Cvičení kung-fu "obecně"

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod shoryuken » pon 07. zář, 2009 6:44

Mě to stejně nedá, abych nereagoval.
Luene, tebe jsem vždy považoval za rozumného člověka, samozřejmě chápu, že internet se hemží hrdiny a kecálky, tak se ti to pokusím aspoň trochu vysvětlit.

* Zjemňující cvičení – cviky, které slouží k pochopení významu cvičení, k otevření meridiánů a zlepšení proudění energie

Tak tady nevím co bych dodal. Zkrátka zjemňující cviky.

* Tradiční sestava rodiny Yang (124 forem)

Sestava...není co dodat.

* Tui Shou (Teui Sau) – průpravná práce rukou pro vnímání síly protivníka

Něco podobného jistě cvičíte i vy. Navíc bych rád dodal ještě drily ve dvojicích v poměrně reálné rychlosti (pokud tomu odpovídají dovednosti cvičence)

* Sestavy ve dvojicích

* Tai Ji Dao (Tai Gik Dou) – sestava se šavlí
* Tai Ji Jian (Tai Gik Gim) – sestava s mečem
Není co dodat...

* Tai Ji Qiang (Tai Gik Cheung) – sestava s kopím
No...tady se musím omluvit, nejedná se o tyč, nýbrž kopí. Zmílil jsem se, jelikož se kopí ani tyči zatím nevěnuji :)


* Chi Kung (Hei Gong) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie
či kung... :)

* Aplikace pozic ze sestavy – využití pohybů ze sestav k sebeobraně
Tohle je snad jasné? + drily aplikací opět platí, že rychlost odpovídá dovednostem cvičence.

* Doplňková cvičení pro rozvoj síly, výbušné energie ...
-různé cviky, jak posilovací tak dynamické atd.

Navíc ještě dodám, že jedeme striky regulérně na lapy a kopy na bloky + kombinace (snad teď vybavíme tělocvičnu i pytlem). ®ádným plácáním bych to nenazval.

Tak doufám, že jsem to uvedl trochu na pravou míru. Nerad totiž slyším co se v Naší škole cvičí a necvičí od někoho, kdo tam nechodí. Bez urážky, ale musím hájit čest školy :D
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

 

Příspěvekod luen » pon 07. zář, 2009 10:44

shoryuken píše:Mě to stejně nedá, abych nereagoval.
Luene, tebe jsem vždy považoval za rozumného člověka, samozřejmě chápu, že internet se hemží hrdiny a kecálky, tak se ti to pokusím aspoň trochu vysvětlit.

* Zjemňující cvičení – cviky, které slouží k pochopení významu cvičení, k otevření meridiánů a zlepšení proudění energie

Tak tady nevím co bych dodal. Zkrátka zjemňující cviky.

* Tradiční sestava rodiny Yang (124 forem)

Sestava...není co dodat.

* Tui Shou (Teui Sau) – průpravná práce rukou pro vnímání síly protivníka

Něco podobného jistě cvičíte i vy. Navíc bych rád dodal ještě drily ve dvojicích v poměrně reálné rychlosti (pokud tomu odpovídají dovednosti cvičence)

* Sestavy ve dvojicích

* Tai Ji Dao (Tai Gik Dou) – sestava se šavlí
* Tai Ji Jian (Tai Gik Gim) – sestava s mečem
Není co dodat...

* Tai Ji Qiang (Tai Gik Cheung) – sestava s kopím
No...tady se musím omluvit, nejedná se o tyč, nýbrž kopí. Zmílil jsem se, jelikož se kopí ani tyči zatím nevěnuji :)


* Chi Kung (Hei Gong) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie
či kung... :)

* Aplikace pozic ze sestavy – využití pohybů ze sestav k sebeobraně
Tohle je snad jasné? + drily aplikací opět platí, že rychlost odpovídá dovednostem cvičence.

* Doplňková cvičení pro rozvoj síly, výbušné energie ...
-různé cviky, jak posilovací tak dynamické atd.

Navíc ještě dodám, že jedeme striky regulérně na lapy a kopy na bloky + kombinace (snad teď vybavíme tělocvičnu i pytlem). ®ádným plácáním bych to nenazval.

Tak doufám, že jsem to uvedl trochu na pravou míru. Nerad totiž slyším co se v Naší škole cvičí a necvičí od někoho, kdo tam nechodí. Bez urážky, ale musím hájit čest školy :D


Zdenda se u me ucil (cca2 treninky) a po X letech na TJ u sveho guru neumel bouchnout, kopnnout, klinch ani nevedel co je, atd ... proste klasika. Byt je to fajn, kluk kvalita = 0 :!: :!: :!:
A ne, ze by to byla jeho chyba, proste se mu nikdo adekvatne nevenuje :!: :!: :!: I v tuisau/tuishou pohorel :oops:

Jinak ja rozumim tem cvicenim, jez jsou vypsane na webu. Nicmene napr. co chces zjemnovat v tui sau, ktere neni kordinovane, kde neni sila radne generova z nohou a taha se z "opirani se" atd ... musi byt co zjemnovat - byt ten termin "zjemnovani" asi neni koser :wink:
Meridiany bych vubec nezminoval - lez jak vez - jedine co se cloveku pri tomhle otevre, je kudla v kase vzteky :evil:
Dril ve dvojci neni temer k nicemu - snad jen, aby si novacek mohl lepe predstavit co ten pohyb ve forme muze cca obsahovat za napady, ale rozhodne to neni cesta k realne sebeobrane, nebo jejimu nacviku :!:
Sestavy, o5 nic clovek neziska pro boj :!: Kopi, tyc to je sumak, to nehraje roli, ale o5to konci formou a nejakejma aplikacema - zase k nicemu :!: Qi gong O.K. predpokladam, ze nejake navijeni + 8 kvetu brokatu - je hezke, ale nijak to nezapada do konceptu sebeobrany gong fu. Shodl jsem se na tom vsem co tu pisi i se Zdenkem S.
Lapovani byla tezka tragedie a jak jsem napsal dat si boxerky a lapy na ruce, nepovazuji za lapovani. Doufam, ze nemusim pokracovat a ze to jako nastineni staci :?: :!: :wink:
Chlape at nespusime zbytecnej flame, klidne se stav a dej si s nama nas trenink. Uvidis, ze kdyz dva delaji totez, neni to totez :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » pon 07. zář, 2009 21:22

Ten Zdeněk ©ána,který učí pouliční "Systém efektivního boje" (údajně systém SCARS) lidi,kteří díky tomu mají uspět v boji na ulici :?: :roll:

http://www.cz-seb.cz/index2.php
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod shoryuken » úte 08. zář, 2009 6:56

luen píše:
shoryuken píše:Mě to stejně nedá, abych nereagoval.
Luene, tebe jsem vždy považoval za rozumného člověka, samozřejmě chápu, že internet se hemží hrdiny a kecálky, tak se ti to pokusím aspoň trochu vysvětlit.

* Zjemňující cvičení – cviky, které slouží k pochopení významu cvičení, k otevření meridiánů a zlepšení proudění energie

Tak tady nevím co bych dodal. Zkrátka zjemňující cviky.

* Tradiční sestava rodiny Yang (124 forem)

Sestava...není co dodat.

* Tui Shou (Teui Sau) – průpravná práce rukou pro vnímání síly protivníka

Něco podobného jistě cvičíte i vy. Navíc bych rád dodal ještě drily ve dvojicích v poměrně reálné rychlosti (pokud tomu odpovídají dovednosti cvičence)

* Sestavy ve dvojicích

* Tai Ji Dao (Tai Gik Dou) – sestava se šavlí
* Tai Ji Jian (Tai Gik Gim) – sestava s mečem
Není co dodat...

* Tai Ji Qiang (Tai Gik Cheung) – sestava s kopím
No...tady se musím omluvit, nejedná se o tyč, nýbrž kopí. Zmílil jsem se, jelikož se kopí ani tyči zatím nevěnuji :)


* Chi Kung (Hei Gong) – cvičení pro rozvoj vnitřní energie
či kung... :)

* Aplikace pozic ze sestavy – využití pohybů ze sestav k sebeobraně
Tohle je snad jasné? + drily aplikací opět platí, že rychlost odpovídá dovednostem cvičence.

* Doplňková cvičení pro rozvoj síly, výbušné energie ...
-různé cviky, jak posilovací tak dynamické atd.

Navíc ještě dodám, že jedeme striky regulérně na lapy a kopy na bloky + kombinace (snad teď vybavíme tělocvičnu i pytlem). ®ádným plácáním bych to nenazval.

Tak doufám, že jsem to uvedl trochu na pravou míru. Nerad totiž slyším co se v Naší škole cvičí a necvičí od někoho, kdo tam nechodí. Bez urážky, ale musím hájit čest školy :D


Zdenda se u me ucil (cca2 treninky) a po X letech na TJ u sveho guru neumel bouchnout, kopnnout, klinch ani nevedel co je, atd ... proste klasika. Byt je to fajn, kluk kvalita = 0 :!: :!: :!:
A ne, ze by to byla jeho chyba, proste se mu nikdo adekvatne nevenuje :!: :!: :!: I v tuisau/tuishou pohorel :oops:

Jinak ja rozumim tem cvicenim, jez jsou vypsane na webu. Nicmene napr. co chces zjemnovat v tui sau, ktere neni kordinovane, kde neni sila radne generova z nohou a taha se z "opirani se" atd ... musi byt co zjemnovat - byt ten termin "zjemnovani" asi neni koser :wink:
Meridiany bych vubec nezminoval - lez jak vez - jedine co se cloveku pri tomhle otevre, je kudla v kase vzteky :evil:
Dril ve dvojci neni temer k nicemu - snad jen, aby si novacek mohl lepe predstavit co ten pohyb ve forme muze cca obsahovat za napady, ale rozhodne to neni cesta k realne sebeobrane, nebo jejimu nacviku :!:
Sestavy, o5 nic clovek neziska pro boj :!: Kopi, tyc to je sumak, to nehraje roli, ale o5to konci formou a nejakejma aplikacema - zase k nicemu :!: Qi gong O.K. predpokladam, ze nejake navijeni + 8 kvetu brokatu - je hezke, ale nijak to nezapada do konceptu sebeobrany gong fu. Shodl jsem se na tom vsem co tu pisi i se Zdenkem S.
Lapovani byla tezka tragedie a jak jsem napsal dat si boxerky a lapy na ruce, nepovazuji za lapovani. Doufam, ze nemusim pokracovat a ze to jako nastineni staci :?: :!: :wink:
Chlape at nespusime zbytecnej flame, klidne se stav a dej si s nama nas trenink. Uvidis, ze kdyz dva delaji totez, neni to totez :wink:



Dobře, rád se naučím něco nového, Díky za pozvání!
Sportu zdar!
shoryuken
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 12. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod luen » úte 08. zář, 2009 9:48

defendu píše:Ten Zdeněk ©ána,který učí pouliční "Systém efektivního boje" (údajně systém SCARS) lidi,kteří díky tomu mají uspět v boji na ulici :?: :roll:

http://www.cz-seb.cz/index2.php


Presne tak :wink:

shoryuken píše:Dobře, rád se naučím něco nového, Díky za pozvání!


NZ :wink:
Naposledy upravil luen dne úte 08. zář, 2009 11:13, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 08. zář, 2009 10:15

defendu píše:Ten Zdeněk ©ána,který učí pouliční "Systém efektivního boje" (údajně systém SCARS) lidi,kteří díky tomu mají uspět v boji na ulici :?: :roll:

http://www.cz-seb.cz/index2.php


Byl jsem se podívat na jejich tréninku, protože mě to zajímalo. Stáhl jsem si nějaká videa SCARS, ale radši jsem to chtěl vidět na vlastní oči.

Se vší úctou k Zdeňku ©ánovy, tak učí ty nebohé kluky, jak se nechat zabít. To, co jsem viděl nemá s realitou nebo respektive výcvikem real-based systému nic společného. Dokonce tam cvičili něco jako nuk-sao cyklus ( uz si nepamatuji, jak se to správně píše ) z Wing Tsun. To nemluvim o tom, že pan ©ána vůbec neměl přehled o klukách, které učil sek na krk a oni mu tam dělali strašlivé věci. Se docela divím, že tam nemá každý trénink jednoho zmrzačeného.

Prostě to, co jsem cvičil na seminářích RBSD nebo Krav Magy, tak je o 1000 levelů výše.

Jaký je v Tai Chi nedokážu posoudit, ale SCARS v jeho podání je smrtonosný pro člověka, který ho použije.

PS: Ale je taky možné, že jsem si zrovna vybral špatný trénink. A na ostatních to vypadá úplně jinak. :oops:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » úte 08. zář, 2009 10:48

BizonCZ píše:
defendu píše:Ten Zdeněk ©ána,který učí pouliční "Systém efektivního boje" (údajně systém SCARS) lidi,kteří díky tomu mají uspět v boji na ulici :?: :roll:

http://www.cz-seb.cz/index2.php


Byl jsem se podívat na jejich tréninku, protože mě to zajímalo. Stáhl jsem si nějaká videa SCARS, ale radši jsem to chtěl vidět na vlastní oči.

Se vší úctou k Zdeňku ©ánovy, tak učí ty nebohé kluky, jak se nechat zabít. To, co jsem viděl nemá s realitou nebo respektive výcvikem real-based systému nic společného. Dokonce tam cvičili něco jako nuk-sao cyklus ( uz si nepamatuji, jak se to správně píše ) z Wing Tsun. To nemluvim o tom, že pan ©ána vůbec neměl přehled o klukách, které učil sek na krk a oni mu tam dělali strašlivé věci. Se docela divím, že tam nemá každý trénink jednoho zmrzačeného.

Prostě to, co jsem cvičil na seminářích RBSD nebo Krav Magy, tak je o 1000 levelů výše.

Jaký je v Tai Chi nedokážu posoudit, ale SCARS v jeho podání je smrtonosný pro člověka, který ho použije.

PS: Ale je taky možné, že jsem si zrovna vybral špatný trénink. A na ostatních to vypadá úplně jinak. :oops:


Ahoj Stando, o tom co jsi napsal, nikdo nepochybuje. SCARS je neskutecna sracka, ale nerad bych, aby se tu spustil flame :wink:

Dik H.

Jinak ja tomu rikam:

SARS

Severe Acute Respiratory Syndrome (zkratka SARS, česky těžký akutní respirační syndrom, či také Syndrom Akutního Respiračního Selhání) :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » úte 08. zář, 2009 16:02

Kdysi jsem si taky sehnal ta videa od Z.K. a mohu říci jen jediné - jedná se o soubor několika málo pohybů,které mají sloužit k co nejrychlejší obráncově smrti - hlavně obrana proti noži...to je skutečně masakr :cry:

Ale co chtít od lidí co celej život dejchaj na TJQ a najednou (po čtrnáctidenním semináři) si vyholej hlavu a začnou učit streetfighting :roll:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod PyrotechniX » stř 09. zář, 2009 16:51

Já mám takový trapný dotaz :-D. Sice mě s tím pošlete minimálně tam, kam se vypouštějí exkrementy, ale i když budu za pár dní už (doufám) dělat ITF TKD, zajímalo by mě, co je za BU to, které předváděl Jet Li ve filmu Obávaný bojovník (Fearless) a jestli nějaký klub tohodle je v ČR. To bych totiž strašně chtěl umět a dal bych za to skoro úplně všechno. Ano, i klidně celodenní píli a dřinu po dobu mnoha let. Vím že by to odnášelo i duševní zdokonalení, ale to bych bral taky. A vím že čistě boj je malá část podstaty BU. Ale je mi jasné, že takových snílků je bohužel víc a asi nikdo z nich neuspěl ....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod farmer » stř 09. zář, 2009 17:30

Má cop. Hakim má cop. Takže Muay Thai a dělá ho v Praze.
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod luen » stř 09. zář, 2009 19:57

farmer píše:Má cop. Hakim má cop. Takže Muay Thai a dělá ho v Praze.


Cop ma i David Brousil, sveho casu ho nosil i Petr Machacek ... takova moda :wink: Dobre se za to chyta ... akorat je to o skalp :!: Protoze to vzdy zustane v ruce i s kuzi :evil: :lol: :wink:

Jinak v tom filmu hraje jet li postavu - Huo Yuan Jia, ktery zakladal kantonskou chin woo. vice zde:

http://www.google.cz/#hl=cs&source=hp&q ... 4783f13e14

Tady se o tom neco doctes :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod ArchEron » pát 11. zář, 2009 0:04

:D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod rolnro » pát 11. zář, 2009 16:02

xiuwei píše:ROLNRO:
ty jsi myslím z Přerova a studuješ v Olomouci ne ? Co vím, tak na moravě snad ani není škola s ČBU , která by cvičila tak komplexně,jak cvičí u LUENA wing chun nebo u PM hung kyun.



No... jsem z Olomouce a studuju v Přerově :lol:
To je škoda že na moravě nic moc není.
našel jsme si shaolin wushu, ale bohužel nepřijímají členy... mají jen kurzy po kterých tě teprve příjmou do "oddílu", ale bohužel kurzy jsou v době kdy jsme v Přerově...
takže tím pro mě shaolin padá...
Bojem ke zdraví
rolnro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. srp, 2009 23:00
Bydliště: Olomouc (internát Přerov)

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron