon píše:Luen: Zni to dobre, taky si pamatuju zapasy Ladi Zaka ( a jinych, treba Monstera Knizete atd. ) pred deseti-patnacti lety... To mnelo k dnesnimu mma skutecne dost daleko... Jsem si zrovna vzpomnel na pamatny zapas s havirovskou legendou Ervinem Slonkou http://www.ladazak.cz/misc/slonka_zak.avi
Rozhodne tomu drzim palce :wink:


možná daleko,ale věř tomu,že Monster sežere kdekoho i se svou nepohyblivou nohou....ten kluk je prostě MONSTER :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marcelo » čtv 14. kvě, 2009 8:48

pm píše:zdar, mno, u nas ve skole nemame ring, improvizovany ring tvori kruh okolo stojicich - pokud zapasici spadnou na zem, zacnou do nich okolostojici kopat a slapat po nich, jedno kdo je nahore nebo dole. aneb zakladni grappling skills na zemi jsou dneska nutnosti (!), ale imho neodrazeji "realitu ulice" (nekamenovat, vim jak je to souslovi zprofanovany ju) - proto ve skole ucim jen dostat se ze spatny pozice do lepsi, z lepsi "navolnit", vstat a pokracovat ve stoje. nechci x minut zapaseni na zemi. jedeme mj. treba i sparringy dva na jednoho, kdyz se clovek zasekne ve stoje v klinci, tak je to taky uplne jina hra, ze jo


..lenze ked chcete sutazit budete musiet tomu prisposobit urcite predzapasove obdobia...kupit judo tatame,pretoze zranenia po hodoch sa liecia velmi dlho..dost draha investicia :( ..nastudovat sportovu metodiku na lapy,aparaty..daju sa zohnat kvalitne muaythai a zapasove instruktaze kt. pokryvaju tento segment...caka vas dlha cesta :( ..a ci to ludia v tvojej skole vobec ocenia a bude ich to bavit,tot otazka...
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 14. kvě, 2009 9:02

lapy, Thai pads, pytle, nastene pytle na otloukani, kuly na otloukani uz jedeme jak dlouho, a lidi to bavi, kul na otloukani ceka na upevneni, tatami jsou na ceste (tj. pady a zapaseni jedeme zatim jen lehce, nastesti mame ve skole pomerne silne linoleum), plus x jinych cviceni a pomucek, specifickych pro nas system - http://www.lghk.org/cz/curriculum/gungfu.htm

jinak, neni to samozrejme pro vsechny, saan da jedeme ani ne dva roky, na treninku se sejde max. do deseti lidi, vetsinou spise mene. ten kdo by na to mel (talent, postavu, kuraz), ten to flaka (prace, skole, pritelkyne... ), ten kdo na to nema, by chodil, to si nevyberes, asi jako vsude. navic, je to je jen jedna ze soucasti mnohem komplexnejsiho curricula, komplexnejsiho rozvoje - sebeobranneho, zdravotniho a duchovniho. kdyz prijde ke me do skoly nekdo, kdo se chce jen a jen sportovne prat, poslu ho na box, Muay Thai, kickbox, MMA nebo dzudo.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 14. kvě, 2009 9:21

PM-tiez som kupoval teraz pre svoju uzavretu skupinu 40m2 judo tatame..silene draha zalezitost,kedze skoro vsetko dotujem zo svojho vrecka :( Ake tatami si objednal hrubkou -4cm/judo/ alebo 2 cm/karate/????
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 14. kvě, 2009 9:57

no, "na ceste" znamena ze je budu objednavat behem mesice az tri, po posledni Cine jsem vystavenej:-) rad si necham poradit, co bys doporucoval? premyslel jsme o skladacich, co nejtluscich
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » čtv 14. kvě, 2009 10:03

pm píše:no, "na ceste" znamena ze je budu objednavat behem mesice az tri, po posledni Cine jsem vystavenej:-) rad si necham poradit, co bys doporucoval? premyslel jsme o skladacich, co nejtluscich


..ja som kupoval "puzzle" tamame urcene pre judo a jiujitsu 4cm hrubka..tie tenke karatacke nekupuj..odidu vam krize po castom hadzani..aj na tych judo obcas citit ked s tebou riadne mrskne alebo padne na teba..inac vsetky tie tatame sa vyrabaju niekde v cine..tam to musi byt min. za polovicu,len to tu doviest nejak...mam nieco podobne tymto
http://www.daedo.com/shop02/data/prod/TM3001G.jpg
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » čtv 14. kvě, 2009 10:06

jo, presne ty mam na mysli! typ na nakup v CR asi nemas, kupoval si je asi v SK co
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků