Netradiční psycho-blok :-)

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Netradiční psycho-blok :-)

Příspěvekod ekonym » sob 22. srp, 2009 13:51

Mám pro vás ostatní asi dost neuvěřitelnej "psychickej blok" a to sice že nedokážu "jet naplno"...

Dělám půl roku kickbox, ale v reálu mám problém jet "naplno". Mám strach že tomu druhýmu nějak moc ublížím, že mám navrch a že bych se teda měl hlídat a nejet nějak moc... + si k tomu přidejte i to, že sotva se budu bránit nějak víc nepřimeřeně tak hned mám na krku policajty. Už jsem tam i jednou byl a mě tohle strašně omezuje a já prostě nejedu naplno... Mám "strach"... Těžko říct jestli je to kvůli těm policajtům, nějakému podvědomému strachu že když se do debi*a rozjedu, tak i on do mě, nebo kvůli tomu abych mu nic neudělal...

Mám prostě tendenci jet "přiměřeně", jak se pořád všude propaguje i když je mi jasné že ten druhý se mnou srát nebude... a Ted a jak z toho ven?

Vím že to zní neuvěřitelně debilně, a působím jak pi*a ale fakt mám takovej problém... asi bych potřeboval dostat jednou pořádně přesdržku abych pochopil že se mnou se srát nikdo nebude tudíž není důvod se srát s někým jiným.

Nevíte jak se tohohle zbavit? Fakt nevím čím to je, setkal se s tím někdo? Pořád všichni říkají jak se má jet opatrně, všude vidíte co se může stát "omylem" a jaký jsou z toho následky atd. jenže mě to proboha strašně omezuje a limituje, fakt by mi asi pomohla nelítostná přeshuba abych se vzpamatoval...

máte to taky někdo tak, jak se toho mám zbavit? Vzdyt já beru víc ohledů pomalu na tooh debila než na sebe!

(mám ted na mysli konflikty v reálu, né sparringy)
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

 

Příspěvekod Dalt » sob 22. srp, 2009 15:54

je to až dětinsky prostý - Neper se! ( a schovej si to do ringu...) :roll:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod defendu » sob 22. srp, 2009 17:12

Dalt píše:je to až dětinsky prostý - Neper se! ( a schovej si to do ringu...) :roll:


Přesně....nejsi placenej za to,aby ses s někým rval,takže proč se s někým tahat?To máš tak provokativní ksicht,že tě chce pořád někdo napadat a ty se "musíš" s někým prát?
Jak řekl Dalt,prostě se neper!!!
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ekonym » ned 23. srp, 2009 12:40

mno to je ale bohužel rada na pi*u...

Jo, mám pořád problémy. neper se je rada jak prase, chtěl bych vidět vás na mém místě, určitě a jistě by jste byli 100%nad věcí a nechali si to všechno líbit, hlavně se neprat :twisted: :roll: .
to je tak naivní. Chtěl bych vás fakt vidět, ono se to radí a pak se stejně každýá zachová jinak.

mě by fakt spíš zajímalo jak tengle neuvěřitelně blbej problém mám odstranit...??
neříkejte že to tady nikdo nezažil nebo mi nedokážete nějak poradit?
ekonym
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: sob 08. lis, 2008 0:00

Příspěvekod Dalt » ned 23. srp, 2009 13:12

me se to zas tak naivni nezda - vyhrocenych situaci jsem zase tolik nezazil (ponevadz je eliminuju tim, ze nechodim na mista kde se lidi casto bijou :wink: ), ale nejaky preci jo - a z 99% se to da ukecat, nebo proste odejit (opravdu bit jsem se musel snad jen jednou, dvakrat v zivote) - je jasny ze jestli jsi jeden z tech, co "chytaj" uz pri hloupouckych slovnich urazkach (neco vo matkach, sracich atd) tak je pro tebe nejlepsi zamknout se doma na dva zapady a zasunout zavoru :D (tak nikomu neublizis!) :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod defendu » ned 23. srp, 2009 13:34

Dejme tomu,že přistoupím na to,že jsi obětí šikany a že potřebuješ opravdu radu jak přestat brát ohledy na útočníka... :roll:

Existujou samozřejmě tréninky,který v tobě mají vyvolat maximální agresy (řízenou samozřejmě),ale než by jsi našel kvalitního instruktora,tak by jsi mohl taky sejít věkem,takže....

Slušně funguje správný výběr techniky - prostě se při rvačce nebudeš bránit pěstma,ale dlaněma - dát někomu facku nebou do něj mlátit dlaní je pro spoustu lidí s podobným blokem jako máš ty akceptovatelnější...nevypadá to tak destruktivně,i když to destruktivní je velice,nebudeš mít rozmlácené klouby a při výslechu zní lépe - začal jsem ho fackovat - než - zasypal jsem ho bombama pěstí.
Takhle nějak by to mělo vypadat:
http://www.youtube.com/watch?v=H7TwjgFz ... rofilepage
není to hezké na pohled,s BU to nemá nic společnýho ale funkční to prostě je :wink:
Třeba ti to pomůže - až prostě dotyčného začneš bít dlaněma,bude ti připadat,že mu zas tak hrozně neškodíš i když opak je pravdou...ojebeš tak (možná :!: ) svůj blok co máš v lebce.
Na soupeře navíc nenahlížej jako na člověka - ber ho jako živoucí biomasu,kterou je nutný rozbít - tím eliminuješ to čemu se říká soucit.

Jo a abych nezapomněl - beru to tak,že jsi obětí šikany a potřebuješ se bránit...rozhodně to neber jako nabádání k trestnému činu,pořád platí výše zmíněné NEPER SE.... :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Re: Netradiční psycho-blok :-)

Příspěvekod TOMASKOMALINKY » ned 23. srp, 2009 15:51

ekonym píše:Mám pro vás ostatní asi dost neuvěřitelnej "psychickej blok" a to sice že nedokážu "jet naplno"...

Dělám půl roku kickbox, ale v reálu mám problém jet "naplno". Mám strach že tomu druhýmu nějak moc ublížím, že mám navrch a že bych se teda měl hlídat a nejet nějak moc... + si k tomu přidejte i to, že sotva se budu bránit nějak víc nepřimeřeně tak hned mám na krku policajty. Už jsem tam i jednou byl a mě tohle strašně omezuje a já prostě nejedu naplno... Mám "strach"... Těžko říct jestli je to kvůli těm policajtům, nějakému podvědomému strachu že když se do debi*a rozjedu, tak i on do mě, nebo kvůli tomu abych mu nic neudělal...

Mám prostě tendenci jet "přiměřeně", jak se pořád všude propaguje i když je mi jasné že ten druhý se mnou srát nebude... a Ted a jak z toho ven?

Vím že to zní neuvěřitelně debilně, a působím jak pi*a ale fakt mám takovej problém... asi bych potřeboval dostat jednou pořádně přesdržku abych pochopil že se mnou se srát nikdo nebude tudíž není důvod se srát s někým jiným.

Nevíte jak se tohohle zbavit? Fakt nevím čím to je, setkal se s tím někdo? Pořád všichni říkají jak se má jet opatrně, všude vidíte co se může stát "omylem" a jaký jsou z toho následky atd. jenže mě to proboha strašně omezuje a limituje, fakt by mi asi pomohla nelítostná přeshuba abych se vzpamatoval...

máte to taky někdo tak, jak se toho mám zbavit? Vzdyt já beru víc ohledů pomalu na tooh debila než na sebe!

(mám ted na mysli konflikty v reálu, né sparringy)



To co volas ,,psychycky blok" je strach, v trosku inej podobe.Nemas prosto vyskusane tieto techniky v reale.Ked budes robit kickbox este par rokov tak ti to docvakne samo, ze co si mozes dovolit co nie.Ak patris medzi rozumnych bojovnikov dojde ti ze sa bit na ulici ani nepotrebujes.Cas ti podla mna prinesie urcitu psychicku pohodu a sebadoveru.V pripade hrozby utocnika uplne prirodzene odhodis alebo uhnes a nemusis ho hned zbit na reseto. :roll:
TOMASKOMALINKY
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 04. srp, 2009 23:00

Příspěvekod TRiTON » stř 26. srp, 2009 19:10

ahoj..ty píšeš,že se bojíš,že někomu ublížíš. Tak jak ti bylo porazeno,neper se!! A když to je opravdu nevyhnutelné a někdo tebe nebo tvé blízké napadne(fyzicky,ne slovně), tak se naser a rozbí ho..neni to jednoduchý,ale když ti pude o kejhák,tak to zvládneš..A nezapomen si pak vzít kontakt na případné světky,když by se do toho zapletla policie..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » stř 26. srp, 2009 20:36

defendu píše:Takhle nějak by to mělo vypadat:
http://www.youtube.com/watch?v=H7TwjgFz ... rofilepage
:wink:

A myslíš že to co dělaj na tehle ukázce je efetktivní? facka je určitě výborná věc,to bezesporu,ale myslim si,že někdy neni dostatečná,například proti protivníkovi s větší hmotností..jakou techniku máš ozkoušenou jako nejúčinnější proti někomu "většímu" ? Myslím techniky,ktere nejsou smrtelné(krk,podpaždí atd..),ale přesto paralizují?
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod luen » stř 26. srp, 2009 20:55

TRiTON píše:A myslíš že to co dělaj na tehle ukázce je efetktivní? facka je určitě výborná věc,to bezesporu,ale myslim si,že někdy neni dostatečná,například proti protivníkovi s větší hmotností..jakou techniku máš ozkoušenou jako nejúčinnější proti někomu "většímu" ? Myslím techniky,ktere nejsou smrtelné(krk,podpaždí atd..),ale přesto paralizují?


Jestli se muzu mixnout do debaty ... Uder dlani je samo naprosto v pohode a v jiste situaci dokonce vyhodnejsi nez pest. Nicmene v konecnem dusledku je uplne putna cim bouchnes, ale jak a kam :!: Kdyz to sedne jak prdel na hrnec, tak je vymalovano a neni co resit :wink: Dulezite je bouchat z celeho tela a ne jen rukou :!:
Jinak co se tyka technik, resp. tomu cemu rikas technika ... to je asi jina :idea: Co si predstavujes pod pojmem technika?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod TRiTON » stř 26. srp, 2009 21:42

luen píše:
TRiTON píše:A myslíš že to co dělaj na tehle ukázce je efetktivní? facka je určitě výborná věc,to bezesporu,ale myslim si,že někdy neni dostatečná,například proti protivníkovi s větší hmotností..jakou techniku máš ozkoušenou jako nejúčinnější proti někomu "většímu" ? Myslím techniky,ktere nejsou smrtelné(krk,podpaždí atd..),ale přesto paralizují?


Jestli se muzu mixnout do debaty ... Uder dlani je samo naprosto v pohode a v jiste situaci dokonce vyhodnejsi nez pest. Nicmene v konecnem dusledku je uplne putna cim bouchnes, ale jak a kam :!: Kdyz to sedne jak prdel na hrnec, tak je vymalovano a neni co resit :wink: Dulezite je bouchat z celeho tela a ne jen rukou :!:
Jinak co se tyka technik, resp. tomu cemu rikas technika ... to je asi jina :idea: Co si predstavujes pod pojmem technika?

o tom žádná,že facka je výborná věc-viz slavné video típka,který jí ubalil frajerovi co mu něco vysvětloval a pak ho jen dal do stabilizované polohy.. Ale nejsem si jistej,jestli když já(váhová do 71kg) dam facku,i když z boků a celým tělem,típkovi který má třeba 100kg,bude účinná...a to že ani tolik nezáleží na tom jak udeřit,ale kam,tak s tím také souhlasim..ale moje otázka zní: jakou technikou(tím myslím techniku úderu-dlan,pěst,malíková hrana atd) a kam udeřit,aby to bylo dostatečně účinné,ale zároven nebylo příliš destruktivní(tím myslím úder na krk,do podpaždí atd) preferujete nebo máte vyzkoušenou?
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TRiTON » stř 26. srp, 2009 21:47

pro příklad: tvrdí se,že je účinné bouchnout dlaněmi přes uši,ale osobně sem to nikdy nezkusil,tak netušim nakolik je to účinné a jaké to může mít následky..ono je hezký,že většina pouček v sebeobraně říká,aby se útočilo na vitální body,ale chtělo by se taky trochu zamyslet nad tím,co to může způsobit(kor v našem státě,kde slovo nutná sebeobrana u soudu moc neznamená)..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod luen » stř 26. srp, 2009 21:49

TRiTON píše:o tom žádná,že facka je výborná věc-viz slavné video típka,který jí ubalil frajerovi co mu něco vysvětloval a pak ho jen dal do stabilizované polohy.. Ale nejsem si jistej,jestli když já(váhová do 71kg) dam facku,i když z boků a celým tělem,típkovi který má třeba 100kg,bude účinná...a to že ani tolik nezáleží na tom jak udeřit,ale kam,tak s tím také souhlasim..ale moje otázka zní: jakou technikou(tím myslím techniku úderu-dlan,pěst,malíková hrana atd) a kam udeřit,aby to bylo dostatečně účinné,ale zároven nebylo příliš destruktivní(tím myslím úder na krk,do podpaždí atd) preferujete nebo máte vyzkoušenou?


JJ http://www.youtube.com/watch?v=LEuo4tgk ... re=related

Klasicka ukazka toho, jak muze fungovat styl Heleny Ruzickove z filmu slunce, seno a par facek :lol:
Nicmene vahovej rozdil asi nesrovnas jednou petardou, ale spise nejake to kombo, ktere projde. Uder do podpazi? To jsem asi nekde zamrznul, ale o tom nic nevim. Mimochodem to bych nezkousel, protoze tim kazdeho akorat nastves :wink: Pest, dlan, ani ne tak malikova hrana jako spise loketni kost atd ... jsou super :wink: Vypinak je brada (pest, dlan), krk (zminena loketni kost) ... tech moznosti a variant je tolik, ze nema cenu to asi resit tady ... zajdi do nejakeho klubu, kde ti poradi, ukazi, nauci ... :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TRiTON » čtv 27. srp, 2009 8:41

luen píše:
TRiTON píše:o tom žádná,že facka je výborná věc-viz slavné video típka,který jí ubalil frajerovi co mu něco vysvětloval a pak ho jen dal do stabilizované polohy.. Ale nejsem si jistej,jestli když já(váhová do 71kg) dam facku,i když z boků a celým tělem,típkovi který má třeba 100kg,bude účinná...a to že ani tolik nezáleží na tom jak udeřit,ale kam,tak s tím také souhlasim..ale moje otázka zní: jakou technikou(tím myslím techniku úderu-dlan,pěst,malíková hrana atd) a kam udeřit,aby to bylo dostatečně účinné,ale zároven nebylo příliš destruktivní(tím myslím úder na krk,do podpaždí atd) preferujete nebo máte vyzkoušenou?


JJ http://www.youtube.com/watch?v=LEuo4tgk ... re=related

Klasicka ukazka toho, jak muze fungovat styl Heleny Ruzickove z filmu slunce, seno a par facek :lol:
Nicmene vahovej rozdil asi nesrovnas jednou petardou, ale spise nejake to kombo, ktere projde. Uder do podpazi? To jsem asi nekde zamrznul, ale o tom nic nevim. Mimochodem to bych nezkousel, protoze tim kazdeho akorat nastves :wink: Pest, dlan, ani ne tak malikova hrana jako spise loketni kost atd ... jsou super :wink: Vypinak je brada (pest, dlan), krk (zminena loketni kost) ... tech moznosti a variant je tolik, ze nema cenu to asi resit tady ... zajdi do nejakeho klubu, kde ti poradi, ukazi, nauci ... :wink:

to se již stalo,několik let sem se to učil-údery na krk,zátylek,dlaní na nos,dlaně přes uši atd..teoreticky z treningu to mam vyzkoušený,ale jestli někdo tady něco z toho opravdu už vyzkoušel a s jakým účinnkem? nemyslím nějakej lucky punch,ale opravdu cílenej úder na určitý místo..
úder do podpaždí se vyučuje v armádě-je tam nějaká tepna,do který máš říznout a nebo udeřit prstama-paralyzuje to a může to i zabít..a asi je to taky z důvodu,že tam nemáš ochranný oblečení..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod Jendis » čtv 27. srp, 2009 9:25

V podpaží je nervová pleteň.......ale není prdel to trefit. Vypínák to ale rozhodně není......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RBR » čtv 27. srp, 2009 10:05

TRiTON píše:ale moje otázka zní: jakou technikou(tím myslím techniku úderu-dlan,pěst,malíková hrana atd) a kam udeřit,aby to bylo dostatečně účinné,ale zároven nebylo příliš destruktivní(tím myslím úder na krk,do podpaždí atd) preferujete nebo máte vyzkoušenou?


®ádná taková technika neexistuje. To už bys mohl dávno vědět. Lidé jsou různí, každý má práh bolestivosti postaven jinde. Ani úderem na krk nebo podpaží, či jiných vitálních míst soupeře automaticky nezlikviduješ. Máš pouze vyšší pravděpodobnost, že se ti může podařit borce vypnout, když tam budeš mířit. Nic víc.
Pokud jde o úderové plochy platí pořád zlaté pravidlo měkkě na tvrdé. Např. pokud bez rukavic vezmeš borca pěstí přes čelist, tak se ti může stát, že si zlomíš prsty a mu to nic neudělá. Na druhou stranu fackou můžeš čelist zlomit, když se trefíš tam kam máš. Fackou do břicha nikomu moc neublížíš, ale pěsti do nepřipraveného bříška borce odrovnáš atd. Ani tady neexistuje jediná vše řešící úderová hrana.
Cestu zkoušení a hledání dostatečne účinné, ale ne příliš destruktivní techniky považuji za ztrátu času a energie, protože žádnou takovou zlatou vždy fungující techniku nenajdeš.
Sebeobrana a humanita v okamžiku kdy jde opravdu o život nejdou sloučit dohromady. A pokud nejde o život jde o ho*no.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod luen » čtv 27. srp, 2009 10:59

TRiTON píše:to se již stalo,několik let sem se to učil-údery na krk,zátylek,dlaní na nos,dlaně přes uši atd..teoreticky z treningu to mam vyzkoušený,ale jestli někdo tady něco z toho opravdu už vyzkoušel a s jakým účinnkem? nemyslím nějakej lucky punch,ale opravdu cílenej úder na určitý místo..
úder do podpaždí se vyučuje v armádě-je tam nějaká tepna,do který máš říznout a nebo udeřit prstama-paralyzuje to a může to i zabít..a asi je to taky z důvodu,že tam nemáš ochranný oblečení..


Myslim, ze tahat z nekoho jestli se nekde porval, porusil zakon a chtit po nem, aby se tady k tomu doznal je trochu detinske :wink: Problem tzv. resetovacich mist je prave v tom, ze se kolem toho dela humbuk a uplne zbytecne. Jednou to klapne, jednou ne, na nekoho to plati, na druheho ne ...
Souper nic netusi je uvolnenej a pak ho sejme i facak, jindy je napnutej, umi drzet hlavu (krk) a neudelas nic :wink:
Pausalizovat tyto veci je pro me osobne dukazem jen toho, ze v dotycnem klubu sefuje pohadkar, kterej se nikdy neporval a vi prdlacku o realne sebeobrane ... Jakmile se zacne o vitalnich bodech na tele, tak ja osobne se otacim na podpatku, mackam stop na prehravaci a nebo zaviram knihu ...
Ohryzek, genitalie, solar, spodni/volna zebra, spanek, brada, ucho ... jsou obecne mista, kam by mel clovek mirit, ale zasah sam o sobe neni garanci uspechu. Konecne vzdyt kazde K.O. v jakemkoli zapase je dukazem toho, ze se clovek vypne, ale kolik techto ran opravdu sedne? Kolik K.O. uderu je v pomeru k uderum, ktere v duelu padnou? Je to vice o stesti nez o nejakem zameru tyto mista zasahnout! Souper totiz nespolupracuje, hybe se a hloupe povoleni staci, aby jinak super delo, na tzv. vitalni misto, neudelalo vubec nic!!!

Aha v armade, no o duvod vic, ze jsem v arme nebyl. Tyhle mumaso sry musado myty jsou jen spatnej marketingovej trik. Do podpazi se necham mlatit klido 3x denne ... je to hloupost. Clovek by se mel starat o to, aby dal bombu, aby jich umel rozdat desitky behem stretu v kombinacich, ktere na sebe navazuji jako retezova reakce - pak si to jinej vylozi jako tzv. retezove udery, ale ve skutecnosti jde o to umet "vyprazdnit zasobnik uderu" bez toho, aby byl clovek uz po druhem uderu rozhozenej atd ... Proste bouchat s co nejvetsi intenzitou, rychlosti, presnosti, aby souhlasila distanc, nacasovani a vse bylo dostatecne presne!!!

Co se tyka rezani ... to je jina, ale nejen v podpazi nejsi chranen. Ostry nuz projde kozenou bundou, dziskou a svetrem (vse na jednom tele) jako kdyz bodnes do masla ... osobni zkusenost!

Mam jednu radu, zabijet se na treninku nenaucis! Co muzes jakz takz natrenovat, je normalni strike, co muzes super natrenovat je zapas a k cemu si jen s obtizema cuchnes je sebeobrana se zbranema. Pokud nemas "stesti" a nenarodis se do obdobi valek, tak si v civilnim stretu vyzkousis akorat, bouchani (s chranici), zapaseni bez pakovejch koncovek atd ... vse ostatni je jen otazka duvery v system, ucitele a nebo otazka tve viry. Co nedelas na kazdem treninku dnes a denne nemas natrenovane a v realnem boji nepouzijes.

Pokud ti sam zivot neprihraje moznost, si tyto veci v realu vyzkouset, tak mas smulu a porad je vetsina techto veci, otazkou jen tve viry v tyto techniky. Ja to "stesti" mel, ale byla to velmi draha zkusenost a hlavne je neprenosna na kohokoli z mych zaku :!: :!: :!:

Z vyse jmenovanych duvodu povazuji cele tema tzv. realne sebeobrany za naprostou koninu. Kdo se dostal do podobnych situaci chape o cem mluvim :wink: Kdo si totiz vyzkousi v realu nuz, teleskop a jine zbrane? Prinosem je hlavne rozvoj pohybovych dovednosti, ale to nema co delat s realnou sebeobranou :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod TRiTON » čtv 27. srp, 2009 11:40

to luen:k tomu řezání do podpaždí: pokud vím,tak do podpaždí se útok nože v armádě vede z důvodu,že tam není voják chráněn protistřepinovou vestou,límcem,helmou potažmo plynovou maskou..ale timhle výcvikem sem zatím neprošel,tak to nemám ověřené na vlastní kůži,že se to tak opravdu vyučuje..
jinak máš pravdu,že generalizovat,že toto funguje a tohleto zase ne asi opravdu nejde..
TRiTON
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 119
Registrován: ned 26. bře, 2006 0:00
Bydliště: Plzen

Příspěvekod luen » čtv 27. srp, 2009 12:01

TRiTON píše:to luen:k tomu řezání do podpaždí: pokud vím,tak do podpaždí se útok nože v armádě vede z důvodu,že tam není voják chráněn protistřepinovou vestou,límcem,helmou potažmo plynovou maskou..ale timhle výcvikem sem zatím neprošel,tak to nemám ověřené na vlastní kůži,že se to tak opravdu vyučuje..
jinak máš pravdu,že generalizovat,že toto funguje a tohleto zase ne asi opravdu nejde..


Jasne vystroj jsem nebral v potaz, tlacim to na ulici :wink: Proti tomu neni co namitat, ostatne vnitrni strana rukou, nohou je tezko chranitelna cast tela a lehce zranitelna - tepny, nervy, upony atd ..., ale tohle ti asi reknou v kazdem serioznim klubu, tento poznatek je stary jako lidstvo samo :wink:

Doufam, ze jsem te neodradil od dalsiho cviceni - to nebyl ucel meho prispevku :wink: Jen jsem chtel poukazat na "par" uskali, ktere s sebou realna sebeobrana prinasi 8) Vzdy je treba mit nohy na zemi a nenechat se unaset vlastnim nadsenim :wink: Hodne zdaru :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » čtv 27. srp, 2009 17:16

Dokud se člověk prostě "doopravdy" neporve tak nemá moc smysl mu vysvětlovat co to taková "reálná sebeobrana" vlastně je,dotyčný prostě musí důvěřovat instruktorovi a pokud se ani on nikdy pořádně nerval,tak bude jen předvádět to co se naučil někde,kde si myslel,že to dělaj správně.Jenže ani to,že se porve neznamená,že mu to najednou sepne a on bude přesně vědět co a jak má vlastně trénovat,takže...zapeklitý oříšek.
On dělal u ÚRN,je to borec,ten zná....,ale co zná?Umí sřílet,zná taktiku,zbraně,má slušnou psychiku a kondičku,umí poutat,vnikat do budov...vždy s týmem stejně dobře školených kolegů....můžete si být jisti,že pokud to neni jeho koníček nebo nemá na černo vedlejšák "práce na dveřích",tak podléhá stejné spoustě bludů týkajících se boje muže proti muži jako kterýkoliv jiný člověk....,ale možná dobře boxuje a zapásí,protože je to tak učí ve fyzický přípravě....,ale to je sport ne praktická pouliční špína :wink: .
Je někdy až s podivem co všechno dnes lidi považujou za tzv. reálnou sebeobranu :lol:
V poslední době raději používám termín "praktická seb.",protože tolik nepraktických věcí jako je vidět v mnoha klubech tzv. reálné sebeobrany se vidí málokde :wink:
Lidé tam ztrácí hodiny bojem s nožem proti noži,tyčí proti tyči apod. věci.Lidé kteří u sebe prakticky nenosí teleskop prochází výcviky a kurzy boje s touto zbraní,která se jim ponejvíc válí někde doma (pokud to jsou běžní občané a ne "bezpečáci" samozřejmě).Hodiny stráví válením se po zemi (což je vynikající věc pro trénink,ale ne na ulici),protože jim někdo nakukal,že každá rvačka skončí na zemi a tam pak musí dál probíhat,asi proto,že to tak dělaj v UFC :cry: apod.Učí se tam spoustu technik založenou na jemný motorice,která je,ale v reálu vyplá,takže jí nemůžete využít atd.

To jsou jen takový chlísty jednoho obhroublého vyhazovače,co se zrovna doma nudí.... :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron