Zdravotny stav + BU

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod luen » pon 10. srp, 2009 8:48

Glass píše:
luen píše:
Glass píše:Inac mam 21.Moja prvotna myslienka bola cvicit tu http://www.vingtsun.cz/index.html .Kde sa cvicia dva styly naraz aj filipinske aj ving tchun.


Svoje uz jsem napsal, ale tuto skolu rozhodne nedoporucuji :!:


Mohol by si trochu rozviest dovody preco oni nie?Vravim ja tieto skoly nepoznam a celkovo kung fu je premna jedna velka neznama.Dost by ma zaujmalo co su to tie formy preco ich ma Wing Tchun len sest a Taj ji cez sto?Ako dlho trva osvojenie technik a podobne?Hodne to zrovnavam stym boxom kde sa technika uci tri mesiace.Je to spusta otazok ja viem, ale je dost mozne ze si volim BU na hodne rokov, tak by som nerad vybral nieco zle.Plus teraz riesim aj ten zdravotny stav ktomu.Bol by som vdacny za osvetlenie.


Co se tyka tai ji, neni to ma parketa - na to ti odpovi jini ...

Co se tyka wing/ving/yong chun/tsun/tsung/tchun/czun ... projdi si mistni diskuze ve foru, diskuze k clankum na toto tema ... atd a uvidis sam :wink:
Wing chun ma mnohem vic forem, wing chun je mnohem bohatsi nez proflaknuta linie z Hong Kongu. Wing chun neni jen o striku, ale stejnou merou i o wrestleni, wing chun ma mnohem vice zbrani, mnohem vice aparatu na rozvijeni pohybovych vzorcu u striku/wrestlingu atd ... atd ... projdi si mistni diskuze a clanky.
Delas dobre, ze to srovnavas s boxem, jen je to jeste o kopani, zapaseni ... vse do sebe metodicky zapada i s nastrojem jako je chi sau. Jen je skoda, ze velka skala ruznych wing/ving/yong chun/tsun/tsung/tchun/czun skol ulitava na jednom z nastroju, prave na onom chisau :evil: a to se pak samozreme odrazi na vysledcich ... :wink:
A v neposlední řadě má wing chun i qi gong, resp. hei gung, protoze ve zdravem tele, zdravej duch :D
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod JRup » pon 10. srp, 2009 11:02

Glass píše:Dost by ma zaujmalo co su to tie formy preco ich ma Wing Tchun len sest a Taj ji cez sto?Ako dlho trva osvojenie technik a podobne?Hodne to zrovnavam stym boxom kde sa technika uci tri mesiace.Je to spusta otazok ja viem, ale je dost mozne ze si volim BU na hodne rokov, tak by som nerad vybral nieco zle.Plus teraz riesim aj ten zdravotny stav ktomu.Bol by som vdacny za osvetlenie.


V Taiji obvykle najdeš jen několik málo sestav na rozdíl od některých stylů. Avšak tyto sestavy mají mnoho forem :D . Některé i přes sto - tedy obvykle hlavní sestava. Takže forma (někdy se říká i sestavě, ale to není úplně správně) je jen jakousi funkční podjednotkou (velmi často jediným pohybem) v rámci sestavy nesoucí určitou tréninkovou metodu, která by tě měla naučit pohybu v souladu s principy daného stylu a zároveň i způsob použití pohybu při sebeobraně. Co se týká toho velkého množství forem (85, 88, 108, 124 apod.), tak člověk po čase zjistí, že se jedná o variace určité myšlenky položené a procvičované z mnoha úhlů.

Sestava je jako celek vhodně poskládaná a slouží jako qi gong (či kung). Tzn. je vhodná i pro zdravotní účely. Je to trénink těla i mysli a jeho pozitivní účinky jsou dnes známé. Co se týká rozvíjení schopnosti sebeobrany, pak po čase člověk přijde na to, že je potřeba jednotlivé formy a principy drilovat samostatně, aby se pořádně zažily, tak jako třeba v boxu. No a pak s partnerem či pomůckou.

Nejdřív si zlepši zdraví a pak uvidíš. :wink: A hlavně, dej si tu práci a najdi dobrého učitele. Jakýmkoliv špatným pohybem a tréninkem si můžeš ublížit.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Glass » úte 11. srp, 2009 12:48

luen píše:
Glass píše:
luen píše:
Glass píše:Inac mam 21.Moja prvotna myslienka bola cvicit tu http://www.vingtsun.cz/index.html .Kde sa cvicia dva styly naraz aj filipinske aj ving tchun.


Svoje uz jsem napsal, ale tuto skolu rozhodne nedoporucuji :!:


Mohol by si trochu rozviest dovody preco oni nie?Vravim ja tieto skoly nepoznam a celkovo kung fu je premna jedna velka neznama.Dost by ma zaujmalo co su to tie formy preco ich ma Wing Tchun len sest a Taj ji cez sto?Ako dlho trva osvojenie technik a podobne?Hodne to zrovnavam stym boxom kde sa technika uci tri mesiace.Je to spusta otazok ja viem, ale je dost mozne ze si volim BU na hodne rokov, tak by som nerad vybral nieco zle.Plus teraz riesim aj ten zdravotny stav ktomu.Bol by som vdacny za osvetlenie.


Co se tyka tai ji, neni to ma parketa - na to ti odpovi jini ...

Co se tyka wing/ving/yong chun/tsun/tsung/tchun/czun ... projdi si mistni diskuze ve foru, diskuze k clankum na toto tema ... atd a uvidis sam :wink:
Wing chun ma mnohem vic forem, wing chun je mnohem bohatsi nez proflaknuta linie z Hong Kongu. Wing chun neni jen o striku, ale stejnou merou i o wrestleni, wing chun ma mnohem vice zbrani, mnohem vice aparatu na rozvijeni pohybovych vzorcu u striku/wrestlingu atd ... atd ... projdi si mistni diskuze a clanky.
Delas dobre, ze to srovnavas s boxem, jen je to jeste o kopani, zapaseni ... vse do sebe metodicky zapada i s nastrojem jako je chi sau. Jen je skoda, ze velka skala ruznych wing/ving/yong chun/tsun/tsung/tchun/czun skol ulitava na jednom z nastroju, prave na onom chisau :evil: a to se pak samozreme odrazi na vysledcich ... :wink:
A v neposlední řadě má wing chun i qi gong, resp. hei gung, protoze ve zdravem tele, zdravej duch :D


Hm,tak nejake diskusie som skuknul a nasiel som hodne rozporov.Niektory AVSE chvalia iny totalne zavrhuju :? a ted babo rad.
Glass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 06. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Glass » úte 11. srp, 2009 12:53

JRup píše:
Glass píše:Dost by ma zaujmalo co su to tie formy preco ich ma Wing Tchun len sest a Taj ji cez sto?Ako dlho trva osvojenie technik a podobne?Hodne to zrovnavam stym boxom kde sa technika uci tri mesiace.Je to spusta otazok ja viem, ale je dost mozne ze si volim BU na hodne rokov, tak by som nerad vybral nieco zle.Plus teraz riesim aj ten zdravotny stav ktomu.Bol by som vdacny za osvetlenie.


V Taiji obvykle najdeš jen několik málo sestav na rozdíl od některých stylů. Avšak tyto sestavy mají mnoho forem :D . Některé i přes sto - tedy obvykle hlavní sestava. Takže forma (někdy se říká i sestavě, ale to není úplně správně) je jen jakousi funkční podjednotkou (velmi často jediným pohybem) v rámci sestavy nesoucí určitou tréninkovou metodu, která by tě měla naučit pohybu v souladu s principy daného stylu a zároveň i způsob použití pohybu při sebeobraně. Co se týká toho velkého množství forem (85, 88, 108, 124 apod.), tak člověk po čase zjistí, že se jedná o variace určité myšlenky položené a procvičované z mnoha úhlů.

Sestava je jako celek vhodně poskládaná a slouží jako qi gong (či kung). Tzn. je vhodná i pro zdravotní účely. Je to trénink těla i mysli a jeho pozitivní účinky jsou dnes známé. Co se týká rozvíjení schopnosti sebeobrany, pak po čase člověk přijde na to, že je potřeba jednotlivé formy a principy drilovat samostatně, aby se pořádně zažily, tak jako třeba v boxu. No a pak s partnerem či pomůckou.

Nejdřív si zlepši zdraví a pak uvidíš. :wink: A hlavně, dej si tu práci a najdi dobrého učitele. Jakýmkoliv špatným pohybem a tréninkem si můžeš ublížit.


Ok,akym sposobom si overim ci je ucitel dobry alebo nie?Marketing je hrozna vec a niektore skoly a nie len Taiji ale celkovo skoly maju na strankach uplne rozlicne popisy a rodokmene a co ja viem este ake osvedcenia.
Glass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 06. srp, 2009 23:00

Příspěvekod JRup » úte 11. srp, 2009 14:49

ukropcany píše:Bez vetra sa ani lístok nepohne... :wink:

I ty jeden básníku :lol:
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » úte 11. srp, 2009 14:54

glass: Já osobně, když jsem začínal, tak jsem nejdřív dobře tři neděle intensivně četl zdejší a jiná diskusní fóra, abych si udělal aspoň rámcový obrázek. Vznikl mi seznam asi deseti škol, které jsem si postupně začal obcházet, abych je viděl na vlastní oči. V páté (nebo kolikátá to byla) jsem zůstal a jsem zatraceně spokojenej.
Jo a jinak jsem se na tu Ostravu a tamější TJQ ptal, ale sifu o ničem nevěděl, tak bohužel. Na semináře, když byly ještě v Brně, k nám odtamtud jezdil xiuwei, ale o tom už se tu psalo.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod JRup » úte 11. srp, 2009 15:28

Glass píše:Ok,akym sposobom si overim ci je ucitel dobry alebo nie?Marketing je hrozna vec a niektore skoly a nie len Taiji ale celkovo skoly maju na strankach uplne rozlicne popisy a rodokmene a co ja viem este ake osvedcenia.

To je dobrá otázka. A vzhledem k tomu, že si člověk časem může "vycvičit" oko, tak po letech ani nepřemýšlí jak může začátečník poznat dobrého učitele :oops: . Ze zkušenosti a od svých známých vím, že to velmi často byla metoda pokus omyl a po čase to vyšlo. No napadá mi několik bodů, možná někdo přidá.

- zeptej se více lidí, kteří cvičí na doporučení učitele. Tam se můžeš trochu odrazit. To však máš vždycky 50/50, že se sekneš nebo uspěješ
- projdi si pár škol
- neposuzuj učitele podle jakési tradiční nebo ala asijské image
- dívej se jak cvičí on a jak jeho žáci
- způsob jakým vyučuje, jak se věnuje žákům - někteří učitele umí, ale nemají chuť učit a škola je pračkou na peníze
- měj otázky, mnoho otázek :lol: ; ptej se jak věci fungují; proč a jak se cvičí; buď jako malé děcko :twisted: . Pokud je učitel neochotný odpovídat na otázky nebo vysvětlit hlavní myšlenky cvičení a mlží, tak to není dobré znamení.
- rozhodni se a cvič pravidelně a po čase budeš cítit jestli Ti to vyhovuje nebo ne

Ten odkaz od PM do Havířova bych zkusil nebo se sejdi s Xiuwei a zeptejte se Pavla Codla na možnosti "spolupráce".
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » stř 12. srp, 2009 9:40

Abych teda zbytečně nemlžil, u toho Pavla Codla (občas se tu vyskytuje pod nickem PC) cvičím já a jsem fakt velice spokojený :-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod JRup » stř 12. srp, 2009 10:09

Nemohu posoudit jak Pavel učí, ale o čem jsem přesvědčený, že má skutečně dobrého učitele. Líbí se mi charakteristika toho stylu a způsob pohybu. Rozhodně stojí za zkoušku. Na YouTube jsou mraky videí, viz vyhledávání Chenzhonghua. Je tam mnoho charakteristických věcí, které mi v mnohých školách a především v současném Yang stylu chybí, i když si myslím, že by tam být měly.
JRup
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 296
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Jabberwocky » stř 12. srp, 2009 12:54

No, teď bych nerad, aby to, co napíšu, působilo nekriticky nebo jako reklama, ale mně Pavlův styl výuky vysloveně vyhovuje. Na jednu stranu přátelská atmosféra, na druhou konstruktivní přístup a snaha přinutit žáky fakt dělat. Jsem povoláním taky učitel (ovšem nikoli BU, že ano) a řekl bych, že čistě didakticky vzato, Pavel má učitelský talent. Co oceňuji asi nejvíc, je, že nenutí člověka do věcí, na které ten dotyčný ještě nemá, ale zároveň je pedant v tom, o čem ví, že žák už zvládne a že to od něj chce prostě jenom víc nasazení. Jako bych to slyšel: "Nehejbej tím kolenem! Co ty lokty?! Sniž si postoj, člověče, ty cvičíš jak důchodce," atd atd. :-) No, už toho radši nechám, nebo jestli si to PC přečte, tak půjdu dnes z tréninku po čtyřech ;-)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Glass » stř 12. srp, 2009 20:36

Jabberwocky píše:glass: Já osobně, když jsem začínal, tak jsem nejdřív dobře tři neděle intensivně četl zdejší a jiná diskusní fóra, abych si udělal aspoň rámcový obrázek. Vznikl mi seznam asi deseti škol, které jsem si postupně začal obcházet, abych je viděl na vlastní oči. V páté (nebo kolikátá to byla) jsem zůstal a jsem zatraceně spokojenej.
Jo a jinak jsem se na tu Ostravu a tamější TJQ ptal, ale sifu o ničem nevěděl, tak bohužel. Na semináře, když byly ještě v Brně, k nám odtamtud jezdil xiuwei, ale o tom už se tu psalo.


Ja zacinam takto pozvolna u vas na fore.
Glass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 06. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Glass » stř 12. srp, 2009 20:39

Vidim ze vyber spravneho stylu + vyber ucitela este nejaku tu dobu potrva.Plus sa musim drzat povodnej myslienky a davat bacha aj na zdravotny stav.
Glass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 06. srp, 2009 23:00

Příspěvekod KoRy » stř 19. srp, 2009 2:10

Muzes chodit do ceho ches.
Myslim to tak ze kdyz nekdo neco chce tak si za tim jde, ja trpim stejnou nemoci ale tu bolest se mi podarilo prekusovat proto bych doporucoval skouset to a drit.
KoRy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. srp, 2009 23:00
Bydliště: Prostejov

Příspěvekod Jendis » stř 19. srp, 2009 9:03

KoRy píše:Muzes chodit do ceho ches.
Myslim to tak ze kdyz nekdo neco chce tak si za tim jde, ja trpim stejnou nemoci ale tu bolest se mi podarilo prekusovat proto bych doporucoval skouset to a drit.


Překusovat?? To jde chvilku....tahle rada je hloupá,sorry.......za pár let se proklejete......nejde ignorovat zdraví!!!!!!! Až Ti bude 30(a víc-předpokládám,že Ti ještě 30 nebylo),tělo už se s tím nedokáže vypořádat,jako dřív......poznáš sám.
Teď se třeba kousne a ve 40-ceti skončí na vozejku.......to fakt raději hodně zvolna a hlavně důsledně poslouchat tělo.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Glass » ned 23. srp, 2009 15:24

KoRy píše:Muzes chodit do ceho ches.
Myslim to tak ze kdyz nekdo neco chce tak si za tim jde, ja trpim stejnou nemoci ale tu bolest se mi podarilo prekusovat proto bych doporucoval skouset to a drit.


No práve preto som zakladal túto diskusiu.®e sa mi osobne zdalo nepochopitelné prekusovať bolesť na boxe, keď možem robiť nejaký alternatívny štýl a zdraviu naopak ešte pomôcť.
Glass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 06. srp, 2009 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron