Muay Boran

box, kickbox, thajský box, ultimátní zápasy, shootfighting, pankration, vale tudo...

Moderátor: Toman

Muay Boran

Příspěvekod sibir » úte 25. srp, 2009 12:06

Dobry den,


Ma niekto prakticku skusenost s tymto bojovym umenim ?

Trenuje sa niekde v Europe ?

Dakujem,


s.
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod riggs » úte 25. srp, 2009 14:40

Ano

napriklad v Mnichove

http://www.ks-gym.de/pageID_7311669.html

prakticku skusenost nemam, je to vraj tradicna forma MT.
riggs
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod sibir » čtv 27. srp, 2009 6:41

Dakujem,

videl niekedy niekto toto bojove umenie v akcii,v praxi ?

dakujem,

sib.
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » čtv 27. srp, 2009 7:41

sibir píše:Dakujem,

videl niekedy niekto toto bojove umenie v akcii,v praxi ?

dakujem,

sib.


je tu par vlaken o MB, jen si to najdi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 8:36

luen píše:
sibir píše:Dakujem,

videl niekedy niekto toto bojove umenie v akcii,v praxi ?

dakujem,

sib.


je tu par vlaken o MB, jen si to najdi :wink:


dakujem ,pan Luen, ale nenasiel som nic o praktickych skusenostiach s tymto bu...
zaujima ma hlavne to co si myslia ludia ktori s nim prisli osobne do styku.

alebo napriklad to ,preco napr techniky vo filme the protector s tonym jaa tak intenzivne tiahnu k pakam a lamacim technikam, ked z doterajsich informacii mam dojem ze je to hlavne strikerska zalezitost-.... cisto napriklad z tohto filmu mi to pripadalo ako aikido na steroidoch
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pm » pon 31. srp, 2009 8:42

sibir píše:pan Luen


:lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 9:18

ukropcany píše:Na slovensku muay boran nie je... ak by bolo, tak už by sa to už vedelo... :wink: Inak "aikido na steroidoch" je dobré... :lol: Ak chceš aikido, tak trénuj klinč a aikido sa dostaví... :idea:


aikido prave nechcem,paky nemam rad,skor ma zaujimaju systemy kde sa rata s bleskovymi bucharmi ktore davaju dole slonov,ak to mam povedat takto komiksovo :D - lakte a pod
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 9:58

to je zaujimave....

no moja predstava o idealnom bojovom umeni pre mna,je myslim scifi a vyplodom mysle ktora nema dostatok praktickych skusenosti,obavam sa :)

to idealne by vyzeralo neak takto - malo by "mladicku"agresivitu muay,rytmiku wing chun, a "armadny" pragmatizmus combat sambo...

takze co sa tyka BU, asi sa zameriam na kukanie filmov :)))
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » pon 31. srp, 2009 11:07

sibir píše:
luen píše:
sibir píše:Dakujem,

videl niekedy niekto toto bojove umenie v akcii,v praxi ?

dakujem,

sib.


je tu par vlaken o MB, jen si to najdi :wink:


dakujem ,pan Luen, ale nenasiel som nic o praktickych skusenostiach s tymto bu...
zaujima ma hlavne to co si myslia ludia ktori s nim prisli osobne do styku.

alebo napriklad to ,preco napr techniky vo filme the protector s tonym jaa tak intenzivne tiahnu k pakam a lamacim technikam, ked z doterajsich informacii mam dojem ze je to hlavne strikerska zalezitost-.... cisto napriklad z tohto filmu mi to pripadalo ako aikido na steroidoch


prakticke zkusenosti s timto bu? kdybys ty vlakne prosel (coz jsi evidentne neudelal), tak bys vedel, ze v cechach ani na slovensku zadna takova skola neni. pokud chces, nejezdi ani do nemec, ani do polska (obe skoly povazuji za tragicke), ale rozjed se primo do barmy!!! par lidi (vedouci skol mt v cr) jako david brousil, adam vrana/pengsawang myslim maji zkusenost s mb, ale nic blizsiho k tomu nevim :wink:

proc je ve filmu to ci ono, bude asi otazka na toho, kdo psal scenar, delal choreografii do bojovek a take na rejzu - vubec bych to ale nebral jako bernou minci!!! preci film je jen film, dela se pro divaky a toci se tak, aby se dobre prodaval - komu jde ve filmu o to, aby predkladal nepokrivenou realitu?

mb je kompletni bu, takze maji jak strikerske, tak i wrestlerske techniky. v mb jsou zbrane, zdravoveda, hlavicky ... proste regulerni kung fu ve sve ryzi podobe :lol:

obecne maji thajci velky respekt pred mb (nechi rikat na plna usta, ze jsou z nich podelany), ale vse se jednou podela - proto radim jed ke zdroji, dokud to slape, nez se toho chytnou filutove z evropy a usa, kteri to predelaji na marketing a zatlucou jako kung fu!!! jedine co mi na barme trochu vadi, je nestabilni rezim, ale na druhou stranu jestli je to masaz medii, jako v pripade ciny, tak bych se toho nebal :wink:

PS: sice jsem pan, ale neoslovuj me tak plz. ja tyhle oficiality nemusim :wink:

4pm: no co, lepsi nez mahaguru :lol: posli mi ten link plz. na tu knihu. dekuji ti na 100 000x :wink:
Naposledy upravil luen dne pon 31. srp, 2009 11:20, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 11:18

"prakticke zkusenosti s timto bu? kdybys ty vlakne prosel (coz jsi evidentne neudelal), tak bys vedel, ze v cechach ani na slovensku zadna takova skola neni. "

Dakujem,nechcem sa hadat, ale nikde som nenapisal ze za prakticku skusenost povazujem stret s MB na uzemi CR a SR.Vlakna som samozrejme presiel.

Ak by som mal fanaticky zaujem o MB,urcite by som nepisal sem, ale uz by som predaval ryby tam./barma/
Samozrejme,moj zaujem je momentalne na urovni zvedavosti,preto som sa opytal....

Dakujem velmi pekne za ostatne informacie.
s.

ps.tak sorry,Luene :)
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

 

Příspěvekod marcelo » pon 31. srp, 2009 11:29

..edit.. mazem moj prispevok,pretoze som presne tipol o co Sibirovi ide..a tie moje kecy tym padom postradaju zmysel :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 11:48

2 Marcelo

Asi si ma trosku nespravne pochopil.

Nie som chlapec ktory stoji pred zrkadlom a rozmysla ake tetovanie by sa mu mohlo hodit aby vyzeral ako ex-specnaz,ani nepozeram filmy s tonym jaa alebo bondovky,v skutocnosti nenavidim nasilie.

Tym by som trosku degradoval to cim sa zivim a cim sa zaoberam.

Dovod pre ktory sa stale pytam na styly,na ktore sa pytam,je iny nez by mohol pri povrchnom pohlade vyzerat.

Zaujem o bojove umenie beriem ako doplnok ku zaujmu o vsetko ostatne co je dolezite v zivote- a jedna z dolezitych veci mi pripada,aby som nemusel odist z podniku so sklopenymi ocami,ked niekto povie "Hej ty ".
Odmietam byt pasivny tam kde to nie je bezpodmienecne nutne,a nerobit kompromisy vo svete kde je tolko nasilia,mi pripada dolezite.Odtial moj zaujem pre bojove umenia - cisty pragmatizmus,nic viac.

Z toho asi niekomu moze pomaly dochadzat preco sa vypytujem na zdanlive blbosti - tvrde bojove umenia,a armadne styly.Ked chcem nastroj na riesenie fyzickeho konfliktu,chcem rychly,nekompromisny a overeny sposob.Nie pistol,dakujem.
Mal som dojem ze armada a veci pribuzne poskytuju tieto riesenia,preto Quantum of solace,preto Rukopasny boj ,alebo Muay boran.

Ak pride ku konfliktu kde sa budem musiet bit,chcem aby to trvalo co najkratsie,chcem aby utocnika potom nikdy nenapadlo sa ku mne alebo mojej rodine priblizit.Preto som sa v tejto oblasti chcel informovat o veciach ktore su - "extremne- ? " .

Nic viac,nic menej.

s.
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » pon 31. srp, 2009 12:00

sibir píše:"prakticke zkusenosti s timto bu? kdybys ty vlakne prosel (coz jsi evidentne neudelal), tak bys vedel, ze v cechach ani na slovensku zadna takova skola neni. "

Dakujem,nechcem sa hadat, ale nikde som nenapisal ze za prakticku skusenost povazujem stret s MB na uzemi CR a SR.Vlakna som samozrejme presiel.

Ak by som mal fanaticky zaujem o MB,urcite by som nepisal sem, ale uz by som predaval ryby tam./barma/
Samozrejme,moj zaujem je momentalne na urovni zvedavosti,preto som sa opytal....

Dakujem velmi pekne za ostatne informacie.
s.

ps.tak sorry,Luene :)


tak to se nechce hadat ani jeden z nas, slo mi ciste o to, aby ses informoval a precetl sis to :wink: ale je mozne, ze se o mb psalo i ve videickach a nejakych vlaknech o mt ... je tu v tom trosku neporadek :(

moc nerozumim pojmu fanaticky zajem, znam jen zajem, popr. to, ze nekdo zajem predstira (coz ti nepodsouvam), na netu je hodne informci o mb napr. na strankach skoly - Muay Chaiya, ale momentalne jim nejede net. barma je chuda zeme, kde vypinaji vecer elektrinu a pod., takze tezko narazis na nejake relevantni info primo od zdroje na netu. konec koncu vetsinou byva uceni se v zemi puvodu ta nejlevnejsi a nejrychlejsi varianta (coz plati trojnasob v chude zemi) nez se ucit od nemcouru a pod. :wink: (mam s tim sve zkusenosti ve vztahu k wing chun, takze vim o cem mluvim). par barmansu uteklo pri poslednim vojenskem puci z barmy do thajska. radim ti to proto, ze to povzuji za nejlepsi variantu - jak s tim nalozis je na tobe - o nic nejde :wink:
Naposledy upravil luen dne pon 31. srp, 2009 12:03, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Muay Boran

Příspěvekod irzounek » pon 31. srp, 2009 12:03

sibir píše:Dobry den,


Ma niekto prakticku skusenost s tymto bojovym umenim ?

Trenuje sa niekde v Europe ?

Dakujem,


s.


http://www.naresuangym.cz/
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod marcelo » pon 31. srp, 2009 12:36

Sibir.. ty si hlavne pories problem kt. mas v hlave..mas bobky z miestnych gadzov v krcme a chces ist s kanonom na vrabce :wink: :lol:

Pokial nemas presne bomby v paprciach,zabudni na trhanie guli..si predstav ze sa ti to trhanie guli na miesteho "Tula" nepodari..za taku spinavost ta ubije do zeme a ak nie on,tak jeho kamosi :wink:

Spinave techniky su len maly doplnok ku rozsiahlemu curriculu..keby boli take fasa vysokopercentne,tak v BU sa ludia ucia len toto..neucia sa buchat,kopat,hadzat atd.

P.S. narabas so slovami extremny,brutalny,likvidacny bojovy-military styl atd a kladne to prijimas.. to je znak tvojho strachu z konfrontacie..mam pocit ze si asi v minulosti dostal na budku a "zhorel" si v konflikte..teraz hladas rychlu odpoved a vsetko "brutal" ta fascinuje...mozno to bude zniet ako klise,ale najbrutalnejsie BU je tvoja mysel,ked si posrany a vyklepany z gati,ziaden Muayboran ti nepomoze,pretoze tvoja psyche bude paralyzovava a ty neurobis nic :wink: Ked si hovado,nemusis nic cvicit,zoberies popolnik a drbnes nim druheho do ksichtu :wink: ..to je ten tvoj streetfight..
Naposledy upravil marcelo dne pon 31. srp, 2009 12:46, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 12:46

marcelo píše:Sibir.. ty si hlavne pories problem kt. mas v hlave..mas bobky z miestnych gadzov v krcme a chces ist s kanonom na vrabce :wink: :lol:


naozaj si si nemohol odpustit tu aroganciu ?

nemam v hlave ziadny problem,a to ze nechapes pisany text je minus pre teba - naco rozputavas konflikt ?

Nemam ziadne bobky z miestnych gadzov v krcme, mam bobky z toho ze ktokolvek ta na Slovensku v Bratislave o pol tretej poobede zastreli,alebo ta dolame,alebo ta zabije,a ten niekto ma 120 kil,lajnu kokainu v nose,a policiu k dispozicii.Pokial nevidis tento problem tak si slepy.
To situacia o ktorej pisem,a v ktorej nechcem byt odkazany na milost osudu.
Nie,nikto ma nezbil,neriesim si ziadne komplexy,a od tejto patkorunovej psychoanalyzy mam uz trochu daleko.

ps : mas pocit ze kebyze som netrenovenyale hovado,a prastim Ukropa do ksichtu popolnikom,ze sa suboj skoncil,alebo ze ma vobec necha si nim prastit do ksichtu ? Som naozaj ja mimo reality ?
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 31. srp, 2009 12:54

sibir- ziadna arogancia,suche konstatovanie :wink: ..ale narazila kosa na kamen,ze :wink:

Vyhybaj sa miestam konfliktu..povedal by som z tvojich debat ze si na potravinom retazci hodne nizko aby si riesil 120kg nafetovane hovada..takych poriesi len strelna alebo bodna zbran na 100%..

..kamosi biletari mai problem udrzat a dorazit 60 kg fetaka,kedze krv z neho striekala a on nic skoro nic necitil..si neviem predstavit,ake to musi byt s nafetovanym bravom :?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 31. srp, 2009 13:02

sibir píše:
marcelo píše:
ps : mas pocit ze kebyze som netrenovenyale hovado,a prastim Ukropa do ksichtu popolnikom,ze sa suboj skoncil,alebo ze ma vobec necha si nim prastit do ksichtu ? Som naozaj ja mimo reality ?



..no hovado som myslel,byt psychicky hovado nie spuchnute pangaminove hovado :wink:

..pozri vacsinu brutal streetfighterov co som poznal,nikdy nic necvicili..v beznom sparingu by dostali povacsinou bitku..ale boli to zakerne a brutalne hnidy a tym vyhravali..lenze tam islo o povahu a poulicnu skusenost a nie o bullshit skazky tipu,my vas naucime nekonpromisny vojensky system..

Ano si mimo reality :wink: Chces odpoved,v Blave mas Kravmagu ci Kapap..myslim ze to splna tvoje predstavy..chod tam..naco vlastne cakas..nucis sa tam rychle a likvidacne techniky..to bude tvoj prvy krok,namiesto riesenia Quantum of solace a TonyJaa :lol: :wink:
Po par rokoch az zisitis ze vies pichnut do ako,mozes ist napr. na Thaibox a naucit sa presne a silno kopnut a na Boxing aby si sa naucil silno presne udriet..Mozem ti este nieco poradit?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod sibir » pon 31. srp, 2009 13:02

marc -

Nenarazila kosa na kamen,len som myslim celkom jasne odhadol latentnu a ani nie moc skryvanu provokaciu a posmech.

No a zvysok tvojho postu je myslim presne o tom o com som pisal - nemienim sa nicomu vyhybat,a preto budem hladat riesenia aby som odolal tlaku tam kde bude.
Toto je asi bod v ktorom sa rozchadzame,a preto dakujem za tvoje nazory aj ochotu.
sibir
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 24. dub, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 31. srp, 2009 13:12

Sibir--prepac ale si mi na smiech :lol: :wink: Este jedna vec,spomenul si v jednom prispevku miestnych mafikov a polisov kt. idu ruka v ruke...no kamarade,tak co sa tyka mafikov tak tam budes kukat pekne do zeme a nejake to "Hej ty pico" budes musiet strpiet...len naivny jebo si moze mysliet,ze vybucha nejaku hololavu opicu a zvysok po nom nepojde a vsetci sa hobudu bat ako TonyhoJaa..
Clovece,mas minimalne skusenosti,podla mna budes mat problem s beznym krcmovym bijcom a uz riesis zlamane koncatiny,popravy pistolovou,nafetovanych mafianov atd..kolko mas rokov ,ked sa mozem opytat..uz ta zbil nejaky nafetovany mafian,alebo si si uz vypestoval celkom slusneho stihomama :wink: :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na fullkontaktní sporty a MMA (mixed martial arts)...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků