Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

krav maga

Příspěvekod mikro » čtv 14. kvě, 2009 14:56

Rony: Tim testovanim jsem nemyslel modelove situace,ale skutecne konflikty..vsichni vime,co se v izraeli a vubec na blizkem vychode deje,proto jsem mluvil o nahrazovani starych ne prilis funkcnich technik novymi..tim vsak ani nechci rict,ze by objevila ameriku..prece jen pravy hak,zustane pravym hakem:)..
Sam krav magu cvicim pres rok a pul,kdy se tu otevrela prvni skola v cr (btw. tvy znamy,kteri udajne dlouhou krav magu cvici jsou zrejme i mymi znamymi;) ) a co vim,tak jsou tu doposud jen dve skoly,jedna v praze a druha v ostrave,takze je tezke mluvit o kvalite instruktoru,kdyz neni s kym moc srovnavat..mozna se zahranicnimi hosty na seminarich,ale dle meho nazoru se to takhle jednorazove srovnavat moc neda,kdyz jsou tu jen na jeden den..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

 

Re: Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš spo

Příspěvekod kubohnat » čtv 14. kvě, 2009 17:35

guru3d píše:
severin píše:R.Gracie : ano součastnost,ale těch co se nechají nachytat už je mín,protože to je prostě evoluce v b.u.


Když se bojím grapplera, stojím od něj dál. A takhle to přesně dneska vypadá. Na předchozí straně se někdo posmívá, že to není fullcontact, protože to prostě nechápe. Výsledkem bude, že tihleti bojovníci se naučí jak údery, tak zápas, což je jediná možnost jak být úspěšný. A to hje přesně ten důvod, proč neuznávám ty jednostraně zaměřené styly.

KM ne ? Proč by ne ? Mezi moderním JJ a KM nevidím zas tak velký rozdíl.Studenti a instruktoři navštěvují různé semináře a budují svůj styl.KM má krátkou historii,takže musí brát techniky z tradičních b.u.,ale má moderní reálný přístup k tréninku a to je zase inspirace pro ty co už zapoměli k čemu b.u. slouží.


Dělal jsem v brigádně v "ochrance" na mnoha rizikových akcích. V realitě se člověka nikdo neptá. Stříkne mu slzák do ksychtu a vezme ho teleskopem po hlavě. Tradiční bojová umění tyhle situace neřeší, pouze se jejich instuktoři snaží aplikoavat některé techniky na tyto typy útoků. To je myslím problém všech tradičních BU, proto by BU mělo být dynamické, reflektující reálné hrozby a né bojovat s vidličkou, kterou už dneska nikdo nepoužívá :!:


No,nebyt tradic,tezko rict jak by to na svete vypadalo.Tradice je preci obrovky nosic informaci at je to tradice jakakoliv.Pokud se nekdo rozhodne studovat tradicni formy boje,je to jen na jeho dobre vuli stejne jako kdyz se nekdo rozhodne uzpusobit je modernejsi podobe a praktikovat je takto.Kazdy z nas ma sve duvody,presvedceni ci viru v to proc a co fightuje.Takze ja osobne bych urcite zadny z tradicnich stylu neodsuzoval.Pokud mi nejaky styl nevyhovuje,tak se jim preci nebudu zabyvat.A kdyz se jim nebudu zabyvat,tak vim o nem prdlajs a nebudu o nem zbytecne mluvit.
Kdyz se mluvi o realu co je fajn a co ne-ono je to tezko.Muze byt borec nadupany jako krava a je jedno jestli je lepsi na stand-up ci zem.Ale rekneme ze je treba skvely fighter na zemi(at je to napinavejsi) a kdyz uz bude v paradnim rozpolozeni muchlat obcana pod sebou,jen tak do pohody se mu na tvrde zemi octne pod kolinkem kaminek.Nahodou.Kaminku je vsude plno :lol: .Zaknuka a v te kraticke chvili kdy si uknuk ho pod mim lezici obcan pleskne o neco vetsim kaminkem do kebule ktery se mu valel nahodou u ruky. :lol: a je hned veselo na starem belidle. Ponauceni:kdyz na tebe vyjde mensi kamen tak si v pruseru at si zabijak motykama nebo holenema. :lol: :wink:
kubohnat
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 13. kvě, 2009 23:00
Bydliště: Frenštát p.Radh.

Příspěvekod defendu » čtv 14. kvě, 2009 19:01

Naked_Snake: nad tím Ronyho příspěvkem se nijak nepozastavuj,hned tím dalším dal jasně najevo jaký je znalcem toho,co tu tak "zasvěceně" hodnotí :wink:

mikro: KM se unás trénuje od roku 2004 (instr. Piotr Swiecicky),od roku 2005 se trénovala v Plzni pod izrael. instruktorem G.Levym až do loňského roku....máš,ale pravdu,že ofico a s požehnáním federace se cvičí jen na dvou místech v ČR....to jen tak pro pořádek :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš spo

Příspěvekod ghekon » čtv 14. kvě, 2009 19:18

kubohnat píše:Kdyz se mluvi o realu co je fajn a co ne-ono je to tezko.Muze byt borec nadupany jako krava a je jedno jestli je lepsi na stand-up ci zem.Ale rekneme ze je treba skvely fighter na zemi(at je to napinavejsi) a kdyz uz bude v paradnim rozpolozeni muchlat obcana pod sebou,jen tak do pohody se mu na tvrde zemi octne pod kolinkem kaminek.Nahodou.Kaminku je vsude plno :lol: .Zaknuka a v te kraticke chvili kdy si uknuk ho pod mim lezici obcan pleskne o neco vetsim kaminkem do kebule ktery se mu valel nahodou u ruky. :lol: a je hned veselo na starem belidle. Ponauceni:kdyz na tebe vyjde mensi kamen tak si v pruseru at si zabijak motykama nebo holenema. :lol: :wink:


To je pekny nesmysl,

a) Na ulici pod vlivem adrenalinu mas nejaky kaminek pod kolenem uplne u prdele

b) Nevim jestli si nekdy sparoval na zemi, ale kontrolovat koncetiny, hlavne ruce jedna ze zakladnich veci a ta situace kterou popisujes nemuze nastat, zvlaste pokud je to "skvely fighter na zemi"
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Re: Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš spo

Příspěvekod NOKT » čtv 14. kvě, 2009 19:33

ghekon píše:
kubohnat píše:Kdyz se mluvi o realu co je fajn a co ne-ono je to tezko.Muze byt borec nadupany jako krava a je jedno jestli je lepsi na stand-up ci zem.Ale rekneme ze je treba skvely fighter na zemi(at je to napinavejsi) a kdyz uz bude v paradnim rozpolozeni muchlat obcana pod sebou,jen tak do pohody se mu na tvrde zemi octne pod kolinkem kaminek.Nahodou.Kaminku je vsude plno :lol: .Zaknuka a v te kraticke chvili kdy si uknuk ho pod mim lezici obcan pleskne o neco vetsim kaminkem do kebule ktery se mu valel nahodou u ruky. :lol: a je hned veselo na starem belidle. Ponauceni:kdyz na tebe vyjde mensi kamen tak si v pruseru at si zabijak motykama nebo holenema. :lol: :wink:


To je pekny nesmysl,

a) Na ulici pod vlivem adrenalinu mas nejaky kaminek pod kolenem uplne u prdele

b) Nevim jestli si nekdy sparoval na zemi, ale kontrolovat koncetiny, hlavne ruce jedna ze zakladnich veci a ta situace kterou popisujes nemuze nastat, zvlaste pokud je to "skvely fighter na zemi"


To zase není pravda. Ten adrenalin v té krvi mít nemusíš nebo nemusí tam být potřebný množství. A nemusí na té zemi být jen šutr, ale co třeba sklo. Kamarád zažil, že po něm v hospodě začaly lítat sklinky od piva :D
A to, že se to "nemůže stát" taky nelze jednoznačně tvrdit. Neříkej mi, že třeba při double legu jsi v průběhu provádění techniky schopnej ještě kontrolovat ruce. Zkrátka to "okno", kam i lůzr může něco protlačit může nastat.

To, že mám krutě zmáklej boj na nohách a na zemi neznamená, že se ze mě stane nepřemožitelný bijec :D Náhoda je blbec :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » čtv 14. kvě, 2009 19:57

Tak sklo je neco jineho no... Ale nechapu jak to myslis s tim double legem? To jako ze behem toho, co ja mu shootnu po nohach stihne zvednout kamen a bacit mne jim? To snad ne :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

krav maga

Příspěvekod mikro » čtv 14. kvě, 2009 20:12

defendu: Vidis to ani nevim,ze nejake treninky mimo ofiko federaci probihali,zas az tak moc jsem se o to nezajimal..kazdopadne nechci znevazovat umeni dotycnych treneru,ale pokud nebyli oficialni,tak si tam klidne mohli neco upravit,nebo domyslet a nemuselo se tudiz jednat o cistou krav magu..slysel sem o tom, ze nejaky instruktor (nevzpomenu kdo a kde) kombinoval krav magu s aikidem..bezesporu zajimavej napad,ale pak se vytraci podstata jednotlivych bojovych umeni..
Ale to je jenom muj nazor..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod NOKT » čtv 14. kvě, 2009 20:17

ghekon píše:Tak sklo je neco jineho no... Ale nechapu jak to myslis s tim double legem? To jako ze behem toho, co ja mu shootnu po nohach stihne zvednout kamen a bacit mne jim? To snad ne :lol:


Spíš jsem myslel při přistání, ale při tom shootu taky by mohl... Třeba něco veme sebou nebo tam už něco může mít a jen sis toho nevšiml. Těch možností je hodně. Jasně je to takový coby kdyby... Ale doufám, že víš jak to myslím
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

krav maga

Příspěvekod mikro » čtv 14. kvě, 2009 20:19

me tak napada,ze mluvit u krav magy o cistote stylu,je trochu usmevny,ale prece jen si myslim,ze za tech padesat let si svuj styl v podstate nasla:)..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod defendu » čtv 14. kvě, 2009 20:54

mikro: to jsi špatně pochopil,oba byli certifikovanými instruktory IKMF,ale trénovali nás soukromě,ne oficiálně,takže možnost vkládání jiných technik tu nebyla.
Tady jsou,čistě pro zajímavost,stránky jednoho z nich (polský instruktor pře pár lety přešel k IKMA),v galerii je hodně fotek z našich tréninků :wink:
http://sdfkm.moonfruit.com/#/theheadins ... 4521944445
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ghekon » čtv 14. kvě, 2009 21:02

Jj, chapu.. Ale ono celkove to probiha v silene rychlosti, a neni ani problem ho trosku zvednout ( nerikam ze rovnou slam ) a skocit s nim na ten beton... A potom by uz asi zadny kamen nesebral... Ty to asi beres dost z pohledu mma, jenomze tam jsou ti lidi trenovani, hned chytit guard, kdyz me nekdo chyti atd. kdezto normalni clovek vubec nevi co ma delat, takze po takedownu jsi v podstate hned v mountu nebo side-mountu a tam uz je ta kontrola koncetin jednoducha..
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Naked_Snake » čtv 14. kvě, 2009 21:03

Mikro má asi na mysli Krav Maga Li.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod mikro » čtv 14. kvě, 2009 21:17

defendu: Tak to potom jo..Ja jen jestli to nebyli nejaci odpadlici od ikmf nebo neco v tom smyslu..koukal sem totiz,ze je vic KM organizaci a tam uz si asi muzou KM upravovat,pokud chteji,kdyz neni ofiko..
Taky sem sem se bavil s clovekem na treninku o tom,ze kazda organizace tvrdi,ze ona uci tu pravou krav magu,takze je to mozna ve finale asi jedno:)..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod Rony » čtv 14. kvě, 2009 22:31

4defendu: to se mi líbí, ty vyskakuješ jak čertík v krabičce :D
No nic, chytrému napověz...
Ale neva. Já se ti velice tímto omlouvám, neboť dle dostupných informací, video ukázek a všech možných prezentací jsem nabyl dojmu, že se tam opravdu prezentuje to nejlepší a dle toho je možné si udělat úsudek - asi ne :cry: Kde je tedy chyba???
Každopádně si myslím, že KM je sice dobrá a mnohdy i účelná sebeobrana, ale co se týče chladých zbraní, tak to zmáknuté tak dobře není a opravdu chybí koncept.
Toto je můj názor a můžu ho zde klidně vyslovit, neboť, jestli si si neráčil všimnout, tak tohle je diskusní fórum :!:

4micro: máš pravdu, ale abych se mohl k něčemu vyjádřit a nejdřív tím projít, tak bych především musel hrát fotbal, hokej, box, dělat politiku, vařit, ošukat aspoň 1000ženskejch, atd. atd. To jistě, sám uznáš, je blbost :wink:
Mimochodem, blízkovýchodní konflikt není jediný a všude po světě se děje spousta konfliktů, ale nikdo z toho nedělá marketingovou strategii takových rozměrů :idea:
To je asi jedna z věcí, co mně na KM vadí ze všeho nejvíc.
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod defendu » pát 15. kvě, 2009 5:38

Úvod o napovězení a čertíkovi nechám bez povšimnutí....
O KM nevíš nic,sám jsi to přiznal,ale víš že nemají koncept ohledně chladných zbraní :roll: ....ty jsi fakt bourák :lol:
Klidně si diskutuj,ale když napíšeš....nůž:0,tyč:0 apod. "názory",mohl by si nezasvěcenec z tohoto fóra i myslet,že máš s daným systémem osobní zkušenost,když to házíš do procent...teď už aspoň každý ví,že o KM víš pikaču a o to mi šlo...

Ano,civilní KM je velice komerční,to nemůže nikdo popřít a ani to nikdo nedělá...je to,ale pořád lepší než si hrát na nekomerční BU a přitom prodávat trika se zakladatelem stylu s drsnýma nápisama a holedbat se s tím,že jedna,ve světě zcela neznámá jednotka odněkud z džungle trénuje právě "náš" styl....,který mimochodem speciálové ke své "práci" absolutně nepotřebují.

Chytrému napověz,co si má vybrat... :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Rony » pát 15. kvě, 2009 7:51

Vidíš, a teď se zas ty vyjadřuješ o něčem o čem ty nemáš ani páru.
Když chceš z ostatních dělat debily, tak ho pak nedělej i ze sebe :wink:
A zkus taky trochu číst aby ses o těch "neznámých" jednotkách z džungle, které trénujou tento styl trochu něco dozvěděl. Třeba pak budeš i překvapen, že ty neznámí nejsou zas až tak neznámí, že pro svou práci to využívají dnes a denně a že ten chlapík na trikách není zakladatel :D
Ale co bych ti napovídal, vždyť ty se přeci vždy vyjadřuješ jen k tomu co máš prověřené osobní zkušeností :oops: :D
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod mikro » pát 15. kvě, 2009 8:11

Rony: Dobre,tvuj nazor ti neberu,mas na nej samozrejme pravo,at si o tom budu myslet buh vi co..
Ale opravdu by bylo lepsi si tim projit,nez rikat,jestli to funguje nebo ne,to je totiz strasne jednoduchy,clovek si to pak vyzkousi a zjisti,ze byl za saska (ted nemyslim primo tebe:) ),tady na netu je totiz kazdej odbornik:)..
Mam zkusenosti i s jinymi BU a pomohli mi koukat na jednotliva umeni trochu strizliveji (zname to,clovek si mysli,ze to co dela,je to nejucinejsi a nejlepsi na svete:) ) a proto si dovolim konstatovat,ze KM ma obranu proti napr. nozi zmaklou celkem dobre..prece jenom na tohle byla vymyslena..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod BuFF » pát 15. kvě, 2009 9:17

defendu píše: a holedbat se s tím,že jedna,ve světě zcela neznámá jednotka odněkud z džungle trénuje právě "náš" styl....,který mimochodem speciálové ke své "práci" absolutně nepotřebují.

Ty myslíš tyhle neznámý záložáky? http://marinesforcerecon.com/
nebo pane odborník o které jednotce vlastně mluvíte... jj jsem hloupý potřebuju napovědět 8)
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » pát 15. kvě, 2009 9:31

mikro píše:... a proto si dovolim konstatovat,ze KM ma obranu proti napr. nozi zmaklou celkem dobre..prece jenom na tohle byla vymyslena..
z osobní zkušenosti si dovolím tvrdit opak a ty věci které tam maj zařazený jsou často nesprávně modifikovaný /zjednodušený věci z FMA. Ale já jim to nevyčítám, osobně jsem rád za každej styl,systém který pomůže zachránit napadenému život. Jde jen o to, že polovičatost prostě nepovažuju za vrchol. KM rozhodně není to nej v klinčích, to nej v boji na zemi atd. Je to takovej funkční systém pro rychlé naučení. Proč ne, mě to nevadí. Ale některý věci jim fungujou jen na lidi tupějšího charakteru protože proti nim je ten systém vytvořen.
Nechápu co je na tom špatnýho když mám názor na něco o co jsem se i osobně zajímal. Vždyť ať si každej cvičí co chce, já mu to přeju,ale nebudu si kvůli tomu nasazovat pro svoje názory náhubek.
Jinak já osobně nikdy nemám problém s tím to co tvrdím, demonstrovat v sparringu ať s nebo bez chráničů. /to jen pro případné rejpaly :wink: / to je už taková naše filipínská tradice, že slova se musí proměňovat v činy :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod mikro » pát 15. kvě, 2009 10:12

BuFF: Nemyslim si,ze by Krav Maga byla nejlepsi na noze,filipinska bu jsou na to urcite lepsi,jde pak spis o to,o co mi trenovanim daneho bu vlastne jde..Spis me zarazilo,kdyz tu nekdo psal to,ze jeji obrana na noze je 0..
Mas ale pravdu,ze krav maga si bere od kazdyho trochu a v nicem zasadne nevynika,to je ale dan za jakousi "univerzalnost" (o polovicatosti bych ale nemluvil)..
mikro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron