Mystika a BU

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Mystika a BU

Příspěvekod Pali » čtv 09. črc, 2009 22:06

Zaujal ma problém mystiky a dosahovania mystických skúseností ako skúsenosti neduality, ne-ja, jednoty s prírodou, bohom...
Na západe boli tieto skúsenosti dosahované "božou milosťou", v Indii a Číne na to jestvujú postupy a metódy.
Je známych veľa majstrov, ktorí dosiahli toto poznanie - M. Ueshiba, G. Foreman, Zhang Sanfeng (pestrý zoznam :) . Práve posledne menovaný mal študovať dýchacie cvičenia od svojich taoistických učiteľov i bojové umenia od iných, čo mal potom skombinovať a vytvoriť predchodcu vnútorných štýlov, ktoré by tak mohli obsahovať niečo z taoistických metód prebudenia.
Obsahujú teda aj dnes niektoré (hlavne vnútorné) bojové umenia, školy, postupy na dosiahnutie mystickej skúsenosti?
(teda okrem toho, že obsahujú metódu výuky boja)
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

 

Re: Mystika a BU

Příspěvekod luen » pát 10. črc, 2009 6:37

Pali píše:Zaujal ma problém mystiky a dosahovania mystických skúseností ako skúsenosti neduality, ne-ja, jednoty s prírodou, bohom...
Na západe boli tieto skúsenosti dosahované "božou milosťou", v Indii a Číne na to jestvujú postupy a metódy.
Je známych veľa majstrov, ktorí dosiahli toto poznanie - M. Ueshiba, G. Foreman, Zhang Sanfeng (pestrý zoznam :) . Práve posledne menovaný mal študovať dýchacie cvičenia od svojich taoistických učiteľov i bojové umenia od iných, čo mal potom skombinovať a vytvoriť predchodcu vnútorných štýlov, ktoré by tak mohli obsahovať niečo z taoistických metód prebudenia.
Obsahujú teda aj dnes niektoré (hlavne vnútorné) bojové umenia, školy, postupy na dosiahnutie mystickej skúsenosti?
(teda okrem toho, že obsahujú metódu výuky boja)


Kazdy, kdo sem pise, dosahnul poznani :lol: BU neni mystika, ale dovednost v boji (na jake urovni, uz je dano mnoha okolnostmy). Nevim ze by M. Ueshiba, G. Foreman, Zhang Sanfeng dosahli nejakeho poznani (mimochodem myslis boxera G.Foremana?)

Zhang Sanfeng je spise pohadkova bytost nez dolozitelna realna postava, takze tezko rici, jake mysticke urovne dosahuji bytosti z rise fantazie.

On bude vubec problem urcovat jakousi mystickou stupnici a kdo jakeho stupne dosahnul, neco jineho je zmerit teplotu, ale toto ...

Mimochodem je spousta BU, kde slovo mystika nemaji, cary take ne atd ... jen jim to slape a lidi, kteri neumi na ne ukazuji prsty a rikaji:

"Oooo jaka to velka mystika, tajemne energie, kouzla ..." :wink:

Ale dam ti radu, najdes dva druhy skol:

1) nauci te bojovemu umeni, ale mystika nebude jejich domena
2) budou te ucit vsemu moznemu z oblasti duchovnich nauk, ale BU to nebude a ve vetsine z nich misto duchovno, spise Duch-Hovno :wink:

Vyber je na tobe ... hodne stesti.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pali » pát 10. črc, 2009 7:49

No, ono je poznanie a poznanie...
Z rozhovoru s boxerom G. Foremanom v časopise Bojová Umění 03/04-14:
"Cestu k Bohu sem našel relativně později. ... V roce 1977 po mém posledním zápase ... s Jimmy Youngem v Portoriku. V šatně sem zkolaboval a byl na tom opravdu špatně. A jak tam ležím na podlaze, objevil se Bůh a řekl mi: Ty se bojíš umřít? Bál sem se hrozně moc. ... Chtěl, abych kázal jeho slova. ... Možná vám to přijde jako pohádka, ale já to opravdu zažil..."
Dnes je G. Foreman okrem iného kazateľ. Skúsenosť samozrejme zodpovedá "západnej" tradícii, Foreman nerobil nič preto, aby sa objavila. (K ostaným dvom majstrom možno neskôr).
Zato napríklad v Theraváde je mystická skúsenosť presne štruktúrovaná a odstupňovaná, ako to opisuje M. Hubina v knihe Vedomie ako oceán. Na "východe" nebolo tradične oddeľované náboženstvo a mystika od iných sfér života, tak ako na kresťanskom západe (píše o tom napríklad S. Gálik v knihe Filozofia a Mystika). Preto vidím Tvoj boj proti mystike v BU ako pohybujúci sa v našej tradícii, moja otázka však smeruje tam, či existujú takéto školy.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod graver » pát 10. črc, 2009 8:12

Pali píše:Tvoj boj proti mystike v BU ako pohybujúci sa v našej tradícii

On to asi není boj proti mystice, ale protí její převaze nad fyzickou dovedností. Pokud někdo roky maká a umí a časem v tom začne hledat / nacházet něco víc, tak proč ne. Tihle lidi už ale většinou nehledají mystické školy na webu - vědí svoje.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » pát 10. črc, 2009 8:37

ukropcany píše:Nie je to u Foremana skôr náhoda ako výsledok praxe? :wink:

Především to asi nijak nesouvisí s BU. Kdyby nebyl boxer, ale třeba automobilový závodník, někde se roztřískal a uviděl Boha, tak z toho asi nikdo nebude dělat "mystiku v automobilovém sportu"...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » pát 10. črc, 2009 8:38

ukropcany píše:Nie je to u Foremana skôr náhoda ako výsledok praxe? :wink:


No vida, žádný meditace k tomu George nepotřeboval, stačilo pořádně bouchat 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Mystika a BU

Příspěvekod littleass » pát 10. črc, 2009 8:54

Pali píše:Zaujal ma problém mystiky a dosahovania mystických skúseností ako skúsenosti neduality, ne-ja, jednoty s prírodou, bohom...
Na západe boli tieto skúsenosti dosahované "božou milosťou", v Indii a Číne na to jestvujú postupy a metódy.
Je známych veľa majstrov, ktorí dosiahli toto poznanie - M. Ueshiba, G. Foreman, Zhang Sanfeng (pestrý zoznam :) . Práve posledne menovaný mal študovať dýchacie cvičenia od svojich taoistických učiteľov i bojové umenia od iných, čo mal potom skombinovať a vytvoriť predchodcu vnútorných štýlov, ktoré by tak mohli obsahovať niečo z taoistických metód prebudenia.
Obsahujú teda aj dnes niektoré (hlavne vnútorné) bojové umenia, školy, postupy na dosiahnutie mystickej skúsenosti?
(teda okrem toho, že obsahujú metódu výuky boja)


Jo jo tohle je zajímavé Téma :wink: Třeba ve škole Xing Yi kde jsem kdysi byl párkrát na tréninku se tvrdí že Mistr Wang Ji Wu byl osvícený velmistr a Taoista :wink: :idea:
To samé třeba Mistr Mistra Otakara Chocholy-mého bývalého spolužáka ten je téměř Taoistický poustevník praktikující v horách a pobývající hodně často v horských poustevnách.Tradiční Kung Fu bývá často kombinací Buddhismu,Taoismu a Konfucianismu jak mi říkal jeden z mých učitelů Sifu Hušek. Prostě fakt kterej se nedá popřít :wink: Takových škol a Mistrů je mnoho.Hodim ti sem do pár dnů spoustu zajímavých odkazů na toto téma.
Akorát s tim Foremanem si to trochu přehnal :lol: Tam opravdu nic takového neni :!: :idea: :lol: :wink:
Naposledy upravil littleass dne pát 10. črc, 2009 8:59, celkově upraveno 1
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod graver » pát 10. črc, 2009 8:59

hellas píše:žádný meditace k tomu George nepotřeboval, stačilo pořádně bouchat 8)

Přesně řečeno *nechat se* pořádně bouchat. Proč myslíš, že se říká "vidět všechny svatý" :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod littleass » pát 10. črc, 2009 9:07

Pali píše:No, ono je poznanie a poznanie...
Z rozhovoru s boxerom G. Foremanom v časopise Bojová Umění 03/04-14:
"Cestu k Bohu sem našel relativně později. ... V roce 1977 po mém posledním zápase ... s Jimmy Youngem v Portoriku. V šatně sem zkolaboval a byl na tom opravdu špatně. A jak tam ležím na podlaze, objevil se Bůh a řekl mi: Ty se bojíš umřít? Bál sem se hrozně moc. ... Chtěl, abych kázal jeho slova. ... Možná vám to přijde jako pohádka, ale já to opravdu zažil..."
Dnes je G. Foreman okrem iného kazateľ. Skúsenosť samozrejme zodpovedá "západnej" tradícii, Foreman nerobil nič preto, aby sa objavila. (K ostaným dvom majstrom možno neskôr).
Zato napríklad v Theraváde je mystická skúsenosť presne štruktúrovaná a odstupňovaná, ako to opisuje M. Hubina v knihe Vedomie ako oceán. Na "východe" nebolo tradične oddeľované náboženstvo a mystika od iných sfér života, tak ako na kresťanskom západe (píše o tom napríklad S. Gálik v knihe Filozofia a Mystika). Preto vidím Tvoj boj proti mystike v BU ako pohybujúci sa v našej tradícii, moja otázka však smeruje tam, či existujú takéto školy.


Prosimtě a ty boxery do toho nepleť-co třeba Tyson-ten je taky zbožnej a přijal Islám....i v té knize co napsal se skoro na každé stránce zmiňuje o Bohu a o tom jak ho potkal...a jak se chová a choval....jo je to zabiják ale takových je....znám spoustu typasů kteří by mého učitele umlátili ale i tak bych si o ně neopřel ani kolo... :wink: :) :!:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod jox » pát 10. črc, 2009 9:53

Pali píše:Na "východe" nebolo tradične oddeľované náboženstvo a mystika od iných sfér života, tak ako na kresťanskom západe (píše o tom napríklad S. Gálik v knihe Filozofia a Mystika).

Nepřijde ti naopak, že spousta lidí křesťanství kritizuje proto, že není tak odtržené od jiných sfér života jako by to rádi viděli a že je to málo soukromá věc věřícího? Buddhisti mají rádi modlitební praporky a Buddhovy sošky, v Evropě zas v obydlí visí kříže a mezi poli bývají kapličky a "Boží muka". S modlitbou za zdar běžných věcí totéž. Myslím, že rozdíl mezi Západem a Východem se často přeceňuje.
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

 

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 10. črc, 2009 10:04

Mě přijde legrační představa duchovna, když se, přecijen, učím mlátit do lidí :wink:
Né teda že bych proti tomu cokoli měl... myslím teď učení se mlácení do lidí, ale přesto; na hledání duchovního kdesicosi je určitě hromada mnohem víc vyhovujících činností :) A při spoustě z nich se dá nepochybně i hejbat.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pali » pát 10. črc, 2009 10:30

ukropcany
PříspěvekZaslal: u39epá, 10 červenec 2009 08:30:39 +0000_10am31efopá, 10 červenec 2009 08:30:39 +000007am Předmět:
Nie je to u Foremana skôr náhoda ako výsledok praxe? Mrkající
No veď som písal, že

Na západe boli tieto skúsenosti dosahované "božou milosťou"

To znamená, že v našej, západnej tradícii neboli presne dané postupy a metódy dosahovania mystickej skúsenosti. Mysliteľom ako Plotinos alebo Eckhardt sa to skrátka prihodilo.
Foreman tu patrí tiež a ako boxera som ho uvádzal, aby som niektorým zabránil v lynčovaní :D :D :D
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Jox napísal:

Příspěvekod Pali » pát 10. črc, 2009 10:52

Jox napísal:
Pali napsal:
Na "východe" nebolo tradične oddeľované náboženstvo a mystika od iných sfér života, tak ako na kresťanskom západe (píše o tom napríklad S. Gálik v knihe Filozofia a Mystika).

Nepřijde ti naopak, že spousta lidí křesťanství kritizuje proto, že není tak odtržené od jiných sfér života jako by to rádi viděli a že je to málo soukromá věc věřícího? Buddhisti mají rádi modlitební praporky a Buddhovy sošky, v Evropě zas v obydlí visí kříže a mezi poli bývají kapličky a "Boží muka". S modlitbou za zdar běžných věcí totéž. Myslím, že rozdíl mezi Západem a Východem se často přeceňuje.

Určite ten rozdiel nie je až taký, no isté rozdiely tu sú. V kresťanskom staroveku a potom v stredoveku sa výrazne uplatňovalo "cisárovi, čo je cisárovo a bohu, čo je božie". Na východe mala politická autorita bližšie alebo bola zhodná s náboženskou autoritou. V kresťanstve bolo náboženstvo len jednou sférou života. Neskôr oddelenou aj od poznávania - vedy (najprv však bol upálený G.Bruno :? ) Osvietenci potom o sebe prehlásili, že to, čo vyznávajú oni, nie je žiadne žiadne náboženstvo, čím vznikol "problém náboženstva" a oddelenie toho čomu hovoríme náboženstvo od iných sfér - vzorec, ktorý prebrali krajiny po celom svete. S tým, že oddelenie nie je úplné súhlasím.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pát 10. črc, 2009 11:19

Pali píše:No, ono je poznanie a poznanie...
Z rozhovoru s boxerom G. Foremanom v časopise Bojová Umění 03/04-14:
"Cestu k Bohu sem našel relativně později. ... V roce 1977 po mém posledním zápase ... s Jimmy Youngem v Portoriku. V šatně sem zkolaboval a byl na tom opravdu špatně. A jak tam ležím na podlaze, objevil se Bůh a řekl mi: Ty se bojíš umřít? Bál sem se hrozně moc. ... Chtěl, abych kázal jeho slova. ... Možná vám to přijde jako pohádka, ale já to opravdu zažil..."
Dnes je G. Foreman okrem iného kazateľ. Skúsenosť samozrejme zodpovedá "západnej" tradícii, Foreman nerobil nič preto, aby sa objavila. (K ostaným dvom majstrom možno neskôr).
Zato napríklad v Theraváde je mystická skúsenosť presne štruktúrovaná a odstupňovaná, ako to opisuje M. Hubina v knihe Vedomie ako oceán. Na "východe" nebolo tradične oddeľované náboženstvo a mystika od iných sfér života, tak ako na kresťanskom západe (píše o tom napríklad S. Gálik v knihe Filozofia a Mystika). Preto vidím Tvoj boj proti mystike v BU ako pohybujúci sa v našej tradícii, moja otázka však smeruje tam, či existujú takéto školy.


Mystika a BU nejdou nutně ruku v ruce!!! Jestli je někdo musliman, křesťan, buddhista, ateista - je každého osobní věc a s BU/BS to nemá nic společného!!! Nebo musí být každý praktikant BU/BS v nějakém spolku?

Pokud musí, tak v jakém? A proč? V čem mu to pomůže? Bude lepší fighter? Bude lepší člověk? V čem je výhoda, když zdravej člověk nosí berle? Není to spíše exhibicionismus? Není to spíše hloupost a naivita - myslet si, že mi mystika pomůže být lepší praktik?

Já pořád nerozumím oněm pokusům o naroubování k BU/BS nějaké náboženské choutky ... Lidi v čem vám to pomáhá ve vztahu k BU? Dělám BU/BS více jak 26 roků a nikdy mi klanění se ničemu a u ničeho nezlepšilo úder, kop nebo mě nezbavilo strachu z bitky. ®ádné zkratky a ojebávání v jakési cestě duchovna, vám v BU nijak věc neusnadní - je to přesně naopak. Budete akorát tak potravou pro psychiatry - a to si (pokud máte zdravej pud sebezáchovy) nepřejte :!:

Pali: Kolik ti je roků a jak dlouho a co cvičíš? nevím proč, ale že se nepletu :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jox » pát 10. črc, 2009 11:28

Pali:
V zásadě ano.
Všimni si, že za Východ ale považuješ i východní část Evropy (tu větší - pravoslaví).
Co se týče oddělení křesťanství od ostatních sfér života - bereš v potaz ty, co křesťané jsou, nebo ty, co nejsou?
(Mimochodem, vědec a filosof G. Bruno byl upálen za panteismus, ne za vědu, ale to asi víš.)
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Pali » pát 10. črc, 2009 12:59

Luen napísal:
Pali napsal:
No, ono je poznanie a poznanie...
Z rozhovoru s boxerom G. Foremanom v časopise Bojová Umění 03/04-14:
"Cestu k Bohu sem našel relativně později. ... V roce 1977 po mém posledním zápase ... s Jimmy Youngem v Portoriku. V šatně sem zkolaboval a byl na tom opravdu špatně. A jak tam ležím na podlaze, objevil se Bůh a řekl mi: Ty se bojíš umřít? Bál sem se hrozně moc. ... Chtěl, abych kázal jeho slova. ... Možná vám to přijde jako pohádka, ale já to opravdu zažil..."
Dnes je G. Foreman okrem iného kazateľ. Skúsenosť samozrejme zodpovedá "západnej" tradícii, Foreman nerobil nič preto, aby sa objavila. (K ostaným dvom majstrom možno neskôr).
Zato napríklad v Theraváde je mystická skúsenosť presne štruktúrovaná a odstupňovaná, ako to opisuje M. Hubina v knihe Vedomie ako oceán. Na "východe" nebolo tradične oddeľované náboženstvo a mystika od iných sfér života, tak ako na kresťanskom západe (píše o tom napríklad S. Gálik v knihe Filozofia a Mystika). Preto vidím Tvoj boj proti mystike v BU ako pohybujúci sa v našej tradícii, moja otázka však smeruje tam, či existujú takéto školy.


Mystika a BU nejdou nutně ruku v ruce!!! Jestli je někdo musliman, křesťan, buddhista, ateista - je každého osobní věc a s BU/BS to nemá nic společného!!! Nebo musí být každý praktikant BU/BS v nějakém spolku?

Pokud musí, tak v jakém? A proč? V čem mu to pomůže? Bude lepší fighter? Bude lepší člověk? V čem je výhoda, když zdravej člověk nosí berle? Není to spíše exhibicionismus? Není to spíše hloupost a naivita - myslet si, že mi mystika pomůže být lepší praktik?

Já pořád nerozumím oněm pokusům o naroubování k BU/BS nějaké náboženské choutky ... Lidi v čem vám to pomáhá ve vztahu k BU? Dělám BU/BS více jak 26 roků a nikdy mi klanění se ničemu a u ničeho nezlepšilo úder, kop nebo mě nezbavilo strachu z bitky. ®ádné zkratky a ojebávání v jakési cestě duchovna, vám v BU nijak věc neusnadní - je to přesně naopak. Budete akorát tak potravou pro psychiatry - a to si (pokud máte zdravej pud sebezáchovy) nepřejte Upozorňující

Pali: Kolik ti je roků a jak dlouho a co cvičíš? nevím proč, ale že se nepletu Smějící Mrkající

Tiež si nemyslím, že by BU a mystika mali ísť nutne ruka v ruke. Nemyslím si tiež, že by každý fighter mal byť v nejakom spolku, ani to, že by to nejako malo zlepšiť jeho zručnosti. Myslím si však, že mnoho BU niečo spoločné s mystikou má (vývoj a ovplyvňovanie, väčšie prelínanie rôznych sfér života na "východe", rozhovory s niektorými praktikantami...)
Načo teda mystika? Zaujíma ma skúsenosť, o ktorej mnohí hovoria ako o absolútnej. Prečo? Zaujíma ma poznanie, jeho hranice, možnosti. Prečo ma zaujíma spojenie mystiky a BU? Lebo mám rád BU/BS.
®e toto poznanie môže byť nebezpečné pre psychické zdravie viem (tak ako BS pre zdravie fyzické :lol: ) - však som aj opatrný, do ničoho sa len tak nehrniem.
No a k tým rokom, mám po tridsiatke. Zdá sa Ti nevhodné zaujímať sa o veci okolo seba po tejto hranici?
Cvičím všeličo nejakých desať rokov. Naposledy MMA a teraz "thai" box. V úvodzovkách preto, lebo chlapík čo nás vedie je vzdelaním kick boxer, ale vie :wink: Súťažil v K1, je dobrý no...
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Pali » pát 10. črc, 2009 13:05

Jox napísal:
Pali:
V zásadě ano.
Všimni si, že za Východ ale považuješ i východní část Evropy (tu větší - pravoslaví).
Co se týče oddělení křesťanství od ostatních sfér života - bereš v potaz ty, co křesťané jsou, nebo ty, co nejsou?
(Mimochodem, vědec a filosof G. Bruno byl upálen za panteismus, ne za vědu, ale to asi víš.)

Myslím si, že aj tí, čo kresťania sú aj tí čo nimi nie sú väčšinou uznávajú oddelenie civilnej a náboženskej sféry, samozrejme nie úplné oddelenie.
S tým Brunom som to nevedel :oops: , tak potom uvediem príklad Kopernika.
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod luen » pát 10. črc, 2009 13:44

Pali píše:Tiež si nemyslím, že by BU a mystika mali ísť nutne ruka v ruke. Nemyslím si tiež, že by každý fighter mal byť v nejakom spolku, ani to, že by to nejako malo zlepšiť jeho zručnosti. Myslím si však, že mnoho BU niečo spoločné s mystikou má (vývoj a ovplyvňovanie, väčšie prelínanie rôznych sfér života na "východe", rozhovory s niektorými praktikantami...)
Načo teda mystika? Zaujíma ma skúsenosť, o ktorej mnohí hovoria ako o absolútnej. Prečo? Zaujíma ma poznanie, jeho hranice, možnosti. Prečo ma zaujíma spojenie mystiky a BU? Lebo mám rád BU/BS.
®e toto poznanie môže byť nebezpečné pre psychické zdravie viem (tak ako BS pre zdravie fyzické :lol: ) - však som aj opatrný, do ničoho sa len tak nehrniem.


V pohodě, kromě toho, že já tu paralelu nevidím, myslím, že graver to vystihl naprosto přesně s tím závoděním v autech - proč si to tedy nikdo nedává do spojitosti i v tomto případě? Protože stojí nohama na zemi?

Pali píše:No a k tým rokom, mám po tridsiatke. Zdá sa Ti nevhodné zaujímať sa o veci okolo seba po tejto hranici?
Cvičím všeličo nejakých desať rokov. Naposledy MMA a teraz "thai" box. V úvodzovkách preto, lebo chlapík čo nás vedie je vzdelaním kick boxer, ale vie :wink: Súťažil v K1, je dobrý no...


No super, když máš v oddíle takovou kapacitu, proč sháníš info pokoutně na netu, se zeptej trenéra a uvidíš co ti řekne :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pali » pát 10. črc, 2009 14:10

Luen napísal:
Pali napsal:

Tiež si nemyslím, že by BU a mystika mali ísť nutne ruka v ruke. Nemyslím si tiež, že by každý fighter mal byť v nejakom spolku, ani to, že by to nejako malo zlepšiť jeho zručnosti. Myslím si však, že mnoho BU niečo spoločné s mystikou má (vývoj a ovplyvňovanie, väčšie prelínanie rôznych sfér života na "východe", rozhovory s niektorými praktikantami...)
Načo teda mystika? Zaujíma ma skúsenosť, o ktorej mnohí hovoria ako o absolútnej. Prečo? Zaujíma ma poznanie, jeho hranice, možnosti. Prečo ma zaujíma spojenie mystiky a BU? Lebo mám rád BU/BS.
®e toto poznanie môže byť nebezpečné pre psychické zdravie viem (tak ako BS pre zdravie fyzické Smějící ) - však som aj opatrný, do ničoho sa len tak nehrniem.


V pohodě, kromě toho, že já tu paralelu nevidím, myslím, že graver to vystihl naprosto přesně s tím závoděním v autech - proč si to tedy nikdo nedává do spojitosti i v tomto případě? Protože stojí nohama na zemi?

No, ako som už bol písal, v našej tradícii zvykneme oddeľovať rôzne sféry života, a tak spájanie mystiky a automobilových pretekov sa nerobí. Tu skôr pôjde o dosiahnutie inej - "adrenalínovej" skúsenosti. Stať sa to môže i tu, nie je to samozrejme zámerom.
[/quote]No super, když máš v oddíle takovou kapacitu, proč sháníš info pokoutně na netu, se zeptej trenéra a uvidíš co ti řekne Mrkající[quote]
Na túto tému som sa s ním ešte nebavil. On je, myslím si, veriaci v tom klasickom slova zmysle - teda dáva mu zmysel návšteva miest ako kostol. Mne je porozumenie rituálom ako omša a miestam ako kostol odopreté (detstvo pioniera? :lol: - samozrejme mi to otvára zasa iné obzory - vlastne o nich píšem v tomto vlákne)
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod jox » pát 10. črc, 2009 14:47

Pali píše:Myslím si, že aj tí, čo kresťania sú aj tí čo nimi nie sú väčšinou uznávajú oddelenie civilnej a náboženskej sféry, samozrejme nie úplné oddelenie.
S tým Brunom som to nevedel :oops: , tak potom uvediem príklad Kopernika.

A co že jako má být s tímhle římskokatolickým kanovníkem, který vystudoval díky podpoře strýčka biskupa? Má být divné, že coby "vynálezce" heliocentrického systému je pohřben v katedrále? Nebo že jeho příliš podivná teorie vzbudila odpor ve vědeckých i církevních kruzích?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron