Jaké bojové umění pro mne?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 21:25

takový dotaz proč je tady tendence co se týká sebeobrany a nejen pro ženy ale obecně. ®e agresor je nejmín metrákový bijec se schopnostma nejdrsnějšího figtera. samozřejmně je dobře lidem sdělovat i tuhle eventualitu. pak je asi pro vetšinu lidí se tu sebeobranu neučit
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

 

Příspěvekod luen » úte 09. čer, 2009 21:32

jeikob píše:takový dotaz proč je tady tendence co se týká sebeobrany a nejen pro ženy ale obecně. ®e agresor je nejmín metrákový bijec se schopnostma nejdrsnějšího figtera. samozřejmně je dobře lidem sdělovat i tuhle eventualitu. pak je asi pro vetšinu lidí se tu sebeobranu neučit


Protoze kolikrat te napadl, nekdo polovicni, nekdo ... vyrazne slabsi??? To by byla trochu prekombinovana sebevrazda, ne? :wink:

Priznam se, zazil jsem to jen jednou v zivote a vyresila to jedna facka ... pak se sbiral podle fotky ... prehanim jen par tydnu nosil limec na krku, ale na tohle nemusime nic trenovat, to proste vyresis z barove zidle a s jednou rukou v kapse :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 09. čer, 2009 21:49

jeikob píše:takový dotaz proč je tady tendence co se týká sebeobrany a nejen pro ženy ale obecně. ®e agresor je nejmín metrákový bijec se schopnostma nejdrsnějšího figtera. samozřejmně je dobře lidem sdělovat i tuhle eventualitu. pak je asi pro vetšinu lidí se tu sebeobranu neučit


Mno. Ono lze předpokládat, že pokud Tě napadne nebo provokuje někdo "zjevně" slabší, tak by jsi měl myslet na to, že buď má za rohem 5 kamarádů nebo má u sebe zbraň ( nůž, pistoli, atd. ) nebo má aids či žloutenku, kterou Tě, až z něj bude stříkat krev, jak ho budeš řezat, nakazí nebo je to mistr světa v MT, kterému jsi přefikl holku. :twisted:

O to by jsi měl být obezřetnější. Teda pokud Ti dá šanci o tom vůbec přemýšlet a nenahulí Tě rovnou z první, že.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 22:12

no mezi gorilou a lvíčkem zlatým,je velmi široké spektrum. mimochodem jak poznáš jestli je někdo slabší nebo silnější ? v realu. mimochodem i na první pohled vyzáblej týpek .může bejt houževnatej šlachovitej. jistě pokud se věnuješ delší dobu umnění či sportu tak hodně vecí pokud máš čas odhadneš. fakt teda je že vetšina agresorů má tupej výraz a nízký čelo vlastní zkušenost:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 09. čer, 2009 22:19

jeikob píše:no mezi gorilou a lvíčkem zlatým,je velmi široké spektrum. mimochodem jak poznáš jestli je někdo slabší nebo silnější ? v realu. mimochodem i na první pohled vyzáblej týpek .může bejt houževnatej šlachovitej. jistě pokud se věnuješ delší dobu umnění či sportu tak hodně vecí pokud máš čas odhadneš. fakt teda je že vetšina agresorů má tupej výraz a nízký čelo vlastní zkušenost:)


Rika se tomu kubo zkusenost, byt i ta nemusi byt 100%, ale to neni nic :wink: Podivej pokud me napadne 50kg, 140 cm lidska selma, tak ma bud poruchu pudu sebezachovy, protoze ma za sebou maminku a nebo si doma nechal sve 8 dioptrie ... nevim na me deti moc nevyskakuji ... na tebe ano?
Naposledy upravil luen dne úte 09. čer, 2009 22:20, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 22:20

luen píše:
jeikob píše:takový dotaz proč je tady tendence co se týká sebeobrany a nejen pro ženy ale obecně. ®e agresor je nejmín metrákový bijec se schopnostma nejdrsnějšího figtera. samozřejmně je dobře lidem sdělovat i tuhle eventualitu. pak je asi pro vetšinu lidí se tu sebeobranu neučit


Protoze kolikrat te napadl, nekdo polovicni, nekdo ... vyrazne slabsi??? To by byla trochu prekombinovana sebevrazda, ne? :wink:

Priznam se, zazil jsem to jen jednou v zivote a vyresila to jedna facka ... pak se sbiral podle fotky ... prehanim jen par tydnu nosil limec na krku, ale na tohle nemusime nic trenovat, to proste vyresis z barove zidle a s jednou rukou v kapse :wink:


no jo ale s tvojí figurou:) bych se divil jestli by tě vůbec někdo přepadl
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 09. čer, 2009 22:26

jeikob píše:no jo ale s tvojí figurou:) bych se divil jestli by tě vůbec někdo přepadl


Myslis tu jazz "figuru"? :lol: njn take se divim, ale nekdy mam pocit, ze je prave ta vyska na skodu, protoze vetsina bitek se odehrala proto, ze si me nekdo v vsimnul, ja byl zajmem potesen a dal jsem to patricne najevo ... K tomu pripocti muj provokativni gezicht a mas jasneho kandidata na: "koukejte, ted vam ukazu, jak sundam tamhle toho xxx, co tak blbe cumi :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 22:56

luen píše:
jeikob píše:no jo ale s tvojí figurou:) bych se divil jestli by tě vůbec někdo přepadl


Myslis tu jazz "figuru"? :lol: njn take se divim, ale nekdy mam pocit, ze je prave ta vyska na skodu, protoze vetsina bitek se odehrala proto, ze si me nekdo v vsimnul, ja byl zajmem potesen a dal jsem to patricne najevo ... K tomu pripocti muj provokativni gezicht a mas jasneho kandidata na: "koukejte, ted vam ukazu, jak sundam tamhle toho xxx, co tak blbe cumi :lol:

tak kdysi pokud sem se pral a musel bránit tak to byli vrstevníci a jako zdravej jsem měl figuru adekvátní věku . a vetšinou ti týpci byli na tom fyzicky vzhledově podobně. plus mínus autobus. no to věřím že pro jisté lidi vyjímečný vzhled pro vetšinu nebezpečný výzva.
napadl mně jeden dotaz. má teda čistě teoreticky slabej,hubenej člověk šanci toho goliaše sundat třeba uderem. věřím že ano viděl jsem to na treningu. dorostenci sparovali jen tak zlehka. a jeden drobnej hubenej praštil druhýho takovým tím švihovým uderem uraken se mu řikalo. a ten šel do kolen na chvíli se skácel ,ale naštestí se zase probral. ptám se i kuli sobě. jediná má šance,kdyby náhodou je něco takového.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 22:56

luen píše:
jeikob píše:no jo ale s tvojí figurou:) bych se divil jestli by tě vůbec někdo přepadl


Myslis tu jazz "figuru"? :lol: njn take se divim, ale nekdy mam pocit, ze je prave ta vyska na skodu, protoze vetsina bitek se odehrala proto, ze si me nekdo v vsimnul, ja byl zajmem potesen a dal jsem to patricne najevo ... K tomu pripocti muj provokativni gezicht a mas jasneho kandidata na: "koukejte, ted vam ukazu, jak sundam tamhle toho xxx, co tak blbe cumi :lol:

tak kdysi pokud sem se pral a musel bránit tak to byli vrstevníci a jako zdravej jsem měl figuru adekvátní věku . a vetšinou ti týpci byli na tom fyzicky vzhledově podobně. plus mínus autobus. no to věřím že pro jisté lidi vyjímečný vzhled pro vetšinu nebezpečný výzva.
napadl mně jeden dotaz. má teda čistě teoreticky slabej,hubenej člověk šanci toho goliaše sundat třeba uderem. věřím že ano viděl jsem to na treningu. dorostenci sparovali jen tak zlehka. a jeden drobnej hubenej praštil druhýho takovým tím švihovým uderem uraken se mu řikalo. a ten šel do kolen na chvíli se skácel ,ale naštestí se zase probral. ptám se i kuli sobě. jediná má šance,kdyby náhodou je něco takového.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » úte 09. čer, 2009 23:16

jeikob píše:tak kdysi pokud sem se pral a musel bránit tak to byli vrstevníci a jako zdravej jsem měl figuru adekvátní věku . a vetšinou ti týpci byli na tom fyzicky vzhledově podobně. plus mínus autobus. no to věřím že pro jisté lidi vyjímečný vzhled pro vetšinu nebezpečný výzva.
napadl mně jeden dotaz. má teda čistě teoreticky slabej,hubenej člověk šanci toho goliaše sundat třeba uderem. věřím že ano viděl jsem to na treningu. dorostenci sparovali jen tak zlehka. a jeden drobnej hubenej praštil druhýho takovým tím švihovým uderem uraken se mu řikalo. a ten šel do kolen na chvíli se skácel ,ale naštestí se zase probral. ptám se i kuli sobě. jediná má šance,kdyby náhodou je něco takového.


Ma sanci, jinak by nemelo smysl cvicit, ale problem vidim hned v nekolika vecech:

1) dnes uz si clovek nevystaci s nejakejma "tajnejma figlema", protoze dik netu a jinym mediim uz se obecne vi, co a jak a tyto informace jsou dnes dostupne temer kazdemu ...

2) urakve ... neni to otazka nejake jednotlive techniky, ale koncepcniho souboru cele metodiky a pristupu k otazce sebeobrany ... je treba mit natrenovano, nebat se rany, probudit v sobe selmu atd ... Spolehat se na nejakou jednu techniku je jako naucit se cinsky jedno slovo a pri konverzaci s cinanem se pak spolehat na to, ze ma odpoved, timto slovem, zapadne do rozhovoru ... jake tomu davas sance?

3) ... dlouhej seznam

Nicmene golias muze byt jen velkej looser, takze bych z toho nedelal zadne finalni zavery :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jeikob » úte 09. čer, 2009 23:35

tak tím urakenem. jsemprávě měl na mysli že pro ne silného člověka švihové techniky jsou jedna z možností. tak oni asi jsou informovaní ,ale pořád je otázka co čekaj. na bojových umněních mi jako nejlepší technika zbran přijde moment překvapení možnost použít něco co druhý nečeká. nemyslím zázračnou techniku. ale dám přiklad vetšina čeká utok na hlavu tak naznačím utok na hlavu,praštím do břicha. místo toho klasického háku praštím po přímce a tak dál. nebo kopnu ale přímo a do holeně . já nikdy na zázračný techniky nevěřil ,mně na asijskejch právě příjde genialní určitá rafinovanost
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod luen » stř 10. čer, 2009 5:38

jeikob píše:tak tím urakenem. jsemprávě měl na mysli že pro ne silného člověka švihové techniky jsou jedna z možností. tak oni asi jsou informovaní ,ale pořád je otázka co čekaj. na bojových umněních mi jako nejlepší technika zbran přijde moment překvapení možnost použít něco co druhý nečeká. nemyslím zázračnou techniku. ale dám přiklad vetšina čeká utok na hlavu tak naznačím utok na hlavu,praštím do břicha. místo toho klasického háku praštím po přímce a tak dál. nebo kopnu ale přímo a do holeně . já nikdy na zázračný techniky nevěřil ,mně na asijskejch právě příjde genialní určitá rafinovanost


Ono take strasne zalezi kam se trefis, ale to je diskuze presne tam kde nema byt - co by, kdyby ... Jinak osobne si moc predstavit nedovedu, ze nekdo nekoho sejme prave timhle, je to mala prda - byt je rychla. Ja osobne nemam vsechny ty back fisty rad, ale jako finta a pak nasadit tezsi kalibr ... a nebo mozna neco obdobneho, ale loketni kosti do krku 8) To uz si dovedu predstavit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ZanyK » stř 10. čer, 2009 6:58

Tak k tomu napisu jeste sve, abyste si nemysleli, ze jsem se nejak lekla, jako predchozi tazatelka :D.
Pro me je v prvni rade dulezite umet prvky neceho, ktere by se daly pri sebeobrane pouzit.
Jak psal BizonCZ, ze je pro zenu lepsi se nijak nebranit atd., i kdyz mi tohle bude nekdo rikat dokola jako pravidlo, ja ho stejne neposlechnu, jsem typ, ktery se nevzdava bez boje a pokud by na me mel sahnout nekdo cizi rozhodne se jen tak nevzdam, budu se mlatit hlava nehlava tak jako tak, proste uz jsem takova, obzvlast ve vecech, pri kterych by mi slo nedejboze o zivot. Duvod proc se chci naucit prvky, ktere by mi mohly pomoct, kdyz uz by me nekdo napadl a ja ho neucine jen tak nemlatila.
Mlaticka byt vazne nechci, chci vypadat porad zensky, jako doted, zatim tedy u me nikdo nemel problem s identifikaci nebo o tom nevim :lol:.
Jinak jsem jedna z tech, co nejsou prilis vysoci (164cm), taky jeden z duvodu, proc bych chtela neco umet, kdyby se na me vrhl nekdo kdo ma dva metry.
Jinak nechat se od nekoho bit pri treninku nebo se s nim valet po zemi si myslim me vadit nebude, obzvlast pokud by mi to melo prinest nejake ovoce, moji motivaci je proste to, ze budu neco z toho umet, pro me je to velice lakave.
ZanyK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » stř 10. čer, 2009 8:01

BizonCZ píše:Byl jsem u dvou znásilnění.


Tohle jsem přehlédnul, ty bejku :lol: (joke) :wink:

Ja souhlasím, že stres dělá strašně moc. Většina lidí to neřeší, ale neuvědomuje si, že i naše psychika, může pracovat buď v náš prospěch a nebo naopak. Každej řeší strach, resp. to, že ho nezvládne a pod. Naše mysl je také náš nástroj, stejně jako ruce, nohy ... Lidi běžně "pracují" se s vou psychikou jen negativně. Příklad:

Někdo na někoho vyběhne a první co hlava napadeného udělá, je ... Ty kráso, ten je velkej, ten je zlej a pod. A už je to celé tak trochu v háji. Je to stejné, jako při napadení použít pěsti proti vlastnímu obličeji! Nástroj, který nám má pomáhat, nesmíme používat proti sobě, ale proti soupeři ... zrovna tak i svou mysl. Máme na situaci hledat šance pro nás, soupeře okamžitě číst a hledat skulinky, soustředit se a snažit se situaci otočit. Ne jako pampalíny, kterej šel na lov kondora a na konec ho kondor lovil :wink:

Modelovky o kterých tady píšeš jsou fajn, ale já bych i tak doporučil aby člověk chodil k takové sebeobraně ještě někam konfrontačně štípat, aby se "neštítil" kontaktu a aby se tzv. vyhejbal, rozvinul svuj pohybovej a fyzickej potencial atd ... atd ... coz mi casto u tech real systemu schazi ...

ZanyK píše:Tak k tomu napisu jeste sve, abyste si nemysleli, ze jsem se nejak lekla, jako predchozi tazatelka Velmi šťastný.
Pro me je v prvni rade dulezite umet prvky neceho, ktere by se daly pri sebeobrane pouzit.
Jak psal BizonCZ, ze je pro zenu lepsi se nijak nebranit atd., i kdyz mi tohle bude nekdo rikat dokola jako pravidlo, ja ho stejne neposlechnu, jsem typ, ktery se nevzdava bez boje a pokud by na me mel sahnout nekdo cizi rozhodne se jen tak nevzdam, budu se mlatit hlava nehlava tak jako tak, proste uz jsem takova, obzvlast ve vecech, pri kterych by mi slo nedejboze o zivot. Duvod proc se chci naucit prvky, ktere by mi mohly pomoct, kdyz uz by me nekdo napadl a ja ho neucine jen tak nemlatila.
Mlaticka byt vazne nechci, chci vypadat porad zensky, jako doted, zatim tedy u me nikdo nemel problem s identifikaci nebo o tom nevim Smějící.
Jinak jsem jedna z tech, co nejsou prilis vysoci (164cm), taky jeden z duvodu, proc bych chtela neco umet, kdyby se na me vrhl nekdo kdo ma dva metry.
Jinak nechat se od nekoho bit pri treninku nebo se s nim valet po zemi si myslim me vadit nebude, obzvlast pokud by mi to melo prinest nejake ovoce, moji motivaci je proste to, ze budu neco z toho umet, pro me je to velice lakave.


Tak super, už bych to neřešil, šel bych se někam mrknout a zkusil to :wink: Jinak já shodně s tebou na válení ženských s chlapama také nevidím nic špatného :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod khooca » stř 10. čer, 2009 8:50

ZanyK píše:chci vypadat porad zensky, jako doted
nebo se s nim valet po zemi
V tom případku by ses mohla zastavit u nás na tréningu :lol:
Petr Kočandrle
http://www.cfwckt.org/
khooca
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: pát 08. zář, 2006 23:00
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod ZanyK » stř 10. čer, 2009 8:52

Uz to resit nebudu, uz jsem dokonce nasla par klubu, kam bych tady v Brne mohla chodit, a zacnu co nejdriv.
Jeste jak je dulezita kondicka, fyzicka pro zacatek?

Add valeni: aby v tom nikdo nehledal dvousmysl, tak to bylo mysleno, ze valeni s cizima chlapama v ramci treninku ano, ale jen v ramci bojoveho treninku :twisted:
ZanyK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » stř 10. čer, 2009 9:16

khooca píše:
ZanyK píše:chci vypadat porad zensky, jako doted
nebo se s nim valet po zemi
V tom případku by ses mohla zastavit u nás na tréningu :lol:


Ty chlíváku :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ZanyK » stř 10. čer, 2009 9:21

Fine, snad to nejak zvladnu nebo budu muset, kdyz uz jsem se odhodlala :lol:.
Btw co presne znamena vyznam slova stipat v BU?
ZanyK
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 08. čer, 2009 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » stř 10. čer, 2009 9:48

ZanyK píše:Jak psal BizonCZ, ze je pro zenu lepsi se nijak nebranit atd., i kdyz mi tohle bude nekdo rikat dokola jako pravidlo, ja ho stejne neposlechnu, jsem typ, ktery se nevzdava bez boje a pokud by na me mel sahnout nekdo cizi rozhodne se jen tak nevzdam, budu se mlatit hlava nehlava tak jako tak, proste uz jsem takova, obzvlast ve vecech, pri kterych by mi slo nedejboze o zivot.


Ježíš. To jsi mě špatně pochopila. Nikde jsem nenapsal, že se žena nemá bránit a nedej bože, že je to lepší. Jde o o každou jednotlivou situaci.

Jen jsem chtěl naznačit, že boj není vždy to nejlepší řešení v sebeobraně a že dle mě je mnohem důležitější prevence = nedostat se do situace, kde jsem vhodná oběť a pokud ano, tak aby o mě vědělo, co nejvíce lidí a pomoc přišla, co nejdříve.

Dám příklad : ®ena prochází nebezpečným úsekem parku, kde může být napadena. Aby minimalizovala možnost napadení či maximalizovala příchod pomoci, tak po celou dobu průchodu nebezpečným místem bude telefonovat třeba se svým přítelem. Toto má za následek, že možný pachatel, pokud zjistí, že žena telefonuje, tak jí nenapadne, jelikož je si vědom, že tomu na druhé straně telefonu dojde, že je průser a zavolá policii. A pokud to pachateli nedojde a ženu napadane, tak přítel ví, kde se žena momentálně nachází a ihned vyrozumí polici, RZ a sám se tam zřejmě vydá taky. Z toho vyplívá, že i když žena bude napadena a přemožena, tak se jí dostane ošetření a pomoci ihned po napadení. Teď neřeším, že u sebe může mít žena slzák, nůžky, sprej a já nevím, co ještě.

Jinak, jak psal Luen, pokud v sobě dokážeš vyvolat "šelmu" a překvapíš agresora svým odhodláním, tak zvýšíš svojí šanci na přežití.

4Luen: Souhlas s tím, že je potřeba si odskočit taky zaspárovat s klukama z boxu, MT. Každá zkušenost je dobrá. I ta negativní. :wink:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » stř 10. čer, 2009 10:06

BizonCZ píše:
Ježíš. To jsi mě špatně pochopila. Nikde jsem nenapsal, že se žena nemá bránit a nedej bože, že je to lepší. Jde o o každou jednotlivou situaci.

Jen jsem chtěl naznačit, že boj není vždy to nejlepší řešení v sebeobraně a že dle mě je mnohem důležitější prevence = nedostat se do situace, kde jsem vhodná oběť a pokud ano, tak aby o mě vědělo, co nejvíce lidí a pomoc přišla, co nejdříve.

Dám příklad : ®ena prochází nebezpečným úsekem parku, kde může být napadena. Aby minimalizovala možnost napadení či maximalizovala příchod pomoci, tak po celou dobu průchodu nebezpečným místem bude telefonovat třeba se svým přítelem. Toto má za následek, že možný pachatel, pokud zjistí, že žena telefonuje, tak jí nenapadne, jelikož je si vědom, že tomu na druhé straně telefonu dojde, že je průser a zavolá policii. A pokud to pachateli nedojde a ženu napadane, tak přítel ví, kde se žena momentálně nachází a ihned vyrozumí polici, RZ a sám se tam zřejmě vydá taky. Z toho vyplívá, že i když žena bude napadena a přemožena, tak se jí dostane ošetření a pomoci ihned po napadení. Teď neřeším, že u sebe může mít žena slzák, nůžky, sprej a já nevím, co ještě.

Jinak, jak psal Luen, pokud v sobě dokážeš vyvolat "šelmu" a překvapíš agresora svým odhodláním, tak zvýšíš svojí šanci na přežití.

4Luen: Souhlas s tím, že je potřeba si odskočit taky zaspárovat s klukama z boxu, MT. Každá zkušenost je dobrá. I ta negativní. :wink:


Já být ženská, tak to kastruju, ale já bych byl určitě tak ošklivá, že by mě nikdo znásilnit nechtěl :lol: :wink:

Jinak se před pár lety stalo v K. Varech na vlakovém nádraží, že tam nějaký Albánec nebo Jugoš znásilnil a zmlátil nějakou středoškolačku, která ho asi vytočila nějak ve vlaku a lidi je překračovali a nikdo nezavolal policii ... to bych zvracel, jak jsou u nás lidi naučení ... údajně si všichni mysleli, že se jedná o nějakou jeho prostitutku ... jako by to i tak bylo akceptovatelné :evil: Na kolemjdoucí nespoléhat :wink: Max. se na vás budou pohoršeně šklebit ... žijeme v divné době :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron