boj nozem

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Miro » pát 13. srp, 2004 19:18

Nijak zvlast sa o noze nezaujimam, ale toto je zaujimave:

http://www.mdenterprise.com/mirage-x.htm
http://www.bowenknife.com/knives_belt_bk1610.shtml

I ked musim povedat, ze nad poriadnu britvu nejni. :P

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 16. srp, 2004 7:53

Anonymní píše:
Onion píše:for Anonymní:
A byl by jsi schopen a ochoten to říct jmenovaným do očí? Pokud ne, tak to neříkej ani tady. :evil: 8) :D
Zatím to tady až na pár výstřelků byla celkem pokojná debata, tak proč to rušit. Pokud máš něco proti někomu napiš to věcně.


samozrejme - od roku 1990 uz to od me slyseli mnohokrat. Nekdo se ptal na Hradeckeho, ja napsal svuj nazor - tak o co jde?


A kam chodíš cvičit teď?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

hmmm...

Příspěvekod Anonymní » pon 16. srp, 2004 23:41

Anonymní píše:
Onion píše:for Anonymní:
A byl by jsi schopen a ochoten to říct jmenovaným do očí? Pokud ne, tak to neříkej ani tady. :evil: 8) :D
Zatím to tady až na pár výstřelků byla celkem pokojná debata, tak proč to rušit. Pokud máš něco proti někomu napiš to věcně.


samozrejme - od roku 1990 uz to od me slyseli mnohokrat. Nekdo se ptal na Hradeckeho, ja napsal svuj nazor - tak o co jde?


Tak jsem po čase zašel na návštěvu a co nevidím nějaký statečný anonym co mě mluví do duše od roku 1990 mě i Martina Hradeckého moc pěkně obodoval. :-))) Ale to je hezké !!! Není nad dobrého rádce... PROSÍM NAPI© SEM SVÉ JMÉNO AT VÍM S KÝM MÁM TU ČEST a jestli má pro mne cenu s tebou ztrácet čas... díky
Jinak Martin Hradecký je dle mého skromného názoru na boj s nožem ale i jinými zbraněmi vynikající PROFESIONÁL na skvělé úrovni ale hlavně učí praktický styl co funguje a je schopen to kdykoliv dokázat. NE O TOM JEN ®VANIT... Co se týče stylu tak v posledních letech se stal instruktorem u Serrada escima a není problém se tam za ním kdykoliv podívat a ohodnotit na vlastní oči nebo kůži, ON VÝZVU NEODMÍTÁ ! Byl jsem toho několikrát svědkem. Možná nás někdo odsuzuje za neortodoxní přístupy nebo nevím co ještě ale fakt je že to co učíme jak ve SKATACH nám i NA©IM žákům funguje a o tom si myslím bojové umění je v PRVNÍ ŘADĚ !!! Rád si o tom podiskutuji, _________ i prakticky vysvětlím (...) :-))) ahoj nic ve zlém Petr Macháček (vypočítavej hajzl a vychcánek :-)))) ha ha myslím že už jsem na trhu dost dlouho na to aby mne lidi znali věděli co jsem a co jsem dokázal naučit, takže tohle mě dokáže opravdu jen tragikomicky pobavit.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 17. srp, 2004 6:26

Dobry den khru,
to s panem Hradeckym je pravda myslim, ze je velice schopny....Ale u Skatach a obecne s tim, co nebo spise koho vyucujete mam jeden moralni problem. Mam par kamosu ( velice dobrych - protoze jsme spolu vyrustali ) u ROZA. Obcas pocvicime ( venuji si take Wch jako ja ) a potlachame a jim se moc nelibi, ze pri zasahu potkavaji lidi kteri trenuji u Vas ( takrikajic z opacne strany ). Jinak, ale musim chte nechte uznat, ze ucite skutecne kvalitni a prakticky vyuzitelny boj z blizka.
S uctou
Dave
PS: doufam, ze to nebudete brat jako neco osobniho, lec jako treba vec k zamysleni.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Onion » úte 17. srp, 2004 7:50

Morálka je věc strašně diskutabilní. Když se někdo snaží dělat dobře bojová umění, někdy může a někdy nemůže, ale i někdy chce a jindy nechce řešit zda je student hodný či zlobivý hoch. A kdo to pozná? Kdo to rozsoudí? I historie je plná paradoxů. Ten kdo byl ve své době vnímán jako hrdina je dnes padouchem a naopak! V zásadě asi platí, že ten kdo si nehraje na vševjedoucího guru vyhodí ze cvičení toho kdo mu vyloženě nesedí, ale jinak ?

Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina! 8)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » úte 17. srp, 2004 15:27

Onion píše:Ty školy které si myslely, že se na tom dá zbohatnout, se už nožíkům tolik nevěnují a raději hrají divadlo, šermují katanama a nebo se vrátily zpět k WCh a pod. To je vývoj.
stay sharp


Tak tady je místo, se kterým bych nesouhlasil :evil: . Onion ví, že v případě tohoto BenGuri a jeho okolí to nebyla otázka zbohatnutí. Jinak se s nožem cvičí, ale přiznávám, že již techniky nože praktikuje asi jen 7 lidí ostatně většinou ti z okolí naší společné vzdálené domoviny 8) . Nadrsno řeknu, že si myslím, že ostatní si to nezaslouží :evil: . Až si budu jist, že se umějí otáčet a také orientovat v životě, alespoň malinko, a nebudou vyskakovat na každou pitomost, pak se začnou učit.
Jsem vzdálen porovnávat styly, neb si myslím, že je to zavádějící kritérium. Vždy rozhoduje jen bojovník sám. Už slyším, že otlapkávání ale bojovníka neudělá. Souhlasím. Nebyl jsem to právě já, kdo Onionovi řekl, že :lol: Aikido :mrgreen: je od skutečných bojových situací vzdáleno více než vyšívání deček pod vázičky? Pokud ne, nebo si to nepamatuje, jako by se stalo 8) .
Tak mám jinak radost, že jsme se zase potkali
STAY SHARP! můžu používat tenhle pozdrav?

Uáááá to sem si zasmajlíkoval.

www.knife.cz/nagomi
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BenGuri » úte 17. srp, 2004 17:08

khruhanuman ahoj zdravím, teprv te´d jsem Tě identifikoval! Jak se máš?
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Jendis » úte 17. srp, 2004 18:59

Ojojoj...tady se nám schází diskutéři 8O 8O :lol: :lol: :lol:
Je to fajn,když se zde vyjádří lidi,o kterých je řeč....napřímo a na rovinu.
Děkuji p.Macháčkovi za vyjádření k p.Hradeckému.....teď jsem jen zvědavý,jestli se anonym odtajní :wink: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 17. srp, 2004 20:27

To khru hanuman:
Nerikejte, ze jste za svoji dobu co jste v branzi mel kolem sebe pouze jen ty jedine a bezchybne kolegy a partnery co vam nikdy neprovedli nic spatneho. V Praze nekdy o Vas koluji docela "legendy" kdy s kym, proc predtim jo a ted uz ne.. Jsou to sice veci z doslechu,ale nepripada mi proto hlaska Anonyma nejak zcela mimo misu.
Nebo jste zadobre se vsemi svymi starymi spolubojovniky od drivejska az doted?? To by jste byl docela rarita, nebot neni mnoho stylu skol kde by se to v poslednich 10 letech nestepilo (viz napr. WingTsun, Ninjutsu, Taekwondo a jiste mnoho mnoho dalsich)

M.Hradeckeho moc lidi v akci nevidelo, nebot on sam moc dobre vi co si muze dovolit.Toto je spis pozitivum,nebot zna sve realne schopnosti a tak je konfrontacni jen vuci lidem ktere zvladne. Jeho jmeno je mozna pojmem hlavne mezi lidmi od bezpecnosti a army slozek, kde si on sam jiz dlouhodobe snazi budovat image toho znameho instruktora.Je trochu divne, ze u zadne z techto slozek oficialne nepracoval ani nepracuje i kdyz by mozna asi chtel... To ze je ted instruktorem u pultuctu grupy serrady, je mozna dano tou jeho vlastnosti "takybchradnejakylejstrosrazitkem", ale mozna se vlastni pili vypracoval jako jeden z tech dvou nejlepsich instruktoru v te skole...
Anonym se tady neobiral bojovymi technikami nebo funkcnosti stylu, ale sdelil osobni nazor na urcite charakterove vlastnosti.
Nedelejme si iluze o lidech,kazdy z nas ma jiste svoje klady i zapory. A to ze se obcas nekde prosaknou i jine informace nez oficalne vykrikovane chvalozpevy neni prece nic divneho.Tak at si Anonym tvrdi to svoje aspon je tady trochu srandy...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Onion » stř 18. srp, 2004 7:40

to BenGur:

Já si právě nemyslím, že jakékoliv techniky se mají vyučovat až si je někdo zaslouží. Taková politika navíc vede k tomu, že techniky umí jen malá skupina lidí která je ve skutečnosti neumí, protože ta malá skupinka si je nikdy pořádně neprocvičí, neověří a neprozkouší jako když za trénink vystřídáš 10 sparingpartnerů a příští trénink další 3 jiní. To platí i o noži a jeho technikách. Pro mně jsou techniky nože běžným, malým bojovým uměním. Není to pro nikoho kdo chce studovat mystiku, je to pro sebevědomé lidi, nebo pro ty kteří se sebevědomými chtějí stát :wink: a jejich život nemá být pohlcen bojovým uměním jako se to stává u jiných velkých stylů. viz. Lidé na bojovaumeni.cz . 8)
Cvičíte dobře? Tak pojď udělat setkání jako už proběhlo s námi a jinou školou :twisted: Ať se lidi trošku oťukají a vyzkouší si zase někoho kdo se chová jinak než soudruzi z jeho školy 8)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BenGuri » stř 18. srp, 2004 10:31

Onion píše:to BenGur:

vyzkouší si zase někoho kdo se chová jinak než soudruzi z jeho školy 8)


Slyšel jsem, že Tvé zafungování při nějakém takovém přátelském setkání bylo "velmi rychlé". Jak se na to potom ti lidé tvářili?
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Onion » stř 18. srp, 2004 13:12

Překvapeně. Nikdy je zřejmě nenapadlo, že by to tak mohlo jasně vypadat. To se může stát každému kdo je dlouho odtržen od reality. Jen takový člověk si myslí, že je těžko porazitelný, nebo dokonce neporazitelný. Pak je překvapen a zaskočen. Kdo zná skutečný život, nemůže být neúspěchem zaskočen. Naopak i neúspěch může být tím co pozvedne bojovníka o stupínek výše!
Jinak si myslím, že některým z nich to i pomohlo 8)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BenGuri » stř 18. srp, 2004 13:19

O tom vůbec nediskutuji! Dávám Ti za pravdu a sám za sebe to co je špatně zkouším změnit. Ještě není čas, kdy by se to projevilo nějak markantně, ale myslím že úplný začátek cesty zpět k jiskrám o nichž jsme spolu hovořili to zas není. tak první třetina. Nahoru to jde púomaleji, než opačným směrem.

Omylem se mi podařilo otevřít rubriku pro Onion. Omluva BG
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

Příspěvekod Onion » stř 18. srp, 2004 14:12

Tak kdy uděláme to setkání ? 8)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 19. srp, 2004 18:30

A co anglická škola pánů Fairnbarna a Applegatea?Znáte někdo?Či máte nějakou zkušenost???Já pouze něco slyšel a četl,ale neviděl nic.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Onion » pát 20. srp, 2004 7:59

Taď jsem o nich dával článek do redakce Zbraní a nábojů. Jestli se nepletu tak v čísle 10 (?) by to mělo vjít a v dalším čísle bude pokračování.
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pát 20. srp, 2004 13:32

Onion píše:Taď jsem o nich dával článek do redakce Zbraní a nábojů. Jestli se nepletu tak v čísle 10 (?) by to mělo vjít a v dalším čísle bude pokračování.


OK,díky za info.....koupím :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » pát 20. srp, 2004 19:51

Když už mám tu možnost mluvit s odborníky na nůž,ještě by mne zajímalo- Jak koukáte na použití tlačné(pěstní) dýky?Existuje nějaká škola(styl) přímo na tuto zbraň zaměřená?Je mi jasné,že použití se dá aplikovat i na techniky např.karate,jenže ta zbraň má určité specifika a techniky neozbrojeného boje se nedají úplně přenést i do boje ozbrojeného(si myslím).Vím,že s tlačnou dýkou koketoval p.Stružka(Plzeňský Comitatus),ale to je asi tak vše,co vím......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » ned 22. srp, 2004 12:47

Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod BenGuri » ned 22. srp, 2004 18:34

Zajímavý? Jenom kecy o ničem. K čemu to je? Jenom řeči na zbytečných místech o zbytečných problémech.
BenGuri
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon 16. srp, 2004 23:00
Bydliště: CR,SrL.

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron