Zakázkově udělaný chránič na míru

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Zakázkově udělaný chránič na míru

Příspěvekod ekonym » pon 18. kvě, 2009 19:41

Chci se zeptat, jestli je chránič na zuby udělaný na míru opravdu o tolik lepší, kolik tak stojí a kde si ho muzu nechat udělat (+jak dlouho to bude trvat)?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod ekonym » úte 19. kvě, 2009 19:59

To je tak hloupý dotaz? Tak špatně položený, milionkrát zde rozebýraný nebo proč mi na něj hergot nechce nikdo odpovědět !! :cry: :cry: :lol: ?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod scout » úte 19. kvě, 2009 20:24

no nevim... 8) ..mam krive zuby ze mi nuti rovnatka jeste ted po tricitce ale vzdycky mi stacil suspenzor za cca 100kc ...a vo zadny zuby sem fakt neprisel...... :D :D :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » úte 19. kvě, 2009 20:31

scout: Suspenzor na zuby? Ty prasaku :lol: :lol: :lol: :lol:
Jinak normalni tepelne tvarovatelny chranic za 150 kc mi vzdycky bohate stacil a zuby mam vsechny.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod scout » úte 19. kvě, 2009 20:50

zvrhlosti se meze nekladou.... :lol: :lol: :lol: ..ja tomu rikam celistni suspenzor....podotykam ze mam v sobe teprv dve piva...jde to se mnou s kopce... 8) ....jinak ekonym mrkni na www.piransport.cz mas tam dokonce nejakej dvojitej chranic......zkusenosti nemam ja sem vzdy kupoval klasiku v hayshi.....v piranu sem si pred dvema tydny udelal radost boxerskou mikinou.....takze ted budu vypadat jako velkej tvrdak... 8) 8) ...jen se musim vyhejbat malejm holcickam ...ty mne vzdycky zmlatej..... :D :D 8) .....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

moje zkusenost

Příspěvekod Sokol-strazce_noci » stř 20. kvě, 2009 11:36

Cau,
ja mam udelany chranic na miru-mam predkus a furt se mi nedarilo vytvarovat si ten klasicky chranic.
Nahodou jsem v ty dobe zrovna mluvil s kamoskou, ktera je zubni laborantka a ta se mi nabidla, ze mi jej zkusi udelat.
Takze mi udelala klasicky obtisk zubu (trochu na bliti) a za cca tyden mi donesla chranic, ktery si nemuzu vynachvalit.
Prisel me na 500,- ale uz ho mam 2 roky a nemuzu si ho vynachvalit...
Zkus se zeptat u zubare nebo primo nejakeho zubniho laboranta, ale moje cena je pouze orientacni - rikala, ze je to pouze za material, ale jestli me natahla jsem nezjistoval...
Sokol-strazce_noci
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 01. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Clarke » stř 20. kvě, 2009 12:31

Ahoj,
Mám Playsafe Heavy-Pro: http://www.playsafemouthguards.co.uk/levels.html . Zřejmě jediná firma od které laborky v ČR kupují. Podle vyjádření laborantky se vyrábí až na osmičky (zuby), po vyrobení se zkracuje, typicky na sedmičky. To je volitelné, já si ho třeba zkrátit nenechal.

Mám tedy ten nejmasivnější model, navíc o něco prodloužený. V puse nevadí, i když ze začátku mi trochu "houpal žaludek". Už přes rok ho nosím při tréninku (celý trénink - i při fyzičce apod.) tak si huba zvykla. Mluvit i dýchat se v tom dá bez problémů. Naprosto skvěle sedí na zubech, je jak přilepený.

Nevýhodu spatřuji v malém (téměř žádném) krytí spodních zubů, a hlavně že při inteznivním dýchání pusou musím povolit stisk a pootevřít pusu. Ne že by mi to vadilo, ale dostat v tom okamžiku tečku není nic hezkého. Na druhou stranu nejsem x-boxer, rány nejsou bůhví jak silné, takže OK.

Cena byla tuším necelých 900,- Zubní náhrady pro nemocnice/zubaře mají zřejmě přednost, takže jsem na něj čekal asi dva měsíce a X urgencí telefonem. Potřebuješ ještě otisk horních zubů, dolních zubů, a vzájemné polohy (celkem tři plastelíny s otisky). Kolik stálo tohle si už nepamatuji, tak jestli někdo ví, ať to sem napíše. Samotného by mne to zajímalo.

PS: ještě si vzpomínám že to bylo celkem náročné logisticky. Otisky se musí odlít myslím do 12 hodin, jinak se znehodnotí (zřejmě seschnou a zdeformují se). Takže hodně štěstí, až budeš domlouvat termín, ve který bude volný zubař i laborka. :)

PPS: Řešilo se to tu už "dávno" v jiném topicu. Lukaskon měl jako profík zkušenosti se skuskou na míru. Zkus si tu diskuzi dohledat
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron