Rada pro začátečníka

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Rada pro začátečníka

Příspěvekod lafa2 » ned 09. srp, 2009 17:46

Zdravím, zakoupil jsem si boxovací pytel + rukavice (pytlovky).Chtěl bych se rekreačně (doma) naučit základy jak správně boxovat do pytle + pár kopů.Na internetu ani zde na foru jsem žádný "návod" v češtině nenašel.Prosím Vás tedy jestli nevíte zda-li je něco na internetu nebo jak se správnou techniku naučit.A ještě se chci zeptat jestli je nutné používat bandáže na zápěstí při rekreačním boxování (párkrát do týdne).Děkuji Vám za odpovědi
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00

 

Příspěvekod Jabberwocky » ned 09. srp, 2009 18:40

Nejsem boxer, ale doma se naučíš tak akorát houby. Jdi do nějaké školy/oddílu, kde Ti ukáží techniky, které si pak budeš moci časem procvičovat i doma. Trenér Ti během pěti minut opraví chyby, na které bys sám nemusel přijít celý život. A když budeš do pytle mlátit špatně, odděláš si ruce.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Re: Rada pro začátečníka

Příspěvekod TOMASKOMALINKY » ned 09. srp, 2009 18:41

lafa2 píše:Zdravím, zakoupil jsem si boxovací pytel + rukavice (pytlovky).Chtěl bych se rekreačně (doma) naučit základy jak správně boxovat do pytle + pár kopů.Na internetu ani zde na foru jsem žádný "návod" v češtině nenašel.Prosím Vás tedy jestli nevíte zda-li je něco na internetu nebo jak se správnou techniku naučit.A ještě se chci zeptat jestli je nutné používat bandáže na zápěstí při rekreačním boxování (párkrát do týdne).Děkuji Vám za odpovědi


Zdar, moja osobna skusenost je ze, zacat boxovat doma bez trenera je hodne velka blbost :( .Potrebujes niekoho kto ta usmerni ,upozorni na chybu v technike.Sparing je tiez hodne dolezita vec u boxu.Bandaze by som si urcite daval, nevidim dovod preco nie :?:
TOMASKOMALINKY
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 04. srp, 2009 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 09. srp, 2009 19:23

No rozhodně na ty základy do oddílu ať tě naučí techniku. Je naprosto nezbytný udírat správnýma plochama jak na rukou tak nohou jinak jak už tady padlo si můžeš spíš ublížit.

No ale nechoď do oddílu k Ukropovi protože tam techniku neučí nebo co :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod lafa2 » ned 09. srp, 2009 19:31

určitě by to bylo asi nejlepší, ale nechci chodit do boxu spíše rekreačně např. v rámci tabata tréninku.A když bych začal chodit do oddílu tak bych tam pak asi musel chodit a pak bych se jim na to stejně vykašlal:) a o nějakém návodu nevíte teda na netu, sice to není ono jak pod vedením trenéra, ale aspon něco:)?
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 09. srp, 2009 19:39

No takhle se ale nic pořádnýho nenaučíš.....zainvestuj třeba do několika soukromých hodin s profi trenérem.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » ned 09. srp, 2009 19:53

RUNAR píše:No ale nechoď do oddílu k Ukropovi protože tam techniku neučí nebo co :D

:lol:
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod TOMASKOMALINKY » ned 09. srp, 2009 20:08

lafa2 píše:určitě by to bylo asi nejlepší, ale nechci chodit do boxu spíše rekreačně např. v rámci tabata tréninku.A když bych začal chodit do oddílu tak bych tam pak asi musel chodit a pak bych se jim na to stejně vykašlal:) a o nějakém návodu nevíte teda na netu, sice to není ono jak pod vedením trenéra, ale aspon něco:)?


V niektorych kluboch mas napr. dvojmesacne minimum kde ta nauci prosto techniku a potom mozes skusat uz aj doma veci.Ale casom asi tu techniku zacnes mrvit a ucit sa blbosti ak nebudes mat trenera :D
TOMASKOMALINKY
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 04. srp, 2009 23:00

Příspěvekod lafa2 » ned 09. srp, 2009 20:13

no tak to je jasný, že pokud nebudu furt pod vlivem trenéra, že tu techniku nikdy nevychytám, ale problém mám stím, jelikož ývám na vesnici a samozřemě tu žádný klub nebo oddíl nemáme a ani v okolí nic není tak nevím kde se to naučit:( ani žádného známého nemám o krém bych věděl, že dělal nebo dělá bojový sport v tom je ten největší problém:( vím, že po internetu bych se to asi nenanučil, ale aspon něco málo at vím jak dát ránu do pytle např. kam přesně, jakou plouchou rukavice, jak mám mít ruky atd. v tomto ohledu bych potřeboval poradit
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » ned 09. srp, 2009 20:54

Jenže přesně na to potřebuješ někoho, kdo Tě u toho uvidí. Proto žádné "návody" nejsou. Jasně, na venkově je to složitější, ale přece ta Vaše vesnice nevisí ve vzduchoprázdnu - nějaké větší město snad poblíž máte, ne? A kdybys dojížděl jednou týdně nebo jednou za dva týdny individuálně, to by se možná dalo zvládnout?
Prostě koupit si pytel a chtít návod ve smyslu "kladivo uchopíme do pravé ruky" je k ničemu. Ty základy Tě musí naučit trenér a pak teprve můžeš bouchat sám.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

 

Příspěvekod lafa2 » ned 09. srp, 2009 20:59

je jasný, že trenér je nepostradatelný asi v tomhle ohledu, ale nejbližší box klub je od nás cca 50km daleko, což je dost blbý:(
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » ned 09. srp, 2009 21:16

Padesát už je na pravidelné dojíždění docela dost (i když ono záleží hodně na spojení, jaké tam máte silnice a tak - ostatně, když má člověk smůlu, tak přejet Prahu z jednoho konce na druhý taky může hodit klidně hodinu a půl, i víc). Těžko říci, snad si domluvit nepravidelnou soukromou výuku na víc hodin naráz... Zkus to nějak vyšpekulovat. Protože jak jsi viděl, všichni jsme Ti odpověděli v podstatě to samé.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Jan » pon 10. srp, 2009 8:14

vím, že po internetu bych se to asi nenanučil

Ne, "asi" ale určitě by ses to nenaučil, jde i o pozici nohou, pohyby těla, vracení rukou do krytu, musíš mít někoho, kdo tě uvidí a bude tě opravovat a učit tě to. Jinak nemáš šanci, techniku si zmrvíš, klouby ti budou odcházet.. :-( 50 km není tak moc, pokud se chceš něco naučit, musíš pro to hold něco udělat. :-)
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

Příspěvekod lafa2 » pon 10. srp, 2009 10:02

no asi budu muset teda, všichni jste se shodli, že pro základy to chce trenéra, tak to nějak promyslím a snad někoho najdu
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00

Příspěvekod ArchEron » úte 11. srp, 2009 0:43

poviem to takto ides:varit polievku ale nemas recept :idea: aky asi bude vysledok :?: :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod TOMASKOMALINKY » úte 11. srp, 2009 3:38

lafa2 píše:no asi budu muset teda, všichni jste se shodli, že pro základy to chce trenéra, tak to nějak promyslím a snad někoho najdu


Ty si este tu!!!???

:D :D :D

Uz mas davno mlatit s trenerom
TOMASKOMALINKY
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 04. srp, 2009 23:00

Příspěvekod teg » úte 11. srp, 2009 9:44

youtube

heslo: heavy bag training :lol:

Ja jsem si taky kdysi koupil nejdriv tezkej pytel a rok do nej mlatil s tim ze na box nikdy chodit nebudu, pote jsem se v ramci vejsky dostal do brna a jednoho dne se hecnul a zacal chodit na box (vydzelo mi to asi 2 roky). Ze bych mel zazity nejaky spatny navyky jsem si nevsiml, naopak me to v zacatcich dost pomohlo. Tohle je ale asi individualni. Ted si ale vzpominam ze v uplnym zacatku mlaceni do pytle me kamos, kterej chodil sporadicky na box nekam do HK ukazal alespon postoje, boxerskou chuzi a jak bouchnout. Takze asi tak.
poletuji jako motyl, bodam jako vcela
teg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob 17. pro, 2005 0:00

Příspěvekod lafa2 » úte 11. srp, 2009 10:16

TOMASKOMALINKY: no zatím se dívám kam zajdu to zkusit:Dale už se to rýsuje:)

teg: jako mě to vždycky fascinovalo bojové sporty, ale nikdy jsem to nezkusil, spíš mě baví posilovna a ted idu taky do Brna na vysokou tak bud si vyberu posilovnu nebo box a nebo obojí:D:)
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00

Příspěvekod teg » úte 11. srp, 2009 15:22

lafa2 píše:TOMASKOMALINKY: no zatím se dívám kam zajdu to zkusit:Dale už se to rýsuje:)

teg: jako mě to vždycky fascinovalo bojové sporty, ale nikdy jsem to nezkusil, spíš mě baví posilovna a ted idu taky do Brna na vysokou tak bud si vyberu posilovnu nebo box a nebo obojí:D:)


Na posilovnu prd, z boxu budes mit postavu perfektni a navic z tebe nebude nepohyblivej trumbera. Jo a az ti bude chtit nekdy nekdo dat na budku tak box je supr sebeobrana, ktera ti navic da i hodne sebeduvery do beznyho zivota.
poletuji jako motyl, bodam jako vcela
teg
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob 17. pro, 2005 0:00

Příspěvekod lafa2 » úte 11. srp, 2009 15:48

teg píše:
lafa2 píše:TOMASKOMALINKY: no zatím se dívám kam zajdu to zkusit:Dale už se to rýsuje:)

teg: jako mě to vždycky fascinovalo bojové sporty, ale nikdy jsem to nezkusil, spíš mě baví posilovna a ted idu taky do Brna na vysokou tak bud si vyberu posilovnu nebo box a nebo obojí:D:)


Na posilovnu prd, z boxu budes mit postavu perfektni a navic z tebe nebude nepohyblivej trumbera. Jo a az ti bude chtit nekdy nekdo dat na budku tak box je supr sebeobrana, ktera ti navic da i hodne sebeduvery do beznyho zivota.


jo tak to je jasný j to suprovej sport:) možná za 2 měsíce až budu v Brně tak to zkusím na plno:)
lafa2
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 08. srp, 2009 23:00


Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron