ELYWCIMAA = EWTO

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod irzounek » stř 07. kvě, 2003 19:59

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 04.05. 2003 v 01:59, Real napsal(a): <BR>YiWan <BR> <BR>Ale to vieš, že nie si môj kama,len to netreba brat vsetko doslovne.Ak som Ta urazil,alebo sa Ta nejak dotkol tak prepac.Inak uznavam,ze sa rozumies problematike,no nepodcenuj v tejto oblasti ani mna. 8-) <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Zdar Real, <BR>necitim se dotcen, jen mam rad debatu na urovni. Jen kratce, zbytek az budu doma (drive nez v pondeli se uz k internetu nedostanu...)- trochu se mylis v autorstvi clanku z doby pusobeni u ELYWCIMAA, dal v zadnem mem prispevku do BUDA o LOK YIU nemohly byt fotografie z Shaolinu apod...Az prijedu domu, podivam se do archivu ;-) Vsechny clanky s vyjimkou mych cest do HK za LOK YIU byli od W.Blecha; kdo to ma Reale vedet lip nez ja ;-) ? Jinak Te nepodcenuji, samozrejme ze wing chunu rozumi spousta lidi, take jezdi do HK a Ciny, uci se od kvalifikovanych ucitelu apod...Tak proc ne Ty ;-) <BR>zatim zdar <BR>yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

 

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod irzounek » stř 07. kvě, 2003 20:07

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 05.05. 2003 v 18:37, Anonymní napsal(a): <BR>Zdar Yiwane, <BR>kdyz uz je tady takova mala diskuze o Tvych starsich clancich chtel bych se primo Tebe osobne zeptat na Tvuj nynejsi nazor k jednomu daaaavnemu clanku v jiz zaniknuvsim casopisu Warior ktery se mi nahodou dostal v jednom antikvariatu do ruky. Jedna se o "slavnou" cestu Tveho byvaleho <BR>sifua Gefekeho do Ciny a jeho soupereni a cviceni s tamnimi mistry z Fatshanu. Tenkrat to tam vyznelo ze to jsou absolutni trubky ktere on musi ucit WT. Z Tveho dnesniho pohledu a zkusenostmi <BR>primo z mista cinu :-) Ciny jak na to koukas. Vybral si nejake kasparky nebo to zfalsoval nebo snad tvrdil pravdu ?? V tom clanku se nechal fotit s nejakym Law Chaingem jak ho uci a s nejakym zakem Yiu Kaye (toho Gefeke mydlil pri chisau).Fakt by mne zajimalo jak na to s odstupem koukas nebot jsi jeden z mala ktery ma velmi bohate zkusenosti z ruznych stran barikady :-) <BR>Diky za odpoved a doufam ze nevadi to male prohrabnuti nasi male ceske historie. <BR> <BR>Jirka <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Ahoj Jirko, <BR>kratce - Gefeke <!-- BBCode Start --><B>nikdy nebyl a nemohl byt muj SIFU</B><!-- BBCode End --> nebot muj SIFU za doby pusobeni u EWTO byl <!-- BBCode Start --><B>K.R;Kernspecht</B><!-- BBCode End -->. Gefeke byl v Cine, Fatshanu, presne dva dny a Leung Ting mu predstavil pouze Yiu Kaye. Low Chianga neznam ani jsem se po nem nepidil tak nevim. Podle mne byl clanek trochu nadsazeny, jak uz to tak byva. Ale jak to bylo vi jenom Gefeke;-) <BR>zdar a silu <BR>yw
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod superkure » stř 07. kvě, 2003 22:18

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citace:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR> 07.05. 2003 v 20:59, YiWan napsal(a): <BR> <BR>Zdar Real, <BR>necitim se dotcen, jen mam rad debatu na urovni. Jen kratce, zbytek az budu doma (drive nez v pondeli se uz k internetu nedostanu...)- trochu se mylis v autorstvi clanku z doby pusobeni u ELYWCIMAA, dal v zadnem mem prispevku do BUDA o LOK YIU nemohly byt fotografie z Shaolinu apod...Az prijedu domu, podivam se do archivu ;-) Vsechny clanky s vyjimkou mych cest do HK za LOK YIU byli od W.Blecha; kdo to ma Reale vedet lip nez ja ;-) ? Jinak Te nepodcenuji, samozrejme ze wing chunu rozumi spousta lidi, take jezdi do HK a Ciny, uci se od kvalifikovanych ucitelu apod...Tak proc ne Ty ;-) <BR>zatim zdar <BR>yw <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Ahoj YiWan! <BR> <BR>Ja sa tiež rád bavím na úrovni.OK, s tými príspevkami do Budo je to tak, že vychádzam len z toho čo som čítal.Ak mi to objasníš, budem rád.No nepotrpím si na Tvojej odpovedi. <BR>K tomu rozumeniu wing chunu by som však rád povedal nasledovné.Každý z nás je na inej technickej/vedomostnej/teoretickej úrovni.Ani Ty si povedzme pred takými 10 rokmi nevidel všetko tak ako to vidíš dnes.Píšeš o sebe, že sa WCH/WT venuješ nejakých 17 rokov.Len pre informáciu ja to cvičím 8 rokov.A poviem Ti, že môj pohľad a názor na rôzne aspekty tohto systému sa postupom času menil.V ostatnom čase som zistil, že tomu začínam viac rozumieť a dokážem sa o tom aj rozprávať.Inak WT/WCH už dávno nie je doménou iba číňanov.Už to dávno vyšlo z kolísky.To, že je niekto číňan a má šikmé oči ešte neznamená, že to vie najlepšie..o svete sú našťastie aj iný ľudia u ktorých sa môžem kvalitne naučiť a vôbec nemusím chodiť na ďaleký orient.Zistil som aj to, že učiteľ Ti môže iba ukázať a vysvetliť cestu ktorou sa dostaneš na vrchol hory, no ísť po tej ceste musíš už Ty sám.A iba tak získaš skúsenosti.Darmo Ti bude nejaký čínsky majster hovoriť, že je to tak a tak a že to a to sa dá urobiť a pod.Nič nenahradí vlastnú skúsenosť a vedomosť získanú z pravidelného cvičenia.Za príklad si zober seba.Čo majú povedať Tvoji žiaci, že ich neučí číňan, ale Ty?Sú o niečo ochudobnený?Podla Teba áno.Nie je to potom drzosť, aby učil WT/WCH nečíňan?Číňania na to našťastie navlastnia žiaden patent.Ja som si na začiatku tiže myslel o číňanoch, že sú bohvieako božský, superný atd.No teraz ma vôbec netrápia a ani sa o nich nezaujímam.Pozri napr. konflikt Boztepe vs. Cheung.Kde nechal Cheung svoje tajné a nebezpečné techniky? <BR> <BR> <BR> ;-)
superkure
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. dub, 2003 23:00

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod irzounek » čtv 08. kvě, 2003 13:14

Zdar Real, <BR> <!-- BBCode Start --><B>v mnohem mas pravdu a musim s tebou souhlasit </B><!-- BBCode End --> a v mnohem se mylis (ale nastesti jsou to Tvoje omyly ve kterych zijes Ty sam a sam se jich musis zbavit) - ovsem to je typicke pro lidi kteri se wing chun nebo kung fu vseobecne zabyvaji tak kratkou dobu jako ty - nebyl jsem jiny ;-) . Casem opet svoje nazory na vec budes menit (pokud u cviceni vydrzis) a pak muzeme v debate pokracovat. Momentalne to uz nema cenu. Mej se fajn a az budes v Praze, stav se na caj. <BR> Zdar a silu! <BR>;-) <BR> yw<BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: YiWan dne 08.05. 2003 14:20 ]
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod hungga » čtv 08. kvě, 2003 16:34

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:02, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod Anonymní » čtv 08. kvě, 2003 18:30

Všem: zkuste tento odkaz: <BR><!-- BBCode Start --><A HREF="http://korektor.web.worldonline.cz/" TARGET="_blank">Titulek stránky</A><!-- BBCode End --> <BR> <BR>...žákovy... nenech se vysmát, hunggo <BR> <BR>Občan Cane - strážce vašeho pravopisu
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod superkure » čtv 08. kvě, 2003 20:40

<!-- BBCode Start --><B>YiWan</B><!-- BBCode End --> Mohol by si byť konkrétnejší,v čom so mnou nesúhlasíš a podložiť Tvoj nesúhlas aj nejakými argumentami?17 rokov WCH/WT vs. 8 rokov WCH/WT ešte nehovorí o všetkom.Podstatné je to, že koľko hodín z tých rokov máš odcvičených. <BR> <BR><!-- BBCode Start --><B>hungga</B><!-- BBCode End --> Vážim si účasť číňaňov a na vytváraní tohto geniálneho systému, no to ešte neznamená, že im musím lízať zadky a vychvalovať ich do nebies.Koniec koncov si za to aj zapýtajú nemalé peniažky,každý z nich má svoju taxu.Zadarmo neučia.Je to biznis. <BR> <BR> 8-)
superkure
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. dub, 2003 23:00

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod irzounek » pon 12. kvě, 2003 9:51

Zdar Real, <BR>takže se vracím k naší věci, ačkoliv nemá nic společného s původním tématem této diskuze a proto to <BR>bude moje reakce pro Tebe poslední. <BR> <BR> <BR><BIG>1.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>A vieš, ľe čo je na tom najzaujímavej±ie?Budeš sa sám čudova».Nenapísal to Blech, ale Ty. <BR>Bol to článok v jednom čísle slovenského časopisu Budo, okolo roku 1996.A pod tým článko je <BR>jasne napísané,že je to z archívu Ivana Rzounka, tj. Teba!!!!!</BLOCKQUOTE> <BR> <BR> <BR>- Bylo to v časopise BUDO,7/1995, strana 24, autor : ELYWCIMAA, foto z archivu IR. Příště trochu důslednosti. <BR> <BR> <BR><BIG>2.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>V onom čase si s tým časopisom spolupracoval,boli tam aj Tvoje fotky z kláštora ©aolinu, atd.Čo si na to uľ zabudol? </BLOCKQUOTE> <BR> <BR> <BR>- Nezabudol, fotky tam nebyly - v Shaolinském kláštěře jsem byl v roce 1999 poprve. Porovnej tedy letopočet a příště dvakrát měř a jednou řež. <BR> <BR><BIG>3.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE> K tomu rozumeniu wing chunu by som však rád povedal nasledovné.Každý z nás je na inej technickej/vedomostnej/teoretickej úrovni. Ani Ty si povedzme pred takými 10 rokmi nevidel všetko tak ako to vidíš dnes.Píšeš o sebe, že sa WCH/WT venuješ nejakých 17 rokov.Len pre informáciu ja to cvičím 8 rokov.A poviem Ti, že môj pohľad a názor na rôzne aspekty tohto systému sa postupom času menil.V ostatnom čase som zistil, že tomu začínam viac rozumieť a dokážem sa o tom aj rozprávať.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR> <BR>- :-))) no to bych řekl, Reale :-))) a souhlasím. <BR> <BR> <BR><BIG>4.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>Inak WT/WCH už dávno nie je doménou iba číňanov.Už to dávno vyšlo z kolísky.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR> <BR>- tady se Reale částečně mýlíš... (otázkou ovšem je, CO považuješ za wing chun...).Takovou tu povrchní znalost wing chun tu na západě máme, jasně - dát pěstí někomu, nějak (rychle rychle řetězáky, kopnout mezi nohy apod...) do nosu... Ovšem že prostě stále jěště kloužeme po povrchu se dá snadno vidět i na tom jak někteří neustále něco postrádají a tak to nahrazují všelijakými programy, defensy apod... Ono totiž to o co ve wing chun jde - jak získat sílu, rychlost, timing, odhad, feeling, výbušnost, apod... - je pro nás momentálně ještě nesrozumitelné. Jestli je pro Tebe wing chun "Tan Sao", "Chi Sao", "Siu Nim Tau" apod...pak vůbec nepochopíš o čem mluvím... Osobně neznám JEDINÉHO člověka na západě, který by wing chun rozuměl tak jako třeba Lok Yiu (když už je to auditko částečně o něm). Jen pro informaci - opravdu znám evropskou scénu wing chun velice dobře a mluvím o osobních zkušenostech, nesnažím se Tě o něčem přesvědčit - jen konstatuji (kdo se na evropské poměry opravdu dobře vyzná je třeba W.Blech, Philipp Bayer). <BR> <BR><BIG>5.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>To, že je niekto číňan a má šikmé oči ešte neznamená, že to vie najlepšie..o svete sú našťastie aj iný ľudia u ktorých sa môžem kvalitne naučiť a vôbec nemusím chodiť na ďaleký orient.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR>- Reale, nemá to nic společného s tím jestli dotyčný je číňan nebo ne - je to prostě fakt, že kung fu je z Číny, je mezi náma veliká kulturní a jazyková bariéra, to že wing chun je na západě známý relativně krátkou dobu, apod... Ono i mezi číňany je spousta učitelů kteří jsou na úrovni "wing chun hladíka". <BR> <BR> <BIG>5.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>Zistil som aj to, že učiteľ Ti môže iba ukázať a vysvetliť cestu ktorou sa dostaneš na vrchol hory, no ísť po tej ceste musíš už Ty sám.A iba tak získaš skúsenosti.Darmo Ti bude nejaký čínsky majster hovoriť, že je to tak a tak a že to a to sa dá urobiť a pod.Nič nenahradí vlastnú skúsenosť a vedomosť získanú z pravidelného cvičenia.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR>- Souhlasím, za předpokladu, že Tvůj učitel ví jak Ti cestu ukázat :-))) apod, prostě záleží na jeho kvalifikaci a hloubce porozumění. Když budeš pilně, ale uplně tupě opakovat hlouposti, jsi prostě mimo... <BR> <BR><BIG>6.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>Za príklad si zober seba.Čo majú povedať Tvoji žiaci, že ich neučí číňan, ale Ty?Sú o niečo ochudobnený?Podla Teba áno.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR>- Přesně tak - a proto se mnou každý rok na několik měsíců jezdí za mým učitelem. Naprosto sebekriticky přiznávám, že nemám takové zkušenosti jako on:-). <BR> <BR><BIG>7.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>Číňania na to našťastie navlastnia žiaden patent.Ja som si na začiatku tiže myslel o číňanoch, že sú bohvieako božský, superný atd.No teraz ma vôbec netrápia a ani sa o nich nezaujímam.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR>- Ale v pořádku Reale, já jsem si jist že oni se o Tebe také nezajímají a netrápíš je. Máš nějaký problém s jinou rasou, specielně čínskou??? Zdá se mi že ano:-). <BR>Myslím, že je dobře že děláš co děláš a jsi spokojen. Poslední co bych já chtěl je přesvědčovat TEBE o tom, abys mě naslouchal, <BR>převzal moje názory nebo dokonce začal cvičit u "číňana". <BR> <BR><BIG>8.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>Pozri napr. konflikt Boztepe vs. Cheung.Kde nechal Cheung svoje tajné a nebezpečné techniky? </BLOCKQUOTE> <BR> <BR>- :-( Reale, to bylo velké a legendární vítězství v urputném boji dvou vyrovnaných šampionů ke kterému nemohu nic dodat- <BR>vše je vidět na tom slavném videozáznamu... <BR> <BR><BIG>9.</BIG> <BR><BLOCKQUOTE>Podstatné je to, že koľko hodín z tých rokov máš odcvičených.</BLOCKQUOTE> <BR> <BR>- To je pravda, zatímco Ty OSM (8!!!) let poctivě cvičíš, jiní se válí, razítkují průkazky a vypisují diplomy :-))) <BR>No samozřejmě že nestačí počítat léta nýbrž i cvičit, snad si nemyslíš že jsi tu odkryl nějaké mysterium? Nebo co tím chtěl básník říct ?! <BR> <BR>REALE, měj se fajn, trenuj a mysli "realně" (to by člověk neřekl co všechno o osobnosti může signalizovat dobrovolně zvolené <BR>"druhé jméno" :-)) a když budeš v Praze, skutečně se stav na čaj. <BR> <BR>Zde Ti již ,promiň, odepisovat nechci a nebudu, netýká se to navíc ani tématu diskuze... <BR>Zdar a sílu <BR>yw <BR> <BR><BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: YiWan dne 12.05. 2003 10:56 ]
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod Anonymní » úte 13. kvě, 2003 18:22

Kdo mate osobni zkusenosti s ELYWCIMOu tak napiste. Docela by me to zajimalo. Diky moc.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod Anonymní » stř 14. kvě, 2003 16:12

Ahoj, <BR>mé zkušenosti s ELYWCIMAA jsou rozporuplné. Byl jsem členem šest let. Myslím, že zde velice záleží ( stejně jako jinde ), kdo tě učí a jsi - li soukromý žák nebo člověk z kurzu. <BR>Když Ely u nás začínala nebyla zde ani stopa po komerci. Myslim, že to může potvrdit YiWan. <BR>Nejdůležitější byla chuť se učit, makat a ne to jaké máš zkoušky. Jenže pak se moc věcí změnilo. Najednou záleželo na tom jaké máš zkoušky, jestli jsi soukromí žák nebo ne. Byl moc velký rozdíl, co bylo vyučováno pro soukromé žáky a pro kurz ( ne všichni lidé mají možnost platit si soukromé hodiny ). A stejný přístup začal i na seminářích s W. Blechem. <BR>Domívám se, že je to veliká škoda, protože ELYWCIMAA nabízí možnost učit se vysoce kvalitní WCH. Jesli chceš začít cvičit doporučoval bych ti trénovat soukromně ( nejlíp na Kladně - je to nejmíň komerční škola ze všech ) a nenechat se otrávit trochou komerce jako já. <BR>Dovolím si poprosit YiWana o doplnění, protože jsem určitě na něco zapomněl. <BR>Wing Chun Yat Pai.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod Anonymní » čtv 29. kvě, 2003 11:24

YiWan píše: Zdar Real,
<BR> <!-- BBCode Start --><B>v mnohem mas pravdu a musim s tebou souhlasit </B><!-- BBCode End --> a v mnohem se mylis (ale nastesti jsou to Tvoje omyly ve kterych zijes Ty sam a sam se jich musis zbavit) - ovsem to je typicke pro lidi kteri se wing chun nebo kung fu vseobecne zabyvaji tak kratkou dobu jako ty - nebyl jsem jiny ;-) . Casem opet svoje nazory na vec budes menit (pokud u cviceni vydrzis) a pak muzeme v debate pokracovat. Momentalne to uz nema cenu. Mej se fajn a az budes v Praze, stav se na caj.
<BR> Zdar a silu!
<BR>;-)
<BR> yw<BR><BR>[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: YiWan dne 08.05. 2003 14:20 ]


Cau YiWane! (Sorry, ze Ti tykám, na caji jsme spolu jeste nebyli...:-))

V prvni rade Te obdivuju, jakou mas trpelivost s tim... no... Ostatne by si mel ten clovek uvedomit, ze kdybys Ty mel ten samy vztah k cizincum (Slovakum) jako on (k Cinanum), tak bys mu asi tolik casu nevenoval. No, to jen tak na okraj, Vase diskuze se me netyka, že...:-)

Chtěl jsem se zeptat na nasledujici malickost: Porad se tu vsude pise Wing-Chun/Wing-Tsun a tak podobne a laik jako ja to chape jako to same... Tak jsem se chtel zeptat, jak moc jsou tahle dve umeni pribuzna. Nez jsem znechucene po 5-ti mesicich "cviceni" odesel, tak jsem v jiste skole, v jistem meste, pod vedenim jisteho "trenera" (ktery se stejne neobtezoval jezdit na treninky) trochu cvicil Wing-Tsun a tam nam porad vymejvali mozky, hlavne at si to prej nepleteme s Wing-Chun, pac to je stary a velmistr Leung Ting to teprve dovedl k dokonalosti a vymyslel WT.
Nic proti L.T. nebo WCh... Ale proti WT mam teda dost... :-)
Za odpoved dekuji.
Kruger
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod hungga » čtv 29. kvě, 2003 11:52

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:02, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

Re: ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod irzounek » pon 02. čer, 2003 9:46

Kruger píše:Cau YiWane! (Sorry, ze Ti tykám, na caji jsme spolu jeste nebyli...:-))

Kruger


Zdar a silu,Kruger!
s cajem to jeste muzeme napravit :wink: , kdyz se nekdy stavis.
K dotazu - jedna se pouze o prepis z kantonstiny a ten jde udelat "x" zpusoby. Rozdily nebo shody mezi dvema "WT" uciteli mohou byt stejne jako mezi dvema "Ving Tsun" a "Wing Chun" instr. Proste deleni tohohle stylu nejakym prepisem je blbost... Jedna se vzdy o stejny styl, jen proste vetsinou o jinou linii. Pro mne osobne jsou dobre vsechny - ovsem ne kazdy WingVing ChunTsun je pro mne zajimavy :wink: .
zdar
yw
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Re: ELYWCIMAA = EWTO

Příspěvekod PrayingMantis » úte 03. čer, 2003 8:01

YiWan píše:
Kruger píše:Cau YiWane! (Sorry, ze Ti tykám, na caji jsme spolu jeste nebyli...:-))

Kruger


Zdar a silu,Kruger!
s cajem to jeste muzeme napravit :wink: , kdyz se nekdy stavis.
K dotazu - jedna se pouze o prepis z kantonstiny a ten jde udelat "x" zpusoby. Rozdily nebo shody mezi dvema "WT" uciteli mohou byt stejne jako mezi dvema "Ving Tsun" a "Wing Chun" instr. Proste deleni tohohle stylu nejakym prepisem je blbost... Jedna se vzdy o stejny styl, jen proste vetsinou o jinou linii. Pro mne osobne jsou dobre vsechny - ovsem ne kazdy WingVing ChunTsun je pro mne zajimavy :wink: .
zdar
yw


Díky za odpověd´! Do Prahy se zatím nechystám, ale nechám si ten čaj v záloze... :-)
Zdar! Kruger
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Re: zkusenosti s ELYWCIMAA

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 11:32

Anonymní píše:Kdo mate osobni zkusenosti s ELYWCIMOu tak napiste. Docela by me to zajimalo. Diky moc.


Muj osobni nazor: Pokud budes studovat u ELYWCIMAA v Kladne, Frydku, Ostrave nebo Frydlantu jako soukromak, budes se mit dobre :)
Dulezity je vzdycky ucitel. Samozrejme, ze otuknout si ucitele muzes jako kurzista bez problemu, ale vzdycky trva tak pul roku nez se s ucitelem trochu sblizis.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 13:03

Ahoj

Ivan Ty ten caj beries ako nejaky fetis ze?

Co to tu rozpravas....?
Kto bol tvoj si fu u ewto?
A preco Gefeke nikdy nebol Tvoj si fu?
Nikto zo zapadnej europy nerozumie wt, wch,vt a pod?
Najrozumnejsi a najskusenejsi je Blech, Ty a potom MGW (ktory ked cvici verejne formu na panakovy sa pomyli)

Ja osobne necvicim nic zo spomenutych systemov, len sa tak zaujimam o dianie okolo. Mam skusenosti so vseliakymi ucitelmi, od velmi dobrych az po absolutnych sarlatanov. Cely ten cirkus ktory okolo robite vy vsetci mi pripada velmi trapne.


A keby chcel niekto napadnut to ze som slovak...
Som slovak ale zijem v cechach, takze viem o com hovorite a tiez o kom hovorite.
Zaraza ma to ze niekto kto chce vyzerat ako solidny ucitel sa ( je to len moj nazor ) na takeho len hra.

Moja ucta

PS: A "Ty" kazdemu radis ze sa ma zamysliet pred tym co napise
TAK TERAZ SA ZAMYSLI TY PREDTYM AKO NIECO NAPISES!
CI UZ NA FORE ALEBO DO MAILU!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » stř 03. pro, 2003 15:47

Hmmmm

Bez pardonu panove taky mam z toho nekdy takovy pocit


Ne ve vsem, ale....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re:Jirka

Příspěvekod Anonymní » čtv 04. pro, 2003 9:02

Jirko, na internetu jsem videl podobny clanek, ale tam EWTO navstivilo skolu, ve ktere se vyucovalo to, co Bruce Lee predvadel ve filmu. Nevim, jestli tam figuroval Gefeke nebo je to jina akce, ale v tomto pripade si skutecne trubky vybrali. :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod roza » pát 05. pro, 2003 1:12

Mily Ja
Je videt ,ze mas velike zkusenosti a vsichni jsme radi ,ze tu zijes s nami a mapujes tak pro nas tuto oblast.
V zadnem pripade nechci napadat skutecnost ,ze jsi Slovak ,spis se mi zda ze jsi pologramotny debil.
Kdyz uz tak sledujes "dianie okolo" ,proc se ve svem prispevku ptas na veci ,ktere uz byly stokrat vysvetleny a tuto svou neschopnost nekde si to precist pouzivas jako argument pro sve zcestne pochyby o neci solidnosti?Marne v tom hledam nejaky vztah.....
A kdyz uz vis o kom hovoris ,vysvetli mi to prosim na priklade MGW....mas v tom trochu hokej ,ne?
Roza
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod Anonymní » pát 05. pro, 2003 9:36

Ja píše:Ahoj

Ivan Ty ten caj beries ako nejaky fetis ze?

Co to tu rozpravas....?
Kto bol tvoj si fu u ewto?
A preco Gefeke nikdy nebol Tvoj si fu?
Nikto zo zapadnej europy nerozumie wt, wch,vt a pod?
Najrozumnejsi a najskusenejsi je Blech, Ty a potom MGW (ktory ked cvici verejne formu na panakovy sa pomyli)

Ja osobne necvicim nic zo spomenutych systemov, len sa tak zaujimam o dianie okolo. Mam skusenosti so vseliakymi ucitelmi, od velmi dobrych az po absolutnych sarlatanov. Cely ten cirkus ktory okolo robite vy vsetci mi pripada velmi trapne.


A keby chcel niekto napadnut to ze som slovak...
Som slovak ale zijem v cechach, takze viem o com hovorite a tiez o kom hovorite.
Zaraza ma to ze niekto kto chce vyzerat ako solidny ucitel sa ( je to len moj nazor ) na takeho len hra.

Moja ucta

PS: A "Ty" kazdemu radis ze sa ma zamysliet pred tym co napise
TAK TERAZ SA ZAMYSLI TY PREDTYM AKO NIECO NAPISES!
CI UZ NA FORE ALEBO DO MAILU!


Mily "JA",
udelej si poradek v tom co pises, ja bych se opakoval. Placas nesmysly, na ktere ani neni treba odepisovat :-) (mozna si lip procti moje prispevky zde i v jinych diskuzich o Wing Chun... nebo vznes KONKRETNI namitky :-) - na vseobecne nekonkretni plkani opravdu reagovat nijak nebudu), protoze ze skusenosti vim, ze by to byla nekonecna diskuze. Pokud mas se mnou nejaky problem, prijd mi to rict primo, abychom si videli do oci. V Praze jsem znovu od ledna 2004. Pokud Ti nechutna caj, mas smulu, u nas nic jineho nedostanes :-).
zdar a silu
yw
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron