Plomby a bomby do hlavy :-(.

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Plomby a bomby do hlavy :-(.

Příspěvekod ekonym » pát 29. kvě, 2009 12:29

Mám dost plomb v zubech. Holt jako malýmu se mi dost kazily :-/.

A ted asi přijdu o jeden zub (naštěstí) vzadu... Dostal jsem ránu do hlavy "nedávno" a díky tomu mi asi jedna plomba praskla... Bohužel to bylo v zubu kde jsem měl plombu nad plombu... A jednou když jsem potom mohutně žvýkal nějaký jídlo, mě to tu plombu vytáhlo, pak následoval pahýl zubu ve kterém to bylo a pak i druhá plomba v tom zbytku zubu a mě tam nakonec zůstal jen kořen snad :-/! Prý se to bude muset vytrhnout!
Proboha je mi 21 let a nechcu postupně přicházet o zuby... Problém je, že mám pusu dost problombovanou (ty základní plomby kovové barvy).
Dostat ránu na kickboxu (dělám kickbox) s chráničem na zuby, tak zuby asi nevyletí... Problém je v těch plombách! A těch mám dost a plomba není zub... nedrží tam tak pevně...
Buch, buch, praskne plomba, vyletí, zůstane pahýl zubu a ten jde za chvilku taky do háje a mám o další zub mín!
Mám z toho ted velký strach, naprosto upřímně, nechci skončit jako bezzubý deb*l, zároven bych ale nechtěl končit s kickboxem...

Chci se tedy zeptat vás, jaký s tím máte zkušenosti a jestli je tu někdo kdo je na tom plombově podobně jako já a jak si to "chrání"...??

A dále se chci zeptat, jestli si u doktora nejde zaplatit (třeba i nějakou dražší) proceduru, která mi celkově zuby nějak "posilní", zpevní, a hlavně ty plomby lépe upevní a "vcucne"...

Jsem z toho fakt v poslední době úplně :evil:
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod Toman » pát 29. kvě, 2009 13:34

Tak to je síla plomby budou asi nekvalitně udělaný jinak to není možný. Snad si to nechat postupně předělat a nebo zlepšit head movement :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ekonym » pát 29. kvě, 2009 18:25

ukropycany: Tak to je teda rada nad zlato :D a mám skončit jak borci z toho UFC co maj zlatý zuby ne.
Poraďte někdo nějak v tomhle.

Předělat plomby snad nejde...? (Když se předělává tak se musí okolí trochu více vyvrtat a tak přicházím o další hmotu zubu.

Fakt mi někdo nějak poradte v tomhle, mám s tím fakt celkem strach, mám se a své zuby rád a nechcu o ně přijít... :cry:
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod fakt » pát 29. kvě, 2009 21:28

Vypadnutou plombu jsem viděl na tréninku jednou v životě.
Z toho usuzuju na hodně malou pravděpodobnost.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod sibir » pát 29. kvě, 2009 22:01

Hlavne by som sa skor najskor bal o otras mozgu,ak by si dostal taku bombu ze by ti vyletela plomba..
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod ekonym » sob 30. kvě, 2009 9:27

Ne vy to nechápete... Plomba nemusí vypadnout ale prasknout! A potom vypadne za chvilku, respektive si ji třeba vytáhnete když budete něco žvýkat. Já mluvím ze své vlastní zkušenosti! Nevymýšlím si to...
A nevím jak to chodí u zubaře, ale mám ten dojem že ten můj v té díře po plombě vždy o něco více vrtá, tzn odstraní (ASI, já nejsem zubař, ale nevím co by tam tak vrtal, když už je stará plomba pryč) i okolí plomby, tzn hmotu zdravého zubu, asi aby jí uvolnil místo a preventivně, aby tam nebyl kaz...A pak tam teprve dá novou plombu. A tohle se stát 2x na jedno zubu a můžu se loučit se zubem...

Chtěl bych vidět tebe ukropycany... tobě by možná nevadilo mít zuby venku, mě jo :-P. Takže z toho mám obavy a jak říkám, tohle jsem neslyšel, tohle se mi stalo! Buch, praskla plomba, za pár týdnů žvýkám a žvýkám a vytáhnu si jednu plombu (žvýkal jsem jak kráva totiž), ta vteřinu pahýl původního zubu co tam zbyl ještě zdravý a co se tyčil mezi těma všema plombama a pak i tu druhou plombu a buch, mám tam jen kořen a prý se to bude trhat...

Prostě se chcu zeptat, jestli fakt nevíte někdo o nějaké proceduře, co by mi ty zuby posílila, plomby zpevnila atd...
Když jsou zuby vybělit, proč by nemohli jít i nějak zpevnit (myslím pomocí nějakých léků nebo chemických látek přímo v křesle u zubaře)...

Existuje něco takovýho?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod Chrobi » sob 30. kvě, 2009 11:52

ekonym píše:Ne vy to nechápete... Plomba nemusí vypadnout ale prasknout! A potom vypadne za chvilku, respektive si ji třeba vytáhnete když budete něco žvýkat. Já mluvím ze své vlastní zkušenosti! Nevymýšlím si to...
A nevím jak to chodí u zubaře, ale mám ten dojem že ten můj v té díře po plombě vždy o něco více vrtá, tzn odstraní (ASI, já nejsem zubař, ale nevím co by tam tak vrtal, když už je stará plomba pryč) i okolí plomby, tzn hmotu zdravého zubu, asi aby jí uvolnil místo a preventivně, aby tam nebyl kaz...A pak tam teprve dá novou plombu. A tohle se stát 2x na jedno zubu a můžu se loučit se zubem...

Chtěl bych vidět tebe ukropycany... tobě by možná nevadilo mít zuby venku, mě jo :-P. Takže z toho mám obavy a jak říkám, tohle jsem neslyšel, tohle se mi stalo! Buch, praskla plomba, za pár týdnů žvýkám a žvýkám a vytáhnu si jednu plombu (žvýkal jsem jak kráva totiž), ta vteřinu pahýl původního zubu co tam zbyl ještě zdravý a co se tyčil mezi těma všema plombama a pak i tu druhou plombu a buch, mám tam jen kořen a prý se to bude trhat...

Prostě se chcu zeptat, jestli fakt nevíte někdo o nějaké proceduře, co by mi ty zuby posílila, plomby zpevnila atd...
Když jsou zuby vybělit, proč by nemohli jít i nějak zpevnit (myslím pomocí nějakých léků nebo chemických látek přímo v křesle u zubaře)...

Existuje něco takovýho?


Nikdy jsem nic takovyho jako popisujes nezazil, ani o tom neslysel. Neslysel o tom ani nikdo tady n foru, takze je to asi dost vyjimecnej stav a o vyjimecnejch stomatologickejch stavech bude asi nejvic vedet zubar. Neumi-li ti odpoevdet, uklidnit nebo pomoct, tak zmen zubare. Nic chemickyho na zpevneni plomb rekl bych neexistuje, jen kvalita (chemicka) ty plomby samotny...
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » ned 31. kvě, 2009 12:01

Ekonym:

No přijít o jednu stoličku zas není taková pohroma, koukej já přišel tak před třemi lety taky o stoličku, byla dvakrát převrtávaná a plombovaná a bombovaná občas taky :D
Nakonec mi zubař řekl: ták si rozmyslete jestli to chcete vytrhnout, odešel na chvíli z ordinace a byl jsem tam jen se sestřičkou 8)
Ona se ptala jak jsem se rozhodl a já na to: Tak mi ho teda vyndejte :D .......No a potom mi vyrvali stoličku, no implantát jsem nechtěl a teď tam mám takový šikovný čistící prostor mezi stoličkami.....což je dost výhodný protože sousední stoličky se teď čistí mnohem lépe v mezizubních prostorách a tím pádem jsou v mnohem lepší kondici.

Plomby vypadávaj lidem BĚ®NĚ a nedostávaj žádný bomby, navíc pochybuju že důvod proč ti plomba vypadla byla řacha do řepy.

Začni používat dentální nitě na mezizubní prostory a ústní vody a hlavně pevnej kryt, bradu=čelist na hrudník a úhyby a nemůže se nic stát.

Hodně zdaru 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » ned 31. kvě, 2009 15:12

ekonym píše: Prostě se chcu zeptat, jestli fakt nevíte někdo o nějaké proceduře, co by mi ty zuby posílila, plomby zpevnila atd...
Když jsou zuby vybělit, proč by nemohli jít i nějak zpevnit (myslím pomocí nějakých léků nebo chemických látek přímo v křesle u zubaře)...

Existuje něco takovýho?


Vzhledem k tomu že kámošův zubař si nedokázal poradit ani se skřivenýma zubama (od úderu) a naprosto vážně mu řekl, ať si to opatrně rovná páčením lžičkou, tak pochybuju, že by ti někdo dokázal zuby "zpevnit"..
BTW, ty zuby si fakt pak sám narovnal :lol:
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod RUNAR » ned 31. kvě, 2009 15:19

Ukrop: no tady úplně nesouhlasím, pokud je některý zub už chronicky zanícený je nesrovnatelně lepší a zdravější ho vytrhnout :idea:


Vytržení antagonisty ještě ale nemusí nutně znamenat vystoupení protilehlýho zubu ze zubního lůžka, ještě máme vedlejšího antagonistu a pokud nebude stačit tak mi holt časem vyletí protilehlá stolička no a bude zase více místa pro velmi kvalitní čištění vedlejších stoliček, obětuju jeden zub a zachráním dva :D To je jako v šachu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod ekonym » ned 31. kvě, 2009 23:32

No to je sice pěkný pánové, ale já už mám právěže dvě horní zadní stoličky (tzv. zuby moudrosti) venku! Holt jsem tak daleko kartáčkem nikdy asi nejel a oni se pokazily kazy a šlo to prý už jen vytrhnout (je to rok(?)).

Tenhle zub o kterým tady mluvím je zub předtím zubem moudrosti :-( a to do toho se mi moc nechce...

Jinak čistím ostošest, protože tolik krve a bolesti co jsem zažil při trhání jedné z těch stoliček jsem nikde a nikdy jindy nezažil :-) (měla takový "lehce" točitý kořen).

Takže nic takovýho neexistuje...?

No rád bych změnil zubaře ale prý jich ted moc není a noví pacienty už neberou...
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 01. čer, 2009 8:25

Ekonym:
No ještě bych chtěl upozornit že urputné čištění může bejt i na závadu, protože si s plakem který chceš odstranit obrušuješ i zubní sklovinu, takže čistit s rozumem a hlavně se zaměřit i na mezizubní prostory = mezizubní kartáčky, dentální nit a ústní vody.

Jinak na zuby je špatný nejen sladký ale stejně i kyselý, nosím s sebou ústní sprej a po každým sladkým nebo kyselým jídle si srovnám ph.No jsou v tom i bylinky a voní to jak Becherův likér :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Chrobi » pon 01. čer, 2009 9:30

ekonym píše:
No rád bych změnil zubaře ale prý jich ted moc není a noví pacienty už neberou...


"Prý" zní jakožes to ještě vlastně nezkoušel, nevim odkud jsi, ale v Praze jsou i zubari na cash, samozrejme je to mastny, ale kdyz se tak bojis... (mimochodem o zuby moudrosti dneska prijde hromada lidi, pac rostou krive, me treba o 90 stupnu jinak, nez by mely, zubarce to prijde hrozne zajimavy ;o)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » pon 01. čer, 2009 9:45

Chrobi píše: ... me treba o 90 stupnu jinak, nez by mely, zubarce to prijde hrozne zajimavy ;o)


:lol: zajímavý, njn ona s tím trpět nemusí :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jox » pon 01. čer, 2009 11:14

ekonym:
No, na zubařinu jsem asi tak stejný odborník jako na ring, ale také si přisadím :lol:.
Je to opravdu do značné míry otázka peněz. Není zubař jako zubař (a ti nejlepší už nejsou v naší zemi) a také není "plomba" jako "plomba". To co máš v zubech, je určitě zadarmická "výplň", která brání rozlomení zubu zevnitř houskou, dokud tam drží sama, ale zub sama od sebe moc nesvazuje. Existuje ale celé spektrum materiálů, které zub opravdu "lepí" - více nebo méně. Samozřejmě vše má své výhody a nevýhody. Také každá plomba má svou životnost, a nemůžeš čekat, že standardní "výplň" bude po 15 letech stejně dobrá jako tehdá. Nedá se poradit nic jiného, než pořádnou konzultaci se skutečně dobrým zubařem, kterému má smysl to všechno vykládat (odkdy se kazí a že je zatěžuješ i jinak než hryzáním), a který umí najít vhodné řešení. A poradit se i se svojí peněženkou. A uvaž, jestli zubům neškodíš nejakou chybou v hygieně nebo životosprávě. S odvápněním se musí hrát aspoň zákopová válka. No a to víš, některé léky zubům také nefandí - takže při antibiotikách atd. se nestyď tohle téma u doktora nadhodit. No a když to nepomůže, aspoň budeš vědět, žes udělal max možného. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků