Kimono? Help

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Kimono? Help

Příspěvekod dominik » úte 23. čer, 2009 11:27

Ahoj,
mám prosbu o názor. Chci si kupovat nové kimono a přemýšlím jaké. Rozhoduju se mezi Dax Tori Ju Jutsu a Dax Tori Gold. Máte někdo zkušenost s nějakým z těchto tipů? Dělám morední odnož JJ, kde jsou i kopy a údery a tak, takže nějaký polopancíř jako je Moskito nepotřebuju, ale zase se hodně věnujeme grapplingu tak aby taky něco vydrželo a po roce ho zase nemusel měnit. Děkuju za příspěvky
Člověk, který zvítězil sám nad sebou je lepší než ten, kdo zvítězí nad tisíci muži v bitvě.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

 

Re: Kimono? Help

Příspěvekod RBR » úte 23. čer, 2009 14:15

dominik píše:Ahoj,
mám prosbu o názor. Chci si kupovat nové kimono a přemýšlím jaké. Rozhoduju se mezi Dax Tori Ju Jutsu a Dax Tori Gold. Máte někdo zkušenost s nějakým z těchto tipů? Dělám morední odnož JJ, kde jsou i kopy a údery a tak, takže nějaký polopancíř jako je Moskito nepotřebuju, ale zase se hodně věnujeme grapplingu tak aby taky něco vydrželo a po roce ho zase nemusel měnit. Děkuju za příspěvky


Už to tady mnohokrát proběhlo, žádné kimono si nekupuješ. Kimono vypadá úplně jinak, používá při jiných příležitostech. Možná si dá někdo práci a hodí sem obrázek kimona.
:twisted:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

:-)

Příspěvekod kotengu » úte 23. čer, 2009 19:48

4 Dominik - doporučuji Ti jujutsugi Shogun od Danrho, mám ho a jsem velmi spokojen, na JJ ideální, rozhodně si nekupuj kimono na BJJ, vypadá skvěle, ale pokud to není model lightwear, budeš méně pohyblivý než v JJgi

4 RBR - Tvá reakce je poněkud zbytečná, jistě, myslel Gi...
kotengu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. čer, 2009 23:00

Re: :-)

Příspěvekod NOKT » úte 23. čer, 2009 20:02

kotengu píše:4 RBR - Tvá reakce je poněkud zbytečná, jistě, myslel Gi...


Taky si říkám... Ale na tenhle server je plnej rejpalů :lol:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod dominik » úte 23. čer, 2009 22:12

4 RBR:
Omlouvám se za nejasné určení druhu oblečení pro ilustraci přidávám já sám odkaz na přesné určení výrazu kimono: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kimono. Jen jsem to použil, jelikož výraz kimono je v český končinách velice rozšířený název pro Gi. Děkuji uživateli kotengu za věcný příspěvek. Gi na BJJ jsem ani neuvažoval, ale dík za upozornění;-) Mrknu na tvoje doporučení
Člověk, který zvítězil sám nad sebou je lepší než ten, kdo zvítězí nad tisíci muži v bitvě.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod pucmaz » stř 24. čer, 2009 4:11

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 17:50, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod graver » stř 24. čer, 2009 6:40

... nebo můžeme donekonečna ujíždět na "správných" názvech. Možná by nebylo špatné navštívít nějakou echt školu na Okinawě, ukázat na to, co má borec na sobě a zeptat se, jak tomu říká.
Kimono je (pro tebe asi bohužel) holt v našich končinách vžitý pojem, používaný i těmi, kteří moc dobře vědí, jak je to správně. Asi je to jiný level, než nazávat každé BU beze zbraně karate.
Vzpomeň si, co říkal Čeksbír o růži :wink:
Vaše starosti bych chtěl mít.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod dominik » stř 24. čer, 2009 7:48

Kimono je opravdu pro mne vžitý pojem. Samozřejmě správný název znám a zná ho určitě velká část cvičenců bojových umění (alespoň těch východních BU). Ale takových výrazů je spousta a je to pro ČR poměrně rozšířený problém. Už kolikrát se mi stalo, že například žák školy okinawa karate použil pro označení svého senseie slovo trenér...pochopím to ještě v nějaké sportovní formě karate, ale v okinawa? Těžko přeučovat 90% národa aby neříkali kimono, ale GI. Zkuste si na seznam.cz nebo jiném prohlížeči zadat slovo kimono a slovo GI, které označení vám dřív najde to co jste hledali?...
Člověk, který zvítězil sám nad sebou je lepší než ten, kdo zvítězí nad tisíci muži v bitvě.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod NOKT » stř 24. čer, 2009 9:06

pucmaz píše:Inu muzeme rikat do nekonecna keikogi kimono, vsem bojovym umenim beze zbrane karáte a machani s nunchaku treba kobudo... A muzeme vsechny, kteri se na tyhle zazite nesmysly odvazi poukazat oznacovat za rejpaly, ze jo. :roll:
Ale nebylo by lepsi se spis zaslouzit o to, aby chybne nazvoslovi zmizelo? Treba jen proto, aby se nam kvuli temhle vecem v zahranici nesmali? Nebo bych toho chtel moc?


Promiň, ale ten příspěvek od RBR byl skutečně jen rejpací. Možná kdyby to "Kimono je něco jinýho a to co chceš je gi... " a přihodil by ještě nějakou radu k tématu, tak budu potichu
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jox » stř 24. čer, 2009 10:46

dominik:
S kimonem je to jako s kung-fu. Mimo japonsko (resp. mimo Čínu) je chybný význam tak často používaný, že i Japonec (resp. Číňan) ho použije i takhle chybně, když se potřebuje dorozumět s Evropanem nebo Američanem.
Echt dyž de vo kšeft. :wink:

Na googlu pochopili:
http://images.google.cz/images?q=kimono ... 1&ct=title
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod dominik » stř 24. čer, 2009 11:59

jj google je v tomto směru vzdělám. Ono je to asi všude, používání nevhodných nebo nepřesných výrazů. Nejen v BU. Ale jak tak koukam a ctu tak s Gi, které jsem si vybral nikdo nema žádnou zkušenosti:( škoda.
Člověk, který zvítězil sám nad sebou je lepší než ten, kdo zvítězí nad tisíci muži v bitvě.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod patrik » stř 24. čer, 2009 12:33

dominik píše:(...)Ale jak tak koukam a ctu tak s Gi, které jsem si vybral nikdo nema žádnou zkušenosti:( škoda.


Mno já jsem jen překvapený tím "rozsahem" mezi typy, které vybíráš. Tori Gold je 700 gramový džúdistický dógi, což je dost pevný. Dost jako hodně... A oproti tomu džúdžucu oblečení, které je sice z pevného materiálu, ale rozhodně ne tak moc. Tipuju 300 g/m2. To se těžko radí - ale co se výdrže týče, asi je lepší ta džúdistická verze...

Já lidem cvičícím džúdžucu obvykle prodávám lehčí džúdistická kimona, páč jejich cena je pro ně snesitelnější než dvojnásob drahé džúdžucu verze (třeba Hayashi all style nebo zmiňovaný Shogun od DanRho). Takže 450 g - 500 g na metr jsou dostatečně pevná kimča (srry - prodejní hantýrka) s cenou kolem ticky a stačej... U Daxů je príma, že je to slušná značka a přitom cena dobrá...

Asi žádná konkrétní rada. Ale snad jako info.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jox » stř 24. čer, 2009 12:41

Promiň Patriku, dnes jsem nějaký rozjařený a nedá mi to.

Kim-ča, čaj soudruha Kima :lol:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod dominik » stř 24. čer, 2009 13:29

Patrik:
Ahoj, tato informace mi hodně pomohla, protože na stránkách Daxu jsem nesehnal vůbec žádné info o gramáži. U nás se nikde neprodává a cestovat 50km abych si ho jen osahal se mi nechce. A od daxu trošku asi zapomínaj odpovídat na maily. Proto jsem volil tuto cestu. 700 je opravdu hodně moc. To DanRho bych taky co se tejče informací z internetu volil, ale nechci ho kupovat jen podle fotky z netu, ale nevím kde se třeba v Praze takhle značka prodává
Člověk, který zvítězil sám nad sebou je lepší než ten, kdo zvítězí nad tisíci muži v bitvě.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

Příspěvekod graver » čtv 25. čer, 2009 8:00

graver píše:navštívít nějakou echt školu na Okinawě, ukázat na to, co má borec na sobě a zeptat se, jak tomu říká.

pucmaz: sorry, to neměla být blbá narážka - až teď jsem si všiml tvýho podpisu. Máš. SZ.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » čtv 25. čer, 2009 10:57

Za to, že se říká kimono místo gi, myslím můžou judisti (v začátcích naší Jap BU scény u nás) :wink: Ale nemyslím, že by to byla věc, která by někoho urážela, spíše je to dnes už takovej místní hantec :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » čtv 25. čer, 2009 14:05

NOKT píše:
pucmaz píše:Inu muzeme rikat do nekonecna keikogi kimono, vsem bojovym umenim beze zbrane karáte a machani s nunchaku treba kobudo... A muzeme vsechny, kteri se na tyhle zazite nesmysly odvazi poukazat oznacovat za rejpaly, ze jo. :roll:
Ale nebylo by lepsi se spis zaslouzit o to, aby chybne nazvoslovi zmizelo? Treba jen proto, aby se nam kvuli temhle vecem v zahranici nesmali? Nebo bych toho chtel moc?


Promiň, ale ten příspěvek od RBR byl skutečně jen rejpací. Možná kdyby to "Kimono je něco jinýho a to co chceš je gi... " a přihodil by ještě nějakou radu k tématu, tak budu potichu


Co je špatného na tom, že někoho upozorníš, že má používat správné termíny? To, že laická veřejnost použivá nesprávný termín je pro mě omluva?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NOKT » čtv 25. čer, 2009 14:17

RBR píše:
NOKT píše:
pucmaz píše:Inu muzeme rikat do nekonecna keikogi kimono, vsem bojovym umenim beze zbrane karáte a machani s nunchaku treba kobudo... A muzeme vsechny, kteri se na tyhle zazite nesmysly odvazi poukazat oznacovat za rejpaly, ze jo. :roll:
Ale nebylo by lepsi se spis zaslouzit o to, aby chybne nazvoslovi zmizelo? Treba jen proto, aby se nam kvuli temhle vecem v zahranici nesmali? Nebo bych toho chtel moc?


Promiň, ale ten příspěvek od RBR byl skutečně jen rejpací. Možná kdyby to "Kimono je něco jinýho a to co chceš je gi... " a přihodil by ještě nějakou radu k tématu, tak budu potichu


Co je špatného na tom, že někoho upozorníš, že má používat správné termíny? To, že laická veřejnost použivá nesprávný termín je pro mě omluva?

RBR


Mě je to docela jedno jestli se gi říká kimono nebo župan, ale co se mi nelíbylo byla forma příspěvku.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 25. čer, 2009 14:26

RBR píše:Co je špatného na tom, že někoho upozorníš, že má používat správné termíny?

Nic. Jen se na to podívej očima tazatele :wink:
RBR píše:To, že laická veřejnost použivá nesprávný termín je pro mě omluva?

Kdyby jenom laická...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod RBR » čtv 25. čer, 2009 15:25

NOKT píše:Mě je to docela jedno jestli se gi říká kimono nebo župan, ale co se mi nelíbylo byla forma příspěvku.


Forma nebyla nijak urážlivá a navíc splnila svůj účel, rozproudila diskuzi a tazatel získal info co potřeboval.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron