pravidla MMA

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

pravidla MMA

Příspěvekod raffaj » stř 18. úno, 2009 13:32

Chtěl bych se zeptat jestli by někdo kdo se v tom orientuje nepopsal
podrobněji rozdíly mezi pravidly v UFC, SHOOTO, DREAM, VALE TUDO
a dalších turnajích.
Vlastně jaký jsou ještě další významný MMA organizace, který pořádaj
souvislý turnaje a vyhlašujou šampiony (i v Evropě, Číně , Japonsku
atd..)?
A ještě by mě zajímalo jak se na tyto turnaje bojovníci kvalifikují,
jestli je nějaký systém oblastních turnajů, který pokračujou do vyšších úrovní nebo je to prostě jen o tom koho tam protlačí manažeři.
(protože mi přijde divný, že z některejch zemí jsem v MMA v životě neviděl
a taky např. na Sherdogu je sposta lidí co maj supr výsledky , ale
nikdy nebyli v žádným z těch větších turnajů.

Dík za info
Raf
raffaj
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11. led, 2008 0:00

 

Re: pravidla MMA

Příspěvekod ghekon » ned 22. úno, 2009 11:58

raffaj píše:Chtěl bych se zeptat jestli by někdo kdo se v tom orientuje nepopsal
podrobněji rozdíly mezi pravidly v UFC, SHOOTO, DREAM, VALE TUDO
a dalších turnajích.
Vlastně jaký jsou ještě další významný MMA organizace, který pořádaj
souvislý turnaje a vyhlašujou šampiony (i v Evropě, Číně , Japonsku
atd..)?
A ještě by mě zajímalo jak se na tyto turnaje bojovníci kvalifikují,
jestli je nějaký systém oblastních turnajů, který pokračujou do vyšších úrovní nebo je to prostě jen o tom koho tam protlačí manažeři.
(protože mi přijde divný, že z některejch zemí jsem v MMA v životě neviděl
a taky např. na Sherdogu je sposta lidí co maj supr výsledky , ale
nikdy nebyli v žádným z těch větších turnajů.

Dík za info
Raf


Takze a) UFC, SHOOTO, DREAM jsou organizace nebo asociace, ktere poradaji ruzne eventy podle pravidel MMA, ktere si ruzne upravuji a ValeTudo je puvodni brazilsky nazev pro MMA a dnes se pouziva v souvislosti s puvodnim mma bez rukavic, s hlavickami, stompy, udery na zatylek, ledviny atd. Dnes uz neexistuje zadna velka organizace kde by byly povoleny stompy a jine podobne techniky. Rozdil mezi UFC, SHOOTO, DREAM je minimalni, jeden z hlavnich je ze, v DREAM jsou zakazane lokty na hlavu.

Zadne kvalifikovani bojovniku neexistuje, jde ciste o to jakeho mas manazera a jake mas vysledky, casto si te treba dana organizace vyhledne a skontaktuje tveho manazera atd.

Existuje strasne mnozstvi ruznych organizaci a vetsina ma sveho sampiona v ruznych vahach, v Evrope treba M-1, v USA Elite XC, v Japonsku WVR ( Sengoku ) atd. tady mas takovy mensi seznam - http://www.mmaontap.com/mma/organizations/
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 23. úno, 2009 9:41

Jen poznámka původní zápasy Vale Tudo tak jak se jely zejména v 60-80 lete v Brazílii byly skutečně bez pravidel a chráničů ... částo se zápasilo na parkovištích, plážích ale i v tělocvičnách.

ghek: Teď nevím ale v Dreamu se stompy a soccer kicky smí nebo ne.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod ghekon » pon 23. úno, 2009 12:20

No muzou, ale jenom do tela, ne do hlavy, takze v podstate nemuzou.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 04. srp, 2009 14:46

nechtel jsem zakladat novy thread a nevedel jsem kam to mrsknout, tak treba sem - zajimaci clanek:

http://www.wimsblog.com/2009/08/mma-suc ... suck-more/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 04. srp, 2009 19:38

pm píše:nechtel jsem zakladat novy thread a nevedel jsem kam to mrsknout, tak treba sem - zajimaci clanek:

http://www.wimsblog.com/2009/08/mma-suc ... suck-more/



..ano velmi dobry clanok a ja s nim v podstate suhlasim..ja som tu uz viac krat povedal ze pre poulicny boj je dolezitejsi napr. postojovy zapas ako zapas na zemi,postojovy zapas zaroven rozvija atributy ako sa nedostat na zem a ako kontrovat pokusy o hodenie na zem,ono na lici je malokedy ferovka jeden vs. jeden...zasa vela technik bitevnych poli su uz dnes nepouzitelne alebo ak ano,tak ide clovek na 20 r. do vazenia za vrazdu,popr. tazke ublizenie na zdravi s trvalymi nasledkami...treba vsetko brat v kontexte doby...zasa dnesne MMA otvorilo v mnohom oci ludom kt. haldali Dimak udery,zabitie jednym uderom,ukazalo aky dolezity je zapasovy atribut ku uderovemu atributu atd..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků