Posilování

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Posilování

Příspěvekod PyrotechniX » stř 12. srp, 2009 16:45

Zdravím, zrovna se stěhuji do Opavy kde hodlám navštěvovat Thaibox a Taekwondo. Je mi 15 let, měřím 178cm a vážím 64kg. Chci se zeptat jak byste upravili můj tréninkový plán, pokud vezmete v potaz že začínám 70 - 80 kliky, dám si 20 dřepů, nějaký ten strečink a zbytek je takové bezúčelné máchaní končetinami. Konkrétně mám na mysli dotaz, zda mám přidat nějaké to posilování, mám celkem rychlé údery a svaly na břiše poměrně pěkně vyrýsované, na ruce více-méně taky, ale slyšel jsem, že pokud budu posilovat již od útlého věku, zastaví se mi růst. Nejvíce mi vadí že má matka je asi o 5-7 cm vyšší než já a to vypadá celkem blbě. Byl by mi prosím někdo ochotný napsat které cviky mám ještě dělat? Vím že je špatné že nedělám kliky a dřepy po sériích, ale mám ještě 2 jednoručky nastavitelné od 2 do 10 (já používám 5) kilogramů a King Gym. Poradíte mi ještě něco na rozvoj výbušné síly, prokreslení svalů na ruce, ale aby to nemělo za následek zastavení růstu? Vím že se to přes internet nedá dost dobře napsat, ale budu rád za každou radu. Předem díky.
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod Genesis » stř 12. srp, 2009 18:23

Doporučil bych navštívit posilovnu a tam ti poradí co a jak a jinak ten tvůj dosavadní plán je takovej jednostranně zaměřenej. Doporučil bych vážně dělat série a zaměřovat se různejma cvikama na různý partie. A trochu nechápu, že děláš 80 kliků v kuse, ale jen 20 dřepů.

Jinak vyrýsování může bejt taky tim, že jsi hubenej, ono jasně že nějaký svaly na břiše máš, ale jak jsou vidět záleží dost na tom, kolik máš podkožního tuku.

A ještě proč chceš chodit na TKD i thaibox? Z osobní zkušenosti s obojím taekwondem budeš spíš jen marnit čas, to se radši věnuj thaiboxu naplno :wink:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod PyrotechniX » stř 12. srp, 2009 19:14

Do posilovny se mě nechce, ale poptám se nějakého fitnes trenéra na netu, snad bude vědět více ...

Na TKD i Thaibox chci chodit proto, že kdybych valil Muay na plné pecky, asi by ze mě byl brzy takovej ten vymlácenej mlátič, TKD mě snad "znormalizuje" a navíc bych se tam chtěl přiučit i nějaké chvaty, které by bylo možno použít v praxi ....

Mimochodem, docela dost mi v kolenech vrže a lupe, nebolí to ani to není nepříjemné, ale vím že mi to kolenům škodí a proto moc dřepy nedělám, nepoškodím si kolena ? A co si myslíš o takovém tom sedu bez židle, že dáš kolena do pravého úhlu a zapřeš se pouze zády do stěny ?

Jinak díky za odpověď .....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Genesis » stř 12. srp, 2009 19:25

PyrotechniX píše:Na TKD i Thaibox chci chodit proto, že kdybych valil Muay na plné pecky, asi by ze mě byl brzy takovej ten vymlácenej mlátič, TKD mě snad "znormalizuje" a navíc bych se tam chtěl přiučit i nějaké chvaty, které by bylo možno použít v praxi ....


Jinak díky za odpověď .....


Tak to, že se z tebe na thaiboxu stane vymlácenej tupec je pěkná blbost. Nechápu, kde na to lidi chodí :roll: 8O A to, že se na TKD naučíš nějaký chvaty je sice fakt, ale stokrát radši někomu napálim pěstí, než abych mu dával nějakej chvat. Pěst je mnohem jistější, bezpečnější pro tebe a koneckonců i pro toho, komu natáhneš. Přeci jen je lepší zlomenej nos, než zničenej kloub, což se ti chvatem může lehce stát, a navíc představa, jak někoho držíš v páce, dokud mu nedojde, že by si měl dát oraz patří do pohádek :wink:

Jinak odpor k posilce trochu chápu, taky sem tam nikdy nebyl, ale na druhou stranu mám doma docela dobrý vybavení jako lavička, hrazda, činky a tak. Ale pokud chceš cvičit sám, někdo ti prostě musí říct jak, aby to k něčemu bylo.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod PyrotechniX » stř 12. srp, 2009 21:13

Fajn, poptám se, díky :-). Jen jsem měl strach z toho že by mě trenér MT učil probouzet v sobě agresivitu a pak by se mi to mohlo stát kdekoli ....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Genesis » stř 12. srp, 2009 21:19

PyrotechniX píše:Fajn, poptám se, díky :-). Jen jsem měl strach z toho že by mě trenér MT učil probouzet v sobě agresivitu a pak by se mi to mohlo stát kdekoli ....


Tak toho bych se nebál, pokud bude trenér dobrej, tohle tě vážně učit nebude. Spíš se naučíš ovládat a získáš trochu nadhled, sebejistotu, respekt. Ono totiž lidi, co si třeba něco chtěj dokazovat na ostatních a podobný jedinci kolektivy na x-boxech dlouho nevydržej :twisted:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod PyrotechniX » stř 12. srp, 2009 21:27

Promiň že se tak blbě ptám, ale třebaže jsem to slyšel už mnohokrát, co je to ten x-box ?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Genesis » stř 12. srp, 2009 22:28

PyrotechniX píše:Promiň že se tak blbě ptám, ale třebaže jsem to slyšel už mnohokrát, co je to ten x-box ?


to je všechno obsahující box, tudíž box, kickbox, thaibox a možná ještě něco dalšího.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Broken » stř 12. srp, 2009 22:29

x je proměná,za kterou si můžeš dosadit kick,thai nebo nic.Když se mluví o x-boxu,tak tím člověk myslí právě tyhle sporty,který si jsou podobný.....a už se tak blbě neptej,probouzíš ve mně zuřivost,kterou jsem si vypěstoval chozením na x-box......uaaaaaaa
Broken
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 08. dub, 2008 23:00

Příspěvekod hellas » stř 12. srp, 2009 22:43

Za starých dobrých časů sme se na TKD učili nějaký chvaty, ale stálo to za starou belu. Lepší byly chvaty, který po nás chtěl Yun, kopni, kopni, uder, ještě, ještě něco, ještě :twisted: 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod Trian » ned 16. srp, 2009 14:39

Thaibox a taekwondo nie je veľmi šťastná kombinácia. Keď už, tak radšej taekwondo a kickbox, light contact. Thaibox ma úplne iné pravidlá (oveľa menej). Je blbosť, že ťa na taekwonde začnú učiť páky a pod...
Páky sa učia len veľmi vysoké technické stupne od červeného pásu vyššie. Dovtedy sa učia len úderové (ruky, nohy) a blokové techniky proti útoku. Ak sa chceš učiť páky, choď na aikido. Ak sa chceš učiť páky, ktoré možno aj využiješ, choď na jujutsu, judo. Ale šanca že ti to niečo pomôže v reáli...

Je bullshit myslieť si, že z teba urobia na thaiboxe psychopatický vraždiaci stroj. Ak sa tomu chceš venovať naplno, vykašli sa na celé taekwondo (reči o morálke sú len keci - dobrú partiu robia ľudia, nie filozofia bu).

A to tvoje posilovanie... Chlapče, keď máš pri výške 178 cm, 64 kg tak hovoriť veľmi o svalovej hmote a vyrisovaných brušných svaloch... Skôr je to ako napísal Genesis - minumum podkožného tuku a vydno ti každú šľachu a zárodok svalu.
Ak máš už 15, uvažovať o tom, že ti posilovanie zastavý rast je neaktuálne. To platí najmä pre decká vo vývoji, teda mladšie ako si ty. V 15 rokoch môžeš kľudne posilňovať naplno. Kým sa dostaneš k pracovným váham, ktoré by mohli skutočne ovplyvniť tvoj vývoj, budeš dávno po 18-tke.

Niekoľko základných rád:
1. posiluj min. 3x týždenne
2. v každej tréningovej jednotke celé telo
3. na každú partiu sú špecifické cviky, s klikmi a drepmi sa nedaj vysmiať
4. čítaj, čítaj, čítaj... www.biomag.sk, www.ironfactor.cz, www.google.com
5. nečítaj sračky typu: pre bojové umenia je ideálne robiť tisíc opakovaní s trojkilovou činkou v maximálnom tempe...
6. bez posilky alebo slušného vybavenia doma nemáš šancu niekam sa dostať - tzn. nejako si vyformovať postavu, viditeľe zvýšiť svoje fyzické výkony
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod PyrotechniX » pon 17. srp, 2009 10:25

Fajn, pokusím se zařídit se podle Tebe :-). Jen bych prosil ještě o radu:

Při cvičení i v "domácím modu" se mi docela často stává, že když si dřepnu, lupne mi v pravém koleně (o hodně častěji než v levém), stejně tak v loktech, zápěstích a ramenech. Nebolí to, ani to není nepříjemné, ale mám z toho špatný pocit, protože vím že to není pro ten kloub dobré. Nevíte co mám dělat? Když jdu pomalu do dřepu, začnu cítit že mi tam lupne, a tak se postavím a protáhnu si nohu, pak se mi to nestane, ale přece by to mělo jít i bez toho. Na cvičení už si standartně beru takový ten stahovák, něco jako ortézu, ale koupené u ťamanů :D. V kolenech mi vrže už snad od 5ti let, tak se ptám jestli mám jíst nějaký doplněk stravy, hltat tuny gumových medvídků, nebo co, díky za kvalifikovanou, jednoznačnou a plnohodnotnou odpověď :-) .
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Genesis » pon 17. srp, 2009 10:29

Pyrotechnix: Ještě k tomu posilování, zkus od Steva Maxwella 300 spartan workout. Teď jsem to začal zkoušet a je to fakt dobrý. Fajn na tom taky je, že kromě hrazdy prakticky nic nepotřebuješ. Člověk se úplně diví, co za hnusný cviky jde dělat s vlastní vahou a jak hnusně jde dělat blbej klik :twisted:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod RUNAR » pon 17. srp, 2009 10:31

PyrotechniX píše: vrže už snad od 5ti let



No vrznout si ale smíš až od 15 let, jinak vržeš nezákonně.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 17. srp, 2009 10:37

Haha ...
hele ve mně taky křupe snad úplně všechno, mám vyhazovací rameno a eště teď před třicítkou sem se dozvěděl že mám lehkou skoliózu ... kua co já neštastník teď budu dělat. Celou dobu sem si myslel všechno v pohodě a najednou bác jedna návštěva fyziterapeuta je ze mne málem paraplegik :lol: :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PyrotechniX » pon 17. srp, 2009 10:40

4 Genesis : OK, díky :-)
4 RUNAR: To víš, někdo dospívá rychleji :D :D :D
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 17. srp, 2009 11:25

Toman píše:Haha ...
hele ve mně taky křupe snad úplně všechno.....


To máte klucí z těch kettlů..... :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » pon 17. srp, 2009 12:10

prdlajz, ja nevrzu (ani tak ani tak :lol: )
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Makoto » pon 17. srp, 2009 14:49

Toman píše:Haha ...
hele ve mně taky křupe snad úplně všechno, mám vyhazovací rameno a eště teď před třicítkou sem se dozvěděl že mám lehkou skoliózu ... kua co já neštastník teď budu dělat. Celou dobu sem si myslel všechno v pohodě a najednou bác jedna návštěva fyziterapeuta je ze mne málem paraplegik :lol: :lol:

:-) Jo jo, jsem na tom podobne, mam oboustrannej zanet slachy, ktera upina klicni kost k lopatce, takze ted muzu jet pouze spodek...
BTW, Pavle pomaha na to ta tvoja cinska meducina? Uz jsem vyzkousel konskou mast, kostivalovou mast a par dalsich, ale porad to boli.

Mimochodem, zkousim Pistol (drep na jedne noze) a je to teda maso :-) Kolena dostavaji zabrat jako svina...

Taky jsem byl u fyzioterapeuta a tam jsem si vyslechl takovou prognozu, ze se divim, ze jeste chodim ;-) Ber to s rezervou, u nich neexistuje zdravej clovek. Kua je mi 36 a fakt vsechno citim - pomalejsi zotaveni, horsi casy na trati, mene ohebnej...smrt se uz blizi....asi se dneska z toho zase vozeru :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 17. srp, 2009 14:49

pm píše:prdlajz, ja nevrzu (ani tak ani tak :lol: )

Tak....asi mas diky tomu veeelike Cchi ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků