Pro opravdové bojovníky nebo pro ty co by jimi chtěli být

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Pro opravdové bojovníky nebo pro ty co by jimi chtěli být

Příspěvekod duck » stř 03. čer, 2009 22:49

Pánové, pokud vám vedle tréninku zbyde pár hodinek času tak koukněte na www.toltec-legacy.com.

Bohužel je potřeba angličtina, slušné internetové připojení, Mozilla Firefox a nezapomeňte na pořádné reproduktory :)
duck
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 31. kvě, 2009 23:00

 

Příspěvekod jox » čtv 04. čer, 2009 9:20

Pár písmenek v nadpisu je špatně. Mělo by tam být:
"Pro opravdové bojovníky, totiž pro ty co by o tom chtěli snít"
(Za 300 Euro ročně)

Diskuse s "andromedou" Polákem už tu o tom byla. A dost rozsáhlá. :lol:

PS: Kdepak je asi andromedovi konec? Nepodílel se třeba se svými koťátky na těhle stránkách? :D
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod duck » pon 08. čer, 2009 18:27

Jox: řekl bych že jsi si ani nedal práci celý web projit, časově jsi to nemohl stihnout, takže tvé hodnocení je bohužel jen založeno na tvých představách ale né na zkušenosti.

Ano tento web není pro každého, teda je ale, né každy je schopen jej ocenit a samozřejmě je to jen jedna z možností, která se nabízí...

Takže se tím mercedesem projeďte, je to volná jízda zadara, jen trochu času, to že jste měli možnost projet se škodovkou neznamená, že víte o čem je řeč :).

Takže přidám další link pro inspiraci:
http://www.the-temple-of-peace.com/
the only failure in life is the failure to fight
duck
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 31. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod player » pon 08. čer, 2009 19:02

Heh, celkem dobry:)

"recenze knihy, aneb Plky páně Poláka"
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007091503
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod DaveStone » úte 09. čer, 2009 6:49

Odkazy jsem celé neprocházel, bo je to nějaké pomalé a nemám na to teď čas. Z reakcí usuzuji, že se asi jedná o Polákovo Nin Tsun Do. Na tento systém jsem četl mnoho negativních recenzí včetně té na D-fensovi. Osobně jsem se s Polákem ani nikým kdo učí nin tsun do nesetkal.

Co se týká Toltécké filozofie, tak to má docela zmáknuté Jaroslav Dušek, jeho divadelní představení o Toltécích jsou super. Klidně bych na ně šel znova.

V případě pana Poláka mě zaráží skutečnost, že český spolek Sysifis, který tak mocně uděluje bludné balvany a nevím co ještě lidem z oblasti čínské a alternativní medicíny a dalších odvětví, o kterých ví kulové, zatím ještě neudělil žádnou "cenu" panu Polákovi, když je podle mínění některých tak špatný a mate veřejnost. Od toho tu ten Sysifos snad je, ne? Nebo je to něco jako ČOIka, která nezveřejní prodejce špatné nafty a lidi si pak ničí auta? To už jsem ale trochu OT, takže končím.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod madmax » úte 09. čer, 2009 9:06

Koukal jsem na to, ku*evsky sebestredna prezentace, pres kterou se neda k nicemu doklikat i po hodne dlouhem case. Melo se investovat vic penez do nejakych informaci misto vzhledove prezentace.

I kdyz zaujala me kombinace kridel orla, symbol kola (symbol zemedelstvi?), neuplny ying-yang, prekrizene kopi a mec (ponekud neproporcialni :)), a kolem toho dva hypogriffove (symbol Harryho Pottera?).
Myslim, ze mi to stacilo :roll:
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod duck » úte 09. čer, 2009 12:48

madmax píše:Koukal jsem na to, ku*evsky sebestredna prezentace, pres kterou se neda k nicemu doklikat i po hodne dlouhem case. Melo se investovat vic penez do nejakych informaci misto vzhledove prezentace.

I kdyz zaujala me kombinace kridel orla, symbol kola (symbol zemedelstvi?), neuplny ying-yang, prekrizene kopi a mec (ponekud neproporcialni :)), a kolem toho dva hypogriffove (symbol Harryho Pottera?).
Myslim, ze mi to stacilo :roll:


Jsi hodně netrpělivý, zkus na to koukat jako na film, a nesnaž se předbíhat, má to svůj smysl, je to jako hra, nemůžeš dál dokud neprojdeš co je potřeba :)
the only failure in life is the failure to fight
duck
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 31. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod madmax » úte 09. čer, 2009 13:14

duck píše:Jsi hodně netrpělivý, zkus na to koukat jako na film, a nesnaž se předbíhat, má to svůj smysl, je to jako hra, nemůžeš dál dokud neprojdeš co je potřeba :)


Mylis se, jsem trpelivy (dlouho jsem pusobil jako ucitel a vetsinou si moji zaci chvalili prave moji trpelivost). Jen pro me ma vetsi cenu informace jako takova, ne styl jakym se prezentuje. A tohle ukryvani a cekani, aby clovek mohl kliknout na tlacitko smysl nema. Pokud si myslis, ze ma, muzes mi ho nejak logicky vysvetlit? Prosim tuto otazku neprehledni.

Muj prvni dojem je, jakoby to byla stranka nejake sekty. Prece informace neni potreba nejak tajit a vybirat si lidi, kterym se prozradi, podle toho, jak dlouho jsou ochotni cekat (nebo jak jsou poslusni?).

Otazka druha: co reprezentuji ti zlati hypogryffove? Je to jen efekt pro efekt?
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Re: Pro opravdové bojovníky nebo pro ty co by jimi chtěli bý

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 13:22

duck píše:Pánové, pokud vám vedle tréninku zbyde pár hodinek času tak koukněte na www.toltec-legacy.com.

Bohužel je potřeba angličtina, slušné internetové připojení, Mozilla Firefox a nezapomeňte na pořádné reproduktory :)


nějak mi to spíš připomíná aštar šeran nebo šeran aštar?
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 13:32

DaveStone píše:Odkazy jsem celé neprocházel, bo je to nějaké pomalé a nemám na to teď čas. Z reakcí usuzuji, že se asi jedná o Polákovo Nin Tsun Do. Na tento systém jsem četl mnoho negativních recenzí včetně té na D-fensovi. Osobně jsem se s Polákem ani nikým kdo učí nin tsun do nesetkal.

Co se týká Toltécké filozofie, tak to má docela zmáknuté Jaroslav Dušek, jeho divadelní představení o Toltécích jsou super. Klidně bych na ně šel znova.

V případě pana Poláka mě zaráží skutečnost, že český spolek Sysifis, který tak mocně uděluje bludné balvany a nevím co ještě lidem z oblasti čínské a alternativní medicíny a dalších odvětví, o kterých ví kulové, zatím ještě neudělil žádnou "cenu" panu Polákovi, když je podle mínění některých tak špatný a mate veřejnost. Od toho tu ten Sysifos snad je, ne? Nebo je to něco jako ČOIka, která nezveřejní prodejce špatné nafty a lidi si pak ničí auta? To už jsem ale trochu OT, takže končím.


pana poláka jsem viděl ještě za komunistů na burze na uhelném trhu na starém městě. prodával tam oxeroxované divno brožurky o nunchaku,bruce lee a ninžích. kámoš co měl rád filmy s sho kosugim a v předmětu zvaném dílny si vystřihoval shurikeny si koupil brožurku jak házet shurikeny.očekávaje japonské ninžy hazející hvezdice vyplatil panu polákovi tehdá balík 2oo kaček. nezapomenu jeho nasraný ksicht,když zjistil že tam v ninžovském obleku dva metry od prkna metá šuriken polák. prý že pujde toho tlustocha seřezat :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod duck » úte 09. čer, 2009 13:35

madmax píše:
duck píše:Jsi hodně netrpělivý, zkus na to koukat jako na film, a nesnaž se předbíhat, má to svůj smysl, je to jako hra, nemůžeš dál dokud neprojdeš co je potřeba :)


Mylis se, jsem trpelivy (dlouho jsem pusobil jako ucitel a vetsinou si moji zaci chvalili prave moji trpelivost). Jen pro me ma vetsi cenu informace jako takova, ne styl jakym se prezentuje. A tohle ukryvani a cekani, aby clovek mohl kliknout na tlacitko smysl nema. Pokud si myslis, ze ma, muzes mi ho nejak logicky vysvetlit? Prosim tuto otazku neprehledni.

Muj prvni dojem je, jakoby to byla stranka nejake sekty. Prece informace neni potreba nejak tajit a vybirat si lidi, kterym se prozradi, podle toho, jak dlouho jsou ochotni cekat (nebo jak jsou poslusni?).

Otazka druha: co reprezentuji ti zlati hypogryffove? Je to jen efekt pro efekt?


Nic se neukrývá právě naopak, je to dle mne načasováno tak, že pokud všechny sekce projdeš a počítá se že i přečteš, tak prostě můžeš dál, kdyby to bylo jako normální web, tak jsem si jistý že návštěvníkovi ledacos unikne. Jde taky o vnímání hudnebního doprovodu, jak už jsem uvedl není to web je to spíše hra. Kam spěcháš?

Zlatí hapogryffové? Nevím, nejsem autor, ale schválně to zjistím :)
the only failure in life is the failure to fight
duck
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 31. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod madmax » úte 09. čer, 2009 13:50

Podobnou odpoved jsem cekal... nadsena, nic nerikaji. Dekuji za odpoved. Podle me to skutecne bude neco ve styl pana Polaka, i kdyz to treba nebude primo on.
madmax
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Re: Pro opravdové bojovníky nebo pro ty co by jimi chtěli bý

Příspěvekod Oja » úte 09. čer, 2009 15:22

duck píše:Pánové, pokud vám vedle tréninku zbyde pár hodinek času tak koukněte na www.toltec-legacy.com.

Bohužel je potřeba angličtina, slušné internetové připojení, Mozilla Firefox a nezapomeňte na pořádné reproduktory :)


Pri zadani Toltec-Legacy do google jsem odkazovan na p. Theun Mares, ze prave on uceni predava. Jedna se zjevne o nejaky myslenkovy konstrukt co vychazi z Carlose Castanedy (jehoz samotna autenticnost je slusne receno diskutabilni). Muzes me prosim osvetlit jak to souvisi s bojovym umenim?
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Re: Pro opravdové bojovníky nebo pro ty co by jimi chtěli bý

Příspěvekod Oja » úte 09. čer, 2009 15:22

// double post
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » úte 09. čer, 2009 15:25

Také mi to přijde takové celé podivné, autor tam hýří pravdami, které bych při lepší vůli a chvíli času také sesmolil, stačí si přečíst něco tady něco tam... Cítím k tomu prostě podvědomý odpor. :?
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod Oja » úte 09. čer, 2009 15:32

Jan píše:Také mi to přijde takové celé podivné, autor tam hýří pravdami, které bych při lepší vůli a chvíli času také sesmolil, stačí si přečíst něco tady něco tam... Cítím k tomu prostě podvědomý odpor. :?


Ten clovek se na tom sjevne snazi vydelat - maji profesionalne udelany stranky, marketingove nahanece co obchazi diskuzni fora/servery, spoustu knizek plnych zazracnych mouder co si muzu koupit...
Podle me to je to marketingovy spam co tu nema co delat.
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Oja » úte 09. čer, 2009 15:32

// double post
Oja
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 17. dub, 2007 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jan » úte 09. čer, 2009 15:36

Svět nagualu

Autor Jaroslav Polák
Nakladatel Agentura KRIGL
ISBN 80-902403-4-8
Doporučená cena 210,-
Vazba vázaná
Počet stran 148
Vyšlo 2004
--------------------------------------------------------------------------------
Anotace
Je světem bojovníků, bytostí, které touží po svobodě a volnosti vnímání a poznávání. Učení Toltéků vede v různých příbězích postavy povídek i čtenáře k přemýšlení nad svými cíly a životy i nad každodenními starostmi v moderní civilizaci. Povídky se prolínají s texty a cestě Toltéků v živé a bohaté mozaice světa, kde jsou jen ty hranice, které si dobrovolně vytvoříme.

Tak přeci jen bude autorem Polák, říkal jsem si, že měl cosi společného s jakýmsi NAGUALEM, což je jakési učení vybrakované ze šamanských tradic Castanedou a jemu podobnými. Chvíle práce s googlem a střípky se mi začaly spojovat. :-)

SVĚT NAGUALU

1. vesmír je nekonečné seskupení energetických polí, připomínajících světelná vlákna.
2.Tato energetická pole, zvaná Orlovy emanace, vyzařují ze zdroje nepředstavitelných proporcí, metaforicky zvaného Orel.

Tak odtud tedy ta orlí křídla ve znaku!
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod duck » úte 09. čer, 2009 16:30

Sice velice povrchně, ale je vidět že se v problematice vyznáte :) a jak už jsem uvedl není to pro každého a na tom přece není nic špatného.
Tato sekce se mimo jiné věnuje duchovnímu rozvoji, sice nevím co si kdo pod tím představuje, ale tak trochu to s tím souvisí.

Schválně kdo z vás přečetl všechno od C.Castanedy a kdo si něco co ve svých knihách napsal i prakticky vyzkoušel? Ptám se jen proto abych zjistil jak podložená je vaše kritika o neautentičnosti. Jak moc jste autentičtí vy, nebo jen přebíráte názory druhých?

Neberte to jako nábor ale jen jako informaci, třeba se k tomu někdy vrátíte :).
the only failure in life is the failure to fight
duck
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 31. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod jox » úte 09. čer, 2009 17:26

duck:
V každém případě by mě zajímalo, jestli jsi Jaroslav Polák, jestli ho znáš a jestli jsi nějak spolupracoval na vzniku té prezentace :)

Ta muzika mi Harryho Pottera dost připomíná. To je stejný skladatel?
Server byl spuštěn teď 1. června?

Eventuelně také jestli ta přezdívka "duck" byla zvolena v souvislosti s ponořením, ale to už je fuk. :wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků